Aviva OC AC/ Aviva Direct

Dane firmy
Aviva Ubezpieczenia
ul. Inflancka 4b
00-189 Warszawa

O firmie Aviva

W Polsce firma istnieje od 1992 roku, swoją działalność na początku prowadziła pod marką Commercial Union – nazwa została zmieniona w czerwcu 2009 roku na Aviva Commercial Union, natomiast od czerwca 2010 roku Grupa posługuje się już tylko marką Aviva. Obecnie jest to jedna z największych instytucji finansowych w kraju. Spółka zarządza aktywami o wartości prawie 70 miliardów i obsługuje 3,5 miliona klientów. Towarzystwo ubezpieczeniowe specjalizuje się w ubezpieczeniach na życie oraz długoterminowych inwestycjach.

Grupa Aviva jest liderem rynku brytyjskiego oraz jest szóstym towarzystwem ubezpieczeniowym na świecie. Firma działa w 28 krajach Europy, Ameryki Północnej oraz Azji. Aviva powstała w 2002 roku z połączenia Norwich Union, General Accident oraz Commercial Union.

Ubezpieczenia w Aviva

Firma Aviva to szeroki wachlarz ubezpieczeń, zarówno dla klientów indywidualnych oraz biznesowych. Spółka specjalizuje się przede wszystkim w indywidualnych oraz grupowych ubezpieczeniach na życie, ubezpieczeniach majątkowych oraz zdrowotnych. Aviva dla swoich klientów przygotowała:

 • ubezpieczenia zdrowotne,
 • ubezpieczenia na życie,
 • ubezpieczenia majątkowe,
 • fundusze emerytalne,
 • ubezpieczenia dla firm,
 • fundusze inwestycyjne.

Dla posiadaczy pojazdów mechanicznych Aviva przygotowała sprzedaż ubezpieczeń komunikacyjnych w systemie direct – ubezpieczenia można zakupić przez telefon i Internet. Na stronie ubezpieczyciela znajduje się kalkulator OC i AC, przy pomocy, którego możemy wyliczyć składki interesujących nasz ubezpieczeń. Warto zaznaczyć, że decydując się na zakup polis online otrzymujemy aż 20 % zniżki.

AVIVA OC

Ubezpieczenie OC to obowiązkowe świadczenie w Polsce i zobowiązany do jego posiadania jest każdy posiadacz pojazdu mechanicznego. Polisa Aviva OC chroni sprawcę wypadku przed pokrywaniem szkód, które wyrządził, z własnej kieszeni. Sumy gwarancyjne wynoszą:

 • do 5 mln euro za szkody na osobie,
 • do 1 mln euro za szkody na mieniu.

Zakres ubezpieczenia OC regulowany jest ustawą z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. W Aviva możemy zakupić ubezpieczenie OC w pakiecie z AC. Do polisy OC za darmo dodawany jest certyfikat Zielonej Karty, ubezpieczenie Assistance w wersji podstawowej. Ponadto ubezpieczenie OC obejmuje bezpłatne holowanie samochodu osoby poszkodowanej. Ubezpieczenie OC w Aviva możemy zakupić w systemie direct lub u doradcy. Na stronie ubezpieczyciela możemy skorzystać z takiego narzędzia jak kalkulator OC, który wyliczy nam wysokość składki – nie zapominajmy, że jej wysokość zależy od m.in.: wieku kierowcy, wieku samochodu, lat bezszkodowej jazdy. Ubezpieczenie OC możemy zakupić w pakiecie razem z AC – Aviva takich klientów honoruje zniżką wysokości 12 %.

Aviva AC

Ubezpieczenie AC, czyli autocasco to świadczenie nieobowiązkowe w Polsce, najczęściej na tego rodzaju polisę decydują się właściciele nowych i drogich aut. Zakres polisy AC różni się między poszczególnymi towarzystwami, ponieważ nie jest ono regulowane przez ustawy. Dlatego przed zakupem ubezpieczenia AC warto dokładnie zapoznać się OWU, gdzie znajdują się liczne wyłączenia. Ubezpieczenie Aviva AC można zakupić bezpośrednio u doradcy towarzystwa lub w systemie direct – przez telefon lub Internet. Polisa AC w Aviva to wiele korzyści np.:

 • w cenie mamy ubezpieczenie fotelika dziecka;
 • możemy przenosić zniżki za bezszkodową jazdę między małżonkami;
 • możemy otrzymać samochód zastępczy,
 • mamy możliwość dokonania napraw poza granicami kraju do 1000 euro.

Aviva posiada sieć autoryzowanych serwisów naprawczych, dzięki którym mamy zapewniony bezpłatny samochód zastępczy na okres naprawy, rozliczenie bezgotówkowe oraz za pomocą SMS-ów jesteśmy na bieżąco informowani o postępach naprawy. Ponadto w towarzystwie na ubezpieczenie AC możemy uzyskać zniżki nawet do 60 %, Aviva uwzględnia także zniżki wypracowane u poprzedniego ubezpieczyciela. Wysokość składki zależy m.in. od zakresu ubezpieczenia, wieku samochodu, wieku kierowcy. Ubezpieczenie AC można kupić w pakiecie z OC, w ten sposób możemy otrzymać kolejną zniżkę, która w tym przypadku wynosi 12%. Więcej o ubezpieczeniu Autocasco w Aviva znajdziecie pod tym adresem: https://rankomat.pl/aviva/ubezpieczenie-ac

Assistance w Aviva

Ubezpieczenie Assistance w Aviva to ubezpieczenie zapewniające pomoc kierowcy oraz pasażerom w razie wypadku lub awarii podczas podróży. Polisa Assistance w Aviva to trzy pakiety do wyboru: podstawowy, rozszerzony i maksymalny. Pakiet podstawowy gwarantuje nam: holowanie pojazdu, holowanie pojazdu w przypadku uszkodzenia szyby czołowej, transport osób ubezpieczonych z miejsca zdarzenia, pojazd zastępczy, parkowanie pojazdu (do 100 zł), dostęp do informacji na temat warsztatów naprawczych oraz medyczną pomoc informacyjną.

Pakiet maksymalny został rozszerzony o m.in.: transport sanitarny, kierowcę zastępczego, transport zwłok, hospitalizację kierowcy oraz pasażerów, nocleg dla osób podróżujących, złomowanie pojazdu, czy pomoc tłumacza. Ubezpieczenie Assistance w Aviva można zakupić u doradcy lub w systemie direct.

NNW w Aviva

Ubezpieczenie NNW w Aviva to świadczenie dodatkowe, obejmuje ono ochroną następstwa nieszczęśliwych wypadków, których rezultatem jest trwały uszczerbek na zdrowiu lub śmierć. Świadczenie chroni kierowcę oraz pasażerów ubezpieczonego pojazdu. Ubezpieczenie NNW dostępne jest w dwóch wariantach: podstawowym oraz rozszerzonym o ochronę w życiu prywatnym. NNW w Aviva to ochrona podczas ruchu pojazdu oraz w czasie wysiadania i wsiadania do niego. Ponadto ubezpieczenie obejmuje pokrycie kosztów operacji plastycznej do 1000 euro.

Inne ubezpieczenia komunikacyjne w Aviva

Aviva w swojej ofercie posiada również inne, dodatkowe ubezpieczenia komunikacyjne, które jeszcze pełniej będą chronić nasz pojazd.

Ubezpieczenie szyb

Ubezpieczenie szyb w Aviva to organizacja i pokrycie kosztów wymiany lub naprawy szyby czołowej, tylnej oraz szyb bocznych. Plusem tego ubezpieczenia jest to, że nie tracimy zniżek za bezszkodowość w ubezpieczeniu AC. Ubezpieczenie można zakupić wraz z OC i AC.
Oblicz składkę OC/AC

Ochrona prawna

Ubezpieczenie Aviva zapewnia ochronę prawną dla kierowcy oraz dla osób upoważnionych do kierowania pojazdem, obejmuje ono pomoc informacyjną oraz pokrycie kosztów ochrony prawnej. Towarzystwo zwróci nam koszty za m.in. adwokata, koszty procesowe czy sądowe. Dostęp do informacji mamy za pomocą telefonu, e-maila lub faxu.

Na nasze pytania specjaliści ubezpieczyciela odpowiadają do dwóch dni roboczych.

Aviva – Opinie

Towarzystwo Aviva to jeden z najlepszych ubezpieczycieli na polskim rynku. Głównie dzięki swojej szerokiej i dobrej ochronie AC oraz assistance. Choć oferta skierowana jest głównie do kierowców posiadających już wypracowane zniżki, również młodzi użytkownicy samochodów znajdą dla siebie interesujące propozycje ubezpieczenia.

Byłeś ubezpieczony w towarzystwie Aviva i korzystałeś z jakieś polisy? A może likwidowałeś tam szkodę z OC? Podziel się z innymi swoją opinią.

Stefania Stuglik
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© 2021 Rankomat.pl sp. z o.o. (dawniej: Rankomat sp. z o.o. sp.k.)
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x