Pakiet OC AC – razem taniej nawet o 20%

Każdemu kierowcy zależy zarówno na dobrej ochronie swojego samochodu, jak i na dużej zasobności swojego portfela. Najlepszym rozwiązaniem będzie zatem zakup pakietu OC/AC, który gwarantuje najbardziej kompleksową ochronę. Podpowiadamy, czym się kierować przy jego wyborze.

OC to ubezpieczenie obowiązkowe, które musi posiadać każdy kierowca zarejestrowanego w Polsce samochodu. Chroni ono kierowcę danego pojazdu przed ponoszeniem konsekwencji finansowych w razie spowodowania szkody na drodze. A mówiąc prościej, jeśli posiada się tę polisę to w razie spowodowania wypadku, towarzystwo zajmie się wypłatą odszkodowań dla osób pokrzywdzonych oraz właścicieli zniszczonego mienia. Warto również zaznaczyć, że w razie wypadku ochroną OC objęci są także pasażerowie pojazdu, który prowadził sprawca.

AC, czyli autocasco, jest polisą dobrowolną. Chroni dany pojazd wraz z wyposażeniem fabrycznym. Po opłaceniu dodatkowej składki, może poszerzyć zakres ubezpieczenia również o wyposażenie dodatkowe, czyli zamontowane na stałe w aucie już po jego zakupie. W zależności od wybranej oferty polisa będzie mieć różny zakres i w różny sposób będzie chronić pojazd.

Pakiet z kolei jest połączeniem ubezpieczenia OC i AC zakupione w jednym towarzystwie. Kupując jedną polisę chroni się zarówno pojazd, jak i jego pasażerów.

Zalety pakietu OC

Zalet kupowania ubezpieczenia samochodu w pakiecie jest wiele:

 •        oszczędność pieniędzy

wszystkie towarzystwa oferują dodatkowe zniżki i upusty dla wszystkich klientów, którzy zdecydują się na zakup pakietu. Dzięki temu decydują się na OC i AC, kierowca zapłaci znacznie mniej, niż za obie polisy kupione osobno w różnych firmach,

 •        dodatkowe polisy z lepszym zakresem

kupując pakiet, właściciel samochodu może również dobrać do niego dodatkową polisę ASS lub NNW, ze znacznie lepszym zakresem niż w przypadku zakupu jedynie OC lub jedynie AC.

 •        kompleksowe zabezpieczenie samochodu

pakiet to lepsza i pełniejsza ochrona. Dzięki ubezpieczeniu OC chroniony jest kierujący samochodem w razie spowodowania szkody oraz pojazd, który można naprawić po niemal każdym uszkodzeniu.

Pakiet OC/AC oraz NNW

Kupując pakiet OC/AC właściciel pojazdu zapewnia ochronę dla pasażerów oraz pojazdu. Nie jest jednak chroniony kierowca, jeśli będzie sprawcą zdarzenia i sam w nim ucierpi. Rozwiązaniem jest wykupienie ubezpieczenia NNW. Zapewnia ono wypłatę odszkodowania dla wszystkich osób w danym pojeździe, które doznają uszczerbku na zdrowiu w wyniku wypadku. Zadośćuczynienie dostanie także osoba, kierująca danym samochodem, która szkodę spowodowała.

Wysokość odszkodowania z tytuły polisy NNW zależy od tego, jakiego rodzaju uszczerbku na zdrowiu doznała dana osoba oraz jak wysoka jest suma ubezpieczenia, którą wybiera właściciel podczas zakupu polisy.

OC z ACmini

ACmini, to nieco uboższa wersja ubezpieczenia autocasco. Polisa chroni dany pojazd jedynie od kradzieży lub całkowitego zniszczenia. Właściciel auta nie będzie więc mógł skorzystać z ochrony, aby pojazd naprawić.

Połączenie OC z ACmini również jest pakietem, który z racji zakresu minicasco nie chroni auta kompleksowo. Jeśli jednak właściciel pojazdu najbardziej obawia się właśnie jego utraty, warto aby rozważył ACmini, które bardzo często jest znacznie tańsze niż pełna polisa AC.

Dodatkowo należy też pamiętać, że posiada ona również dodatkowe ograniczenia w postaci maksymalnej wartości pojazdu lub jego wieku.

Jak wybrać dobre AC – 4 wskazówki

Wybór dobrej polisy AC nie jest wcale tak trudny jak mogłoby się wydawać. Jeśli jednak właściciel auta chce je dobrze ubezpieczyć musi pamiętać o tym, aby przede wszystkim:

 • nie kierować się ceną, ale zakresem
  aby mieć pewność, że kupuje się dobre ubezpieczenie należy zwracać uwagę przede wszystkim na to, od czego i w jakim zakresie będzie chronić dany pojazd. Nie należy kierować się przede wszystkim ceną, ponieważ im będzie ona niższa, tym ochrona pojazdu będzie słabsza;
 • porównywać jak najwięcej ofert
  ponieważ każde towarzystwo może samodzielnie określić warunki, na jakich sprzedaje dane ubezpieczenie i w jakiej cenie, polisy AC będą różnić się między sobą. Najlepszym rozwiązaniem będzie więc ich porównywanie, które pozwoli właścicielowi sprawdzić szczegóły poszczególnych ofert i wybrać tę najlepszą;
 • sprawdzić wyłączenia
  wyłączenia to sytuacje, w których towarzystwo nie odpowiada za szkodę, czyli nie wypłaci za nią odszkodowania. Przed podjęciem decyzji o zakupie polisy warto znaleźć i przeanalizować ten punkt w OWU;
 • pytać o niezrozumiałe kwestie
  kierowca nie musi znać się na wszystkich aspektach ubezpieczenia autocasco. Dlatego też, ma jakieś wątpliwości lub nie rozumie zapisów umowy AC, dobrze aby zadzwonił na infolinię porównywarki lub danego ubezpieczyciela i porozmawiał z konsultantem. Udzieli on wszelkich informacji;

 

 

Stefania Stuglik
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© 2021 Rankomat.pl sp. z o.o. (dawniej: Rankomat sp. z o.o. sp.k.)
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x