Różne opcje, różne taryfy towarzystw – jeden kalkulator ubezpieczeniaJeszcze jedenaście lat temu nikt nie wyobrażał sobie zakupu polisy komunikacyjnej przez internet lub telefon. Pionierem rynku ubezpieczeń direct było Towarzystwo Ubezpieczeń Link4, które w 2003 roku sprzedało pierwszą polisę za pośrednictwem telefonu. Dziś rynek direct wciąż się rozwija. Nie chodzi jedynie o to, że w przeciągu ostatnich dziesięciu lat pojawiali się nowi gracze, ale również o powstawanie porównywarek ubezpieczeń oraz o chęć firm ubezpieczeniowych do „porównywania się”. Dlaczego kalkulatory ubezpieczeń stają się coraz popularniejsze?

Coraz więcej polis online

Rozwój segmentu direct sprawił, że na rynku zaczęły pojawiać się kalkulatory ubezpieczeń, które zostały przez klientów docenione. Dlaczego? Zestawienie kilkudziesięciu ofert kilkunastu firm ubezpieczeniowych, otrzymane po uprzednim uzupełnieniu tylko jednego formularza jest bardzo wygodne. Porównywarka ubezpieczeń umożliwia znalezienie atrakcyjnej oferty szybko i samodzielnie. Oprócz porównania ceny, kalkulator prezentuje szczegółowy zakresu ubezpieczenia dostępnych ofert, stając się dzięki temu bardzo pomocnym narzędziem.

Kalkulator ubezpieczenia – rozwiązanie idealne?

Na rynku ubezpieczeń wciąż mamy do czynienia z jakimiś zmianami. Poza nowelizacją przepisów prawnych zmieniają się również taryfy ubezpieczeniowe, a w ich efekcie ceny polis komunikacyjnych. Dlatego też tak ważne jest coroczne sprawdzanie ofert ubezpieczenia. Ponadto firmy wprowadzają zmiany w dostępnych już produktach ubezpieczeniowych lub wprowadzają na rynek nowe. Biorąc pod uwagę ilość ubezpieczycieli działających na polskim rynku, dokonywanie samodzielnego rozeznania w ofertach i cenach polis co roku jest możliwe, natomiast wymaga od właściciela pojazdu dużego zaangażowania. Kalkulator ubezpieczeń jest zatem sposobem na minimalizację czasu potrzebnego na zbadanie rynku ubezpieczeń oraz na zawarcie polisy idealnie dopasowanej do potrzeb ubezpieczającego, zarówno pod względem ceny jak i zakresu.

Kup OC już od 280 zł!

Bez wychodzenia z domu
  • Ceny oc w 5 minut
  • Porównaj oferty 14 towarzystw
  • Pomoc 200 agentów
Przejdź do porównywarki
Stefania Stuglik

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments