Generator wypowiedzenia umowy OC.Skuteczny sposób na wypowiedzenie umowy OC

Każdy właściciel pojazdu mechanicznego zarejestrowanego lub podlegającego rejestracji w Polsce został zobowiązany do zakupu polisy OC. Nie oznacza to jednak, że raz podjęta decyzja o wyborze firmy ubezpieczeniowej jest dla niego ostateczna. Mamy bowiem prawo do zmiany ubezpieczyciela i coraz częściej decydujemy się na na taki krok. Dlaczego? Ponieważ szukamy najtańszych i najkorzystniejszych polis i wykorzystujemy w tym celu nieoficjalną wojnę cenową, która od dłuższego czasu panuje na rynku ubezpieczeń. Najprościej mówiąc: najczęściej nie opłaca nam się pozostanie w tym samym zakładzie ubezpieczeń na kolejny okres ubezpieczeniowy.

Kup OC już od 280 zł!

Bez wychodzenia z domu
  • Ceny oc w 5 minut
  • Porównaj oferty 14 towarzystw
  • Pomoc 200 agentów
Przejdź do porównywarki

Wybraliśmy nową firmę ubezpieczeniową i co dalej?

Znalezienie najtańszego ubezpieczenia samochodu jest bardzo proste. Wystarczy na przykład skorzystać z naszego kalkulatora OC AC, który umożliwia pełne porównanie ofert kilkunastu firm. Bez problemu wybierzemy więc tą, która ma dla nas najkorzystniejszą propozycję.

Kiedy podejmiemy decyzję o zakupie polisy w nowym towarzystwie, możemy zacząć zastanawiać się nad skutecznym wypowiedzeniem obecnej umowy.

W takim razie, gdzie znaleźć odpowiedzi na nasuwające się nam pytania dotyczące treści dokumentu i sposobu złożenia pisma? Powinniśmy także znać właściwe terminy i spełniać określone warunki, zgodne z przepisami prawa. Inne zasady wypowiadania OC obowiązują bowiem właścicieli pojazdów posiadających umowy całoroczne, a inne nabywcę samochodu, który otrzymał polisę od poprzedniego właściciela.

Wypowiadamy-oc.pl – niezbędne informacje w jednej pigułce

Na szczęście nie trzeba korzystać z kilku źródeł wiedzy lub czytać pisanych sztywnym językiem formułek, aby poznać najważniejsze zasady wypowiedzenia umowy OC. Wystarczy bowiem odwiedzić bardzo ciekawy i profesjonalny serwis wypowiadamy-oc.pl, który zawiera wszystkie niezbędne informacje. Dodatkowo umożliwia on skorzystanie z gotowego generatora wypowiedzeń, za pomocą którego w prosty i szybki sposób uzyska się właściwy dokument, spełniający wszystkie standardy.

Nasze zaangażowanie w wygenerowanie wypowiedzenia ogranicza się tutaj wyłącznie do wprowadzenia kilku danych właściciela, numeru obecnej polisy OC i wyboru właściwego towarzystwa. Sam generator dysponuje pełnymi adresami firm ubezpieczeniowych.

Na stronie serwisu znajdziemy także wszystkie dane kontaktowe i adresy, na które można przesłać wydrukowane i podpisane wypowiedzenie umowy.

Stefania Stuglik

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments