AUDATEX jest to system pomagający warsztatom samochodowym, rzeczoznawcom i towarzystwom ubezpieczeniowym w oszacowaniu kosztów naprawy pojazdów. Dzięki systemowi szybciej i rzetelniej można dokonać wyceny wartości powstałej szkody w wyniku kolizji lub wypadku pojazdu.

Jak działa system AUDATEX?

System AUDATEX jest alternatywą dla systemu Eurotax, zawarte w nim informacje o normach czasowych roboczogodzin, czy cenach części zamiennych oryginalnych producentów lub zastępczych aktualizowane są co 30 dni. System to duże ułatwienie przy wycenach i szybszym procesie likwidacji szkód.

AudaNet, czyli serwis internetowy stworzony przez AUDATEX stanowi często podstawę rozwiązań do komunikacji i obsługi procesów likwidacji szkód komunikacyjnych przez firmy ubezpieczeniowe oraz innych uczestników rynku motoryzacyjnego. Dostęp do AudaNet umożliwia m.in.:

  • tworzenie rzetelnej i kompleksowej naprawy pojazdu,
  • możliwość wykonania profesjonalnej kalkulacji przeglądów okresowych (zgodnie z wymogami danego producenta),
  • wspomaga proces automatyzacji likwidacji szkód komunikacyjnych,
  • korzystanie z serwisu wymaga wyłącznie komputera z dostępem do platformy internetowej,
  • dzięki specjalnemu dodatkowi AudaVIN – likwidacja szkód jest jeszcze szybsza i bardziej zautomatyzowana, gdyż po wpisaniu numeru VIN pojazdu łatwiej jest poprawnie zdefiniować wyposażenie pojazdu oraz zoptymalizować koszty naprawy.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments