Ubezpieczenie OC w Allianz już od 320 zł

Dane firmy
TUiR Allianz Polska S.A.
Departament Obsługi Klienta
ul. Rodziny Hiszpańskich 1
02-685 Warszawa

allianz-logo

Allianz działa w Polsce od marca 1997 roku i już w grudniu tego samego roku towarzystwo zaczęło sprzedaż pierwszych polis. Od 2009 roku Allianz Polska jest liderem wśród 10 spółek Allianz w Europie Centralnej i Wschodniej pod względem przypisanej składki. Obecnie w skład marki wchodzą cztery spółki:

 • Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska S.A.,
 • Towarzystwo Ubezpieczeń Allianz Życie Polska S.A,,
 • Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Allianz Polska S.A.,
 • Powszechne Towarzystwo Emerytalne Allianz Polska S.A.

W Polsce Allianz świadczy usługi dla ponad 2 milionów klientów i oferuje blisko 180 produktów. Firma współpracuje z agentami, brokerami ubezpieczeniowymi, dealerami, biurami podróży, czy bankami. Firma jest laureatem wielu prestiżowych nagród m.in. Złoty Zderzak za jakość współpracy z warsztatami naprawczymi, Godło Jakości Obsługi, Srebrny Parasol 2006.
Grupa Allianz jest jedną z największych firm finansowych na świecie – towarzystwo powstało w 1890 roku w Monachium. Obecnie z jej usług korzysta ponad 78 milionów klientów indywidualnych, jak i korporacyjnych. Oferta firmy dostępna jest aż w 70 krajach. Grupa notowana jest na giełdzie we Frankfurcie nad Menem w indeksie DAX.

Ubezpieczenia w Allianz

Allianz oferuje szeroki wachlarz produktów ubezpieczeniowych. Firma jest czołowym ubezpieczycielem majątkowym na świecie, natomiast w ubezpieczeniach życiowych znajduje się w pierwszej piątce. Allianz to:

 • ubezpieczenia motoryzacyjne,
 • ubezpieczenia majątkowe,
 • ubezpieczenia korporacyjne,
 • ubezpieczenia kredytowe,
 • reasekuracja.

Allianz prowadzi swoją działalność poprzez wyspecjalizowane globalne oraz regionalne spółki.Ubezpieczenia w Allianz to: ubezpieczenia komunikacyjne, mieszkaniowe, czy podróżne, które można zakupić w systemie direct – na stronie AllianzDirect.pl możemy obliczyć składkę interesującego nas ubezpieczenia.

OC w Allianz

Ubezpieczenie OC w Polsce to obowiązkowe świadczenie, którego zakres regulowany jest przez Ustawę z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Polisa OC w Allianz zawierana jest na 12 miesięcy i obowiązuje na terenie Polski oraz państw, będących sygnatariuszami Porozumienia Wielostronnego. Do każdej polisy OC w Allianz dodawane jest Mini Car Assistance. Ubezpieczenie OC w Allianz to również możliwość uzyskania zniżek za:

 • bezszkodowy przebieg ubezpieczenia – nawet do 60 proc.,
 • kontynuowanie ubezpieczenia.

Ubezpieczenie OC Allianz można zakupić u agenta lub w systemie direct – towarzystwo posiada kalkulator OC, który w kilka minut wyliczy nam składkę.

AC w Allianz

Polisa AC to dobrowolne ubezpieczenie komunikacyjne, które można zakupić również w firmie Allianz. Towarzystwo ubezpieczeniowe oferuje AC, które ochroną obejmuje skutki utraty pojazdu i jego wyposażenia oraz uszkodzeń i zniszczeń. Ubezpieczenie AC Allianz można zakupić w dwóch wariantach: serwisowym oraz ekonomicznym, ponadto AC dostępne jest z innymi ubezpieczeniami w następujących pakietach: Standard, Komfort, Komfort Plus i VIP. W ramach AC w Allianz każdy kierowca otrzymuje bezpłatnie Car Assistance Standard. Ubezpieczenie AC w Allianz obowiązuje w Polsce oraz w wybranych krajach na świecie. Autocasco można zakupić u agenta lub w systemie direct – mamy możliwość wcześniejszego wyliczenia składki poprzez kalkulator AC.

Assistance w Allianz

Assistance w Allianz to ubezpieczenie, które gwarantuje pomoc w razie wypadku, awarii lub kradzieży pojazdu. Ubezpieczenie Assistance obowiązuje na terenie Polski oraz państw Europy z wyjątkiem Rosji, Mołdawii i Ukrainy. Polisa Assistance w Allianz dostępna jest w czterech wariantach: Mini Car Assistance, Car Assistance Standard, Car Assistance Plus, Car Assistance Excluive. Assistance Allianz dedykowane jest klientom firmy.

NNW w Allianz

Ubezpieczenie NNW Allianz to ochrona przed następstwem nieszczęśliwych wypadków, które związane są z: ruchem pojazdu, wsiadaniem i wysiadaniem z niego, załadunkiem i rozładunkiem oraz postojem, zatrzymaniem i naprawą. NNW Allianz to pomoc finansowa w przypadku poniesienia uszczerbku na zdrowiu lub śmierci. Ubezpieczenie NNW zawierane jest na 12 miesięcy, świadczenie można kupić u agenta lub w systemie direct.

Inne ubezpieczenia w Allianz

Ubezpieczenia komunikacyjne w Allianz to nie tylko OC czy AC, to również szeroka oferta uzupełniających polis:

 • Równa droga – ubezpieczyciel naprawia uszkodzenia spowodowane złą nawierzchnią;
 • OC graniczne – dedykowane posiadaczom aut z zagranicznymi numerami rejestracyjnymi;
 • Zielona karta – ubezpieczenie chroniące odpowiedzialność cywilną kierowcy za szkody wyrządzone osobom trzeci poza granicami Polski;
 • Ubezpieczenie kosztów napraw – świadczenie pokrywa m.in. koszt usunięcia awarii mechanicznej i elektrycznej;
 • Informacja prawna – dołączone bezpłatnie do OC, zapewnia dostęp do infolinii prawnej;
 • Ochrona prawna – zapewnia kierowcy refundację kosztów sporów prawnych;
 • Pakiety dealerskie – ubezpieczenia oferowane są w wybranych sieciach dealerskich.

Allianz – Opinie

Towarzystwo Allianz  jest jednym z liderów ubezpieczeń komunikacyjnych na polskim rynku. Jeśli nigdy nie byłeś jego klientem, to na pewno o nim słyszałeś. Wielu kierowców decyduje się w tej firmie zarówno na zakup podstawowego OC, pomocy assistance, jak i pakietu AC. Szeroka oferta tego ubezpieczyciela przyciąga wielu właścicieli aut, niezależnie do wieku i posiadanych zniżek.

Jeśli miałeś okazję korzystać z polisy kupionej w towarzystwie Allianz, podziel się z innymi swoją opinią. Zostaw ją poniżej.

Stefania Stuglik
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© 2021 Rankomat.pl sp. z o.o. (dawniej: Rankomat sp. z o.o. sp.k.)
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x