Kalkulator OC AC Allianz / Allianz Direct

allianz logo Towarzystwo ubezpieczeniowe Allianz ceni czas potencjalnego klienta i dlatego na swojej stronie internetowej zamieszcza intuicyjny w obsłudze kalkulator OC/AC. Korzystając z niego, każdy właściciel samochodu może szybko sprawdzić, ile zapłaci za OC lub ubezpieczenia dodatkowe. Jak krok po kroku wygląda kalkulacji składki ubezpieczenia i jakich informacji oczekuje ubezpieczyciel, aby zaprezentować ofertę?

Skorzystaj z szybkiego kalkulatora OC/AC i oszczędź 5 minut!

Jak działa kalkulator OC i AC w Allianz?

Kalkulator OC/AC udostępniony przez firmę Allianz został zaprojektowany z myślą o użytkownikach i dlatego obliczenie składki ubezpieczenia zajmuje zaledwie kilka minut.

Kalkulator OC i AC Allianz krok po kroku:

  • Krok 1 – podaj numer rejestracyjny pojazdu, dla którego ma zostać obliczona składka. Dzięki temu część pól zostanie wypełniona automatycznie (np. marka, rok produkcji pojazdu, model, rodzaj paliwa czy pojemność silnika).

Kalkulator Allianz1

  • Krok 2 – podaj aktualny stan licznika i wskaż, w jakim celu samochód jest używany (np. użytkowanie zwykłe, nauka jazdy, rekwizyt, wynajem, taxi).
  • Krok 3 – podaj dane kierowcy. Należy podać: imię i nazwisko, numer telefonu, PESEL, kod pocztowy miejsca zamieszkania i wskazać rok uzyskania prawa jazdy. W tym punkcie ubezpieczyciel wymaga też określenia daty rozpoczęcia ochrony.

Po wykonaniu powyższych trzech kroków ubezpieczyciel zaprezentuje ofertę. Dla przykładowego kierowcy prezentuje się ona jak poniżej.

Kalkulator Allianz 2

Czy w Allianz można kupić ubezpieczenie online?

Firma ubezpieczeniowa Allianz pozwala zawrzeć umowę ubezpieczenia OC przez internet – wystarczy wybrać jeden z oferowanych pakietów i przejść do płatności. Kierowcy, którzy mają pytania, mogą zostawić dane do kontaktu – wówczas oddzwoni do nich przedstawiciel firmy i rozwieje wątpliwości. Konsultanci są też dostępni pod numerem infolinii +48 223 853 853.

Chcesz mieć czas, aby zapoznać się z propozycjami i wybrać korzystną ofertę? Nie musisz się obawiać, że konieczne będzie ponowne przeprowadzenie kalkulacji. Po zamknięciu i ponownym otworzeniu strony kalkulatora OC/AC Allianz pojawia się komunikat poniższej treści.

Kalkulator Allianz 3

Kalkulator OC i AC w Allianz – jakie ubezpieczenia obejmuje?

Na tle innych firm ubezpieczeniowych oferta Allianz wyróżnia się zróżnicowanymi pakietami. Kupując polisę za pośrednictwem kalkulatora OC/AC zamieszczonego na stronie internetowej tego ubezpieczyciela, właściciel pojazdu może wybrać jeden z czterech pakietów. Poniżej znajduje się porównanie ich zawartości.

Allianz Mój Samochód – porównanie oferowanych pakietów

KomfortPlusEkstraMax
OC
Ochrona Prawna
NNW – wariant podstawowy
Assistance – wariant podstawowy
AC – ryzyka katastroficzne
AC – pożar, eksplozja, implozja
AC – kolizja ze zwierzęciem
NNW – wariant rozszerzony
Assistance – wariant rozszerzony
AC – kradzież
AC wandalizm
Ubezpieczenie szyb
AC – inne uszkodzenia
AC – stała suma ubezpieczenia

Czy kalkulator OC i AC w Allianz zapewnia najlepszą ofertę?

Skorzystanie z kalkulatora OC/AC Allianz pozwala poznać ofertę wyłącznie tego ubezpieczyciela. Nie musi ona jednak być najtańsza. Aby mieć punkt odniesienia, konieczne jest wykonanie kalkulacji na stronach internetowych innych towarzystw. Jest też inna możliwość – możesz skorzystać z kalkulatora OC/AC na naszej stronie internetowej. Dlaczego warto to zrobić?

Nasz kalkulator OC/AC:

  • Przedstawia oferty od wielu ubezpieczycieli – formularz wypełnia się tylko raz
  • Pozwala na zakup obowiązkowego OC lub pakietu polis z uwzględnieniem OC
  • Umożliwia znalezienie najtańszej oferty na rynku

Uwaga! Aby otrzymać ofertę od Allianz za pośrednictwem kalkulatora OC/AC zamieszczonego na naszej stronie internetowej, konieczne jest podanie imienia, nazwiska i numeru PESEL.

Przykład: Pan Paweł jest właścicielem Renault Laguny z 2004 r. Z pewnych względów zależało mu na ofercie od firmy Allianz, ale chciał kupić wyłącznie OC. Właśnie dlatego przeprowadził drugą kalkulację, korzystając z naszego kalkulatora OC/AC. Poniżej kilka propozycji właśnie od tej firmy ubezpieczeniowej.

Porównanie ofert OC

Oblicz składkę OC/AC

Michalina Miotk
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© 2023 Rankomat.pl sp. z o.o. (dawniej: Rankomat sp. z o.o. sp.k.)