Najniższe ceny OC i AC dla samochodu marki FIAT

Fiat jest produkowany przez włoski koncern Fiat Chrysler Automobiles. Oprócz samochodów osobowych firma produkuje również auta dostawcze, maszyny rolnicze, silniki oraz autobusy.

Ta jedna z najpopularniejszych marek motoryzacyjnych powstała w 1899 roku, w Turynie. Warto jednak nadmienić, że w okresie 1960-1970 niektóre modele Fiata były produkowane w Warszawie. W Polsce Fiat cieszy się dużą popularnością, a co ciekawe to właśnie modele tego koncernu, jako pierwsze przemierzały polskie drogi. Koncern jest również właścicielem kilku innych marek jak np. Alfa Romeo, Maserati czy Ferrari.

Polacy bardzo cenią sobie samochody produkowane przez Fiata – wcześniej popularnym modelem był „duży fiat” – Fiat 125p oraz „maluch”, czyli Fiat 126p. Obecnie – choć tych modeli od lat już się nie produkuje – wciąż można spotkać pasjonatów i właścicieli tych właśnie wersji. Auta marki Fiat są niedrogie w utrzymaniu – części wymienne można dostać w rozsądnych cenach, zużycie paliwa nie jest duże, a ceny ubezpieczeń nie są wygórowane. Wszystkie te aspekty zdecydowanie przemawiają na korzyść tego producenta samochodów.

Ceny OC dla samochodów marki Fiat

MarkaModelTowarzystwoCena
FiatSeicentoAviva775 zł
FiatBravoMTU24 Ergo Hestia701 zł
FiatPuntoBenefia865 zł
FiatPandaTrasti892 zł
Fiat500MTU24 Ergo Hestia699 zł
FiatStiloTUZ Ubezpieczenia1157 zł

Kalkulacja dla kierowcy w wieku 40 lat, pochodzącego z województwa warmińsko-mazurskiego

Ceny OC i AC dla samochodów marki Fiat

Właściciela Fiatów, którzy myślą o ubezpieczeniu AC (autocasco), powinni zastanowić się nad zakupem polisy wraz z ubezpieczeniem OC. Takie rozwiązanie gwarantuje wygodę i korzyści finansowe w postaci atrakcyjnego rabatu. Przy wyborze ubezpieczenia AC warto zwrócić uwagę na zakres ochrony, ponieważ warunki polisy mogą różnić się w zależności od poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych.
Oblicz składkę OC/AC
Przed decyzją o zakupie konkretnego produktu, należy dokonać porównania ofert, by wybrać produkt z najkorzystniejszą dla nas ceną oraz formą ochrony. W ten sposób można również poznać zakres ofert firm ubezpieczeniowych, które od lat działają na polskim rynku.

Ceny OC i AC dla samochodów marki Fiat

MarkaModelTowarzystwoCena
FiatBravoWiener1580 zł
FiatPuntoAviva1095 zł
FiatPandaBenefia1353 zł
Fiat500Beesafe1556 zł

Kalkulacja dla kierowcy w wieku 45 lat, z województwa opolskiego

Powyższe tabelki przedstawiają tylko przykładowe wyniki kalkulacji cen OC i AC. Pamiętajmy, że wartość polisy może być inna dla każdego właściciela pojazdu i decyduje o tym wiele czynników.

Sama marka samochodu ma nieduży wpływ na koszt związany z wysokością składki ubezpieczeniowej. Przede wszystkim cenę ubezpieczenia kształtują: dane dotyczące właściciela oraz parametry techniczne pojazdu. Na przykład – wyższe OC zapłaci właściciel Fiata o wyższej pojemności silnika, jak również najmłodsza grupa kierowców (poniżej 25 roku życia).

Sprawdziliśmy na przykładzie wybranych kierowców, jak zmienia się wysokość składki OC w przypadku tego samego modelu pojazdu.

Ubezpieczenie OC Fiat 500

Fiat 500 to niewielki i tani w utrzymaniu model, który cieszy się dużym zainteresowaniem wśród klientów. Zainspirowany popularnością starego „malucha” koncern wypuścił nowy, niewielkiej budowy model, który odniósł prawdziwy sukces. Produkowany jest od 2007 roku, a od 2021 roku wychodzi jego druga generacja. To auto, które jest stworzone do jazdy w przestrzeni miejskiej.

Czy Fiat 500 to auto niedrogie także pod kątem ceny ubezpieczenia OC?

Fiat 500 – przykładowe ceny OC

KierowcaNajtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Anna –kierowca z Żar, 40 lat, bez szkody706 zł
Pani Marcelina – kierowca z Torunia, 20 lat, bez szkody1607 zł
Pan Adrian – kierowca z Bochni, 45 lat, z niedawną szkodą725 zł
Pan Jakub – kierowca z Wrocławia, 25 lat, z niedawną szkodą1532 zł

Przykładowa kalkulacja

Ubezpieczenie OC Fiat Sedici

Fiat Sedici nie jest tak popularny, jak wcześniejsze modele. Jest to model typu crossover. Produkowany był przez niecałe 10 lat, jednak na polskich drogach można spotkać jego miłośników. To auto dynamiczne, sprawne i niedrogie w utrzymaniu. Ile wynosi cena ubezpieczenia OC dla Fiata Sedici 5?

Fiat Sedici – przykładowe ceny OC

KierowcaNajtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Anna –kierowca z Żar, 40 lat, bez szkody845 zł
Pani Marcelina – kierowca z Torunia, 20 lat, bez szkody2029 zł
Pan Adrian – kierowca z Bochni, 45 lat, z niedawną szkodą717 zł
Pan Jakub – kierowca z Wrocławia, 25 lat, z niedawną szkodą1932 zł

Przykładowa kalkulacja

Ubezpieczenie OC Fiat Panda

Fiat Panda to popularny, nieduży model, który świetnie się sprawdzi do jazdy miejskiej. Cieszy się dużym zainteresowaniem na rynku wtórnym i jest budżetowym modelem Fiata. Panda to auto sprawne i bardzo trwałe. Ile wynosi cena ubezpieczenia OC dla Fiata Pandy?
Oblicz składkę OC/AC

Fiat Panda – przykładowe ceny OC

KierowcaNajtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Anna –kierowca z Żar, 40 lat, bez szkody699 zł
Pani Marcelina – kierowca z Torunia, 20 lat, bez szkody1549 zł
Pan Adrian – kierowca z Bochni, 45 lat, z niedawną szkodą717 zł
Pan Jakub – kierowca z Wrocławia, 25 lat, z niedawną szkodą1477 zł

Przykładowa kalkulacja

Ubezpieczenie OC Fiat Punto

Ten model Fiata bardzo często spotyka się na polskich drogach. Był to model używany do nauki jazdy przyszłych kierowców. Fiat Punto to auto sprawne, wytrzymałe i niedrogie w utrzymaniu. To klasyczny miejski model samochodu osobowego, który cieszy się sporą popularnością. Ile wynosi cena ubezpieczenia OC dla Fiata Punto?

Fiat Punto – przykładowe ceny OC

KierowcaNajtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Anna –kierowca z Żar, 40 lat, bez szkody683 zł
Pani Marcelina – kierowca z Torunia, 20 lat, bez szkody1637 zł
Pan Adrian – kierowca z Bochni, 45 lat, z niedawną szkodą701 zł
Pan Jakub – kierowca z Wrocławia, 25 lat, z niedawną szkodą1560 zł

Przykładowa kalkulacja

Ubezpieczenie OC Fiat Bravo

Fiat Bravo to model kompaktowego pojazdu osobowego. Jest zaliczany do niższej klasy średniej, jako następca wcześniejszego modelu Fiata Tipo. Pomimo tego, że Fiat Bravo nie jest już produkowany, wciąż można dość często spotkać go na polskich ulicach. Ten model jest tani w utrzymaniu, solidny i nie wymaga częstych wizyt w warsztacie samochodowym. Ile kosztuje polisa OC dla Fiata Bravo?

Fiat Bravo – przykładowe ceny OC

KierowcaNajtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Anna –kierowca z Żar, 40 lat, bez szkody719 zł
Pani Marcelina – kierowca z Torunia, 20 lat, bez szkody1689 zł
Pan Adrian – kierowca z Bochni, 45 lat, z niedawną szkodą738 zł
Pan Jakub – kierowca z Wrocławia, 25 lat, z niedawną szkodą1573 zł

Przykładowa kalkulacja

Powyższe tabele dowodzą temu, że cena ubezpieczenia OC jest zależna od wielu różnych czynników. Znaczenie ma miejsce zamieszkania, wiek właściciela czy stan pojazdu. Przed zakupem ubezpieczenia, warto porównać dostępne oferty, dzięki czemu można znaleźć najkorzystniejsze rozwiązanie.

Ile kosztuje OC Fiata w porównaniu do innych marek?

Koszt ubezpieczenia OC Fiata liczony będzie indywidualnie i nie jest on uzależniony od samej marki samochodu. Popularność Fiata w Polsce jest duża, co oczywiście wpływa na cenę ubezpieczenia OC, ale należy pamiętać o tym, że na koszt polisy wpływają również inne czynniki. Z całą pewnością jest to jedna z najtańszych w zakresie ubezpieczenia marek samochodowych. Z kolei za najdroższą markę, dla której możemy nabyć polisę OC, uznawane jest Lamborghini. Różnice będą zatem znaczące.

  • Średnia cena OC Fiata – 583 zł;
  • Najdroższe śred nie OC: Lamborghini – 1526 zł;
  • Najtańsze średnie OC: Dacia – 520 .

Ile kosztuje ubezpieczenie innej marki samochodu?

MarkaŚrednia cena w I kwartale 2021 roku
Volkswagen629
Opel596
Audi681
Ford610
BMW759
Renault589
Toyota555
Fiat583
Skoda564
Peugeot619
Citroen594
Mercedes Benz677
Seat620
Honda615
Mazda656
Volvo641
Nissan580
Kia553
Hyundai561
Mitsubishi608
Alfa Romeo708
Suzuki526
Chevrolet609
Daewoo/FSO522
Dacia520

Średnia cena OC w I kwartale 2021 r.

Porównanie ofert może być kluczowe, gdy poszukuje się najkorzystniejszego rozwiązania. Ilość firm ubezpieczeniowych dostępnych na rynku pozwala dopasować ofertę do indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych. Dzięki porównaniu wielu ofert można zaoszczędzić, jak również znaleźć rodzaj ochrony, który będzie odpowiadał oczekiwaniom kierowcy.

Kalkulator ubezpieczeń OC przeprowadza symulację, która na podstawie najważniejszych informacji o samochodzie oraz właścicielu – potrafi obliczyć wysokość składki w wybranych towarzystwach ubezpieczeniowych. Dzięki temu łatwiej znaleźć najtańsze i najlepsze oferty ubezpieczeń OC.

FAQ

Czy wszystkie modele Fiata można ubezpieczyć niedrogo?

Każdy model Fiata można ubezpieczyć niedużym kosztem. Warto jednak podkreślić, że na cenę ubezpieczenia nie wpływa wyłącznie marka samochodu. Ważny jest również stan pojazdu, jego rocznik oraz historia szkód. Ubezpieczyciel bierze również pod uwagę wiek właściciela, jego doświadczenie za kierownicą oraz miejsce zamieszkania. Dwa identyczne modele mogą zatem mieć dwie różne ceny ubezpieczeń.

Ile kosztuje ubezpieczenie Fiata?

Średni koszt w I kwartale 2021 roku wynosił 583 zł. Należy jednak podkreślić, że ta cena jest jedynie wartością uśrednioną. Koszt ubezpieczenia jest obliczany indywidualnie w oparciu o różne dane dotyczące pojazdu oraz jego właściciela. Ważny jest zarówno stan techniczny samochodu, jak i wiek właściciela czy miejsce zamieszkania. Przykładowo – mieszkaniec dużego miasta zapłaci znacznie więcej za polisę OC niż kierowca z małej miejscowości.

Jaki model Fiata jest najpopularniejszy?

W Polsce bardzo popularnym modelem jest Fiat Punto. Często na ulicach można jednak spotkać również Fiata Pandę czy Fiata 500. Większość modeli Fiata to samochody, które nie są zbyt drogie w utrzymaniu i charakteryzują się wysokim komfortem podczas codziennego użytkowania. Wciąż można również spotkać starsze modele Fiata jak Cinquecento, Seicento czy tzw. Malucha — czyli Fiata 126p.

Czy wiek właściciela pojazdu ma wpływ na cenę OC?

Wiek właściciela pojazdu ma znaczenie przy zakupie ubezpieczenia OC. Im młodszy kierowca, tym wyższą zapłaci składkę polisy. Jednak oprócz samego wieku ważny jest również jego staż za kierownicą, historia przebytych wypadków, czy miejsce zamieszkania. Pod uwagę brany jest również stan pojazdu oraz jego rocznik. Cena polisy jest liczona indywidualnie.

Który model Fiata ma najtańsze ubezpieczenie OC?

Najtańszym ubezpieczeniem OC cieszy się Fiat 500 oraz Fiat Punto. Jednak należy podkreślić, że ceny te są uwarunkowane różnymi czynnikami i np. Fiat Punto, który przeszedł sporą liczbę wypadków – może mieć znacznie droższą polisę niż inne modele Fiata. Na cenę wpływa nie tylko historia szkód, ale również rocznik pojazdu. Pod uwagę brane są również dane dotyczące właściciela – wiek, miejsce zamieszkania, doświadczenie za kierownicą, a także stan cywilny oraz wykonywany zawód.

Stefania Stuglik
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© 2023 Rankomat.pl sp. z o.o. (dawniej: Rankomat sp. z o.o. sp.k.)