Seat – najniższe ceny OC i AC

Seat być może nie ma zbyt imponującej historii w stosunku do innych marek obecnych na rynku, ale z pewnością wypracował sobie szczególne miejsce i uznanie w świadomości kierowców. Firma powstała w 1950 roku, z inicjatywy Narodowego Instytut Przemysłu w Hiszpanii, organizacji banków i także koncernu Fiata. Od 1982 roku samochody marki Seat są produkowane przez koncern Volkswagena AG.

Wczesne modele Seata były wzorowane na włoskich samochodach, a pierwszy Seat, sygnowany jako model 1400 – powstał w 1953 roku. Kilka lat później wyprodukowany model, który stał się w tamtym okresie niezwykle popularny – model 600. Zamysłem Seata było stworzenie auta dla ludu i śmiało można stwierdzić, że założenie to zostało zrealizowane. Dzisiaj najbardziej popularne są Seat Ibiza, Toledo oraz Leon.

W jednej z najmłodszych marek samochodów Polacy cenią sobie sportowy charakter, komfort jazdy oraz solidną budowę. Auta nie są drogie w utrzymaniu, co odgrywa niezwykle ważną rolę w użytkowaniu na co dzień. Ceny ubezpieczeń OC również nie należą do wygórowanych, dzięki czemu Seat jest bardzo często brany pod uwagę przy wyborze nowego samochodu. Zobaczmy, ile kosztują najtańsze oferty ubezpieczeniowe dla marki Seat.

Ceny OC dla samochodów marki Seat

Marka Model Towarzystwo Cena
Seat Ibiza Link4 822 zł
Seat Toledo Aviva 1057 zł
Seat Leon Benefia 955 zł
Seat Cordoba Aviva 982 zł
Seat Exeo Link4 705 zł
Seat Altea MTU24 Ergo Hestia 858 zł

Kalkulacja dla kierowcy w wieku 50 lat, pochodzącego z województwa dolnośląskiego

Ceny OC i AC dla samochodów marki Seat

Dla tych, którzy zainteresowani są zakupem zarówno polisy OC, jak i AC (autocasco), najkorzystniejszą opcją może być zakupienie obu tych ubezpieczeń w pakiecie. Rozwiązanie takie gwarantuje nie tylko wygodę, ale i bardzo korzystny rabat. Przy wyborze polisy, należy jednak zwrócić szczególną uwagę na oferowany zakres ochrony. Każdy kierowca ma indywidualne potrzeby względem ubezpieczenia, zatem warto dopasować ochronę do swoich oczekiwań. Dlatego właśnie dobrym rozwiązaniem jest wcześniejsze porównanie dostępnych ofert.

Ceny OC i AC dla samochodów marki Seat

Marka Model Towarzystwo Cena
Seat Ibiza Link4 674 zł
Seat Toledo MTU24 Ergo Hestia 894 zł
Seat Leon Aviva 1326 zł
Seat Cordoba MTU24 Ergo Hestia 783 zł
Seat Exeo Link4 663 zł
Seat Altea MTU24 Ergo Hestia 706 zł

Kalkulacja dla kierowcy w wieku 45 lat, z województwa mazowieckiego

Powyższe tabelki przedstawiają tylko przykładowe wyniki kalkulacji cen OC i AC. Pamiętajmy, że cena ubezpieczenia może być inna dla każdego właściciela pojazdu, a na jej kwotę ma wpływ wiele różnych czynników.

Sama marka pojazdu ma nieduży wpływ na koszt związany z wysokością składki ubezpieczeniowej. Przede wszystkim na cenę polisy składają się dane dotyczące właściciela oraz parametry techniczne pojazdu. Na przykład – wyższe OC zapłaci właściciel Seata o wyższej pojemności silnika, jak również najmłodsza grupa kierowców (poniżej 25 roku życia).
Oblicz składkę OC/AC
Sprawdziliśmy na przykładzie wybranych kierowców, jak zmienia się wysokość składki OC w przypadku tego samego modelu pojazdu.

Ubezpieczenie OC Seat Ibiza

Seat Ibiza to klasyczne osobowe auto miejskie. Ibiza doczekała się już piątej generacji modelu. Jest to najbardziej popularny model marki Seat, a w ostatnich 30 latach zakupiło go około 6 milionów klientów. Mimo upływu lat nadal cieszy się dużym zainteresowaniem. Jest szybki, sprawny i niedrogi w utrzymaniu. Czy Seat Ibiza to samochód oszczędny także pod kątem ceny ubezpieczenia OC?

Seat Ibiza – przykładowe kalkulacje OC

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pan Sebastian– doświadczony kierowca z Brzegu Dolnego 573 zł
Pan Maciej – młody kierowca z Wrocławia 2126 zł
Pani Renata – doświadczony kierowca z niedawną szkodą, Opole 662 zł
Pani Marlena – młody kierowca z Ozimka 1421 zł

Przykładowa kalkulacja

Ubezpieczenie OC Seat Toledo

Seat Toledo zaliczany jest do klasycznych samochodów miejskich. Ten model należy do niższej klasy średniej. Jest nieco mniej popularny niż wcześniej wspomniany Seat Ibiza, jednak również charakteryzuje się solidnym i trwałym wykonaniem oraz szybkością. Czy ubezpieczenie OC będzie dla tego modelu wiązało się ze sporym kosztem?

Seat Toledo – przykładowe kalkulacje OC

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pan Sebastian– doświadczony kierowca z Brzegu Dolnego 750 zł
Pan Maciej – młody kierowca z Wrocławia 2539 zł
Pani Renata – doświadczony kierowca z niedawną szkodą, Opole 825 zł
Pani Marlena – młody kierowca z Ozimka 1724 zł

Przykładowa kalkulacja

Ubezpieczenie OC Seat Leon

Seat Leon to model kompaktowy, który ma cechy klasycznego samochodu. To szybkie i solidne auto, które cieszy się dużym zainteresowaniem wśród kierowców. Od 2020 roku produkowana jest czwarta generacja tego modelu. Ile wynosi cena ubezpieczenia OC dla Seata Leona?

Seat Leon – przykładowe kalkulacje OC

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pan Sebastian– doświadczony kierowca z Brzegu Dolnego 640 zł
Pan Maciej – młody kierowca z Wrocławia 2259 zł
Pani Renata – doświadczony kierowca z niedawną szkodą, Opole 761 zł
Pani Marlena – młody kierowca z Ozimka 1421 zł

Przykładowa kalkulacja

Ubezpieczenie OC Seat Cordoba

Model Seat Cordoba to z kolei typowe klasyczne auto miejskie. Posiada wiele podobieństw do modelu Seata Ibizy. Właściciele Cordoby cenią sobie solidną budowę, szybkość jazdy oraz trwałość tego modelu. Utrzymanie tego samochodu nie jest drogie. Sprawdźmy, ile kosztować będzie ubezpieczenie OC dla Seata Cordoby?

Seat Cordoba – przykładowe kalkulacje OC

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pan Sebastian– doświadczony kierowca z Brzegu Dolnego 918 zł
Pan Maciej – młody kierowca z Wrocławia 2232 zł
Pani Renata – doświadczony kierowca z niedawną szkodą, Opole 1053 zł
Pani Marlena – młody kierowca z Ozimka 1516 zł

Przykładowa kalkulacja
Oblicz składkę OC/AC

Ubezpieczenie OC Seat Exeo

Model Seata Exeo, wcześniej znany pod nazwą Bolero to pojazd osobowy, który był wzorowany na modelu Audi A4. To auto bardzo wytrzymałe, sprawne i szybkie. Nadaje się do jazdy miejskiej, jak i do regularnego pokonywania dłuższych dystansów. Właściciele chwalą sobie nieduży koszt utrzymania tego modelu. Warto sprawdzić, ile kosztuje polisa OC dla Seata Exeo?

Seat Exeo – przykładowe kalkulacje OC

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pan Sebastian– doświadczony kierowca z Brzegu Dolnego 708 zł
Pan Maciej – młody kierowca z Wrocławia 2826 zł
Pani Renata – doświadczony kierowca z niedawną szkodą, Opole 778 zł
Pani Marlena – młody kierowca z Ozimka 1778 zł

Przykładowa kalkulacja

Powyższe tabele dowodzą temu, że cena ubezpieczenia OC jest zależna od wielu różnych czynników. Znaczenie ma miejsce zamieszkania, wiek właściciela czy stan pojazdu. Przed zakupem ubezpieczenia, warto porównać dostępne oferty, dzięki czemu można znaleźć najkorzystniejsze rozwiązanie.

Ile kosztuje OC Seata w porównaniu do innych marek?

Koszt polisy OC dla marki Seat jest ceną obliczaną indywidualnie i zawsze będzie różnić się od cen innych marek samochodów. Seat jest popularną marką samochodów w Polsce, dzięki czemu cieszy się stosunkowo niedużym kosztem ubezpieczenia względem innych marek. Za najdroższą markę, dla której możemy nabyć polisę OC, uznawane jest Lamborghini. Różnice będą zatem znaczące.

  • Średnia cena OC Volkswagena – 620 zł;
  • Najdroższe średnie OC: Lamborghini – 1526 zł;
  • Najtańsze średnie OC: Dacia – 520 zł

Ile kosztuje ubezpieczenie innej marki samochodu?

Marka Średnia cena w I kwartale 2021 roku
Volkswagen 629
Opel 596
Audi 681
Ford 610
BMW 759
Renault 589
Toyota 555
Fiat 583
Skoda 564
Peugeot 619
Citroen 594
Mercedes Benz 677
Seat 620
Honda 615
Mazda 656
Volvo 641
Nissan 580
Kia 553
Hyundai 561
Mitsubishi 608
Alfa Romeo 708
Suzuki 526
Chevrolet 609
Daewoo/FSO 522
Dacia 520

Średnia cena OC w I kwartale 2021 r.

Porównanie ofert może być kluczowe, gdy poszukuje się najkorzystniejszego rozwiązania. Ilość firm ubezpieczeniowych pozwala dopasować ofertę do swoich indywidualnych potrzeb. Dzięki porównaniu wielu możliwości można zaoszczędzić, jak również – znaleźć rodzaj ochrony, który będzie odpowiadał indywidualnym oczekiwaniom kierowcy.

Kalkulator ubezpieczeń OC przeprowadza symulację, która na podstawie kluczowych informacji o samochodzie oraz właścicielu – potrafi obliczyć wysokość składki w wybranych towarzystwach ubezpieczeniowych. Dzięki temu łatwiej znaleźć najtańsze i najlepsze oferty ubezpieczeń OC.

FAQ

Ile kosztuje ubezpieczenie Seata?

Ubezpieczenie Seata nie jest drogie, a średni wydatek z tym związany w I kwartale bieżącego roku, wynosił 620 zł. Należy jednak pamiętać, że ta cena jest wyliczoną średnią, a to oznacza, że może się różnić w zależności od wielu czynników. Koszt ubezpieczenia jest zależny zarówno od właściciela, jak i pojazdu. Im lepszy stan techniczny, jak i młodszy rocznik samochodu, tym niższe zapłacimy ubezpieczenie. Ważny jest również nasz staż jako kierowcy, stan cywilny, czy zawód, który wykonujemy oraz miejsce zamieszkania.

Który model Seata ma najtańsze ubezpieczenie OC?

Najtaniej możemy ubezpieczyć Seata Ibizę, który jest najbardziej popularnym modelem w Polsce. Jednak cena będzie zależeć od stanu samochodu oraz danych dotyczących właściciela. Model uznany za najtańszy może wymagać droższego ubezpieczenia, jeśli kierowca jest osobą młodą i niedoświadczoną oraz ma na swoim koncie wypadki. Na cenę wpływa również miejsce zamieszkania – droższa polisa przypada właścicielowi z dużego miasta niż osobie z niewielkiej miejscowości.

Jaki model Seata jest najpopularniejszy?

Na polskich drogach najczęściej spotkać można Seata Ibizę, co zdecydowanie czyni go najpopularniejszą wersją tej marki. Jednak inne modele, również cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, często stanowiąc pierwszy wybór kierowców podczas zakupu auta. Na naszym rynku motoryzacyjnym często można spotkać Seata Leona czy Toledo. Duża liczba konkretnego modelu pozwala właścicielowi taniej naprawić samochód, jak i szybciej go później sprzedać.

Czy miejsce zamieszkania właściciela pojazdu ma wpływ na cenę OC?

Tak, to gdzie mieszkamy, ma ogromne znaczenie. Dzieje się tak, ponieważ w dużym mieście jest łatwiej o wypadek, niż na terenie wsi lub małej miejscowości. Z tego powodu wyższe ubezpieczenie zapłaci np. mieszkaniec Katowic niż mieszkaniec Świerklańca. Na cenę polisy wpływ ma również wiek właściciela, jego staż jako kierowcy, stan cywilny i oczywiście stan techniczny ubezpieczanego auta.

Stefania Stuglik
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© 2021 Rankomat.pl sp. z o.o. (dawniej: Rankomat sp. z o.o. sp.k.)
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x