Kalkulator OC AC Aviva / Aviva Direct

Od 2 lipca Aviva i Allianz połączyły się w Polsce pod jedną marką – Allianz.


Grupa Allianz to jeden z wiodących ubezpieczycieli na świecie, obsługujący 126 mln klientów w ponad 70 krajach. Jest też największym ubezpieczycielem w Europie i najsilniejszą marką w branży pod względem finansowym (Ranking S&P 500). Dzięki połączniu kompetencji i doświadczeń obu firm, Allianz jeszcze lepiej zadba o poczucie bezpieczeństwa swoich klientów.

Integracja firm nie wymaga żadnych dodatkowych działań po stronie klientów. Wszystkie zawarte dotychczas umowy ubezpieczeniowe nadal obowiązują i nie wymagają żadnych zmian.

Towarzystwo ubezpieczeń Aviva przede wszystkim kojarzy się nam z Panem Pikusiem, który stał się miłym znakiem rozpoznawczym tej firmy. Sprawdźmy, czy również miło zostaniemy zaskoczeni przy obliczaniu składki ubezpieczenia. Już na stronie głównej ubezpieczyciel zachęca nas promocjami: „Kup pakiet OC/ AC weź udział w konkursie”, „60% zniżki za bezszkodowa jazdę”, „bezpłatne ubezpieczenie Assiastance oraz samochód zastępczy gartis”. Towarzystwo Aviva przygotowało bardzo przejrzysty, a zarazem czytelny Kalkulator OC I AC.

Jak działa Kalkulator OC i AC w Aviva?

Aby poznać składkę ubezpieczenia zostaniemy poproszeni na stronie o uzupełnienie formularza. Na samym początku otrzymujemy zapewnienie, że nie zajmie nam to więcej, niż 10 minut.Czy na pewno ? Sprawdźmy sami.

Pierwszym krokiem zmierzającym do poznania ceny ubezpieczenia jest uzupełnienie formularza, gdzie wpiszemy podstawowe dane dotyczące samochodu oraz sposobu jego użytkowania. Następnym etapem jest podanie informacji o ubezpieczającym, historii ubezpieczenia oraz pozostałych kierowcach. Po wpisaniu tych danych następuje weryfikacja danych z obrazka, czyli wpisanie kodu składającego się z kilku liter.

Po akceptacji kodu wyświetla się wysokość składki. Decydując się na zawarcie ubezpieczenia przez Internet zyskujemy, aż 5% rabatu. Na tym etapie możemy dopasowaćaviva kalkulator zakres ubezpieczenia dostosowany do naszych potrzeb, poprzez wybór odpowiedniego zakresu, na który składają się :

Podobnie, jak w innych towarzystwach ubezpieczeń, mamy możliwość zawarcia ubezpieczeń dodatkowych takich jak:

Oblicz składkę OC/AC
Poznaliśmy wysokość składki oraz wybraliśmy ubezpieczenie, a więc zatwierdźmy jego zakup poprzez klikniecie KUP ONLINE.
Podanie formalności potrzebnych do zawarcia ubezpieczenia następuje w 3 krokach. Zostajemy poproszeni o podanie informacji o samochodzie, danych osobowych oraz danych adresowych ubezpieczającego. Analizując formularz Aviva nie natrafiliśmy na rubrykę dotyczącą formy płatności, jedynie wspomniano o karcie kredytowej.
Przekonaj się sam jak działa Kalkulator OC i AC i sprawdź, czy 10 minut wystarczy na wypełnienie formularza.

Stefania Stuglik
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© 2024 Rankomat.pl sp. z o.o. (dawniej: Rankomat sp. z o.o. sp.k.)