Kalkulator OC AC PZU

PZUNajwiększy polski ubezpieczyciel – PZU – idzie z duchem czasu i umożliwia właścicielom pojazdów zakup polis komunikacyjnych przez internet. Czy kalkulator OC/AC stworzony przez PZU jest intuicyjny w obsłudze? Jakie dane trzeba podać, aby poznać, za jaką kwotę ubezpieczyciel zapewni ochronę ubezpieczeniową?
Skorzystaj z szybkiego kalkulatora OC/AC i oszczędź do 50%!

Jak działa kalkulator OC i AC w PZU?

Za pośrednictwem kalkulatora OC/AC PZU można kupić polisę dla samochodu osobowego, samochodu dostawczego i motocykla. Narzędzie liczące składkę jest proste i intuicyjne w obsłudze. Aby poznać ofertę ubezpieczyciela, wystarczy wykonać następujące kroki:

 • Krok 1 – dane pojazdu. Podaj rodzaj pojazdu, a następnie jego parametry. PZU wymaga wskazania m.in. roku produkcji pojazdu i daty jego pierwszej rejestracji, numeru rejestracyjnego czy sposobu wykorzystania.

Kalkulator OC PZU

Kalkulator PZU pozwala także wyliczyć składkę w przypadku niestandardowego wykorzystania pojazdu. Ubezpieczyciel rozumie przez to użytkowanie pojazdu w następujący sposób: zarobkowy wynajem, nauka jazdy, przewóz przesyłek, jazdy interwencyjne, wyścigi i konkursy, pojazd zastępczy, przewóz osób/taxi.

 • Krok 2 – dane właściciela pojazdu. To część formularza, w której ubezpieczyciel umieścił pytania m.in. o imię i nazwisko posiadacza pojazdu. W przypadku kierowców prowadzących działalność gospodarczą podać trzeba także numer REGON.

Kalkulator OC AC PZU

 • Krok 3 – wymagane zgody. Wystarczy zaznaczyć pola wymaganych zgód. Jeżeli korzystasz już z innych produktów ubezpieczyciela, możesz też skorzystać z przyznanych zniżek.

Wyliczenie oferty trwa zaledwie chwilę. Dzięki podaniu pełnych danych ubezpieczyciel uwzględnia informacje zgromadzone w bazie UFG (polisy, szkody).

Chcesz wrócić do wyceny w późniejszym czasie? Ubezpieczyciel przewidział opcję „Zapisz wycenę” – wystarczy, że podasz adres e-mail, a PZU wyśle na niego ofertę.

Czy w PZU można kupić ubezpieczenie online?

Kalkulator zamieszczony na stronie internetowej PZU umożliwia wyliczenie składki OC, a także zakup wybranego pakietu ubezpieczeń. Dodatkowo istnieje możliwość dostosowania propozycji do własnych potrzeb.

Przykład: Pan Leszek ma prawo jazdy od 2019 r. i jako pierwszy samochód wybrał Renault Lagunę z 2004 r. (diesel, poj. silnika 1,9 l). Ponieważ ma on dobre doświadczenie z likwidacją szkód w PZU, zdecydował, że to właśnie w tej firmie kupi polisę. Po skorzystaniu z kalkulatora PZU pan Leszek otrzymał poniższe propozycje cenowe.

Kalkulator OC PZU

Każdy z zaproponowanych pakietów mężczyzna z przykładu może dostosować do swoich potrzeb, np. wybierając dodatkowe ubezpieczenie Ochrona Prawna. Klikając „Wybierz”, użytkownik kalkulatora pozna m.in. sumy ubezpieczenia.

PZU ma też ofertę dla właścicieli samochodów, którzy są zainteresowani opłacaniem składki w ratach. Po przejściu do płatności wyświetlą się propozycje ubezpieczyciela.

Kalkulator OC i AC w PZU – jakie ubezpieczenia są dostępne?

Firma PZU przygotowała bogatą gamę ubezpieczeń komunikacyjnych. Na ofertę stworzoną z myślą o właścicielach pojazdów składają się:

 • Ubezpieczenie OC. To podstawowe, obowiązkowe ubezpieczenie dla każdego właściciela m.in. samochodu osobowego. W ofercie PZU jest też OC graniczne.
 • Ubezpieczenie AC. Polisa jest dostępna w kilku wariantach, klienci mogą też dokupić rozszerzenie zakresu ubezpieczenia, np. o ochronę bagażu.
 • PZU Pomoc w Drodze. To ubezpieczenie assistance. Na swojej stronie internetowej PZU informuje, że współpracuje z ponad 700 partnerami świadczącymi pomoc drogową.
 • PZU Auto Opony. W ramach tego ubezpieczenia klienci mogą liczyć na wymianę koła na zapasowe lub pokrycie kosztów naprawy opony w warsztacie wulkanizacyjnym.
 • PZU Auto Szyba. PZU organizuje i pokrywa koszty naprawy lub wymiany uszkodzonej szyby w samochodzie.
 • PZU Auto NNW. Polisa zapewnia odszkodowanie po wypadku – ubezpieczyciel pokrywa m.in. koszty rehabilitacji. Środki wypłacane są kierowcy i pasażerom.
 • PZU Auto NNW Max. To finansowa pomoc dla poszkodowanych w wypadkach – niezależnie od środka lokomocji.
 • PZU Auto Asystent Zdrowotny. W ramach tego ubezpieczenia PZU zobowiązuje się do pokrycia kosztów leczenia w prywatnych placówkach medycznych po wypadku drogowym.
 • PZU Auto Ochrona Prawna. To pomoc prawna w razie problemów związanych z ruchem drogowym. Ubezpieczyciel pokrywa też koszty sądowe w sprawach cywilnych i karnych swoich klientów.

Czy kalkulator OC i AC w PZU prezentuje najlepszą ofertę?

Kalkulator OC/AC PZU pozwala klientom wyliczyć wysokość składek różnych ubezpieczeń komunikacyjnych. Nie oznacza to jednak, że oferta, jaką otrzymasz od tego ubezpieczyciela, będzie najlepszą propozycją na rynku. Tego nie sposób stwierdzić bez porównania cen i zakresu ochrony z innymi ubezpieczycielami. Jak to zrobić?

Z pomocą przychodzi kalkulator OC/AC zamieszczony na naszej stronie internetowej. Korzystając z niego, poznasz propozycje większości firm ubezpieczeniowych. Dodatkowo z naszego kalkulatora możesz przejść do kalkulatora PZU i tam sprawdzić, jaką ofertę przygotował dla Ciebie lider polskiego rynku ubezpieczeniowego.

Oblicz składkę OC/AC kilkunastu firm i porównaj z ofertą PZU

Michalina Miotk
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© 2024 Rankomat.pl sp. z o.o. (dawniej: Rankomat sp. z o.o. sp.k.)