Wypowiedzenie umowy OC – jak zmienić ubezpieczyciela w 2024? Darmowy wzór

wypowiedzenie oc
  • Brak wypowiedzenia polisy OC kupionej przez Ciebie na rok skutkuje automatycznym przedłużeniem umowy.
  • Wypowiedzenie umowy OC zawartej w ubiegłym roku należy złożyć najpóźniej na 1 dzień przed końcem umowy ubezpieczenia.
  • Wypowiedzenie polisy OC zbywcy pojazdu lub automatycznie wznowionej możesz dostarczyć do ubezpieczyciela w dowolnym momencie.
  • Wypowiedzenie umowy OC powinno zostać złożone na piśmie, zawierać niezbędne dane oraz być podpisane własnoręcznie przez właściciela/właścicieli pojazdu.
  • Szablony wypowiedzenia umowy OC znajdziesz m.in. na stronach internetowych poszczególnych firm.
  • Wygodnym sposobem na przygotowanie takiego dokumentu jest skorzystanie z generatora wypowiedzenia.

Rozwiązanie umowy z dotychczasowym ubezpieczycielem jest możliwe, ale tylko w określonych sytuacjach. Podpowiadamy, do kiedy trzeba złożyć wypowiedzenie umowy OC, aby zmienić ubezpieczyciela i jak powinno wyglądać wypowiedzenie OC w 2024 r.

Kwestię wypowiedzenia umowy ubezpieczenia OC posiadacza pojazdu mechanicznego reguluje ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych. Takiego dokumentu nie możesz więc złożyć w każdym przypadku.

Jeśli chcesz zrezygnować z ochrony samochodu obecnego ubezpieczyciela i zawrzeć umowę z innym towarzystwem, powinieneś złożyć wypowiedzenie OC na piśmie i w odpowiednim terminie. Pismo powinno też zawierać istotne dla towarzystwa ubezpieczeniowego informacje.

Kiedy można wypowiedzieć umowę ubezpieczenia OC samochodu?

Zastanawiasz się, czy można wypowiedzieć każdą umowę ubezpieczeniową w dowolnym momencie i bez żadnych konsekwencji? Niestety, nie. Wypowiedzenie OC jest możliwe jedynie w kilku opisanych poniżej sytuacjach. Jeżeli myślisz o wypowiedzeniu umowy obowiązkowego ubezpieczenia pojazdu, w pierwszej kolejności upewnij się, że masz do tego podstawy.

Wypowiedzenie OC – na skróty

Powód wypowiedzenia OCWypowiedzenie OC – terminy
Kupiłeś pojazd z ważnym OC – nie chcesz kontynuować umowy zbywcyW dowolnym momencie trwania umowy
Chcesz zmienić ubezpieczyciela – nie chcesz przedłużać zawartej przez Ciebie na rok umowy OCNie później niż jeden dzień przed końcem polisy. W przeciwnym wypadku umowa odnowi się automatycznie.
Masz dwie polisy OC – automatycznie wznowioną i kupioną w innej firmie na ten sam okresW dowolnym momencie - wypowiadasz umowę wznowioną automatycznie
Posiadasz OC krótkoterminowe lub kończy się umowa OC, którą przejąłeś od poprzedniego właściciela autaOC nie trzeba wypowiadać - polisa wygaśnie po ostatnim dniu jej obowiązywania (zgodnie z umową)

Jak prawidłowo wypowiedzieć polisę OC? Czy można wypowiedzieć OC samochodu po jego zakupie?

Po transakcji zakupu używanego samochodu zarejestrowanego w Polsce powinieneś otrzymać od zbywcy aktualną polisę OC pojazdu. Możesz z niej korzystać do końca okresu ubezpieczenia.

Jest też drugie rozwiązanie – umowę OC zawartą przez poprzedniego właściciela auta możesz wypowiedzieć w dowolnym momencie. Z reguły kierowcy korzystają z tej możliwości, gdy firma ubezpieczeniowa żąda wysokiej dopłaty do składki – to tzw. rekalkulacja składki (o której przeczytasz poniżej). Swojej decyzji nie musisz uzasadniać.

Kiedy wypowiedzieć umowę ubezpieczenia OC zawartą przez zbywcę?

Ubezpieczenie OC, które wykupił poprzedni właściciel samochodu, możesz wypowiedzieć w dowolnym momencie, np. w dniu zakupu auta lub później – gdy będziesz miał więcej czasu, aby zająć się formalnościami. W pierwszej kolejności sprawdź jednak, czy złożenie wypowiedzenia będzie Ci się opłacać – być może firma ubezpieczeniowa wcale nie będzie żądać dopłaty do składki OC.

Procedura wypowiedzenia umowy OC po zakupie auta w 2024 r.

Uważasz, że wypowiedzenie umowy ubezpieczenia OC po zakupie samochodu to dobry pomysł? Pamiętaj o następujących kwestiach:

  • wypowiedzenie umowy OC zbywcy pojazdu złóż na piśmie;
  • dotychczasowe ubezpieczenie będzie obowiązywało do dnia, w którym złożysz wypowiedzenie OC lub do dnia wskazanego w dokumencie (możesz uzgodnić to z firmą ubezpieczeniową);
  • pomiędzy umowami ubezpieczenia nie może być ani jednego dnia przerwy – zadbaj o to, aby kolejna umowa OC zaczynała się od następnego dnia po rozwiązaniu OC;
  • w przygotowanym piśmie powołaj się na art. 31 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych.

Czy warto wypowiedzieć OC samochodu po zakupie?

Po zmianie właściciela pojazdu towarzystwo ubezpieczeniowe ma prawo (choć nie jest to zawsze praktykowane) do rekalkulacji składki. Polega ona na ponownym obliczeniu ceny na podstawie danych nowego posiadacza auta. To z kolei może skutkować dopłatą do polisy. Jeżeli uznasz, że zaproponowana przez obecną firmę kwota jest zbyt wygórowana, możesz wypowiedzieć umowę OC. Wówczas zapłacisz co najwyżej różnicę w składce za okres, w którym ochrona pojazdu była udzielana.

Istnieje jeszcze jeden powód, dla którego warto zastanowić się nad zawarciem nowej umowy OC zaraz po zakupie auta – większość ubezpieczycieli nie uwzględnia „krótkich” polis po zbywcy podczas oceny dotychczasowej historii ubezpieczenia. Jeżeli dopiero gromadzisz zniżki z tytułu bezszkodowej jazdy, korzystniejszym rozwiązaniem będzie wykupienie ubezpieczenia OC całorocznego. 

Kiedy i jak wypowiedzieć polisę OC w przypadku zmiany ubezpieczyciela?

Polisa, którą wykupiłeś w ubiegłym roku właśnie się kończy? Jeśli oferta na kolejny okres nie jest atrakcyjna i nie chcesz dalej korzystać z ochrony pojazdu oferowanej przez dotychczasowego ubezpieczyciela, możesz wypowiedzieć OC na koniec okresu ubezpieczenia.

Jak wypowiedzieć umowę OC auta z końcem okresu ubezpieczenia? Przede wszystkim, należy złożyć wypowiedzenie na piśmie.

Aby wypowiedzieć umowę OC, nie musisz osobiście odwiedzać biura towarzystwa ubezpieczeniowego. Jeśli np. pracujesz w godzinach, w których urzęduje również agent Twojego ubezpieczyciela lub z innych powodów nie możesz udać się do najbliższej placówki firmy, wyślij wypowiedzenie obowiązkowego ubezpieczenia samochodu mailem, pocztą, kurierem lub złóż je korzystając z konta klienta. Preferowaną formę kontaktu sprawdzisz m.in. na stronie internetowej swojego ubezpieczyciela. 

Wypowiedzenie polisy OC w przypadku zmiany ubezpieczyciela po upływie 12 miesięcy. O czym pamiętać?

  • Złóż wypowiedzenie umowy ubezpieczenia OC nie później niż na jeden dzień przed upływem okresu ochrony.
  • W piśmie powołaj się na art. 28 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych.
  • Po złożeniu wypowiedzenia Twoja obecna umowa ubezpieczenia OC nie przedłuży się na następny okres.
  • Jeżeli nie wypowiesz umowy, to Twoje ubezpieczenie zostanie przedłużone automatycznie na kolejny rok.

Co się stanie, gdy spóźnisz się ze złożeniem wypowiedzenia? Nawet wówczas możesz rozwiązać automatycznie wznowioną umowę OC. Warunkiem jest jednak posiadanie polisy OC wykupionej u innego ubezpieczyciela na ten sam okres. Pamiętaj, że w takim przypadku ubezpieczyciel może zażądać płatności za okres, przez który świadczył ochronę ubezpieczeniową.

Przykład: Pani Hania zawsze pilnuje dat obowiązywania OC. Tym razem jednak kwestie zdrowotne uniemożliwiły jej złożenie wypowiedzenia OC w ustawowym terminie – zrobiła to kilka dni później, po wyjściu ze szpitala. Mimo że doszło do automatycznego przedłużenia polisy, to ubezpieczyciel nie mógł odmówić przyjęcia wypowiedzenia – kobieta posiadała drugą umowę OC zawartą w innej firmie z takim samym okresem ochrony.

Podwójne ubezpieczenie OC – co zrobić?

O terminie zakończenia Twojej umowy OC możesz zapomnieć lub pomylić datę. W momencie, gdy kupisz inne OC i nie wypowiesz dotychczasowej polisy całorocznej, dojdzie do podwójnego ubezpieczenia. Na szczęście, nie musisz opłacać składki OC w dwóch towarzystwach. 

Jeżeli posiadasz podwójne ubezpieczenie, możesz złożyć wypowiedzenie umowy automatycznie przedłużonej w dowolnym momencie – dzień, tydzień czy nawet miesiąc po automatycznym wznowieniu polisy. Jednocześnie:

  • ze względów finansowych wypowiedzenie OC najlepiej złożyć jak najszybciej – zapłacisz za każdy dzień, gdy firma ubezpieczeniowa zapewniała Ci ochronę,
  • w piśmie powołaj się na odpowiedni przepis – będzie to art. 28a ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych.

Kup OC już od 280 zł!

Bez wychodzenia z domu
  • Ceny oc w 5 minut
  • Porównaj oferty 14 towarzystw
  • Pomoc 200 agentów
Przejdź do porównywarki

Uwaga! Pamiętaj, że bez ważnego OC w innej firmie nie wypowiesz polisy automatycznie wznowionej.

Przykład: Pan Jarek otrzymał propozycję przedłużenia umowy OC w niekorzystnej cenie. Sprawdził oferty innych towarzystw i znalazł ubezpieczyciela, który zaproponował mu OC tańsze o 300 zł. Podpisał umowę z nową, tańszą firmą i opłacił polisę. Zapomniał jednak o wypowiedzeniu dotychczasowej umowy. Po pewnym czasie pan Jarek otrzymał pismo od poprzedniego ubezpieczyciela z wezwaniem do zapłaty składki OC. Okazało się, że umowa została wznowiona automatycznie.

W ten sposób kierowca z przykładu stał się posiadaczem dwóch polis. Im szybciej wypowie on automatycznie wznowioną umowę OC, tym lepiej. Czas jest tutaj niezwykle ważny, ponieważ za każdy dzień kontynuacji poprzedniej polisy zostanie naliczona składka.

Wypowiedzenie OC – najczęściej zadawane pytania

Czy niewypowiedziane ubezpieczenie OC jest automatycznie przedłużane na kolejny rok?Tak, ale tylko w przypadku posiadania samochodu dłużej niż rok (umowy zawartej przez nas na 12 miesięcy). Automatyzm nie dotyczy OC przejętego po zbywcy pojazdu, OC krótkoterminowego oraz polis nieopłaconych w całości.
Ile mam czasu na wypowiedzenie OC?Wypowiedzenie umowy OC zawartej w ubiegłym roku należy złożyć nie później niż na 1 dzień przed końcem okresu ochrony. W przypadku polisy automatycznie wznowionej i przejętej od zbywcy auta wypowiedzenie możesz złożyć w dowolnym momencie trwania umowy.
Czy liczy się data nadania czy dostarczenia wypowiedzenia OC?W przypadku wysłania wypowiedzenia Pocztą Polską liczy się data nadania, w przypadku wysyłki kurierem ważna jest data doręczenia.
Czy mogę wypowiedzieć umowę OC zawartą na odległość?Możesz odstąpić od umowy w ciągu 30 dni, licząc od dnia, w którym ubezpieczyciel potwierdził jej zawarcie (nie jest to wypowiedzenie, ale odstąpienie).
Jaka jest podstawa wypowiedzenia umowy OC zawartej na odległość?Powołaj się na art. 40 ust. 2 ustawy o prawach konsumenta.
Jaki artykuł ustawy o OC reguluje wypowiedzenie polisy całorocznej?Art. 28 i art. 28a Ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

Wypowiedzenie umowy OC – wzór na 2024 r.

Szablony wypowiedzenia ubezpieczenia OC znajdziesz w internecie i na stronach ubezpieczycieli. Poszczególne wzory mogą się nieco od siebie różnić, jednak nie powinno to mieć znaczenia dla towarzystwa ubezpieczeniowego. Najważniejsze, aby dokument zawierał wszystkie istotne informacje.

Chcesz wypowiedzieć umowę OC? Pobierz uniwersalny wzór wypowiedzenia umowy OC.

Wzór wypowiedzenia OC pdf. – do pobrania

Możesz też skorzystać z generatora wypowiedzenia OC. Nasz generator zawiera dane kontaktowe kilkunastu ubezpieczycieli i umożliwia przygotowanie właściwego pisma w kilka minut. To narzędzie posiada nie tylko gotowe wzory wypowiedzenia, ale również wszystkie aktualne adresy pocztowe i elektroniczne poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych.

Chcesz skorzystać z generatora wypowiedzenia OC? To proste – wystarczy, że:

  • uzupełnisz wszystkie pola,
  • wygenerujesz wniosek,
  • wydrukujesz wypowiedzenie i podpiszesz je własnoręcznie.

Następnie możesz w preferowany przez siebie sposób dostarczyć wypowiedzenie polisy OC do firmy ubezpieczeniowej.

Wygeneruj gotowy dokument wypowiedzenia OC

Jakie informacje musi zawierać wypowiedzenie umowy OC?

Aby wypowiedzenie OC odbyło się szybko i sprawnie, ubezpieczycielowi należy podać wszystkie niezbędne informacje. Należą do nich:

  • dane osobowe i adresowe klienta (imię i nazwisko, adres zamieszkania),
  • data i miejsce sporządzenia wypowiedzenia OC,
  • numer rejestracyjny i marka pojazdu,
  • nazwa i adres firmy ubezpieczeniowej,
  • numer polisy OC,
  • podstawa prawna – jeden z ww. artykułów ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych.

Aby zachować potwierdzenie, złóż wypowiedzenie OC na piśmie. Pamiętaj, że wypowiedzenie OC powinno być podpisane własnoręcznie. Samochód, który użytkujesz, ma więcej niż jednego właściciela? Na wypowiedzeniu OC powinny znaleźć się podpisy wszystkich współwłaścicieli.

Czy muszę wypowiedzieć OC w oddziale towarzystwa?

Wypowiedzenie umowy OC możesz złożyć w biurze firmy ubezpieczeniowej, ale nie jest to jedyna możliwość. Przygotowany wniosek możesz też dostarczyć do firmy ubezpieczeniowej za pośrednictwem:

  • operatora pocztowego – Poczty Polskiej lub wybranej firmy kurierskiej,
  • internetu – możesz przesłać wypowiedzenie na adres e-mail, który firma ubezpieczeniowa podaje w celach kontaktowych, skorzystać ze zgłoszenia online dostępnego w strefie klienta lub ze swojego indywidualnego konta klienta (jeśli takie posiadasz).

Wysyłasz wypowiedzenie OC Pocztą Polską? W takim przypadku istotna jest data nadania listu – liczy się data stempla pocztowego. Inaczej jest w przypadku przesyłki kurierskiej – wówczas za datę złożenia dokumentu uznany zostaje dzień dostarczenia pisma do siedziby ubezpieczyciela.

Na jaki adres towarzystwa ubezpieczeniowego wysłać wypowiedzenie umowy OC – tabela ubezpieczycieli

Dane kontaktowe potrzebne do dostarczenia wypowiedzenia umowy OC znajdziesz na stronach internetowych poszczególnych towarzystw. Dla Twojej wygody przygotowaliśmy zestawienie z adresami najpopularniejszych w Polsce ubezpieczycieli.

Adresy, na jakie wysłać wypowiedzenie umowy OC 2023

Firma ubezpieczeniowaWypowiedzenie onlineAdres do korespondencji
AllianzFormularz na stronie kontakt.allianz.pl/form-standalone/kontakt-z-allianz/Allianz, ul. Rodziny Hiszpańskich 1, 02-685 Warszawa
BalciaFormularz na stronie www.balcia.pl/pl/obsluga/wypowiedzenie lub e-mail dok@balcia.plBalcia Insurance SE Spółka europejska Oddział w Polsce, Al. Jerozolimskie 136, 02-305 Warszawa
Beesafeobsluga@beesafe.plCompensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., Aleje Jerozolimskie 162, 02-342 Warszawa
BenefiaFormularz na stronie zgloszenie.benefia.pl/obsluga-polisy lub e-mail wypowiedzenia@benefia.plBENEFIA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group al. Jerozolimskie 162a, 02-342 Warszawa
CompensaFormularz na stronie compensa.pl/zarzadzaj-polisa/#obslugaCompensa TU S.A. Vienna Insurance Group, Aleje Jerozolimskie 162, 02-342 Warszawa
Ergo HestiaFormularz na stronie ergohestia.pl/rezygnacja-z-polisy/ lub konto Klienta w portalu ihestia.ergohestia.plSTU Ergo Hestia S.A., ul. Hestii 1, 81-731 Sopot
EuroinsFormularz na stronie eins.pl/obsluga-online/wypowiedzenie-umowy-oc/ lub e-mail biuro@eins.plEINS Polska Sp. z o.o., ul. Puławska 543, 02-844 Warszawa
GeneraliFormularz na stronie generali.pl/wypowiedzenie-umowy-oc lub e-mail centrumklienta@generali.plGenerali T.U. S.A., ul. Senatorska 18, 00-082 Warszawa
InterRiskkorespondencja@interrisk.plInterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group, ul. Noakowskiego 22, 00-668 Warszawa
Link4Formularz na stronie link4.pl/formularz-kontaktowy lub e-mail bok@link4.plLink4 Towarzystwo Ubezpieczeń Spółka Akcyjna, ul. Postępu 15, 02-676 Warszawa
mtu24.plFormularz na stronie ergohestia.pl/rezygnacja-z-polisy/ lub konto Klienta w portalu ihestia.ergohestia.plSTU ERGO Hestia SA, ul. Hestii 1, 81-731 Sopot
Proamacentrumklienta@proama.plGenerali Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., ul. Senatorska 18, 00-082 Warszawa
PZUkontakt@pzu.plRondo Ignacego Daszyńskiego 4, 00-843 Warszawa
Trastikontakt@trasti.plTrasti Skr. Envelo 206, 00-935 Warszawa
TUW TUWwypowiedzenia@tuw.plTUW TUW ul. H. Raabego 13, 02-672 Warszawa
TUZ UbezpieczeniaFormularz na stronie tuz.pl/strefa-klienta/wypowiedzenie/ lub e-mail centrala@tuz.plCentrala TUZ TUW ul. Domaniewska 41, 02-690 Warszawa
UniqaFormularz na stronie uniqa.pl/pomoc-i-obsluga/ubezpieczenia-komunikacyjne/obsluga-polisy/wypowiedz-umowe/ lub e-mail obsluga@uniqa.plUNIQA TU S.A., ul. Chłodna 51, 00-867 Warszawa
You Can DriveFormularz na stronie ergohestia.pl/rezygnacja-z-polisy/ lub konto Klienta w portalu ihestia.ergohestia.plSTU ERGO Hestia SA, ul. Hestii 1, 81-731 Sopot
WartaFormularz na stronie warta.pl/pomoc-i-obsluga/formularz-wypowiedzenie-umowy-oc/?produkt=samochod lub e-mail wypowiedzeniaOC@warta.plTUiR WARTA S.A., Daszyńskiego 1, 00-843 Warszawa
WienerFormularz na stronie obsluga.wiener.pl/wypowiedzenie-umowy/policyInfo lub e-mail kontakt@wiener.plWiener TU S.A. Vienna Insurance Group z siedzibą w Warszawie, 02-675, ul. Wołoska 22A
Adresy aktualne w styczniu 2024 r.

Czy odnowienie umowy OC wymaga wypowiedzenia dotychczasowej polisy?

Oferta otrzymana od firmy ubezpieczeniowej na kolejny rok jest atrakcyjna i zamierzasz z niej skorzystać? W tej sytuacji nie musisz wypowiadać dotychczasowej umowy. Jest to zbędne, bo polisa będzie kontynuowana – ubezpieczyciel po prostu wezwie Cię do zapłaty składki za kolejny okres.

Gdy chcesz odnowić umowę OC na kolejny rok, nie musisz też obawiać się przerwy w ubezpieczeniu i kary z UFG. Firma ubezpieczeniowa zadba o ciągłość OC – poinformuje Cię, że doszło do przedłużenia umowy na następne 12 miesięcy.

Uwaga! Pamiętaj, że automatyczne przedłużenie OC nie dotyczy umów kontynuowanych przez nowego właściciela po zakupie auta. W takim przypadku polisa OC wygasa po ostatnim dniu jej obowiązywania. Co istotne, przepisy nie zobowiązują ubezpieczyciela do powiadomienia nabywcy pojazdu o zbliżającym się terminie zakończenia umowy. 

FAQ – najczęściej zadawane pytania

  1. Czy możliwe jest cofnięcie wypowiedzenia OC?

    Najczęściej tak, jednak wymaga to kontaktu z firmą ubezpieczeniową. Najlepiej zrobić to pisemnie lub telefonicznie i – jeżeli przedstawiciel ubezpieczyciela zgodzi się na cofnięcie wypowiedzenia OC, poproś go o potwierdzenie tego na piśmie.

  2. Czy wypowiedzenie OC można wysłać mailem?

    Tak. Standardem jest, że wiele spraw można załatwić bez wychodzenia z domu – bezpośrednio przez stronę firmy ubezpieczeniowej lub wysyłając do niej wiadomość e-mail. Pamiętaj jednak, że większość ubezpieczycieli ma odrębny adres e-mail, na który należy wysłać wypowiedzenie OC. Wysłanie tego dokumentu na adres ogólny może przedłużyć czas jego rejestracji.

  3. Kto wypowiada OC – ubezpieczający czy ubezpieczony?

    Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych posługuje się pojęciem „posiadacza”, którym może być zarówno ubezpieczający, jak i ubezpieczony. W praktyce zatem wypowiedzenie OC może złożyć ubezpieczający lub ubezpieczony.

  4. Czy przy wypowiedzeniu OC możliwy jest zwrot składki?

    Wypowiedzenie polisy zbywcy może skutkować zwrotem składki, ale w praktyce ma to miejsce rzadko. Najczęściej do zwrotu dochodzi, gdy kierowca niedoświadczony sprzedaje samochód kierowcy doświadczonemu, a ten wypowiada przejętą polisę. Wówczas zwrot należy się nowemu właścicielowi auta.

  5. Czy istnieje obowiązek wypowiedzenia OC?

    Nie ma obowiązku wypowiedzenia OC. Jeżeli chcesz kontynuować umowę ubezpieczenia lub nawet posiadać dwie polisy OC dla tego samego samochodu (chociaż jest to nieuzasadnione ekonomicznie), wypowiedzenie OC nie będzie wymagane.

  6. Czy podwójne OC oznacza podwójne odszkodowanie?

    Nie – na odszkodowaniu nie można się wzbogacić. Przy podwójnej polisie OC firmy ubezpieczeniowe rozliczają się między sobą. Poszkodowany otrzymuje jedno odszkodowanie.

  7. Nie wypowiedziałem umowy OC - co dalej?

    Jeśli nie wypowiedziałeś polisy OC w wymaganym terminie (najpóźniej na dzień przed jej końcem), dotychczasowa umowa przedłuży się automatycznie na kolejny rok (ten przepis nie dotyczy tylko polis zbywcy oraz krótkoterminowych). Celem ustawodawcy jest zapewnienie posiadaczom pojazdów ciągłości obowiązkowego ubezpieczenia. Polisę automatycznie wznowioną będziesz mógł jednak wypowiedzieć, o ile posiadasz drugą umowę zawartą na ten sam okres.

Stefania Stuglik
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments