mBank ubezpieczenie OC – czym się wyróżnia?

Banki kojarzą Ci się głównie z rachunkami, produktami oszczędnościowymi i kredytami? W ofercie mBanku dostępne są także ubezpieczenia komunikacyjne, w tym ubezpieczenie OC. Komu opłaca się zakupić polisę właśnie w tym banku? Prześwietlamy propozycję przygotowaną przez Uniqa i sprawdzamy, czy ubezpieczenie OC samochodu oferowane za pośrednictwem mBanku to gwarancja pełnego bezpieczeństwa.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) to ubezpieczenie komunikacyjne obowiązkowe dla właścicieli pojazdów mechanicznych. Chroni ono zarówno ubezpieczonego (przed odpowiedzialnością za wyrządzone szkody), jak i poszkodowanego (otrzymuje on odszkodowanie). Z uwagi na znaczenie ubezpieczenia OC, każdy właściciel pojazdu, który nie dopełni obowiązku i nie zawrze umowy OC z wybranym towarzystwem ubezpieczeniowym, musi liczyć się z konsekwencjami finansowymi – w Polsce kary za brak ubezpieczenia OC nakłada Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

Dla kogo jest ubezpieczenie OC w ofercie mBanku?

W Polsce wyłącznie towarzystwa ubezpieczeniowe są upoważnione do zawierania umów ubezpieczeniowych z klientami. Oferując ubezpieczenie OC, mBank działa jako agent ubezpieczeniowy (został wpisany do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych). Ubezpieczycielem, z którym klient zawiera umowę, jest firma ubezpieczeniowa Uniqa (wcześniej była to firma AXA Ubezpieczenia, która połączyła się z Uniqa) .

Dla kogo jest ubezpieczenie OC? Z propozycji mogą skorzystać właściciele samochodów osobowych i ciężarowych (niezależnie od tego czy są one wykorzystywane jedynie w celach prywatnych, czy w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą), którzy są klientami mBanku. Inaczej mówiąc, dostęp do oferty ubezpieczeniowej przygotowany przez mBank jest ograniczony. Aby zakupić polisę, musisz już korzystać z produktów mBanku lub otworzyć rachunek osobisty.

Ubezpieczenie OC od mBanku – czy to dobra oferta?

W przypadku ubezpieczenia OC sprawa jest prosta – każdy ubezpieczyciel oferuje ten sam zakres ochrony i sumę gwarancyjną w odniesieniu do jednego zdarzenia, bez względu na liczbę poszkodowanych. Nie ma zatem OC z węższym i szerszym zakresem ochrony, bo ten jest ustalany ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Inaczej mówiąc, wybierając ofertę ubezpieczenia OC, możesz kierować się wyłącznie ceną.

Chcesz sprawdzić, czy oferowane ubezpieczenie będzie dla Ciebie korzystne? Na stronie mBanku zamieszczony został kalkulator OC, za pomocą którego można szybko obliczyć wysokość składki. Korzystając z kalkulatora OC najszybciej sprawdzisz, czy przygotowana propozycja będzie dla Ciebie korzystna cenowo.

Wygenerowaną na stronie mBank cenę polisy możesz także porównać z propozycjami OC kilkunastu firm ubezpieczeniowych, korzystając z naszego kalkulatora. Wśród naszych ofert znajdziesz także OC od Uniqa

Oblicz składkę OC/AC

Ubezpieczenie OC sprzedawane przez mBank jest oferowane wraz z assistance. Pakiet Midi Assistance Uniqa zapewnia pomoc techniczną w razie wypadku lub awarii, do których doszło na terenie Polski. W ramach pakietu kierowca może liczyć na:

 • usprawnienie pojazdu na miejscu zdarzenia – do kwoty 300 zł,
 • holowanie samochodu po wypadku, awarii – do 75 km,
 • samochód zastępczy – maksymalnie klasy B na 2 doby,
 • transport osób po wypadku – gdy doszło do niego powyżej 25 km od miejsca zamieszkania.

Kup OC już od 280 zł!

Bez wychodzenia z domu
 • Ceny oc w 5 minut
 • Porównaj oferty 14 towarzystw
 • Pomoc 200 agentów
Przejdź do porównywarki

Cenisz sobie komfort w czasie podróży? Dodawane jako gratis ubezpieczenie assistance nie spełnia Twoich oczekiwań? W mBanku dostępne są też warianty assistance zapewniające rozszerzoną ochronę.

Czym mBank kusi zmotoryzowanych klientów?

Oferta Uniqa zaprezentowana na stronie mBank jest dostępna wyłącznie dla klientów tego banku. Jeżeli do nich należysz, czekają na Ciebie dodatkowe bonusy:

 • zniżka w wysokości 15 proc. przy nabyciu pakietu OC i AC (jest ona naliczana automatycznie),
 • możliwość zakupienia ubezpieczenia online,
 • dodatkowe ubezpieczenia, które można zakupić wraz z polisą OC,
 • możliwość zakupu ubezpieczenia nawet 6 miesięcy przed końcem obecnej ochrony ubezpieczeniowej,
 • roczne ubezpieczenie bagażu za 1 zł i zwrot 100 zł – promocja trwa do 24 sierpnia 2022 r.

Kupując ubezpieczenia komunikacyjne na stronie internetowej mBanku, możesz zdecydować, jak będziesz opłacać składkę – jednorazowo czy w ratach. Do wyboru są dwie, cztery lub dwanaście rat.

Jeżeli masz dodatkowe pytania, możesz też w dowolnej chwili skontaktować się z pracownikami banku – zamawiając rozmowę telefoniczną, dzwoniąc na infolinię lub rozmawiając z konsultantem na czacie.

Jakie są dodatkowe ubezpieczenia w ofercie mBanku?

mBank we współpracy z firmą Uniqa oferuje swoim klientom znacznie więcej niż tylko ubezpieczenia komunikacyjne. Jeżeli korzystasz z produktów tego banku, możesz także zawrzeć dodatkowe umowy, dzięki którym zapewnisz sobie kompleksową ochronę ubezpieczeniową. Wśród propozycji znajdziesz:

 • ubezpieczenie życia i zdrowia – polisa pozwala zabezpieczyć finansowo bliskich do kwoty nawet 300 000 zł,
 • ubezpieczenie nieruchomości – domu lub mieszkania,
 • ubezpieczenie podróżne – według informacji na stronie mBanku można je kupić nawet w dniu wyjazdu.

Dodatkowo za pośrednictwem mBanku można nabyć także inne, rzadziej spotykane polisy. Przykładem może być produkt Bezpieczne płatności i zakupy online, w ramach którego ochroną objęte są transakcje i zakupy w internecie.

Porównaj oferty OC/AC kilkunastu towarzystw

Jak zgłosić szkodę do mBanku?

Produkt zaprezentowany na stronie internetowej mBanku jest oferowany przez towarzystwo ubezpieczeniowe Uniqa. Warto zatem wiedzieć, jak zgłosić ubezpieczycielowi kolizję lub wypadek. Klienci mBanku mogą to zrobić na trzy sposoby:

 • telefonicznie – kontaktując się z pracownikami infolinii pod numerem 22 599 95 22 (infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 17),
 • elektronicznie – na stronie internetowej Uniqa znajdują się formularze kontaktowe,
 • listownie – wysyłając zgłoszenie na adres: UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., ul. Chłodna 51, 00-867 Warszawa.

Szczegółowe informacje dotyczące przebiegu likwidacji szkody, a także przydatne dokumenty (w tym aktualne OWU) znajdziesz na stronie internetowej mBanku.

Podsumowanie

 • Ubezpieczenia komunikacyjne – OC, AC i assistance – można kupić w mBanku, który proponuje produkty firmy Uniqa.
 • Aby skorzystać z oferty przygotowanej przez mBank we współpracy z firmą Uniqa, trzeba być klientem banku.
 • mBank oferuje zmotoryzowanym klientom dodatkowe korzyści przy zakupie OC – to m.in. zniżka w wysokości 15 proc.
 • Do 24 sierpnia 2022 r. obowiązuje promocja, w ramach której kierowcy mogą zyskać m.in. całoroczne ubezpieczenie bagażu za 1 zł.
 • mBank proponuje klientom też inne ubezpieczenia – na życie i zdrowie, podróżne, nieruchomości czy transakcji online.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

 1. Jak można kupić ubezpieczenie OC w mBanku?

  mBank umożliwia klientom zakup polisy OC na kilka sposobów. Najwygodniejsze jest złożenie wniosku na stronie mBanku lub w udostępnianej przez niego aplikacji. Zmotoryzowani klienci mBanku mogą też nabyć OC w jednej z wielu działających na terenie Polski placówek albo dzwoniąc na infolinię pod numer 22 55 88 000. Dodatkowo poprzez stronę mBanku można zamówić kontakt, określając preferowaną datę rozmowy z konsultantem.

 2. Kogo powiadomić w razie sprzedaży pojazdu – mBank czy firmę Uniqa?

  Ochrony ubezpieczeniowej udziela firma Uniqa i to ją należy poinformować o zbyciu pojazdu. Na stronie internetowej mBanku znajduje się link do formularza rejestracji kupna-sprzedaży, który należy wypełnić. Nie jest to jednak jedyna droga, aby poinformować ubezpieczyciela o sprzedaży auta – możesz dostarczyć powiadomienie również za pośrednictwem poczty.

 3. Ubezpieczenie OC mBank – jakie opinie mają klienci?

  Ubezpieczenie OC mBank jest skierowane do określonej grupy kierowców, którzy są klientami tego banku. Chcesz poznać opinie innych klientów? Sprawdź, jak kierowcy oceniają współpracę z firmą Uniqa. W razie wystąpienia szkody będziesz kontaktować się właśnie z ubezpieczycielem.

 4. Czy w mBanku można kupić OC na miesiąc?

  Za pośrednictwem mBanku kupisz jedynie standardową polisę OC, a zatem taką, która zapewnia ochronę przez okres 12 miesięcy. Brak OC na krótszy okres w ofercie jest spowodowany tym, że takie produkty uchodzą za niszowe. Ubezpieczyciele muszą też uważać, aby nie obchodzić przepisów – stąd też dokładnie sprawdzają, czy klient jest uprawniony do zakupu OC np. na 30 dni.

 5. Czy mBank ma najlepszą ofertę OC dla swoich klientów?

  Jesteś klientem mBanku i zastanawiasz się, czy to właśnie za jego pośrednictwem kupisz najtańsze OC? Na to pytanie nie sposób odpowiedzieć bez porównania ofert. Aby upewnić się, że nie przepłacisz, skorzystaj z naszego kalkulatora OC/AC. Dzięki temu zyskasz punkt odniesienia – będziesz wiedział, czy oferta mBanku przygotowana we współpracy z firmą Uniqa rzeczywiście jest konkurencyjna.

Michalina Miotk
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments