BLS ,to skrót od nazwy Bezpośrednia Likwidacja Szkody. Bezpośrednia likwidacja szkody to możliwość zgłoszenia szkody, w wyniku kolizji lub wypadku z tytułu obowiązkowego ubezpieczenia OC, nie w firmie sprawcy a swojego ubezpieczyciela.

Jak BLS skraca czas likwidacji szkody?

BLS znacząco skraca czas likwidacji szkody, gdy  poszkodowany dochodzi roszczeń u swojego ubezpieczyciela, to ubezpieczyciel rozlicza się finalnie z firma ubezpieczeniową sprawcy wypadku lub kolizji. Uproszczona procedura bezpośredniej likwidacji ma jednak pewne ograniczenia. Jedną z nich jest możliwość odzyskania odszkodowania w wysokości maksymalnie 30 000 zł. Ponadto BLS obejmuje wyłącznie szkody powstałe w wyniku zdarzeń drogowych w Polsce, a warunkiem skorzystania z BLS jest kolizja wyłącznie dwóch pojazdów. Dodatkowo, zarówno towarzystwo ubezpieczeniowe sprawcy, jak i poszkodowanego muszą uczestniczyć w systemie bezpośredniej likwidacji szkody.

Warto wiedzieć, że w ramach bezpośredniej likwidacji szkody poszkodowany może liczyć również na pokrycie takich wydatków, jak: holowanie pojazdu, parkowanie na parkingu strzeżonym, czy wykonania dodatkowych badań technicznych, które będą niezbędne w wykonaniu naprawy pojazdu. W ramach BLS można skorzystać również z wynajęcia zastępczego auta na czas naprawy samochodu.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments