Ochrona prawna

Ochrona prawna, to rodzaj dodatkowego ubezpieczenia lub rozszerzonej oferty ubezpieczenia podstawowego, która zapewnia ubezpieczonemu szereg dodatkowych usług prawnych, z których będzie mógł skorzystać na wypadek zdarzenia objętego ubezpieczeniem. W zależności od rodzaju i zakresu ubezpieczenia, ubezpieczony może liczyć na wsparcie prawnika, darmowe porady radcy prawnego, pokrycie kosztów postepowania sądowego, czy całodobowego dostępu do prawnika drogą telefoniczną lub online. Ubezpieczenie ochrony prawnej w ubezpieczeniu komunikacyjnym będzie zawierało możliwość skorzystania ze wsparcia merytorycznego oraz finansowego w sprawach spornych związanych z komunikacją, kolizjami, czy odzyskaniem odszkodowania.

Do czego potrzebne jest ubezpieczenie ochrony prawnej?

Ochrona prawna w ramach ubezpieczeń komunikacyjnych, w zależności od konkretnej oferty towarzystwa ubezpieczeniowego, może zapewnić kierowcy m. in:

  • dostęp do bezpłatnej porady prawnej za pośrednictwem infolinii,
  • pokrycie kosztów postepowania sądowego w sprawach z pojazdami mechanicznymi,
  • dostęp do wzorów umów cywilnoprawnych, czy aktów prawnych,
  • wsparcie w wyszukaniu najbliższego i najtańszego radcy prawnego, czy notariusza.

Gdzie można kupić ubezpieczenie ochrony prawnej dla kierowców?

Ubezpieczenie ochrony prawnej dla kierowców dostępne jest w większości towarzystw ubezpieczeniowych. Oferty różnią się ceną oraz zakresem ochrony. Przykładowo w ofercie PZU znajdziemy dwa warianty ochrony ubezpieczenia prawnego, czyli podstawowy w ramach którego klient może liczyć na podstawowe usługi prawne oraz zwrot kosztów prawniczych do kwoty 500 zł lub w wariancie rozszerzonym, gdzie ubezpieczony może liczyć na kwotę aż 30 000 zł na pokrycie kosztów sądowych, wypłatę kaucji, pomoc adwokata lub radcy prawnego w sądzie. W Compensie można skorzystać z dodatkowego wariantu ochrony prawnej przy wykupie ubezpieczenia OC lub AC. Compensa udostępnia swoim klientom dwa warianty ubezpieczenia na sumę 2 500 zł lub 3 000 zł. Zakres ochrony jest taki sam w obydwu wariantach i obejmuje nielimitowany dostęp do porad prawnych przez telefon, przygotowania pisemnych opinii prawnych, udostępnienia na życzenie klienta wzorów pism i podstaw aktów prawnych.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments