Skoda – najtańsze OC i AC – ile kosztuje?

Škoda Auto to czeski producent z wieloletnią historią, który rozpoczął swoją działalność już w 1895 roku. W 1991 roku Škoda weszła w skład Grupy Volkswagena i zajmuje się głównie produkcją samochodów osobowych.

Marka Škoda cieszy się w Polsce dużą popularnością, a najlepszym na to dowodem jest fakt, że w 2019 roku, najczęściej rejestrowanym samochodem była właśnie Škoda Octavia – również w kategorii rejestracji na firmę. Dzięki wejściu do koncernu Volkswagena Škoda zyskała wiele nowoczesnych rozwiązań technicznych. Samochody tej marki sprzedawane są nie tylko w Europie, ale również w Chinach czy Australii.

Škodę nieustannie spotykaną na naszych rodzimych drogach, charakteryzuje solidność i ekonomiczne utrzymanie, co bardzo często deklasując inne modele aut w opinii kierowców. Zobaczmy więc ile kosztuje polisa OC dla marki Škoda?

Ceny OC dla samochodów marki Škoda

MarkaModelTowarzystwoCena
ŠkodaOctaviaLink4710 zł
ŠkodaFabiaAviva882 zł
ŠkodaSuperbMTU24 Ergo Hestia997 zł
ŠkodaPraktikWiener1645 zł
ŠkodaYetiAviva905 zł
ŠkodaRoomsterLink4770 zł

Kalkulacja dla kierowcy w wieku 35 lat, pochodzącego z województwa śląskiego

Ceny OC i AC dla samochodów marki Škoda

Dla właścicieli Škody, którzy oprócz zakupu polisy OC, chcą również nabyć ubezpieczenie AC (autocasco), dobrym pomysłem może okazać się zakup obu produktów w pakiecie. Rozwiązanie takie gwarantuje nie tylko wygodę, ale i bardzo korzystny rabat. Należy jednak pamiętać o tym, żeby porównywać oferty ze sobą, by znaleźć ubezpieczenie, które zapewni najlepiej dopasowany zakres ochrony do indywidualnych oczekiwań.

Ceny OC i AC dla samochodów marki Škoda

MarkaModelTowarzystwoCena
ŠkodaOctaviaLink4683 zł
ŠkodaFabiaMTU24 Ergo Hestia1058 zł
ŠkodaSuperbAviva1641 zł
ŠkodaPraktikWiener1673 zł
ŠkodaYetiMTU24 Ergo Hestia1068 zł
ŠkodaRoomsterLink4847 zł

Kalkulacja dla kierowcy w wieku 40 lat, z województwa lubuskiego

Powyższe tabelki przedstawiają tylko przykładowe wyniki kalkulacji cen OC i AC. Pamiętajmy, że cena polisy może być inna dla każdego właściciela pojazdu i decyduje o tym wiele czynników.

Sama marka samochodu ma nieduży wpływ na koszt związany z wysokością składki ubezpieczeniowej. Przede wszystkim cenę ubezpieczenia kształtują dane dotyczące właściciela oraz parametry techniczne pojazdu. Na przykład – wyższe OC zapłaci właściciel Škody o wyższej pojemności silnika, jak również najmłodsza grupa kierowców (poniżej 25 roku życia).
Oblicz składkę OC/AC
Sprawdziliśmy na przykładzie wybranych kierowców, jak zmienia się wysokość składki OC w przypadku tego samego modelu pojazdu.

Ubezpieczenie OC Škody Octavii

Škoda Octavia to model szybki, solidny i ekonomiczny. Mimo upływu lat nadal cieszy się niesłabnącą popularnością na rynku wtórnym. Wśród mechaników Škoda Octavia ma bardzo dobrą opinię, jako samochód niezawodny oraz niedrogi w kwestii naprawy. Czy Škoda Octavia to auto oszczędne także pod kątem ceny ubezpieczenia OC?

Škoda Octavia – przykładowe kalkulacje OC

KierowcaNajtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Paulina – doświadczony kierowca z Bochni577 zł
Pan Robert – doświadczony kierowca z Bochni z niedawną szkodą603 zł
Pani Milena – młody kierowca z niedawną szkodą ze Świdnika880 zł
Pan Dominik – młody kierowca bez szkody ze Świdnika906 zł

Przykładowa kalkulacja

Ubezpieczenie OC Škody Fabii

Škoda Fabia jest bardzo popularnym modelem. To również bardzo solidna wersja, która często jest wybierana przez Polaków. Świetnie sprawdza się jako pojazd miejski, Fabia jest szybka, trwała i wygodna. Ile wynosi cena ubezpieczenia OC dla Škoda Fabia?

Škoda Octavia – przykładowe kalkulacje OC

KierowcaNajtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Paulina – doświadczony kierowca z Bochni583 zł
Pan Robert – doświadczony kierowca z Bochni z niedawną szkodą616 zł
Pani Milena – młody kierowca z niedawną szkodą ze Świdnika927 zł
Pan Dominik – młody kierowca bez szkody ze Świdnika901 zł

Przykładowa kalkulacja

Ubezpieczenie OC Škody Superb

Škoda Superb to flagowy model klasy średniej dla tej właśnie marki. Jest to komfortowe, szybkie i sprawne auto. Model osiągnął spory sukces komercyjny, przez co wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem wśród kierowców. Ile wynosi cena ubezpieczenia OC dla Škody Superb?

Škoda Superb – przykładowe kalkulacje OC

KierowcaNajtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Paulina – doświadczony kierowca z Bochni630 zł
Pan Robert – doświadczony kierowca z Bochni z niedawną szkodą656 zł
Pani Milena – młody kierowca z niedawną szkodą ze Świdnika1168 zł
Pan Dominik – młody kierowca bez szkody ze Świdnika985 zł

Przykładowa kalkulacja

Ubezpieczenie OC Škody Praktik

Škoda Praktik to popularny model auta dostawczego, który powstał na bazie Roomstera. Praktik jest wszechstronnym samochodem do zastosowań rodzinnych lub małego biznesu – posiada dużą przestrzeń ładunkową, kosztem tylnych siedzeń. Jest to więc użytkowe i sprawne auto, które często staje się pierwszym wyborem osób prowadzących własną działalność. Ile wynosi cena ubezpieczenia OC dla Škoda Praktik?

Škoda Praktik – przykładowe kalkulacje OC

KierowcaNajtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Paulina – doświadczony kierowca z Bochni717 zł
Pan Robert – doświadczony kierowca z Bochni z niedawną szkodą773 zł
Pani Milena – młody kierowca z niedawną szkodą ze Świdnika1239 zł
Pan Dominik – młody kierowca bez szkody ze Świdnika1074 zł

Przykładowa kalkulacja

Ubezpieczenie OC Škody Yeti

Škoda Yeti to model typu Crosover, stworzony do poruszania się w przestrzeni miejskiej, istnieje również wersja terenowa tego modelu. Yeti jest pojazdem szybkim i solidnym, który cieszy się sporym zainteresowaniem wśród kierowców. Ile kosztuje ubezpieczenie OC dla tego modelu samochodu?

Škoda Yeti – przykładowe kalkulacje OC

KierowcaNajtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Paulina – doświadczony kierowca z Bochni654 zł
Pan Robert – doświadczony kierowca z Bochni z niedawną szkodą765 zł
Pani Milena – młody kierowca z niedawną szkodą ze Świdnika1060 zł
Pan Dominik – młody kierowca bez szkody ze Świdnika1020 zł

Przykładowa kalkulacja

Powyższe tabele dowodzą temu, że cena ubezpieczenia OC jest zależna od wielu różnych czynników. Znaczenie ma miejsce zamieszkania, wiek właściciela czy stan pojazdu. Przed zakupem ubezpieczenia, warto porównać dostępne oferty, dzięki czemu można znaleźć najkorzystniejsze rozwiązanie.

Ile kosztuje OC Škody w porównaniu do innych marek?

Koszt ubezpieczenia OC Škoda jest ceną liczoną indywidualnie i zawsze będzie odbiegał od cen innych marek samochodów. Škoda jako popularna marka samochodów w Polsce, cieszy się stosunkowo niedużym kosztem ubezpieczenia względem innych marek. Za najdroższe auta, dla których możemy nabyć polisę OC, uznawane jest Lamborghini. Różnice będą zatem znaczące.

  • Średnia cena OC Škoda – 564 zł;
  • Najdroższe średnie OC: Lamborghini – 1526 zł;
  • Najtańsze średnie OC: Dacia – 520 zł

Ile kosztuje ubezpieczenie innej marki samochodu?

MarkaŚrednia cena w I kwartale 2021 roku
Volkswagen629
Opel596
Audi681
Ford610
BMW759
Renault589
Toyota555
Fiat583
Skoda564
Peugeot619
Citroen594
Mercedes Benz677
Seat620
Honda615
Mazda656
Volvo641
Nissan580
Kia553
Hyundai561
Mitsubishi608
Alfa Romeo708
Suzuki526
Chevrolet609
Daewoo/FSO522
Dacia520

Średnia cena OC w I kwartale 2021 r.

Porównanie ofert może być kluczowe, gdy poszukuje się najkorzystniejszego rozwiązania, a doskonałym udogodnieniem jest fakt, że ilość firm ubezpieczeniowych pozwala dopasować ofertę do indywidualnych potrzeb. Dzięki porównaniu można zaoszczędzić, ale i znaleźć rodzaj ochrony, który będzie odpowiadała oczekiwaniom kierowcy.

Kalkulator ubezpieczeń OC przeprowadza symulację, która na podstawie najważniejszych informacji o samochodzie oraz właścicielu – potrafi obliczyć wysokość składki w wybranych towarzystwach ubezpieczeniowych. Dzięki temu łatwiej znaleźć najtańsze i najlepsze oferty ubezpieczeń OC.
Oblicz składkę OC/AC

FAQ

Czy wszystkie modele Škody można niedrogo ubezpieczyć?

Owszem, samochód marki Škoda można ubezpieczyć niedużym kosztem. Jednak nie od samej marki zależy cena polisy OC. Ważny jest wiek właściciela, jego stan cywilny, stan pojazdu, liczba wypadków i uszkodzeń oraz staż właściciela jako kierowcy. Podanie szczegółowych informacji w formularzu pozwala określić, w jakiej cenie można spodziewać się ubezpieczenia. Jest to jednak cena orientacyjna, zatem ostateczny koszt może nieco różnić się od wyników kalkulacji.

Ile kosztuje ubezpieczenie Škody?

Średni koszt w I kwartale 2021 roku wynosił 564 zł. Jest to bardzo atrakcyjna cena w zakresie ubezpieczeń OC. Warto jednak podkreślić, że uśredniona cena nie gwarantuje takiej dokładnie kwoty. Koszt związany z polisą OC może się różnić od kilku czynników. Jeśli auto uległo wypadkom, nasz staż jako kierowcy jest niewielki i mieszkamy w dużym mieście – cena polisy może znacznie wzrosnąć. Właśnie dlatego warto porównywać ze sobą oferty, by móc znaleźć najlepszą dla nas możliwość.

Jaki model Škody jest najbardziej popularny?

Do najpopularniejszych modeli marki Škoda należą Octavia i Fabia. W Polsce dużą popularnością cieszą się również Škoda Superb. Wśród dostępnych modeli można znaleźć zarówno samochody osobowe, jak i dostawczo-osobowe. Są one bardzo solidne i wytrzymałe, a ich popularność jest dodatkowym atutem, ponieważ sprawia, że taki samochód znacznie łatwiej sprzedać, czy naprawić.

Czy wiek właściciela lub jego stan cywilny mają wpływ na cenę OC?

Tak, zarówno wiek, jak i stan cywilny właściciela samochodu mają znaczenie. Z wiekiem rośnie nasze doświadczenie za kierownicą, przez co składki ubezpieczenia maleją. Większe składki płacą najczęściej młodzi kierowcy. Stan cywilny z kolei określa poziom odpowiedzialności kierowcy – osoba, która wychowuje dzieci lub jest głównym żywicielem rodziny, będzie bardziej przestrzegać przepisów drogowych niż osoba, która nie ma w życiu takich zobowiązań. Pod uwagę jest również brany wykonywany zawód właściciela oraz stan techniczny pojazdu.

Który model Škody ma najtańsze ubezpieczenie OC?

Jedną z najtańszych ofert ubezpieczeniowych posiada Škoda Octavia. Jednak podana kalkulacja nie jest gwarancją, że tańszej polisy nie może otrzymać inny model Škody. Cena ubezpieczenia zależy m.in. od tego, w jakim stanie jest pojazd, jakiego jest rocznika, czy ilu miał wcześniej właścicieli. Ważny jest również wiek właściciela, zawód, który on wykonuje, stan cywilny czy miejsce zamieszkania. Mieszkaniec dużego miasta zapłaci większą składkę niż mieszkaniec niedużej miejscowości.

Stefania Stuglik
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© 2022 Rankomat.pl sp. z o.o. (dawniej: Rankomat sp. z o.o. sp.k.)