Najkorzystniejsze ceny OC i AC dla marki Toyota

Toyota rozpoczęła swoją działalność motoryzacyjną w 1937 roku, jednak marka sama w sobie, na rynku pojawiła się znacznie wcześniej. W 1918 roku powstała firma Toyoda Spinning and Weaving Co. Ltd., którą założył Sakichi Toyoda wraz z synem. Początkowo pod tym szyldem działał warsztat tkacki.

Dzisiaj Toyota jest znana na całym świecie i cieszy się dużą popularnością wśród kierowców. Według rankingu podanego przez IBMR Samar, aż cztery modele tej marki znalazły się w pierwszej dziesiątce najchętniej wybieranych nowych samochodów 2020 roku. Natomiast w rankingu klientów indywidualnych Toyota Yaris znalazła się na pierwszym zaszczytnym miejscu.

Polscy kierowcy cenią sobie w tej marce niezawodność, komfort oraz fakt, że auto jest niezwykle oszczędne – niskie zużycie paliwa, czy niedrogie części wymienne. Ceny ubezpieczeń OC również nie są wygórowane, co przemawia na korzyść Toyoty przy wyborze nowego samochodu.

Ceny OC dla samochodów marki Toyota

Marka Model Towarzystwo Cena
Toyota Yaris Link4 605 zł
Toyota Corolla Link4 672 zł
Toyota RAV4 Link4 813 zł
Toyota Aygo Link4 592 zł
Toyota Avensis Link4 813 zł
Toyota Prius Aviva 1193 zł
Toyota Land Cruiser MTU24 Ergo Hestia 1687 zł

Kalkulacja dla kierowcy w wieku 30 lat, pochodzącego z województwa dolnośląskiego

Ceny OC i AC dla samochodów marki Toyota

Część właścicieli Toyoty będzie z pewnością zainteresowana zakupem ubezpieczenia OC w pakiecie z polisą AC (autocasco), głównie z tego powodu, że połączenie tych dwóch produktów zapewnia bardzo korzystny rabat. Wybierając AC, warto również zwrócić uwagę na oferowany zakres ochrony, ponieważ różne towarzystwa ubezpieczeniowe mogą proponować zupełnie inne produkty.
Oblicz składkę OC/AC
Zanim więc zdecydujemy się na zakup polisy AC, warto dokonać porównania ofert wśród wielu różnych firm ubezpieczeniowych oraz wybrać produkt z najkorzystniejszym dla nas rodzajem ochrony, oraz ceną, która będzie nam w pełni odpowiadać.

Ceny OC i AC dla samochodów marki Toyota

Marka Model Towarzystwo Cena
Toyota Yaris Link4 639 zł
Toyota Corolla Link4 692 zł
Toyota RAV4 MTY24 Ergo Hestia 818 zł
Toyota Aygo Link4 621 zł
Toyota Avensis MTU24 Ergo Hestia 923 zł
Toyota Prius MTU24 Ergo Hestia 1012 zł
Toyota Land Cruiser Link4 2172 zł

Kalkulacja dla kierowcy w wieku 45 lat, z województwa pomorskiego

Powyższe tabelki przedstawiają tylko przykładowe wyniki kalkulacji cen OC i AC. Pamiętajmy, że cena polisy może być inna dla każdego właściciela pojazdu i decyduje o tym wiele czynników.

Sama marka samochodu ma nieduży wpływ na koszt związany z wysokością składki ubezpieczeniowej. Przede wszystkim cenę ubezpieczenia kształtują dane dotyczące właściciela oraz parametry techniczne pojazdu. Na przykład wyższe OC zapłaci właściciel Toyoty o wyższej pojemności silnika, jak również najmłodsza grupa kierowców (poniżej 25 roku życia).

Sprawdziliśmy na przykładzie wybranych kierowców, jak zmienia się wysokość składki OC w przypadku tego samego modelu pojazdu.

Ubezpieczenie OC Toyota Yaris

Toyota Yaris to ekonomiczne i solidne auto, które często można spotkać na polskich drogach. Jest jednym z najczęściej wybieranych modeli nowych samochodów. Wśród mechaników pojazd ten cieszy się opinią łatwego i niedrogiego w naprawie. Ile kosztuje ubezpieczenie OC dla Toyoty Yaris?

Toyota Yaris – przykładowe kalkulacje OC

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Stanisław – doświadczony kierowca z Suwałk 746 zł
Pani Agata – kierowca z Opola 720 zł
Pani Sylwia – kierowca z niedawną szkodą, Kielce 729 zł
Pan Tomasz – młody kierowca, Ełk 1110 zł

Przykładowa kalkulacja

Ubezpieczenie OC Toyota Corolla

Toyota Corolla cieszy się równie dużym zainteresowaniem, tak jak poprzedni model Toyoty. To sprawne, niezawodne auto, które dodatkowo jest ekonomiczne na drodze. Ile wynosi cena ubezpieczenia OC dla Toyoty Corolli?

Toyota Corolla – przykładowe kalkulacje OC

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Stanisław – doświadczony kierowca z Suwałk 874 zł
Pani Agata – kierowca z Opola 838 zł
Pani Sylwia – kierowca z niedawną szkodą, Kielce 1089 zł
Pan Tomasz – młody kierowca, Ełk 1270 zł

Przykładowa kalkulacja

Ubezpieczenie OC Toyota RAV4

RAV4 to model samochodu osobowego w typie SUV. Jest uznawany za jedno z niezawodnych aut na rynku amerykańskim. Również testy bezpieczeństwa przeprowadzane dla tego modelu piątej generacji, wykazują, że samochód ten wart jest swojej ceny. Ile wynosi cena ubezpieczenia OC dla Toyoty RAV4?
Oblicz składkę OC/AC

Toyota RAV4 – przykładowe kalkulacje OC

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Stanisław – doświadczony kierowca z Suwałk 768 zł
Pani Agata – kierowca z Opola 860 zł
Pani Sylwia – kierowca z niedawną szkodą, Kielce 833 zł
Pan Tomasz – młody kierowca, Ełk 929 zł

Przykładowa kalkulacja

Ubezpieczenie OC Toyota Prius

Prius to model Toyoty, który produkowany jest w wersji kompaktowej z napędem hybrydowym. Pierwsze modele Priusa były produkowane już w 1997 roku. Połączenie silnika spalinowego oraz silnika elektrycznego jest rozwiązaniem coraz bardziej pożądanym wśród kierowców, głównie ze względu na rosnącą świadomość ekologiczną. Ile wynosi cena ubezpieczenia OC dla Toyoty Prius?

Toyota Prius – przykładowe kalkulacje OC

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Stanisław – doświadczony kierowca z Suwałk 798 zł
Pani Agata – kierowca z Opola 821 zł
Pani Sylwia – kierowca z niedawną szkodą, Kielce 781 zł
Pan Tomasz – młody kierowca, Ełk 1121 zł

Przykładowa kalkulacja

Ubezpieczenie OC Toyota Aygo

Toyota Aygo to typowy samochód klasy miejskiej. Aygo to model niedużego, sprawnego pojazdu, który ma być niezawodny w przestrzeni miejskiej. Posiada nowoczesne rozwiązania i charakterystyczny design, dzięki czemu jest jednym z najczęściej wybieranych modeli Toyoty. Ile kosztuje ubezpieczenie OC dla Toyoty Aygo?

Toyota Aygo – przykładowe kalkulacje OC

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Stanisław – doświadczony kierowca z Suwałk 653 zł
Pani Agata – kierowca z Opola 583 zł
Pani Sylwia – kierowca z niedawną szkodą, Kielce 571 zł
Pan Tomasz – młody kierowca, Ełk 930 zł

Przykładowa kalkulacja

Powyższe tabele dowodzą temu, że cena ubezpieczenia OC jest zależna od wielu różnych czynników. Znaczenie ma miejsce zamieszkania, wiek właściciela czy stan pojazdu. Przed zakupem ubezpieczenia, warto porównać dostępne oferty, dzięki czemu można znaleźć najkorzystniejsze rozwiązanie.

Ile kosztuje OC Toyoty w porównaniu do innych marek?

Koszt ubezpieczenia OC Toyoty jest ceną liczoną indywidualnie i zawsze będzie odbiegał od cen innych marek samochodów. Toyota jako popularna marka w Polsce cieszy się stosunkowo niedużym kosztem ubezpieczenia względem innych producentów aut. Za najdroższą markę, dla której możemy nabyć polisę OC, uznawane jest Lamborghini. Różnice będą zatem znaczące.

  • Średnia cena OC Toyoty – 555 zł;
  • Najdroższe średnie OC: Lamborghini – 1526 zł;
  • Najtańsze średnie OC: Dacia – 520 zł

Ile kosztuje ubezpieczenie innej marki samochodu?

Marka Średnia cena w I kwartale 2021 roku
Volkswagen 629
Opel 596
Audi 681
Ford 610
BMW 759
Renault 589
Toyota 555
Fiat 583
Skoda 564
Peugeot 619
Citroen 594
Mercedes Benz 677
Seat 620
Honda 615
Mazda 656
Volvo 641
Nissan 580
Kia 553
Hyundai 561
Mitsubishi 608
Alfa Romeo 708
Suzuki 526
Chevrolet 609
Daewoo/FSO 522
Dacia 520

Średnia cena OC w I kwartale 2021 r.

Porównanie ofert może być kluczowe, gdy poszukuje się najkorzystniejszego rozwiązania, a ilość firm ubezpieczeniowych pozwala dopasować ofertę do indywidualnych potrzeb. Dzięki porównaniu można zaoszczędzić, ale i znaleźć rodzaj ochrony, który będzie odpowiadała oczekiwaniom kierowcy.

Kalkulator ubezpieczeń OC przeprowadza symulację, która na podstawie kluczowych informacji o samochodzie oraz właścicielu potrafi obliczyć wysokość składki w wybranych towarzystwach ubezpieczeniowych. Dzięki temu łatwiej znaleźć najtańsze i najlepsze oferty ubezpieczeń OC.

FAQ

Czy wszystkie modele Toyoty można tanio ubezpieczyć?

Ubezpieczenie OC dla Toyoty nie musi być drogie. Średnia ceny polisy OC wynosi 555 zł, zatem nietrudno będzie znaleźć korzystne finansowo rozwiązanie. Warto jednak pamiętać o tym, że nie jest to cena przypisana do wszystkich modeli. Na koszt ubezpieczenia wpływ mają również inne czynniki, jak stan pojazdu, wiek czy stan cywilny właściciela oraz miejsce jego zamieszkania.

Ile kosztuje ubezpieczenie dla Toyoty?

Średni koszt w I kwartale 2021 roku wynosił 555 zł. Cena ta nie jest wygórowana, ale nie oznacza to, że każdy model może znaleźć ubezpieczenie w takiej właśnie cenie. Należy pamiętać o tym, że przy kalkulacji kosztu ubezpieczenia, pod uwagę brany jest rocznik modelu, stan techniczny, wiek właściciela, jego zawód, stan cywilny oraz miejsce zamieszkania. Nie bez znaczenia są również przebyte dotychczas szkody.

Jaki model Toyoty jest najpopularniejszy?

Na polskich drogach najbardziej popularnym modelem jest zdecydowanie Toyota Yaris. Również szkoły jazdy bardzo często uczą kursantów na tym właśnie modelu. Jest to samochód ekonomiczny, solidny i niezawodny w codziennym użytku. Wielu kierowców decyduje się na zakup popularnych modeli, by ułatwić sobie w przyszłości naprawę, jak i sprzedaż auta.

Czy wiek właściciela pojazdu ma wpływ na cenę OC?

Wiek właściciela ma znaczenie przy zakupie ubezpieczenia. Kierowca, który jest młody i posiada mniejsze doświadczenie, zapłaci wyższą składkę, ponieważ istnieje większe ryzyko wystąpienia szkody, niż w przypadku osoby, która posiada dłuższy staż za kierownicą. Jednak nie tylko wiek wpływa na cenę polisy. Pod uwagę jest również brany stan cywilny, zawód oraz miejsce zamieszkania.

Który model Toyoty ma najtańsze ubezpieczenie OC?

Jednym z tańszych do ubezpieczenia modeli, jest Toyota Aygo – nieduże, kompaktowe auto, które dedykowane jest do użytku w przestrzeni miejskiej. Nie zmienia to jednak faktu, że na koszt ubezpieczenia wpływ mają również inne wytyczne – m.in. stan pojazdu, liczba przebytych szkód, wiek właściciela, miejsce zamieszkania czy stan cywilny. Cena nawet najtańszego modelu może znacznie różnić się od innych wersji Toyoty, jeśli kierowca jest młody i niedoświadczony, ma swoim koncie ma już kilka wypadków, jest stanu wolnego i zamieszkuje bardzo duże miasto.

Stefania Stuglik
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© 2021 Rankomat.pl sp. z o.o. (dawniej: Rankomat sp. z o.o. sp.k.)
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x