Aviva OC AC/ Aviva Direct

Dane firmy
Aviva Ubezpieczenia
ul. Inflancka 4b
00-189 Warszawa

O firmie Aviva

Towarzystwo ubezpieczeniowe Aviva istnieje w Polsce od 1992 roku. Początkowo firma działała pod marką znaną jako Commercial Union. Nazwa została zmieniona w 2009 roku na Aviva Commercial Union, a obecnie firma działa pod nazwą Aviva. Grupa zajmuje się głównie ubezpieczeniami komunikacyjnymi, na życie oraz długotrwałymi inwestycjami. Aviva jest jedną z największych instytucji finansowych w naszym kraju, ale z powodzeniem działa również za granicą. Firma funkcjonuje w aż 28 państwach w Europie, Ameryce Północnej oraz Azji. Spółka zarządza aktywami o wartości prawie 70 miliardów i obsługuje 3,5 miliona klientów.

Grupa Aviva jest liderem rynku brytyjskiego oraz szóstym towarzystwem ubezpieczeniowym na świecie. Aviva powstała w 2002 roku z połączenia Norwich Union, General Accident oraz Commercial Union.

Ubezpieczenia w Aviva

Grupa Aviva oferuje szeroki zakres ubezpieczeń, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Specjalizacją towarzystwa ubezpieczeniowego Aviva są przede wszystkim indywidualne i grupowe ubezpieczenia na życie, ubezpieczenia majątkowe oraz zdrowotne. W swojej ofercie grupa posiada:

  • ubezpieczenia zdrowotne,
  • ubezpieczenia na życie,
  • ubezpieczenia majątkowe,
  • ubezpieczenia dla firm,
  • fundusze emerytalne,
  • fundusze inwestycyjne.

Właściciele pojazdów mechanicznych również mogą skorzystać z oferty Aviva. Spółka sprzedaje ubezpieczenia w systemie direct, czyli produkty, które można nabyć przez telefon lub internet. Dodatkowo na stronie towarzystwa ubezpieczeniowego znaleźć można kalkulator OC i AC, dzięki któremu obliczymy wysokość składki interesujących nas produktów ubezpieczeniowych, bez angażowania do tego Agenta.

Ofertę ubezpieczenia samochodu w Aviva poznasz także, korzystając z porównywarki OC i AC na naszej stronie https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/ Kupując polisę online możesz otrzymać 4% zniżki na ubezpieczenie OC.

AVIVA OC

W Polsce ubezpieczenie OC pojazdu mechanicznego jest obowiązkowe. Za jego brak możesz otrzymać karę pieniężną, nakładaną przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG).

Ubezpieczenie Aviva OC zabezpiecza sprawcę wypadku przed pokrywaniem kosztów z własnej kieszeni. To, jaki zakres ochrony oferuje towarzystwo ubezpieczeniowe, jest regulowane ustawą z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

Firma Aviva posiada w swojej ofercie nie tylko polisy OC. Do obowiązkowego ubezpieczenia właściciel pojazdu może dokupić m.in. AC, NNW i Assistance (ASS w wersji podstawowej proponowane jest bez dopłat, wraz z OC – Aviva oferuje w cenie polisy OC opcję bezpłatnego holowania oraz samochodu zastępczego).

Zainteresowani ofertą OC Avivy mogą wykupić ubezpieczenie w systemie direct lub bezpośrednio u doradcy. Na stronie towarzystwa ubezpieczeniowego można skorzystać także z kalkulatora OC, którego zadaniem jest obliczenie wysokości proponowanej składki. W tym celu wystarczy podać kilka ważnych informacji o kierowcy oraz pojeździe, m.in.: wieku właściciela auta, jego miejscu zamieszkania, okresie bezszkodowej jazdy, marki, modelu i wieku pojazdu.

Aviva AC

Autocasco (AC) jest ubezpieczeniem dobrowolnym. Najczęściej na zakup takiej polisy decydują się właściciele nowych oraz drogich samochodów. Ubezpieczenie AC chroni ich m.in. od pokrywania kosztów napraw po kolizji, działaniu sił przyrody, działania osób trzecich oraz po utracie pojazdu (np. po kradzieży, szkodzie całkowitej).

Uwaga! Zakres ochrony, jaką oferuje polisa AC, jest różny w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego oraz samej oferty. W tym przypadku nie jest on w żaden sposób regulowany przepisami. Z tego właśnie powodu przed nabyciem ubezpieczenia AC warto dokonać porównania dostępnych ofert. Zanim dojdzie do podpisania umowy z ubezpieczycielem, należy dokładnie zapoznać się z dokumentem OWU, w którym znaleźć można informacje dotyczące m.in. wyłączenia odpowiedzialności.

Ubezpieczenie Aviva AC można zakupić w systemie direct, online, przez telefon, jak i bezpośrednio u doradcy. Polisa AC w Aviva to wiele korzyści, np.:

  • zwrot kosztów za zakup fotelika dziecięcego, dwukrotnie do 300 zł,
  • wyrobienie nowych kluczy oraz sterowników po kradzieży lub zgubieniu własnych,
  • naprawa auta w wybranym serwisie współpracującym z Avivą,
  • zwrot kosztów za wyposażenie dodatkowe, np. zamontowany na stałe sprzęt audio do 2000 zł.

Towarzystwo ubezpieczeniowe Aviva dysponuje siecią autoryzowanych serwisów naprawczych, które zapewniają darmowy samochód zastępczy na czas naprawy. Rozliczenie za naprawę pojazdu odbywa się bezgotówkowo, a za pomocą SMS-ów ubezpieczyciel informuje o postępach w naprawie auta. Ponadto w towarzystwie na ubezpieczenie AC możemy uzyskać zniżki nawet do 60% za bezszkodową jazdę. Aviva uwzględnia także zniżki wypracowane u poprzedniego ubezpieczyciela.

Wysokość składki AC Aviva zależy przede wszystkim od wybranego przez właściciela pojazdu zakresu ochrony. Im będzie on “bogatszy”, tym droższa może być polisa. Poza tym, cena AC uwarunkowana jest wartością i wiekiem samochodu, stanem technicznym pojazdu oraz miejscem zamieszkania właściciela, jego wiekiem i historią bezszkodowej jazdy.

Korzystnym rozwiązaniem jest zakup polisy AC w pakiecie z OC, dzięki czemu można otrzymać dodatkową zniżkę.

Assistance w Aviva

Kolejnym rozwiązaniem ochronnym dla właściciela samochodu jest ubezpieczenie assistance. Zapewnia ono pomoc dla kierowcy oraz jego pasażerów w nagłych sytuacjach: po kradzieży auta, kolizji, wypadku lub w czasie awarii pojazdu.

Assistance w firmie Aviva można zakupić w jednym z trzech wariantów: podstawowy, rozszerzony oraz maksymalny.

  • Wersja podstawowa zapewnia kierowcy m.in. holowanie po kolizji do 100 km czy samochód zastępczy do 3 dni po wypadku lub kradzieży;
  • W wariancie rozszerzonym holowanie obejmuje dystans do 200 km, a samochód zastępczy zapewniony do 5 dni;
  • Pakiet maksymalny zapewnia holowanie bez limitu w Polsce i do 500 km za granicą, a samochód zastępczy w razie awarii, wypadku lub kradzieży wydawany jest na czas 14 dni.

Pakiet maksymalny został rozszerzony m.in.o: transport sanitarny, kierowcę zastępczego, transport zwłok, hospitalizację kierowcy oraz pasażerów.

Polisę Assistance w Aviva można wykupić u doradcy lub w systemie direct, m.in. na stronie https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/

NNW w Aviva

Polisa NNW w Aviva to ubezpieczenie dodatkowe, którego zadaniem jest objęcie ochroną następstw nieszczęśliwych wypadków. Dotyczy ona zdarzeń, których rezultatem jest trwały uszczerbek na zdrowiu lub śmierć kierowcy czy pasażera. NNW w Aviva to ochrona podczas ruchu pojazdu oraz w czasie wysiadania i wsiadania do niego.

Ubezpieczenie NNW Aviva zapewnia wsparcie finansowe dla kierowcy oraz jego pasażerów do kwoty nawet 50 000 zł na osobę oraz pokrycie kosztów związanych z operacją plastyczną (do 1000 euro). Towarzystwo proponuje NNW w wersji podstawowej oraz rozszerzonej (umowa obejmuje wówczas ochroną ubezpieczającego także na okoliczność zdarzeń, które nie są związane z jego samochodem i mogą przydarzyć się w życiu prywatnym).

Oblicz składkę OC/AC

Inne ubezpieczenia komunikacyjne w Aviva

Towarzystwo ubezpieczeniowe Aviva posiada w swojej ofercie również inne produkty ubezpieczeniowe, które zwiększają zakres ochrony pojazdu. Dzięki temu wzrasta szansa na otrzymanie wsparcia finansowego oraz pomocy w wielu kryzysowych sytuacjach.

Ubezpieczenie szyb

Ubezpieczenie szyb w Aviva to organizacja i pokrycie kosztów wymiany lub naprawy szyby czołowej, tylnej oraz szyb bocznych. Plusem tego ubezpieczenia jest to, że nie tracimy zniżek za bezszkodowość w ubezpieczeniu AC. Ubezpieczenie można zakupić wraz z OC i AC.

Ubezpieczenie opon

Ubezpieczenie opon w towarzystwie ubezpieczeniowych Aviva zapewnia wymianę koła, naprawę uszkodzonej opony lub holowanie do najbliższego warsztatu w sytuacji, gdy dojdzie do wjechania w dziurę na drodze lub najechania na gwóźdź lub inny przedmiot na drodze. Ubezpieczenie można zakupić wraz z OC i AC.

Ochrona prawna

Ubezpieczenie Aviva zapewnia ochronę prawną dla kierowcy oraz dla osób upoważnionych do kierowania pojazdem, obejmuje ono pomoc informacyjną oraz pokrycie kosztów ochrony prawnej. Towarzystwo zwróci nam koszty za m.in. adwokata, koszty procesowe czy sądowe.

Taka pomoc przydać się może podczas sprzedaży czy rejestracji samochodu,wnioskowania o wypłatę odszkodowania po wypadku czy kolizji lub podczas ubiegania się o odszkodowanie za nieprawidłowo wykonaną usługę. Na pytania ubezpieczonych specjaliści odpowiadają do dwóch dni roboczych.

Oblicz składkę OC/AC

Wypowiedzenie OC w Aviva

W celu wypowiedzenia umowy ubezpieczenia OC Aviva należy złożyć odpowiedni dokument. Towarzystwo ubezpieczeniowe Aviva wymaga, by w wypowiedzeniu znalazły się następujące informacje:

  • nazwa i adres firmy ubezpieczeniowej,
  • imię, nazwisko oraz adres osoby wypowiadającej umowę,
  • marka, numer rejestracyjny i numer VIN pojazdu, który był przedmiotem umowy,
  • numer polisy,
  • okres ubezpieczenia,
  • podstawa prawna,
  • podpis osoby wypowiadającej OC.

Właściciel pojazdu może skorzystać z wniosku wypowiedzenia umowy OC do pobrania na stronie towarzystwa ubezpieczeniowego Aviva. Taki dokument należy wydrukować, własnoręcznie podpisać i dostarczyć do ubezpieczyciela. Można to zrobić na dwa sposoby:

  • wysyłając list polecony na adres:
    Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych SA
    ul. Inflancka 4b
    00-189 Warszawa
  • wysyłając skan lub zdjęcie na adres mailowy: bok@aviva.pl

Uwaga! Jeżeli wypowiadamy polisę OC, którą zakupiliśmy rok temu, to konieczne jest wysłanie wypowiedzenia najpóźniej na 1 dzień przed końcem okresu ubezpieczenia. W przypadku korzystania z tradycyjnej poczty pod uwagę brana jest data stempla pocztowego.

Osoby, które posiadają konto w serwisie Moja Aviva, mogą wypowiedzieć umowę wybierając opcję zgłoszenie rezygnacji z polisy.

Zgłoszenie szkody w Aviva

Osoby, które posiadają ubezpieczenie w firmie Aviva, mogą zgłosić szkodę za pomocą działu Moja Aviva, dostępnego na stronie internetowej ubezpieczyciela. Taka opcja wymaga wcześniejszego założenia konta na stronie towarzystwa.

Zgłosić szkodę można również online, na stronie https://www.aviva.pl/centrum-pomocy-dla-klienta/zgloszenie-szkody-lub-roszczenia/samochod/

Aviva ułatwia proces zgłaszania roszczenia i oferuje w tym celu gotowe formularze, które wystarczy jedynie wypełnić. Zgłoszenia szkody można również dokonać dzwoniąc do konsultanta telefonicznego, który pomoże dopełnić wszystkich formalności związanych z zaistniałą sytuacją oraz udzieli odpowiedzi na wszystkie pytania. Komplet dokumentów należy przesłać ubezpieczycielowi tradycyjną pocztą lub e-mailem.

Zgłoszenie szkody w Aviva:

  • serwis MojaAviva,
  • zgłoszenie online na stronie Avivy,
  • zgłoszenie e-mailem na adres: szkody@aviva.pl,
  • kontakt z konsultantem na infolinii: +48 22 557 44 44. Infolinia jest czynna pon.-pt. 8:00-18:00,
  • zgłoszenie pocztą tradycyjną – wyślij dokumenty na adres: Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych SA, Dział Likwidacji Szkód Komunikacyjnych, ul. Inflancka 4b 00-189 Warszawa.

Aviva – Opinie

Towarzystwo Aviva to jeden z najlepszych ubezpieczycieli na polskim rynku, głównie dzięki swojej szerokiej i dobrej ofercie produktów dodatkowych, m.in. AC oraz assistance. Choć oferta skierowana jest głównie do kierowców posiadających już wypracowane zniżki, również młodzi użytkownicy samochodów znajdą dla siebie interesujące i tanie propozycje ubezpieczenia.

Aviva może pochwalić się także dobrym wynikiem, jeśli chodzi o poziom skarg jej klientów. W 2020 roku na działalność towarzystwa wpłynęło 1847 skarg na 1% udziału w rynku. Z takim wynikiem Aviva zajmuje 11. miejsce (na 20 towarzystw) w naszym rankingu firm przyjaznych klientowi.

Towarzystwo ubezpieczenioweLiczba skarg*Udział rynkowy towarzystwa (%)¹Liczba skarg przypadająca na 1% udziału rynkowego
PKO TU S.A.6461,2538
TU Euler Hermes S.A.4500,8563
SALTUS TUW3630,5726
TUZ TUW6890,8861
Concordia Polska TU. S.A.9761,1887
TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych114711147
PZU S.A.45601291572
TUiR WARTA S.A.2390314,91604
Generali TU S.A.71654,21706
TUiR Allianz Polska S.A.72814,21734
AVIVA TU Ogólnych S.A.22161,21847
WIENER TU S.A. VIG43212,12058
STU Ergo Hestia S.A.3383015,32211
TU INTERRISK S.A. VIG74203,32248
TU Compensa S.A. VIG103944,42362
TU Europa S.A.16870,62812
Link 4 TU S.A.100652,63871
TUW TUW56381,44027
UNIQA TU S.A.122922,84390
Pocztowe TUW22920,54598
* skargi wniesione bezpośrednio do zakładu ubezpieczeń lub za pośrednictwem innej instytucji
¹ udział ZU w rynku Działu II, stan na 30.09.2020 r.
źródło: Rzecznik Finansowy: Dodatkowe kwartalne sprawozdanie statystyczne SKARGI NA DZIAŁALNOŚĆ ZAKŁADÓW UBEZPIECZEŃ (dział II) po III kwartale 2020 r. oraz Sprawozdanie Rzecznika Finansowego za 2020 r.

Jak pokazuje zamieszczona powyżej tabela – poziom skarb na różne firmy ubezpieczeniowe – jest bardzo zróżnicowany. Oznacza to, że najlepszym rozwiązaniem w szukaniu odpowiedniej oferty ubezpieczenia komunikacyjnego, jest porównywanie wielu różnych ofert. Dzięki temu łatwiej znaleźć najbardziej dopasowaną ofertę do indywidualnych potrzeb kierowcy.

Byłeś ubezpieczony w towarzystwie Aviva i korzystałeś z jej ochrony? A może zlikwidowałeś tam szkodę z OC czy AC? Podziel się z innymi swoją opinią.

Stefania Stuglik
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© 2022 Rankomat.pl sp. z o.o. (dawniej: Rankomat sp. z o.o. sp.k.)
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x