Najniższe ceny ubezpieczeń OC i AC – Opel

Opel to niemiecki producent samochodów nie tylko osobowych, ale i sportowych oraz dostawczych. Firma działa już od 1862 roku, a od 2017 roku, jej właścicielem stał się francuski koncern Groupe PSA.

Samochody marki Opel w Polsce cieszą się dużym zainteresowaniem. Ich sporym atutem są korzystne ceny oraz dobra jakość wykonania. Opel Astra znajduje się w pierwszej dziesiątce w rankingu najbardziej popularnych samochodów w naszym kraju – zajmuje dokładnie 6 miejsce według liczby rejestracji pojazdów w Polsce w 2019 roku.

Polacy cenią sobie auta marki Opel, ponieważ są to pojazdy komfortowe, sprawne i niewymagające częstych wizyt u mechanika. Utrzymanie Opla nie należy do drogich, zatem jest to auto budżetowe. Ceny ubezpieczeń OC również nie są wygórowane, co przemawia na korzyść tej marki przy wyborze nowego samochodu.

Ceny OC dla samochodów marki Opel

MarkaModelTowarzystwoCena
OpelCorsaLink4588 zł
OpelAstraTUZ Ubezpieczenia718 zł
OpelInsigniaAviva799 zł
OpelZafiraMTU24 Ergo Hestia759 zł
OpelTigraAviva785 zł
OpelMerivaLink4708 zł

Kalkulacja dla kierowcy w wieku 45 lat, pochodzącego z województwa podkarpackiego

Ceny OC i AC dla samochodów marki Opel

Dla właściciela Opla, który potrzebuje ubezpieczenia OC i AC, dobrym pomysłem może okazać się kupno obu produktów łącznie w jednym pakiecie. W taki sposób zyskać można nie tylko atrakcyjny rabat, ale także bardzo wygodne rozwiązanie. Podczas wybierania konkretnej oferty, warto zwrócić uwagę na zakres usług, jakie oferuje ubezpieczenie. Każda firma ubezpieczeniowa może zapewniać nieco innych zakres ochrony. Dzięki porównaniu wielu ofert można znaleźć najkorzystniejsze, idealnie dopasowane do indywidualnych potrzeb.
Oblicz składkę OC/AC

Ceny OC i AC dla samochodów marki Opel

MarkaModelTowarzystwoCena
OpelCorsaLink4636 zł
OpelAstraMTU24 Ergo Hestia806 zł
OpelInsigniaTUZ Ubezpieczenia1292 zł
OpelZafiraLink4791 zł
OpelTigraAviva1358 zł
OpelMerivaMTU24 Ergo Hestia704 zł

Kalkulacja dla kierowcy w wieku 40 lat, pochodzącego z województwa lubelskiego

Zamieszczone powyżej tabelki przedstawiają jedynie przykładowe wyniki kalkulacji cen OC i AC. Pamiętajmy, że cena ubezpieczenia może być inna dla każdego właściciela pojazdu i decyduje o tym wiele czynników.

Sama marka samochodu ma nieduży wpływ na koszt związany z wysokością składki ubezpieczeniowej. Przede wszystkim cenę ubezpieczenia kształtują: dane dotyczące właściciela oraz parametry techniczne pojazdu. Na przykład – wyższe OC zapłaci właściciel Opla o większej pojemności silnika, jak również najmłodsza grupa kierowców (poniżej 25 roku życia).

Sprawdziliśmy na przykładzie wybranych kierowców, jak zmienia się wysokość składki OC w przypadku tego samego modelu pojazdu.

Ubezpieczenie OC Opel Corsa

Opel Corsa to klasyczny model samochodu miejskiego. W 2019 roku doczekał się szóstej generacji, co świadczy o dużej popularności tego auta. Corsa uznawana jest za najlepiej sprzedający się model Opla. To szybkie, sprawne auto, które sprawdza się zarówno podczas jazdy miejskiej, jak i na dłuższych dystansach. Czy Opel Corsa to samochód, który będzie oszczędny pod kątem ceny ubezpieczenia OC?

Opel Corsa – przykładowe ceny OC

KierowcaNajtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Dagmara –kierowca z Kielc, 25 lat882 zł
Pani Justyna – kierowca z Olsztynka, 40 lat650 zł
Pan Andrzej – kierowca z Oleśnicy, 55 lat, z niedawną szkodą747 zł
Pan Radosław –kierowca z Katowic, 35 lat, z niedawną szkodą735 zł

Ubezpieczenie OC Opel Astra

Opel Astra to model, który jest produkowany od 1991 roku, a już w 2021 roku ma zostać wypuszczona jego szósta generacja. To najbardziej popularny model kompaktowy wśród samochodów osobowych. To auto trwałe, niezawodne i niedrogie w utrzymaniu. Ile wynosi cena ubezpieczenia OC dla Opla Astry?

Opel Astra – przykładowe ceny OC

KierowcaNajtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Dagmara –kierowca z Kielc, 25 lat1337 zł
Pani Justyna – kierowca z Olsztynka, 40 lat739 zł
Pan Andrzej – kierowca z Oleśnicy, 55 lat, z niedawną szkodą853 zł
Pan Radosław –kierowca z Katowic, 35 lat, z niedawną szkodą838 zł

Przykładowa kalkulacja

Ubezpieczenie OC Opel Insignia

Model Opel Insignia jest produkowany od 2008 roku i stanowi przykład bardzo eleganckiego samochodu klasy średniej. Insignia sprzedawana jest na całym świecie – zarówno w Ameryce Północnej, jak i Australii czy Chinach. Mimo niedługiego stażu na rynku cieszy się dużym zainteresowaniem. Ile wynosi cena ubezpieczenia OC dla Opla Insigni?

Opel Insignia – przykładowe ceny OC

KierowcaNajtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Dagmara –kierowca z Kielc, 25 lat1450 zł
Pani Justyna – kierowca z Olsztynka, 40 lat769 zł
Pan Andrzej – kierowca z Oleśnicy, 55 lat, z niedawną szkodą887 zł
Pan Radosław –kierowca z Katowic, 35 lat, z niedawną szkodą872 zł

Przykładowa kalkulacja

Ubezpieczenie OC Opel Zafira

Opel Zafira to osobowy samochód w typie minivan. Produkowany był od 1999 roku do 2019, czyli równo 20 lat. To świetny model dla dużej rodziny – auto może pomieścić aż 7 osób.
Oblicz składkę OC/AC
Ten model jest ceniony za szybkość oraz wytrwałość. Jaka jest cena ubezpieczenia OC dla Opla Zafiry?

Opel Zafira – przykładowe ceny OC

KierowcaNajtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Dagmara –kierowca z Kielc, 25 lat1334 zł
Pani Justyna – kierowca z Olsztynka, 40 lat918 zł
Pan Andrzej – kierowca z Oleśnicy, 55 lat, z niedawną szkodą941 zł
Pan Radosław –kierowca z Katowic, 35 lat, z niedawną szkodą925 zł

Przykładowa kalkulacja

Ubezpieczenie OC Opel Tigra

Opel Tigra jest mniej popularny niż Astra czy Corsa. Produkowany był od 1994 roku do 2009 roku. To model typowo sportowy, niewielkiej budowy, a jego druga generacja była produkowana jako dwuosobowy kabriolet. Tigra to samochód szybki i sprawny. Ile będzie zatem kosztować ubezpieczenie dla tego modelu Opla?

Opel Tigra – przykładowe ceny OC

KierowcaNajtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Dagmara –kierowca z Kielc, 25 lat1172 zł
Pani Justyna – kierowca z Olsztynka, 40 lat813 zł
Pan Andrzej – kierowca z Oleśnicy, 55 lat, z niedawną szkodą955 zł
Pan Radosław –kierowca z Katowic, 35 lat, z niedawną szkodą1023 zł

Przykładowa kalkulacja

Powyższe tabele dowodzą temu, że cena ubezpieczenia OC jest zależna od wielu różnych czynników. Znaczenie ma miejsce zamieszkania, wiek właściciela czy stan pojazdu. Przed zakupem ubezpieczenia, warto porównać dostępne oferty, dzięki czemu można znaleźć najkorzystniejsze rozwiązanie.

Ile kosztuje OC Opel w porównaniu do innych marek?

Koszt polisy OC dla Opla jest ceną, która jest obliczana indywidualnie i zawsze będzie odbiegała od cen innych marek samochodów. Opel to bardzo popularne auto w Polsce, które cieszy się stosunkowo niedużym kosztem ubezpieczenia względem innych marek. Za najdroższą markę, dla której możemy nabyć polisę OC, uznawane jest Lamborghini. Różnice będą zatem znaczące.

  • Średnia cena OC Opla – 596 zł;
  • Najdroższe średnie OC: Lamborghini – 1526 zł;
  • Najtańsze średnie OC: Dacia – 520 .

Ile kosztuje ubezpieczenie innej marki samochodu?

MarkaŚrednia cena w I kwartale 2021 roku
Volkswagen629
Opel596
Audi681
Ford610
BMW759
Renault589
Toyota555
Fiat583
Skoda564
Peugeot619
Citroen594
Mercedes Benz677
Seat620
Honda615
Mazda656
Volvo641
Nissan580
Kia553
Hyundai561
Mitsubishi608
Alfa Romeo708
Suzuki526
Chevrolet609
Daewoo/FSO522
Dacia520

Średnia cena OC w I kwartale 2021 r.

Porównanie ofert może być kluczowe, gdy poszukuje się najkorzystniejszego rozwiązania, a ilość firm ubezpieczeniowych pozwala dopasować ofertę do indywidualnych potrzeb. Dzięki porównaniu wielu ofert można zaoszczędzić, jak również znaleźć rodzaj ochrony, który będzie odpowiadał konkretnym oczekiwaniom kierowcy.

Kalkulator ubezpieczeń OC przeprowadza symulację, która na podstawie kluczowych informacji o samochodzie oraz właścicielu potrafi obliczyć wysokość składki w wybranych towarzystwach ubezpieczeniowych. Dzięki temu łatwiej znaleźć najtańsze i najlepsze oferty ubezpieczeń OC.

FAQ

Czy wszystkie modele Opla można tanio ubezpieczyć?

Tak, Opla można ubezpieczyć niedużym kosztem. Należy mieć jednak świadomość, że cena nie zależy wyłącznie od marki i modelu samochodu. Koszt związany jest również ze stanem technicznym pojazdu oraz jego rocznikiem. Na cenę wpływ ma także wiek właściciela, jego staż jako kierowcy, stan cywilny czy wykonywany zawód.

Ile kosztuje ubezpieczenie Opla?

Średni koszt ubezpieczenia w I kwartale 2021 roku wynosił 596 zł. Jednak nie jest to cena przypisana do każdego modelu Opla. Koszt polisy zależny jest od tego, w jakim stanie znajduje się samochód, w jakim wieku jest kierowca oraz w jakim miejscu mieszka. Kierowca o dłuższym stażu zapłaci niższą składkę niż osoba, która dopiero odebrała prawo jazdy.

Jaki model Opla jest najpopularniejszy?

Do najbardziej popularnych modeli Opla należą Opel Corsa oraz Opel Astra. W Polsce od kilku lat sporym zainteresowaniem cieszy się również Opel Insignia. Posiadanie samochodu, który jest popularnym modelem, dla wielu kierowców jest bardzo ważne. Dzięki temu łatwiej auto naprawić, jak również w przyszłości łatwiej je sprzedać.

Czy wiek właściciela pojazdu ma wpływ na cenę OC?

Owszem, wiek kierowcy ma znaczenie. Jednak równie ważny jest staż jako kierowcy. Jeśli polisę zakupią dwie osoby w wieku 40 lat, z czego jedna posiada prawo jazdy od 20 lat, a druga dopiero od roku – oczywistym jest, że mniej doświadczony kierowca zapłaci więcej za ubezpieczenie. Na cenę polisy wpływa również miejsce zamieszkania, stan cywilny oraz stan techniczny pojazdu.

Który model Opla ma najtańsze ubezpieczenie OC?

Najtaniej ubezpieczyć możemy Opla Corsę oraz Opla Astrę. Cena jednak zależy nie od samego modelu Opla, ale również od jego historii wypadków, stanu technicznego oraz właściciela. Przy kalkulacji ceny brany jest pod uwagę wiek właściciela, jego stan cywilny, miejsce zamieszkania oraz wykonywany zawód. Warto zatem porównywać dostępne oferty, by znaleźć ubezpieczenie najbardziej dopasowane do swoich potrzeb.

Stefania Stuglik
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© 2024 Rankomat.pl sp. z o.o. (dawniej: Rankomat sp. z o.o. sp.k.)