Ubezpieczenie OC w Allianz już od 320 zł

Dane firmy
TUiR Allianz Polska S.A.
Departament Obsługi Klienta
ul. Rodziny Hiszpańskich 1
02-685 Warszawa
[Głosów: 1   Average: 5/5]

allianz-logo

Allianz działa w Polsce od marca 1997 roku i już w grudniu tego samego roku towarzystwo zaczęło sprzedaż pierwszych polis. Od 2009 roku Allianz Polska jest liderem wśród 10 spółek Allianz w Europie Centralnej i Wschodniej pod względem przypisanej składki. Obecnie w skład marki wchodzą cztery spółki:

 • Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska S.A.,
 • Towarzystwo Ubezpieczeń Allianz Życie Polska S.A,,
 • Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Allianz Polska S.A.,
 • Powszechne Towarzystwo Emerytalne Allianz Polska S.A.

W Polsce Allianz świadczy usługi dla ponad 2 milionów klientów i oferuje blisko 180 produktów. Firma współpracuje z agentami, brokerami ubezpieczeniowymi, dealerami, biurami podróży, czy bankami. Firma jest laureatem wielu prestiżowych nagród m.in. Złoty Zderzak za jakość współpracy z warsztatami naprawczymi, Godło Jakości Obsługi, Srebrny Parasol 2006.
Grupa Allianz jest jedną z największych firm finansowych na świecie – towarzystwo powstało w 1890 roku w Monachium. Obecnie z jej usług korzysta ponad 78 milionów klientów indywidualnych, jak i korporacyjnych. Oferta firmy dostępna jest aż w 70 krajach. Grupa notowana jest na giełdzie we Frankfurcie nad Menem w indeksie DAX.

Ubezpieczenia w Allianz

Allianz oferuje szeroki wachlarz produktów ubezpieczeniowych. Firma jest czołowym ubezpieczycielem majątkowym na świecie, natomiast w ubezpieczeniach życiowych znajduje się w pierwszej piątce. Allianz to:

 • ubezpieczenia motoryzacyjne,
 • ubezpieczenia majątkowe,
 • ubezpieczenia korporacyjne,
 • ubezpieczenia kredytowe,
 • reasekuracja.

Allianz prowadzi swoją działalność poprzez wyspecjalizowane globalne oraz regionalne spółki.Ubezpieczenia w Allianz to: ubezpieczenia komunikacyjne, mieszkaniowe, czy podróżne, które można zakupić w systemie direct – na stronie AllianzDirect.pl możemy obliczyć składkę interesującego nas ubezpieczenia.

OC w Allianz

Ubezpieczenie OC w Polsce to obowiązkowe świadczenie, którego zakres regulowany jest przez Ustawę z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Polisa OC w Allianz zawierana jest na 12 miesięcy i obowiązuje na terenie Polski oraz państw, będących sygnatariuszami Porozumienia Wielostronnego. Do każdej polisy OC w Allianz dodawane jest Mini Car Assistance. Ubezpieczenie OC w Allianz to również możliwość uzyskania zniżek za:

 • bezszkodowy przebieg ubezpieczenia – nawet do 60 proc.,
 • kontynuowanie ubezpieczenia.

Ubezpieczenie OC Allianz można zakupić u agenta lub w systemie direct – towarzystwo posiada kalkulator OC, który w kilka minut wyliczy nam składkę.

AC w Allianz

Polisa AC to dobrowolne ubezpieczenie komunikacyjne, które można zakupić również w firmie Allianz. Towarzystwo ubezpieczeniowe oferuje AC, które ochroną obejmuje skutki utraty pojazdu i jego wyposażenia oraz uszkodzeń i zniszczeń. Ubezpieczenie AC Allianz można zakupić w dwóch wariantach: serwisowym oraz ekonomicznym, ponadto AC dostępne jest z innymi ubezpieczeniami w następujących pakietach: Standard, Komfort, Komfort Plus i VIP. W ramach AC w Allianz każdy kierowca otrzymuje bezpłatnie Car Assistance Standard. Ubezpieczenie AC w Allianz obowiązuje w Polsce oraz w wybranych krajach na świecie. Autocasco można zakupić u agenta lub w systemie direct – mamy możliwość wcześniejszego wyliczenia składki poprzez kalkulator AC.

Assistance w Allianz

Assistance w Allianz to ubezpieczenie, które gwarantuje pomoc w razie wypadku, awarii lub kradzieży pojazdu. Ubezpieczenie Assistance obowiązuje na terenie Polski oraz państw Europy z wyjątkiem Rosji, Mołdawii i Ukrainy. Polisa Assistance w Allianz dostępna jest w czterech wariantach: Mini Car Assistance, Car Assistance Standard, Car Assistance Plus, Car Assistance Excluive. Assistance Allianz dedykowane jest klientom firmy.

NNW w Allianz

Ubezpieczenie NNW Allianz to ochrona przed następstwem nieszczęśliwych wypadków, które związane są z: ruchem pojazdu, wsiadaniem i wysiadaniem z niego, załadunkiem i rozładunkiem oraz postojem, zatrzymaniem i naprawą. NNW Allianz to pomoc finansowa w przypadku poniesienia uszczerbku na zdrowiu lub śmierci. Ubezpieczenie NNW zawierane jest na 12 miesięcy, świadczenie można kupić u agenta lub w systemie direct.

Inne ubezpieczenia w Allianz

Ubezpieczenia komunikacyjne w Allianz to nie tylko OC czy AC, to również szeroka oferta uzupełniających polis:

 • Równa droga – ubezpieczyciel naprawia uszkodzenia spowodowane złą nawierzchnią;
 • OC graniczne – dedykowane posiadaczom aut z zagranicznymi numerami rejestracyjnymi;
 • Zielona karta – ubezpieczenie chroniące odpowiedzialność cywilną kierowcy za szkody wyrządzone osobom trzeci poza granicami Polski;
 • Ubezpieczenie kosztów napraw – świadczenie pokrywa m.in. koszt usunięcia awarii mechanicznej i elektrycznej;
 • Informacja prawna – dołączone bezpłatnie do OC, zapewnia dostęp do infolinii prawnej;
 • Ochrona prawna – zapewnia kierowcy refundację kosztów sporów prawnych;
 • Pakiety dealerskie – ubezpieczenia oferowane są w wybranych sieciach dealerskich.

Allianz – Opinie

Towarzystwo Allianz  jest jednym z liderów ubezpieczeń komunikacyjnych na polskim rynku. Jeśli nigdy nie byłeś jego klientem, to na pewno o nim słyszałeś. Wielu kierowców decyduje się w tej firmie zarówno na zakup podstawowego OC, pomocy assistance, jak i pakietu AC. Szeroka oferta tego ubezpieczyciela przyciąga wielu właścicieli aut, niezależnie do wieku i posiadanych zniżek.

Jeśli miałeś okazję korzystać z polisy kupionej w towarzystwie Allianz, podziel się z innymi swoją opinią. Zostaw ją poniżej.

Stefania Stuglik

One thought on “Ubezpieczenie OC w Allianz już od 320 zł

 1. We at BestLocalData.com has been hit badly by Covid-19 and as a result BestLocalData.com is shutting down.

  We provided the best data to companies to find their right customer base, we don’t want other companies to go down the same path we went and go out of business.

  As a result we are providing our data till the end of the week at the lowest possible prices.

  BestLocalData.com

Dodaj komentarz

© 2021 Rankomat.pl sp. z o.o. (dawniej: Rankomat sp. z o.o. sp.k.)