Poznaj najlepsze oferty OC i AC dla Audi

Audi rozpoczęło swoją działalność w 1909 roku. Marka ta jest zdecydowanie jedną z najbardziej popularnych marek samochodowych klasy premium. Obecnie firm wchodzi w skład koncernu Volkswagen.

Od wielu lat Audi zdobywa uznanie na całym świecie. W 2014 model Audi A3 otrzymał tytuł najlepszego samochodu na świecie, a jakiś czas później model Audi A8 został nagrodzony w kategorii Najlepsze Auto Luksusowe na świecie. Każdy kolejny model Audi to wielkie wydarzenie nie tylko dla miłośników tych aut, ale również dla pasjonatów nowinek technologicznych. Audi znane jest z tego, że bardzo chętnie wyposaża swoje modele w zaawansowane rozwiązania. W kategorii samochodów premium Audi jest jedną z najlepiej sprzedających się marek w Polsce.

Polacy cenią sobie w Audi najwyższą jakość wykonania, dynamiczność, wydajność oraz komfort jazdy. Jednak status samochodu premium nie musi wcale oznaczać, że każdy wydatek związany z autem tej marki, ma być wysoki. Ile kosztuje ubezpieczenie dla samochodu marki Audi

Ceny OC dla samochodów marki Audi

MarkaModelTowarzystwoCena
AudiA1MTU24 Ergo Hestia754 zł
AudiA3Link4745 zł
AudiA4Aviva891 zł
AudiA5TUZ Ubezpieczenia1108 zł
AudiA6Beesafe1332 zł
AudiA7MTU24 Ergo Hestia974 zł
AudiA8Benefia1714 zł
AudiQ5Aviva1056 zł
AudiQ7MTU24 Ergo Hestia1007 zł
AudiTTLink4872 zł

Kalkulacja dla kierowcy w wieku 30 lat, pochodzącego z województwa małopolskiego

Ceny OC i AC dla samochodów marki Audi

Właściciele Audi oprócz ubezpieczenia OC mogą również zastanowić się nad polisą AC (autocasco). W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest zakup obu ubezpieczeń w pakiecie, dzięki czemu można uzyskać atrakcyjny rabat. Przed zakupem OC i AC warto zwrócić uwagę na to, co dokładnie oferują nam poszczególne polisy. Może okazać się, że konkurencyjne firmy ubezpieczeniowe mają znacznie więcej do zaproponowania w korzystnej cenie. Porównanie ofert pomoże również dopasować zakres ochrony do realnych i indywidualnych potrzeb kierowcy.
Oblicz składkę OC/AC

Ceny OC i AC dla samochodów marki Audi

MarkaModelTowarzystwoCena
AudiA1Link4773 zł
AudiA3Aviva1861 zł
AudiA4Beesafe2987 zł
AudiA5Benefia3729 zł
AudiA6Link41699 zł
AudiA7Aviva4248 zł
AudiA8Link43016 zł
AudiQ5Aviva2308 zł
AudiQ7Benefia4712 zł
AudiTTLink41076 zł

Kalkulacja dla kierowcy w wieku 50 lat, z województwa zachodniopomorskiego

Powyższe tabelki przedstawiają tylko przykładowe wyniki kalkulacji cen OC i AC. Pamiętajmy, że wartość polisy może być inna dla każdego właściciela pojazdu i decyduje o tym wiele czynników.

Sama marka samochodu ma nieduży wpływ na koszt związany z wysokością składki ubezpieczeniowej. Przede wszystkim na cenę ubezpieczenia wpływ mają: dane dotyczące właściciela oraz parametry techniczne pojazdu. Na przykład – wyższe OC zapłaci właściciel Audi o wyższej pojemności silnika, jak również najmłodsza grupa kierowców (poniżej 25 roku życia).

Sprawdziliśmy na przykładzie wybranych kierowców, jak zmienia się wysokość składki OC w przypadku tego samego modelu pojazdu.

Ubezpieczenie OC Audi Q5

Audi Q5 to najbardziej popularny model Audi w Polsce. Został on wypuszczony na rynek przez koncern Audi w 2008 roku, a od 2016 roku produkowana jest jego druga generacja. Audi Q5 to samochód osobowy w wersji SUV klasy średniej. Auto świetnie nadaje się do jazdy terenowej, jak również sprawdza się w przestrzeni miejskiej i na długich dystansach. To model niezwykle wydajny, solidny i dynamiczny. Czy ubezpieczenie dla Audi Q5 może być niedrogie?

Audi Q5 – przykładowe ceny OC

KierowcaNajtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Dorota – kierowca ze Świebodzic, 50 lat, z niedawną szkodą943 zł
Pani Maja – kierowca z Gdańska, lat 20, bez szkody2979 zł
Pan Marian – kierowca ze Świdnika, 45 lat, z niedawną szkodą939 zł
Pan Kacper – kierowca z Opola, 25 lat, bez szkody1388 zł

Ubezpieczenie OC Audi A3

Audi A3 otrzymało wiele nagród w świecie motoryzacyjnym, a na polskich drogach cieszy się sporą popularnością. Jest to model osobowy w wersji kompaktowej. Audi A3 jest produkowane od 1996 roku, a obecnie na rynku dostępna jest jego czwarta generacja. Jest to samochód elegancki, bardzo solidny i szybki. Ile kosztuje ubezpieczenie OC dla Audi A3?

Audi A3 – przykładowe ceny OC

KierowcaNajtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Dorota – kierowca ze Świebodzic, 50 lat, z niedawną szkodą801 zł
Pani Maja – kierowca z Gdańska, lat 20, bez szkody2211 zł
Pan Marian – kierowca ze Świdnika, 45 lat, z niedawną szkodą726 zł
Pan Kacper – kierowca z Opola, 25 lat, bez szkody1133 zł

Przykładowa kalkulacja

Ubezpieczenie OC Audi 4

Model Audi A4 to niezwykle popularny samochód na polskich drogach. Jest on produkowany od 1994 roku, a obecnie dostępna jest jego piąta generacja. Audi A4 to samochód o dużej mocy, niezwykłej estetyce, który jest jednocześnie bardzo solidny. Ile kosztuje polisa OC dla Audi A4?

Audi A4 – przykładowe ceny OC

KierowcaNajtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Dorota – kierowca ze Świebodzic, 50 lat, z niedawną szkodą874 zł
Pani Maja – kierowca z Gdańska, lat 20, bez szkody2809 zł
Pan Marian – kierowca ze Świdnika, 45 lat, z niedawną szkodą792 zł
Pan Kacper – kierowca z Opola, 25 lat, bez szkody1242 zł

Przykładowa kalkulacja

Ubezpieczenie OC Audi 5

Model Audi A5 to przedstawiciel samochodu wersji sportowej klasy średniej. Obecnie produkowana jest druga generacja tego modelu. Auto posiada ponadczasową estetykę, jest niezwykle szybkie i solidne. Ten luksusowy model być może nie jest tani w utrzymaniu, ale nie oznacza to, że również ubezpieczenie go będzie sporym wydatkiem. Ile kosztuje ubezpieczenie OC dla Audi A5?
Oblicz składkę OC/AC

Audi A5 – przykładowe ceny OC

KierowcaNajtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Dorota – kierowca ze Świebodzic, 50 lat, z niedawną szkodą879 zł
Pani Maja – kierowca z Gdańska, lat 20, bez szkody2661 zł
Pan Marian – kierowca ze Świdnika, 45 lat, z niedawną szkodą850 zł
Pan Kacper – kierowca z Opola, 25 lat, bez szkody1093 zł

Przykładowa kalkulacja

Ubezpieczenie OC Audi A6

Audi A6 to samochód osobowy klasy premium. Jest niezwykle popularnym modelem, produkowanym od 1994 roku, a obecnie doczekał się już swojej piątej generacji. Tę wersję charakteryzuje elegancki styl, duża moc, dynamiczność oraz solidne wykonanie. Czy samochód klasy premium generuje wysokie koszty również w zakresie ubezpieczenia? Ile kosztuje polisa OC dla Audi A6?

Audi A6 – przykładowe ceny OC

KierowcaNajtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Dorota – kierowca ze Świebodzic, 50 lat, z niedawną szkodą938 zł
Pani Maja – kierowca z Gdańska, lat 20, bez szkody2979 zł
Pan Marian – kierowca ze Świdnika, 45 lat, z niedawną szkodą848 zł
Pan Kacper – kierowca z Opola, 25 lat, bez szkody1330 zł

Przykładowa kalkulacja

Powyższe tabele dowodzą temu, że cena ubezpieczenia OC jest zależna od wielu różnych czynników. Znaczenie ma miejsce zamieszkania, wiek właściciela czy stan pojazdu. Przed zakupem ubezpieczenia, warto więc porównać dostępne oferty, dzięki czemu można znaleźć najkorzystniejsze rozwiązanie, dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Ile kosztuje OC Audi w porównaniu do innych marek?

Bez względu na markę samochodu, cena ubezpieczenia OC jest kosztem obliczanym indywidualnie. Oznacza to, że koszt końcowy może znacznie różnić się od cen polis innych marek samochodowych. Audi jako popularna marka aut klasy premium w Polsce cieszy się zaskakująco niedużym kosztem ubezpieczenia względem innych marek. Za najdroższą markę, dla której możemy nabyć polisę OC, uznawane jest Lamborghini. Różnice będą zatem znaczące.

 • Średnia cena OC Audi – 681 zł;
 • Najdroższe średnie OC: Lamborghini – 1526 zł;
 • Najtańsze średnie OC: Dacia – 520 zł

Ile kosztuje ubezpieczenie innej marki samochodu?

MarkaŚrednia cena w I kwartale 2021 roku
Volkswagen629
Opel596
Audi681
Ford610
BMW759
Renault589
Toyota555
Fiat583
Skoda564
Peugeot619
Citroen594
Mercedes Benz677
Seat620
Honda615
Mazda656
Volvo641
Nissan580
Kia553
Hyundai561
Mitsubishi608
Alfa Romeo708
Suzuki526
Chevrolet609
Daewoo/FSO522
Dacia520

Średnia cena OC w I kwartale 2021 r.

Zestawienie różnych ofert może być kluczowe, gdy poszukuje się najkorzystniejszego rozwiązania. Ilość firm ubezpieczeniowych pozwala dopasować ofertę do indywidualnych potrzeb. Dzięki porównaniu wielu propozycji można zaoszczędzić, jak również znaleźć rodzaj ochrony, który będzie odpowiadał indywidualnym potrzebom kierowcy.

Kalkulator ubezpieczeń OC przeprowadza symulację, która na podstawie kluczowych informacji o samochodzie oraz właścicielu – potrafi obliczyć wysokość składki w wybranych towarzystwach ubezpieczeniowych. Dzięki temu łatwiej znaleźć najtańsze i najlepsze oferty ubezpieczeń OC.

FAQ

 1. Czy wszystkie modele Audi można tanio ubezpieczyć?

  Tanie ubezpieczenie nie zależy wyłącznie od marki samochodu. Na cenę polisy mają wpływ również inne czynniki. Ubezpieczyciel bierze pod uwagę rocznik samochodu, pojemność silnika oraz przebyte dotąd szkody. Oprócz tego znaczenie mają również dane dotyczące właściciela samochodu jak na przykład wiek czy miejsce zamieszkania. Najdroższe ubezpieczenia przypadają niedoświadczonym i młodym kierowcom, jak i tym, którzy zamieszkują duże miasta.

 2. Ile kosztuje ubezpieczenie Audi?

  Średni koszt w I kwartale 2021 roku wynosił 681 zł. Jednak jest to cena uśredniona i warto pamiętać, że ceny różnych modeli mogą znacznie od siebie odbiegać ze względu na wiele czynników. Koszt finalny ubezpieczenia jest ukształtowany przez rocznik samochodu, jego stan techniczny, przebyte szkody, jak i dane dotyczące właściciela.

 3. Jaki model Audi jest najpopularniejszy?

  W Polsce dużą popularnością cieszy się Audi A4 oraz Audi Q5. Na polskich drogach można również bardzo często spotkać model Audi A3 oraz A5. Status premium marki Audi nie zmienia faktu, że wciąż cieszy się ona niesłabnącym zainteresowaniem. Popularność samochodu jest ważnym czynnikiem przy wyborze nowego auta. Potencjalny klient, decydując się na zakup popularnego modelu, ma gwarancję, że łatwiej będzie auto naprawić, jak i sprzedać w przyszłości.

 4. Czy wiek właściciela pojazdu ma wpływ na cenę ubezpieczenia OC?

  Tak, wiek właściciela ma znaczenie. Dzieje się tak, ponieważ za wiekiem stoi często doświadczenie za kierownicą. Najdroższe ubezpieczenie płacą osoby młode, które niedawno otrzymały dokument prawa jazdy. Oprócz wieku ubezpieczyciel sprawdza również miejsce zamieszkania oraz stan techniczny pojazdu. Ważny jest także rocznik samochodu, dotychczasowy przebieg oraz pojemność silnika.

 5. Który model Audi ma możliwość najtańszego ubezpieczenia OC?

  Spośród modeli Audi, najtaniej ubezpieczyć można Audi A3 oraz Audi A4. Warto jednak podkreślić, że ceny podane w kalkulacji mogą różnić się od siebie w zależności od kilku czynników. Na koszt ubezpieczenia wpływa nie tylko model samochodu, ale również jego rocznik, dotychczasowe szkody, wiek właściciela, jego staż za kierownicą oraz miejsce, w jakim mieszka. Przykładowo – dla tego samego modelu kierowca z Łodzi może zapłacić znacznie wyższą składkę ubezpieczenia niż kierowca z Wadowic.

Stefania Stuglik
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© 2023 Rankomat.pl sp. z o.o. (dawniej: Rankomat sp. z o.o. sp.k.)