ASO to skrót od nazwy Autoryzowana Stacja Obsługi. Kupując samochód określonej marki możesz  serwisować go oraz naprawiać w autoryzowanych warsztatach. Korzystając z ASO zyskujesz pewność, że pojazd naprawiony zostanie zgodnie ze stosowaną technologią przez danego producenta, przy użyciu oryginalnych części. Ponadto serwisowanie samochodu w punkach ASO daje  możliwość przedłużenia gwarancji swojego pojazdu.

Jak działa naprawa samochodu w ASO?

W odniesieniu do ubezpieczeń – naprawa auta w autoryzowanym warsztacie dealera samochodowego wiąże się z wyższą składką polisy ubezpieczeniowej, niż w wariancie naprawy w warsztatach zaprzyjaźnionych z ubezpieczycielem lub innym dowolnym warsztacie. Wyższa składka podyktowana jest wyższymi cenami usług naprawczych stosowanych przez ASO.

Wykopując autocasco będziesz miał możliwość wyboru naprawy szkody auta w autoryzowanym serwisie. W odniesieniu do powszechnego obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC) spawa jest już bardziej skomplikowana. Oczywiście możesz zadecydować, że w wyniku szkody oddasz auto do naprawy do autoryzowanego serwisu, ale możesz liczyć się z tym, że wycena naprawy faktycznie nie pokryje rachunku, który wystawi ASO.

Większą swobodę zyskujesz w ramach ubezpieczenia autocasco. Tu wybierając wariant szkody bezgotówkowej ASO – oddajesz po prostu samochód do autoryzowanego serwisu, a ubezpieczyciel rozlicza się z naprawy bezpośrednio z serwisem. Za taką wygodę będziesz musiał zapłacić jednak wyższą cenę polisy.  Jeśli się na nią zdecydujesz, koszt wyższej składki zostanie przekalkulowany według  profilu kierowcy oraz parametrów samochodu.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments