Atrakcyjne ceny OC i AC dla aut marki Ford

Ford jest jednym z pierwszych i zarazem największych producentów motoryzacyjnych na świecie. Firma została założona w 1903 roku przez Henry’ego Forda i dziś jest to koncern motoryzacyjny, który zajmuje drugie miejsce wśród producentów samochodowych w USA i piąte miejsce na całym świecie.

Wcześniej marka Ford zajmowała się produkcją maszyn wykorzystywanych w rolnictwie oraz budową silników. Henry Ford był uznawany za wizjonera motoryzacyjnego, sam w wieku 15 lat samodzielnie skonstruował swój pierwszy silnik. Obecnie samochody Forda zajmują 3 miejsce w rankingu najchętniej kupowanych aut na świecie, ciesząc się niesłabnącą sympatią wśród kierowców.

Polscy kierowcy cenią sobie w tej marce przede wszystkim niezawodność, komfort oraz fakt, że samochody Forda są bardzo oszczędne – niskie zużycie paliwa, niedrogie części wymienne. Ceny ubezpieczeń OC również nie należą do wygórowanych, co przemawia na korzyść tych konkretnie modeli, zwłaszcza przy wyborze nowego samochodu.

Ceny OC dla samochodów marki Ford

MarkaModelTowarzystwoCena
FordFiestaAviva827 zł
FordFocusLink4899 zł
FordGalaxyMTU24 Ergo Hestia1332 zł
FordC-MAXTrasti1401 zł
FordKaAviva821 zł
FordMondeoBenefia1497 zł
FordTransitLink41432 zł

Kalkulacja dla kierowcy w wieku 30 lat, pochodzącego z województwa śląskiego

Ceny OC i AC dla samochodów marki Ford

Zakup ubezpieczenia OC i AC w pakiecie może okazać się najkorzystniejszym rozwiązaniem. Rozwiązanie takie gwarantuje nie tylko wygodę, ale i bardzo atrakcyjny rabat. Warto przed zakupem polisy zwrócić uwagę na oferowane możliwości. Każde ubezpieczenie różni się od siebie w tym zakresie, dlatego warto porównać dostępne warianty i wybrać opcję ochronną najbardziej zbliżoną do indywidualnych potrzeb.
Oblicz składkę OC/AC

Ceny OC i AC dla samochodów marki Ford

MarkaModelTowarzystwoCena
FordFiestaAviva1142 zł
FordFocusWiener1462 zł
FordGalaxyBeesafe2154 zł
FordC-MAXWiener1393 zł
FordKaAviva1140 zł
FordMondeoBeesafe2154 zł
FordTransitWiener2716 zł

Kalkulacja dla kierowcy w wieku 40 lat, pochodzącego z województwa opolskiego

Powyższe tabelki przedstawiają tylko przykładowe wyniki kalkulacji cen OC i AC. Pamiętajmy, że cena polisy może być inna dla każdego właściciela pojazdu i decyduje o tym wiele czynników.

Sama marka samochodu ma nieduży wpływ na koszt związany z wysokością składki ubezpieczeniowej. Przede wszystkim cenę ubezpieczenia kształtują: dane dotyczące właściciela oraz parametry techniczne pojazdu. Na przykład – wyższe OC zapłaci właściciel Forda o wyższej pojemności silnika, jak również najmłodsza grupa kierowców (poniżej 25 roku życia).

Sprawdziliśmy na przykładzie wybranych kierowców, jak zmienia się wysokość składki OC w przypadku tego samego modelu pojazdu.

Ubezpieczenie OC Forda Fiesty

Ford Fiesta to jeden z najbardziej popularnych modeli na polskich drogach. Model produkowany jest od 1976 roku. To solidne, miejskie auto, które doczekało się już siódmej generacji. Budżetowy i trwały samochód, którego utrzymanie nie będzie dużym obciążeniem. Ile kosztuje polisa OC dla Forda Fiesty?

Ford Fiesta – przykładowe ceny OC

KierowcaNajtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pan Mateusz – kierowca z Wągrowca, 45 lat, bez szkody780 zł
Pani Katarzyna – kierowca z Lublina, 55 lat, z niedawną szkodą929 zł
Pan Grzegorz – kierowca z Nowej Rudy, 25 lat, z niedawną szkodą1121 zł
Pani Emilia – kierowca z Krakowa, 20 lat, bez szkody1573 zł

Ubezpieczenie OC Forda Focusa

Kolejnym bardzo popularnym w Polsce modelem Forda jest Focus. Znacznie młodszy od poprzednika – produkcja Focusa rozpoczęła się w 1998 roku, a obecnie na rynek wypuszczana jest czwarta generacja tego modelu. To klasyczne, miejskie auto, które jest dynamiczne, solidne i niedrogie w utrzymaniu. Ile może kosztować cena ubezpieczenia dla tego modelu Forda?

Ford Focus – przykładowe ceny OC

KierowcaNajtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pan Mateusz – kierowca z Wągrowca, 45 lat, bez szkody751 zł
Pani Katarzyna – kierowca z Lublina, 55 lat, z niedawną szkodą952 zł
Pan Grzegorz – kierowca z Nowej Rudy, 25 lat, z niedawną szkodą1203 zł
Pani Emilia – kierowca z Krakowa, 20 lat, bez szkody1694 zł

Przykładowa kalkulacja

Ubezpieczenie OC Forda Galaxy

Ford Galaxy to siedmioosobowy samochód typu minivan. Ten model w dwóch pierwszych generacjach został wyprodukowany z pomocą koncernu Volkswagen. W planach jest, aby trzecia generacja od 2021 roku miała również wersję hybrydową. Ford Galaxy jest pojazdem szybkim, dobrze wykonanym i niewymagającym częstych napraw. Jaki koszt stanowi ubezpieczenie OC dla Forda Galaxy?
Oblicz składkę OC/AC

Ford Galaxy – przykładowe ceny OC

KierowcaNajtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pan Mateusz – kierowca z Wągrowca, 45 lat, bez szkody923 zł
Pani Katarzyna – kierowca z Lublina, 55 lat, z niedawną szkodą1047 zł
Pan Grzegorz – kierowca z Nowej Rudy, 25 lat, z niedawną szkodą1372 zł
Pani Emilia – kierowca z Krakowa, 20 lat, bez szkody2371 zł

Przykładowa kalkulacja

Ubezpieczenie OC Forda Mondeo

Model Forda Mondeo to doskonały przykład samochodu osobowego klasy średniej. Produkowany od 1992 roku, doczekał się już piątej generacji. To model niezwykle dynamiczny, sprawny i wytrzymały. Ile kosztuje polisa OC dla Forda Mondeo?

Ford Mondeo – przykładowe ceny OC

KierowcaNajtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pan Mateusz – kierowca z Wągrowca, 45 lat, bez szkody827 zł
Pani Katarzyna – kierowca z Lublina, 55 lat, z niedawną szkodą985 zł
Pan Grzegorz – kierowca z Nowej Rudy, 25 lat, z niedawną szkodą1330 zł
Pani Emilia – kierowca z Krakowa, 20 lat, bez szkody1917 zł

Przykładowa kalkulacja

Ubezpieczenie OC Forda Ka

Ford Ka to jeden z najmniejszych modeli Forda, który powstał we współpracy z Fiatem. Klasyczny model auta miejskiego, którego wyprodukowano w aż trzech generacjach. To samochód budżetowy, niedrogi w utrzymaniu i sprawny. Ile kosztuje ubezpieczenie OC dla Forda Ka?

Ford Ka – przykładowe ceny OC

KierowcaNajtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pan Mateusz – kierowca z Wągrowca, 45 lat, bez szkody756 zł
Pani Katarzyna – kierowca z Lublina, 55 lat, z niedawną szkodą921 zł
Pan Grzegorz – kierowca z Nowej Rudy, 25 lat, z niedawną szkodą1151 zł
Pani Emilia – kierowca z Krakowa, 20 lat, bez szkody1617 zł

Przykładowa kalkulacja

Powyższe tabele dowodzą temu, że cena ubezpieczenia OC jest zależna od wielu różnych czynników. Znaczenie ma miejsce zamieszkania, wiek właściciela czy stan pojazdu. Przed zakupem ubezpieczenia, warto więc porównać dostępne oferty, dzięki czemu można znaleźć najkorzystniejsze rozwiązanie.

Ile kosztuje OC Forda w porównaniu do innych marek?

Koszt ubezpieczenia OC dla Forda jest wartością, która jest obliczana indywidualnie. Cena polisy zawsze może różnić się od cen oferowanych dla innych marek samochodów. Ford jest marką popularną w Polsce, dzięki czemu cieszy się stosunkowo niedużym kosztem ubezpieczenia względem innych firm. Za najdroższą markę, dla której możemy nabyć polisę OC, uznawane jest Lamborghini. Różnice będą zatem znaczące.

  • Średnia cena OC Forda – 610 zł;
  • Najdroższe średnie OC: Lamborghini – 1526 zł;
  • Najtańsze średnie OC: Dacia – 520.

Ile kosztuje ubezpieczenie innej marki samochodu?

MarkaŚrednia cena w I kwartale 2021 roku
Volkswagen629
Opel596
Audi681
Ford610
BMW759
Renault589
Toyota555
Fiat583
Skoda564
Peugeot619
Citroen594
Mercedes Benz677
Seat620
Honda615
Mazda656
Volvo641
Nissan580
Kia553
Hyundai561
Mitsubishi608
Alfa Romeo708
Suzuki526
Chevrolet609
Daewoo/FSO522
Dacia520

Średnia cena OC w I kwartale 2021 r.

Porównanie ofert może być kluczowe, gdy poszukuje się najkorzystniejszego rozwiązania. Ilość firm ubezpieczeniowych pozwala dopasować ofertę do swoich indywidualnych potrzeb. Dzięki porównaniu wielu ofert można zaoszczędzić, jak również – znaleźć rodzaj ochrony, który będzie odpowiadał oczekiwaniom kierowcy.

Kalkulator ubezpieczeń OC przeprowadza symulację, która na podstawie kluczowych informacji o samochodzie oraz właścicielu – potrafi obliczyć wysokość składki w wybranych towarzystwach ubezpieczeniowych. Dzięki temu łatwiej znaleźć najtańsze i najlepsze oferty ubezpieczeń OC.

FAQ

Czy wszystkie modele Forda można tanio ubezpieczyć?

Ubezpieczenie dla każdego modelu Forda może być niedrogie. Jednak na cenę polisy OC wpływa kilka czynników, o czym należy pamiętać. Przede wszystkim pod uwagę brany jest rocznik samochodu oraz jego stan techniczny. Ważny jest również wiek właściciela, jego staż jako kierowcy oraz miejsce zamieszkania. Ceny ubezpieczeń OC mogą zatem znacznie się od siebie różnić w zależności od powyższych czynników.

Ile kosztuje ubezpieczenie Forda?

Średni koszt w I kwartale 2021 roku wynosił 610 zł. Ta cena może się jednak zmieniać się w zależności od różnych czynników. Ubezpieczyciel bierze pod uwagę wiek kierowcy, jego miejsce zamieszkania oraz doświadczenie za kierownicą. Istotne znaczenie ma również stan techniczny samochodu oraz jego rocznik. Na cenę wpływ ma również historia szkód pojazdu. Koszt ubezpieczenia może zatem odbiegać od wskazanej średniej ceny OC.

Jaki model Forda jest najpopularniejszy?

W Polsce największym zainteresowaniem cieszy się Ford Fiesta oraz Ford Focus. Często spotykanym modelem jest również Ford Mondeo czy nieduży model Forda Ka. Typowym, rodzinnym samochodem jest z kolei Ford Galaxy. Spotkać też można dość często Forda Escort, który nie jest już obecnie produkowany.

Czy miejsce zamieszkania właściciela pojazdu ma wpływ na cenę OC?

To, gdzie mieszka właściciel, ma znaczenie przy zakupie ubezpieczenia. Właściciel samochodu, który mieszka w dużym mieście – zapłaci za polisę znacznie więcej niż kierowca z małej miejscowości. Jednak nie tylko to ma wpływ na cenę ubezpieczenia. Ważny jest również wiek właściciela, jego doświadczenie za kierownicą oraz stan techniczny pojazdu. Ubezpieczyciel może również zapytać o stan cywilny czy wykonywany zawód, które też mogą mieć wpływ na ostateczną cenę ubezpieczenia.

Który model Forda ma najtańsze ubezpieczenie OC?

Najtańsze ubezpieczenie można nabyć dla Forda Ka, który jest najmniejszym modelem Forda. Również Ford Fiesta oraz Focus mają możliwość zakupu niedrogiej polisy OC. Jednak nie sam model samochodu jest wyznacznikiem ceny ubezpieczenia. Na koszt wpływa również stan pojazdu, jego rocznik oraz przebyte szkody. Pod uwagę brany jest również staż właściciela jako kierowcy, jego wiek oraz miejsce zamieszkania.

Stefania Stuglik
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© 2024 Rankomat.pl sp. z o.o. (dawniej: Rankomat sp. z o.o. sp.k.)