Holowanie pojazdu

Holowanie pojazdu to świadczenie, które przysługuje po wykupieniu polisy assistance. Ma zastosowanie przy awarii czy wypadku. Limit holowania zależy od warunków umowy ubezpieczenia. Podstawowy assistance często jest oferowany w ramach ubezpieczenia OC. Zakres holowania zazwyczaj jest szeroki. Większość towarzystw oferuje holowanie, ale wyłącznie w wyniku zderzenia z innym pojazdem, a jego limit wynosi 100 km. Jest to pewne zabezpieczenie, ale zdecydowanie bardziej komfortowy jest dodatkowy produkt assistance z holowaniem także przy awarii.

Jak działa holowanie pojazdu?

Przy dodatkowym ubezpieczeniu assistance zakres holowania jest dużo większy. Obejmuje także awarię. Jeżeli zepsuje się samochód i jedynym rozwiązaniem jest holowanie go do warsztatu, wtedy polisa zdaje się być najlepszym rozwiązaniem. Istotną kwestią jest limit kilometrów. Dla wszystkich, którzy podróżują w dalekie trasy, przyda się usługa holowania bez limitu kilometrów. Na rynku są także polisy, które zawierają limit holowania do 200 czy 150 km. To dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy jeżdżą tylko w swojej okolicy. Od limitu kilometrów zależy także cena polisy. Nieograniczony limit kilometrów powoduje wzrost składki, jednak często jest bardzo dobrym zabezpieczeniem podróży.

Holowanie pojazdu działa także na terenie Europy. Składka za taką polisę jest stosunkowo wyższa, jednak wiele osób wyjeżdżających na wakacje lub do pracy za granicę poszukuje takiego ubezpieczenia.

Warto także pamiętać, że holowanie pojazdu może być ograniczone nie tylko przez limit kilometrów, ale także franszyzę kilometrową. Jeżeli w warunkach umowy jest franszyza 25 km od domu, to przy awarii mającej miejsce 10 km od domu niestety klient nie może liczyć na holowanie pojazdu.

Holowanie nie dla wszystkich

Nie każdy właściciel pojazdu może liczyć na polisę, która w zakresie będzie miała holowanie pojazdu. Ubezpieczyciele nie chcą przyjmować starszych pojazdów, ponieważ jest większe ryzyko zdarzenia. Często właściciele starszych pojazdów mają ograniczone oferty ubezpieczenia. Zakup assistance z usługą holowania pojazdu może być także większym wydatkiem dla kierowców starszych pojazdów.

Przykład:

Pani Agnieszka wykupiła polisę OC wraz z dodatkowym ubezpieczeniem assistance, którego zakres był bardzo szeroki. Wykupiła holowanie pojazdu bez limitu kilometrów w Polsce. Niestety podczas wakacyjnego wyjazdu nad morze samochód uległ awarii. Na szczęście Pani Agnieszka miała wykupioną polisę i wezwała pomoc assistance. Samochód był holowany do najbliższego warsztatu, gdzie udało się naprawić usterkę i rodzina mogła kontynuować wakacyjne plany.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments