mBank ubezpieczenie OCBanki kojarzą Ci się głównie z rachunkami, produktami oszczędnościowym i kredytami? W ofercie mBanku dostępne są także ubezpieczenia komunikacyjne, w tym ubezpieczenie OC. Komu opłaca się zakupić polisę właśnie w tym banku? Prześwietlamy propozycję przygotowaną przez AXA Ubezpieczenia i oferowaną za pośrednictwem mBanku.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) to ubezpieczenie komunikacyjne obowiązkowe dla właścicieli pojazdów mechanicznych. Chroni ono zarówno ubezpieczonego (przed odpowiedzialnością za wyrządzone szkody), jak i poszkodowanego (otrzymuje on odszkodowanie). Z uwagi na znaczenie ubezpieczenia OC, każdy właściciel pojazdu, który nie dopełni obowiązku i nie zawrze umowy OC z wybranym towarzystwem ubezpieczeniowym, musi liczyć się z konsekwencjami finansowymi – w Polsce kary za brak ubezpieczenia OC nakłada Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

Dla kogo jest ubezpieczenie OC w ofercie mBanku?

W Polsce, wyłącznie towarzystwa ubezpieczeniowe są upoważnione do zawierania umów ubezpieczeniowych z klientami. Oferując ubezpieczenie OC, mBank działa jako agent ubezpieczeniowy (został wpisany do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych). Ubezpieczycielem, z którym klient zawiera umowę, jest AXA Ubezpieczenia.

Dla kogo jest ubezpieczenie OC? Z propozycji mogą skorzystać właściciele samochodów osobowych i ciężarowych (niezależnie od tego czy są one wykorzystywane jedynie w celach prywatnych, czy w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą), którzy są klientami mBanku. Inaczej mówiąc, dostęp do oferty ubezpieczeniowej przygotowany przez mBank jest ograniczony. Aby zakupić polisę, musisz już korzystać z produktów mBanku lub otworzyć rachunek osobisty.

Ubezpieczenie OC od mBanku – czy to dobra oferta?

W przypadku ubezpieczenia OC sprawa jest prosta – każdy ubezpieczyciel oferuje ten sam zakres ochrony i sumę gwarancyjną w odniesieniu do jednego zdarzenia, bez względu na liczbę poszkodowanych. Nie ma zatem OC z węższym i szerszym zakresem ochrony, bo ten jest ustalany ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Inaczej mówiąc, wybierając ofertę ubezpieczenia OC, możesz kierować się wyłącznie ceną.

Chcesz sprawdzić, czy oferowane ubezpieczenie będzie dla Ciebie korzystne? Na stronie mBanku zamieszczony został kalkulator OC, za pomocą którego można szybko obliczyć wysokość składki. Korzystając z kalkulatora OC najszybciej sprawdzisz, czy przygotowana propozycja będzie dla Ciebie korzystna cenowo.

Czym mBank kusi zmotoryzowanych klientów?

Jak wspomniano, oferta AXA Ubezpieczenia zaprezentowana na stronie mBank jest dostępna wyłącznie dla klientów tego banku. Jeżeli do nich należysz, czekają na Ciebie:

 • zniżka w wysokości 15 proc. przy nabyciu pakietu OC i AC (jest ona naliczana automatycznie),
 • możliwość zakupienia ubezpieczenia online,
 • dodatkowe ubezpieczenia, które można zakupić wraz z polisą OC.

Dodatkowo klienci mogą opłacić składkę jednorazowo albo w ratach. Do wyboru są dwie, cztery lub dwanaście rat.

Jeżeli masz dodatkowe pytania, możesz też w dowolnej chwili skontaktować się z pracownikami banku – zamawiając rozmowę telefoniczną, dzwoniąc na infolinię lub rozmawiając z konsultantem na czacie.

Dodatkowe ubezpieczenia w ofercie mBanku

mBank we współpracy z AXA Ubezpieczenia oferuje swoim klientom znacznie więcej niż tylko ubezpieczenie OC. Jeżeli korzystasz z produktów tego banku, możesz także zawrzeć dodatkowe umowy, dzięki którym zapewnisz sobie kompleksową ochronę. Dostępne są:

 • Ubezpieczenie Ochrony Prawnej Posiadacza Pojazdu – w jego ramach ubezpieczony otrzymuje pomoc prawną np. w sytuacji, gdy spowodował wypadek,
 • Ubezpieczenie Niezdolności do Pracy Zarobkowej – ubezpieczony może liczyć na wypłatę odszkodowania do 100 tys. zł, jeżeli wynikiem wypadku komunikacyjnego jest trwała niezdolność do pracy,
 • Ubezpieczenie Pobytu w Szpitalu w Wyniku NW Posiadacza Pojazdu – ubezpieczony otrzyma świadczenie pieniężne (do 150 zł za każdy dzień) w razie konieczności pobytu w szpitalu w związku z nieszczęśliwym wypadkiem komunikacyjnym,
 • Ubezpieczenie Utraty Życia Posiadacza Pojazdu Wskutek NW – w razie śmierci ubezpieczonego w nieszczęśliwym wypadku auta, jego rodzina otrzyma świadczenie w wysokości 100 tys. zł,
 • Ubezpieczenie NNW kierowcy i pasażera – klienci mają do wyboru dwie sumy ubezpieczenia: 10 lub 20 tys. zł,
 • Ubezpieczenie szyb oraz Ubezpieczenie opon – w razie pękniętej szyby czy przebitej opony klient posiadający tę polisę może liczyć na pokrycie kosztów naprawy,
 • Ubezpieczenie Natychmiastowej Pomocy Assistance – dostępnych jest kilka wariantów ubezpieczenia, czyli Minimum i Standard (pomoc na terenie Polski) oraz Europa i Super (pomoc na terenie Europy i Rosji),
 • Ubezpieczenie Natychmiastowej Pomocy Assistance – Samochód Zastępczy – ubezpieczony może liczyć, że w razie kłopotów z własnym pojazdem otrzyma samochód zastępczy na 7 lub 14 dni (w zależności od wybranego wariantu).

Jak zgłosić szkodę ubezpieczycielowi?

Produkt zaprezentowany na stronie internetowej mBanku jest oferowany przez AXA Ubezpieczenia. Warto zatem wiedzieć, jak bezpośrednio ubezpieczycielowi zgłosić kolizję lub wypadek. Klienci mBanku mogą to zrobić na trzy sposoby:

 • telefonicznie, kontaktując się z pracownikami infolinii pod numerem 48 22 459 10 00 (infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 18),
 • elektronicznie, wysyłając maila na adres likwidacjaszkod@axaubezpieczenia.pl,
 • listownie, wysyłając zgłoszenie na adres:

Centrum Pomocy AXA Ubezpieczenia, AXA Ubezpieczenia TUiR S.A, ul. Chłodna 51, 00-867 Warszawa.

Szczegóły dotyczące przebiegu likwidacji szkody, a także przydatne dokumenty (w tym aktualne OWU) znajdziesz na stronie internetowej mBanku.

Stefania Stuglik
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x