Ubezpieczenia w TUZ TUW

Dane firmy
Centrala TUZ TUW
ul. Domaniewska 41
02-672 Warszawa

TUZ TUW – informacje o towarzystwie ubezpieczeniowym

TUZ TUW to firma ubezpieczeniowa, która działa na polskim rynku ubezpieczeniowym od 2003 r. Od tego czasu ubezpieczyciel cieszy się coraz większym uznaniem oraz zaufaniem wśród klientów.

Działalność TUZ TUW została doceniona nie tylko przez klientów, ale również przez branżowe czasopisma. W 2019 r. prezes TUZ TUW – Piotr Zadrożny – otrzymał tytuł „Menedżera Roku 2019”.

Ubezpieczenia w TUZ TUW

Wielu klientów może kojarzyć TUZ TUW z ubezpieczeniami komunikacyjnymi. Jednak oferta tego towarzystwa ubezpieczeniowego jest obszerniejsza i składają się na nią również:

  • ubezpieczenia dla rolników,
  • ubezpieczenia osobowe,
  • ubezpieczenia majątkowe,
  • ubezpieczenia transportowe,
  • ubezpieczenia korporacyjne,
  • ubezpieczenia grupowe-osobowe,
  • ubezpieczenia dla MŚP.

OC w TUZ TUW

Polisa odpowiedzialności cywilnej właścicieli pojazdów mechanicznych jest w Polsce ubezpieczeniem obowiązkowym, którego brak może skutkować karą finansową nałożoną przez UFG (Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny). Obowiązek posiadania OC przez każdego właściciela auta reguluje ustawa z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

Ubezpieczenie OC ma na celu ochronę kierowcy od odpowiedzialności cywilnej w sytuacji, gdy dojdzie do zdarzenia komunikacyjnego (kolizji, wypadku), a jego skutkiem będzie np. uszkodzenie mienia.

Umowa z ubezpieczycielem zawierana jest na okres 12 miesięcy. Ochronę można odpowiednio rozbudować poprzez zakup polis dodatkowych.

Oblicz składkę OC/AC

AC w TUZ TUW

Ubezpieczenie AC nie jest obowiązkowe i kierowca decyduje się na nie dobrowolnie. Towarzystwo ubezpieczeniowe TUZ TUW oferuje następujące ubezpieczenia AC:

  • Autocasco – to najszerszy wariant polisy AC, w ramach którego ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie po uszkodzeniu, zniszczeniu lub kradzieży auta. Klient może wybrać sposób naprawy szkody – serwis, kosztorys lub naprawa w Sieci Naprawczej;
  • Autocasco Mini – ochrona obejmuje wybrane zdarzenia, np. kradzież czy szkodę całkowitą wyrządzoną przez siły natury. Dostępne są trzy warianty polisy: Żywioły i Zwierzęta, Kradzież oraz Kradzież, Żywioły i Zwierzęta.

Na swojej stronie internetowej ubezpieczyciel informuje, że umowa może zostać zawarta na okres 12 miesięcy lub krótszy.

Właściciele samochodów, którzy często wyjeżdżają do krajów Europy Wschodniej, za dodatkową opłatą mogą wykupić ochronę przed szkodami powstałymi wskutek kradzieży.

Assistance w TUZ TUW

Ubezpieczenie assistance zapewnia kierowcy ochronę na wypadek nieprzewidzianych sytuacji w trasie. Właściciel ubezpieczonego pojazdu może liczyć m.in. na naprawę auta na trasie lub holowanie do najbliższego warsztatu.

TUZ TUW oferuje swoim klientom cztery warianty produktu Auto Assistance o różnym zakresie ochrony:

  • Wariant Podstawowy – zapewnia kierowcy naprawę auta na drodze po kolizji, holowanie do najbliższego warsztatu (maksymalnie 50 km) oraz usługi informacyjne. Suma ubezpieczenia na jedno zdarzenie wynosi 10 000 zł;
  • Wariant Standard – pomoc jest świadczona również po awarii i wypadku, limit holowania wynosi 100 km, a kierowca może uzyskać fachowe wsparcie po rozładowaniu akumulatora, w przypadku uszkodzenia kluczyków czy pęknięcia lub stłuczenia szyby czołowej. Auto Assistance Standard działa na terenie Polski i Europy. Suma ubezpieczenia na jedno zdarzenia wynosi 10 000 zł;
  • Wariant Comfort – zawiera świadczenia, jakie są oferowane w ramach wyżej wymienionych wariantów, przy czym wyższy jest limit holowania (PL – 600 km, UE – 500 km). Dodatkowo kierowca otrzyma pomoc po zatankowaniu niewłaściwego paliwa czy awarii przednich wycieraczek. W ramach tej opcji Auto Assistance kierowca może liczyć na pojazd zastępczy do 5 dni. Suma ubezpieczenia na jedno zdarzenie to 20 000 zł;
  • Wariant VIP – ten pakiet obejmuje m.in. naprawę samochodu na miejscu zdarzenia, holowanie (PL – bez limitu, EU – 1200 km) i parkowanie pojazdu, udzielenie informacji, opłacenie hotelu (gdyby kontynuacja podróży nie była możliwa) czy wynajem samochodu zastępczego (do 10 dni). Ubezpieczyciel organizuje pomoc po różnych zdarzeniach – kolizji, wypadku, awarii. Suma ubezpieczenia na jedno zdarzenie to 20 000 zł.

Bez względu na wariant, umowa Auto Assistance jest zawierana na okres 12 miesięcy.

NNW w TUZ TUW

Rolą ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków jest pomoc finansowa w sytuacji, gdy dojdzie do trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci. Polisa zapewnia:

  • wypłatę świadczenia dla bliskich z tytułu śmierci ubezpieczonego,
  • pomoc finansową w razie nieszczęśliwego wypadku dla kierowcy i pasażerów,
  • 100% sumy ubezpieczenia w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Umowa z ubezpieczycielem jest zawierana na 12 miesięcy. O wysokości sumy ubezpieczenia decyduje klient, przy czym minimalna suma ubezpieczenia to 10 000 zł, a maksymalna 100 000 zł.

Inne ubezpieczenia w TUZ TUW

Choć OC, AC, assistance i NNW to najpopularniejsze ubezpieczenia komunikacyjne, nie są one jedynymi polisami, jakie są dostępne w ofercie TUZ TUW. Ubezpieczyciel proponuje klientom także:

Oblicz składkę OC/AC

Zgłoszenie szkody w TUZ TUW

Gdy dojdzie do szkody, należy niezwłocznie poinformować o tym fakcie ubezpieczyciela, aby mógł on rozpocząć działania w celu jej likwidacji.

Zgłoszenia można dokonać na trzy sposoby:

  • telefonicznie pod numerem 22 327 60 60,
  • za pomocą formularza zamieszczonego na stronie internetowej ubezpieczyciela,
  • korespondencyjnie, wysyłając dokumenty na adres:

Centrum Obsługi Korespondencji
ul. Prażmowskiego 15
26-600 Radom

Należy pamiętać o tym, aby poprawnie wypełnić wniosek zgłoszenia szkody. W dokumencie muszą znaleźć się dane identyfikujące kierowcę i pojazd, a zatem:

  • dane osobowe,
  • dane kontaktowe,
  • numer ubezpieczenia,
  • dowód rejestracyjny,
  • numer prawa jazdy.

W treści zgłoszenia musi znaleźć się też krótki opis zdarzenia. Dokumentacja może również obejmować zdjęcia wykonane na miejscu kolizji czy wypadku.

Wypowiedzenie umowy OC w TUZ TUW

Umowę ubezpieczenia można wypowiedzieć w przewidzianych ustawowo sytuacjach, wysyłając ubezpieczycielowi poprawnie wypełniony wniosek. Aby rozwiązać umowę, właściciel pojazdu powinien przesłać wypowiedzenie:

  • e-mailem,
  • pocztą.

Adresy zostały podane powyżej.

Jeżeli klient nie chce kontynuować umowy ubezpieczenia (chce uniknąć automatycznego przedłużenia polisy na kolejny rok), powinien wysłać wypowiedzenie nie później niż na jeden dzień przed jej zakończeniem.

Wypowiedzenie musi być podpisane własnoręcznie przez właściciela polisy.

TUZ TUW – Opinie

Przed zakupem ubezpieczenia warto sprawdzić inne oferty ubezpieczeniowe. Może się okazać, że konkurencyjna firma posiada w swojej ofercie znacznie tańsze polisy lub lepszy zakres ochrony w tej samej cenie.

Czy klienci TUZ TUW są zadowoleni z jakości obsługi? Wskazówką może być nasz ranking dotyczący liczby skarg składanych na ubezpieczycieli do Rzecznika Finansowego. W 2020 r. na TUZ TUW wpłynęły 894 skargi. Po uwzględnieniu udziału rynkowego tego towarzystwa znalazło się ono wysoko w zestawieniu – zajmuje 4. miejsce.

Towarzystwo ubezpieczenioweLiczba skarg*Udział rynkowy towarzystwa (%)¹Liczba skarg przypadająca na 1% udziału rynkowego
PKO TU S.A.8621,2718
TU Euler Hermes S.A.5990,8749
SALTUS TUW4010,5802
TUZ TUW8940,81118
Concordia Polska TU. S.A.12501,11136
TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych157111571
PZU S.A.59920292066
TUiR WARTA S.A.3204214,92150
TUiR Allianz Polska S.A.94754,22256
Generali TU S.A.98314,22341
AVIVA TU Ogólnych S.A.30281,22523
WIENER TU S.A. VIG58332,12778
STU Ergo Hestia S.A.4685315,33062
TU INTERRISK S.A. VIG102343,33101
TU Compensa S.A. VIG137114,43116
TU Europa S.A.20870,63478
Link4 TU S.A.131952,65075
UNIQA TU S.A.148232,85294
TUW TUW75621,45401
Pocztowe TUW29510,55902
* skargi wniesione bezpośrednio do zakładu ubezpieczeń lub za pośrednictwem innej instytucji w 2020 roku
¹ udział ZU w rynku Działu II, stan na 30.09.2020 r.
źródło: Rzecznik Finansowy: Dodatkowe kwartalne sprawozdanie statystyczne SKARGI NA DZIAŁALNOŚĆ ZAKŁADÓW UBEZPIECZEŃ dział II, po IV kwartałach 2020 r. oraz Sprawozdanie Rzecznika Finansowego za 2020 r.

Jesteś lub byłeś klientem TUZ TUW? Podziel się swoimi wrażeniami – opisz kontakt z ubezpieczycielem podczas zakupu polisy lub likwidacji szkody.

Stefania Stuglik
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© 2022 Rankomat.pl sp. z o.o. (dawniej: Rankomat sp. z o.o. sp.k.)