Ile kosztuje ubezpieczenie OC Jaguara?

Od 531 do 694 zł – tyle ubezpieczenie OC kosztowało właścicieli najpopularniejszych modeli Jaguara w pierwszych trzech kwartałach 2022 r. Na tle tych kwot kierowcy, których składka kosztowała ok. 300 zł, mogą mówić o szczęściu. Chcesz dołączyć do grona osób płacących niewielkie sumy za polisę OC? Dowiedz się, jak to zrobić.

Na koszt całorocznego utrzymania samochodu składa się wiele wydatków, w tym zakup ubezpieczeń komunikacyjnych. Czy wiesz, że polisę możesz kupić taniej? Wystarczy, że skorzystasz z zamieszczonego na naszej stronie internetowej kalkulatora OC/AC. Podpowiadamy również, jakie czynniki mają największy wpływ na wysokość składki ubezpieczeniowej.

Jaguar – jakie samochody proponuje ten producent?

Od 2008 r. marka Jaguar należy do prywatnego, indyjskiego koncernu motoryzacyjnego Tata Motors, który jest obecny głównie na rynku azjatyckim. Mimo że samochody z emblematem Jaguara nie cieszą się w Polsce szczególną popularnością, to sama marka ma długą historię – została założona w Wielkiej Brytanii w 1922 r. Co ciekawe, nazwa „Jaguar” pojawiła się dopiero 13 lat później.

Aktualnie produkowane modele Jaguar

ModelNapędKlasa pojazduLata produkcji
XEBenzyna, dieselKlasa średnia (segment D)Od 2015 r.
XFBenzyna, dieselWyższa klasa średnia (segment E)Od 2007 r.
F-TypeBenzynaKlasa średnia (segment D)Od 2012 r.
E-PaceBenzyna, dieselNiższa klasa średnia (segment C)Od 2017 r.
F-PaceBenzyna, dieselKlasa średnia (segment D)Od 2016 r.
I-PaceElektrycznyKlasa średnia (segment D)Od 2018 r.

Oferta Jaguara nie jest bardzo rozbudowana w porównaniu z innymi koncernami motoryzacyjnymi. Z drugiej strony propozycje Jaguara mogą być atrakcyjne dla kierowców poszukujących rzadziej spotykanych na polskich drogach samochodów osobowych, sportowych czy SUV-ów. Co ciekawe, niektóre modele zostały docenione również przez dziennikarzy – w 2019 r. Jaguar I-Pace został mianowany Europejskim Samochodem Roku.

Jak prezentują się ceny OC Jaguar na tle innych marek?

W okresie od stycznia do września 2022 r. średnia składka OC Jaguar wynosiła 611 zł. Więcej za obowiązkowe ubezpieczenie płacili jedynie właściciele samochodów marki BMW – 628 zł. Na drugim końcu zestawienia znaleźli się kierowcy korzystający na co dzień z pojazdów marki Dacia – oni na OC przeznaczali średnio 437 zł. Skąd tak wysoka składka dla właścicieli samochodów marki Jaguar?

Wysoka cena OC Jaguar ma swoje źródło w następujących czynnikach:

 • oferta producenta – aktualnie produkowane samochody z logo Jaguar to pojazdy głównie z segmentu D i E, w ofercie brakuje za to małych, miejskich aut,
 • niewielkie zainteresowanie wśród kierowców – co powoduje, że firmy ubezpieczeniowe nie muszą konkurować ze sobą ceną polisy,
 • pojemność silnika – klienci, którzy kupują Jaguara, mogą zdecydować się na model wyposażony w silnik o pojemności 2995 cm czy nawet 5000 cm3.

Auta marki Jaguar to przede wszystkim luksusowe samochody o sportowym charakterze. Nic zatem dziwnego, że producent kładzie nacisk na osiągi oferowanych modeli. Ceną za wrażenia z jazdy jest jednak wyższa cena ubezpieczeń komunikacyjnych.

Marka samochodu a średnia cena OC

MarkaCena OC
Dacia437 zł
Skoda473 zł
Toyota475 zł
Fiat482 zł
Renault490 zł
Citroen495 zł
Opel497 zł
Volkswagen504 zł
Ford506 zł
Peugeot510 zł
Subaru546 zł
Audi564 zł
Lexus608 zł
Jaguar611 zł
BMW628 zł
Mediana cen OC wyliczona na podstawie danych z trzech pierwszych kwartałów 2022 r.

Oblicz składkę OC/AC

Ile trzeba zapłacić za OC dla najpopularniejszych modeli Jaguara?

Każdy koncern motoryzacyjny ma w swoim portfolio zarówno trafne, jak i mniej udane modele samochodów. Podobnie jest w przypadku Jaguara. Ile kosztowało ubezpieczenie OC najpopularniejszych modeli Jaguara w pierwszych trzech kwartałach 2022 r.?

Średnie ceny OC najczęściej zgłaszanych do ubezpieczenia OC modeli marki Jaguar:

 • Jaguar XJ – 531 zł,
 • Jaguar XE – 589 zł,
 • Jaguar S-Type – 655 zł,
 • Jaguar XF – 682 zł,
 • Jaguar X-Type – 694 zł.

W badanym okresie najtańszy w ubezpieczeniu okazał się nieprodukowany już samochód osobowy należący do klasy pojazdów luksusowych (segment F) – właściciele modelu XJ płacili za OC średnio 531 zł. Na ostatnim miejscu również znalazł się niedostępny już w salonach sprzedaży model X-Type. Co ciekawe, był to pierwszy pojazd oferowany przez markę Jaguar w wersji kombi i z silnikiem wysokoprężnym.

Myślisz o zakupie Jaguara? Powyższe zestawienie może być pewną wskazówką – teraz już wiesz, które modele są najczęściej zgłaszane do OC i ile kosztuje ich ubezpieczenie.

Oblicz składkę OC/AC

Którzy właściciele Jaguarów płacą za OC najmniej?

Wiek kierowcy, okres posiadania przez niego prawa jazdy, jego miejsce zamieszkania i szereg innych czynników mają wpływ na wysokość składki OC. Właśnie dlatego dwóch kierowców w tym samym wieku, którzy otrzymali prawo jazdy w tym samym czasie może otrzymać różne propozycje od firm ubezpieczeniowych. Którzy kierowcy są uznawani za najmniej szkodowych przez firmy ubezpieczeniowe?

1. Wiek kierowcy a cena OC Jaguar

Zaskoczenia nie ma – młodzi właściciele samochodów marki Jaguar płacą najwięcej. Taki wynik pokrywa się z ogólnym trendem, zgodnie z którym to właśnie najmłodsi kierowcy muszą liczyć się z najwyższymi składkami OC. W przypadku aut Jaguar widać też jednak pewne odstępstwo od reguły – najstarsi właściciele Jaguarów (grupa 56 lat i więcej), którzy szukali OC w pierwszych trzech kwartałach 2022 r., płacili nieco więcej niż relatywnie młodsi właściciele aut tej marki (z przedziału wiekowego 46-55 lat).

Średnie ceny OC Jaguar z uwzględnieniem wieku kierowcy:

 • 18-25 lat – 1498 zł,
 • 26-35 lat – 682 zł,
 • 36-45 lat – 544 zł,
 • 46-55 lat – 509 zł,
 • 56 lat i więcej – 540 zł.

2. Okres posiadania prawa jazdy a cena OC Jaguar

Wyliczając składkę OC, towarzystwa ubezpieczeniowe biorą pod uwagę również okres posiadania prawa jazdy przez kierowcę. Zasada jest analogiczna jak w przypadku wieku kierowcy – atrakcyjniejsze warunki otrzymują kierowcy z dużym doświadczeniem. Według ubezpieczycieli mają oni bardziej rozwinięte umiejętności, a przez lata prowadzenia pojazdu spotkali się z różnymi sytuacjami na drodze. Doświadczeni kierowcy zazwyczaj również obiektywniej oceniają swoje umiejętności za kierownicą.

Średnie ceny OC Jaguar z uwzględnieniem stażu kierowcy

Do 5 latOd 6 do 10 latPowyżej 10 lat
1502 zł890 zł531 zł

3. Miejsce zamieszkania kierowcy a składka OC Jaguar

Czy wiesz, że miejsce zamieszkania może podwyższyć lub obniżyć składkę OC nawet o kilkaset złotych? Powód jest prosty – tam, gdzie po drogach porusza się więcej kierowców, tam ryzyko kolizji czy wypadku jest wyższe. Jeżeli planujesz zakup Jaguara, to naturalnie nie przeprowadzisz się, aby obniżyć składkę OC. Ta informacja może być dla Ciebie jednak cenna, jeżeli jesteś zameldowany w dużym mieście, ale mieszkasz w małej miejscowości.

W okresie od stycznia do końca września 2022 r. za obowiązkową polisę dla aut marki Jaguar najwięcej płacili zmotoryzowani mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego – średnio 754 zł. Na najtańsze OC dla Jaguara mogli z kolei liczyć mieszkańcy województwa świętokrzyskiego – na podstawowe ubezpieczenie samochodu wydawali oni średnio 467 zł.

Średnie ceny OC Jaguar w poszczególnych województwach

WojewództwoCena OC
świętokrzyskie467 zł
lubelskie484 zł
podkarpackie489 zł
warmińsko-mazurskie491 zł
podlaskie493 zł
lubuskie544 zł
małopolskie562 zł
śląskie564 zł
wielkopolskie569 zł
opolskie618 zł
zachodniopomorskie645 zł
łódzkie654 zł
dolnośląskie680 zł
mazowieckie692 zł
pomorskie719 zł
kujawsko-pomorskie754 zł

Oblicz składkę OC/AC

Jak na cenę OC Jaguara wpływa wiek pojazdu?

Im więcej kilometrów na liczniku ma samochód, tym wyższe jest ryzyko, że będzie on uczestniczył w kolizji. Stąd też najczęściej OC dla pojazdów starszych niż 15 lat jest najdroższe. W przypadku Jaguara dane za III kwartał 2022 r. nie do końca potwierdzają ten trend – najmniej za OC płacili właściciele samochodów, które opuściły linię produkcyjną w ostatnich 6-10 latach (średnio 571 zł). Najdroższe było z kolei OC dla aut Jaguar w wieku od 11 do 15 lat (średnio 740 zł).

Związek między wiekiem pojazdu marki Jaguar a wysokością składki OC

Do 5 latOd 6 do 10 latOd 11 do 15 latPowyżej 15 lat
575 zł571 zł740 zł604 zł

Rodzaj paliwa – jak wpływa na cenę OC Jaguar?

Rodzaj napędu to kolejny czynnik mający wpływ na ceny OC dla Jaguarów. Zaskoczenia jednak nie ma – najwyższą składkę w okresie od stycznia do września 2022 r. płacili właściciele aut Jaguar z instalacją LPG (średnio 656 zł). Powód jest prosty – takie samochody są najczęściej intensywnie eksploatowane.

BenzynaBenzyna/gazDiesel
579 zł656 zł631 zł

Czy za OC Jaguara można zapłacić mniej niż 611 zł?

Okazuje się, że tak! Pewien właściciel Jaguara, który za pośrednictwem naszego kalkulatora OC/AC kupił ubezpieczenie OC w okresie od stycznia do września 2022 r., zapłacił zaledwie 316 zł. Jednak nie tylko on ma powody do zadowolenia – kierowcy z Pilzna i Gorzyc zapłacili za całoroczne OC niewiele więcej, bo 333 zł.

Trzy najtańsze oferty OC Jaguar w okresie od stycznia do września 2022 r.

Cena OCInformacje o samochodzieInformacje o kierowcy
316 złS-Type z 2002 r.,
benzyna,
poj. silnika 2967 cm3
ur. 1976 r.,
zam. Janowiec,
woj. kujawsko-pomorskie
333 złF-Pace z 2017 r.,
benzyna,
poj. silnika 2995 cm3
ur. 1981 r.,
zam. Pilzno,
woj. podkarpackie
333 złXJ z 2012 r.,
benzyna,
poj. silnika 5000 cm3
ur. 1985 r.,
zam. Gorzyce,
woj. podkarpackie

Ile kosztuje ubezpieczenie AC pojazdów marki Jaguar?

Wielu właścicieli samochodów marki Jaguar nie ogranicza się do zakupu OC, ale nabywa też dodatkowe polisy. Do najpopularniejszych ubezpieczeń należy AC – zapewnia ono wypłatę odszkodowania m.in. po przypadkowym uszkodzeniu auta lub jego kradzieży. Ile kosztuje AC Jaguar? Aby to sprawdzić, przeprowadziliśmy dwie kalkulacje.

 1. Pani Grażyna z Chorzowa ma 50 lat i 3 lata temu zdecydowała się na zakup nowego Jaguara E-Pace (poj. silnika 1997 cm3). Właścicielka samochodu początkowo korzystała z pakietu ubezpieczeń dealerskich, a obecnie szuka zestawu OC i AC, korzystając z internetowego kalkulatora. Mimo długiej historii ubezpieczenia OC, kobieta kupi polisę AC dopiero po raz czwarty.
UbezpieczenieZakres ochrony ACCena
LINK4 – OC, AC, assistanceZakres terytorialny – Polska i Europa,

Wariant – szkoda (częściowa, całkowita) i kradzież,

Suma ubezpieczenia – wartość pojazdu na dzień zawarcia umowy,

Likwidacja szkody – kosztorys,

Minimalna wysokość szkody – 500 zł,

Wysokość udziału własnego w szkodzie – 500 zł,

Amortyzacja części – 40 proc.
2884 zł
Uniqa – OC, AC, assistanceZakres terytorialny – Polska,

Wariant – szkoda (częściowa, całkowita) i kradzież,

Suma ubezpieczenia – 201 700 zł,

Likwidacja szkody – kosztorys,

Minimalna wysokość szkody – 500 zł,

Wysokość udziału własnego w szkodzie – 1000 zł (szkody częściowe i całkowita), 10 proc. (kradzież auta)
3862 zł

Oblicz składkę OC/AC

Właścicielka Jaguara E-Pace otrzymała oferty od dwóch ubezpieczycieli – LINK4 i Uniqa. Powyżej zostały zaprezentowane dwie najtańsze propozycje (dostępnych wariantów było o wiele więcej). Gdyby pani Grażyna była zainteresowana wersją AC z naprawą w warsztacie, to musiałaby wybrać droższy pakiet – najtańsza propozycja uwzględniająca tę opcję w firmie Uniqa kosztowała 4054 zł.

2. Pan Antoni – mieszkaniec Chodzieży w województwie wielkopolskim – od 10 lat jest właścicielem Jaguara XF (poj. silnika 2995 cm3). Mężczyzna ma 35 lat i pełne zniżki zarówno OC, jak i AC. Ponieważ użytkowany przez niego samochód jest zadbany, pan Antoni jest zainteresowany pakietem OC i AC lub OC i AC mini.

UbezpieczenieZakres ochrony ACCena
mtu24.pl – OC, AC miniZakres terytorialny – Polska i Europa,

Wariant – żywioły,

Suma ubezpieczenia – 68 636 zł,

Minimalna wysokość szkody – 500 zł
815 zł
mtu24.pl – OC, AC miniZakres terytorialny – Polska i Europa,

Wariant – kradzież,

Suma ubezpieczenia – 68 636 zł,

Minimalna wysokość szkody – 500 zł
1468 zł
Uniqa – OC, AC, assistanceZakres terytorialny – Polska,

Wariant – szkoda (częściowa, całkowita) i kradzież,

Suma ubezpieczenia – 67 200 zł,

Likwidacja szkody – kosztorys,

Wysokość udziału własnego w szkodzie – 1000 zł (szkody częściowe i całkowita), 10 proc. (kradzież auta),

Amortyzacja części – 65 proc.
1537 zł
LINK4 – OC, AC, assistanceZakres terytorialny – Polska i Europa,

Wariant – szkoda (częściowa, całkowita) i kradzież,

Suma ubezpieczenia – wartość pojazdu na dzień zawarcia umowy,

Likwidacja szkody – kosztorys,

Minimalna wysokość szkody – 500 zł,

Wysokość udziału własnego w szkodzie – 500 zł,

Amortyzacja części – 55 proc.
1644 zł
Wiener – OC, AC, assistanceZakres terytorialny – Polska i Europa,

Wariant – szkoda (częściowa, całkowita) i kradzież,

Suma ubezpieczenia – 57 270 zł,

Likwidacja szkody – kosztorys,

Minimalna wysokość szkody – 500 zł,

Wysokość udziału własnego w szkodzie – 1000 zł
1936 zł

Przekrój ofert jest bardzo bogaty – właściciel Jaguara XF może wybierać zarówno wśród pakietów z AC mini, jak i z pełnym AC. Gdyby pan Antoni chciał jednak uniknąć m.in. minimalnej wysokości szkody czy udziału własnego, musiałby zapłacić znacznie wyższą składkę.

 

Podsumowanie

 1. W okresie od stycznia do września 2022 r. na ubezpieczenie auta marki Jaguar właściciele wydawali średnio 611 zł.
 2. W badanym okresie najtańsze OC czekało na właścicieli samochodów marki Dacia (średnio płacili oni 437 zł), najdroższe natomiast okazało się OC dla właścicieli BMW (628 zł).
 3. Najmniej za OC Jaguar w okresie od stycznia do września 2022 r. płacili kierowcy z grupy wiekowej 46-55 lat (średnio 509 zł).
 4. W pierwszych trzech kwartałach 2022 r. najmniej na OC Jaguar wydał mieszkaniec Janowca – zapłacił 316 zł.
 5. Tanie OC i AC dla samochodów marki Jaguar można znaleźć przez internet, korzystając z naszego intuicyjnego w obsłudze kalkulatora OC/AC.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

 1. Czy każdy ubezpieczyciel proponuje OC i AC dla samochodów marki Jaguar?

  Firmy ubezpieczeniowe nie mają pełnej dowolności – przepisy zabraniają im odmowy sprzedaży OC. Firma, która nie nastawia się na obsługę właścicieli aut Jaguar, może jednak ustalić ceny na takim poziomie, że potencjalni klienci sami zrezygnują. W przypadku AC ubezpieczyciele mają pełną swobodę – nie muszą proponować każdemu klientowi ochrony m.in. przed kradzieżą samochodu.

 2. Czy z kalkulatora OC/AC powinien skorzystać każdy właściciel auta marki Jaguar?

  Wykorzystanie kalkulatora OC/AC nie jest obowiązkowe. To narzędzie pozwala jednak zaoszczędzić zarówno pieniądze, jak i czas potrzebny na poszukiwania ubezpieczeń komunikacyjnych. Stąd też każdy kierowca powinien wiedzieć, że ma taką możliwość.

 3. Jak wiele propozycji OC/AC dla auta Jaguar można otrzymać za pośrednictwem kalkulatora?

  Trudno wskazać konkretną liczbę. Kierując się jednak przykładami z artykułu, można powiedzieć, że kierowca może otrzymać od kilku do kilkunastu ofert. Część ubezpieczycieli nie przygotowuje propozycji dla właścicieli samochodów z silnikami o pojemności przekraczającej 5000 cm3, których akurat w ofercie Jaguara jest sporo.

 4. Jakie jeszcze czynniki są uwzględniane przez ubezpieczycieli podczas kalkulacji składki AC Jaguar?

  Użytkowników naszego kalkulatora OC/AC prosimy o odpowiedź na pytania: po jakim obszarze poruszają się autem (Polska, Europa), gdzie parkują samochód i w jakie zabezpieczenia antykradzieżowe zostało wyposażone auto. Odpowiedzi są wykorzystywane do obliczenia ryzyka wystąpienia szkody, za którą będzie musiał zapłacić ubezpieczyciel.

 5. Która firma ubezpieczeniowa proponuje najtańszy pakiet OC/AC Jaguar?

  Każda firma ubezpieczeniowa może mieć najkorzystniejszą ofertę dla innego kierowcy. Przyczyn, dla których tak się dzieje, jest wiele. Wymienić wystarczy docelową grupę klientów, preferowane przez ubezpieczyciela pojazdy czy spełnianie przez klienta kryteriów modelu bezszkodowego kierowcy.

Stefania Stuglik
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© 2024 Rankomat.pl sp. z o.o. (dawniej: Rankomat sp. z o.o. sp.k.)