Assistance Europa bez limitu kilometrów – gdzie kupić?

Trójkąt ostrzegawczy na drodze
 • Assistance Europa bez limitu kilometrów dostępne jest tylko w ofercie Generali. Pozostałe firmy zapewniają za granicą holowanie na odległość od 400 do 1500 km.
 • Przykładowe firmy oferujące holowanie za granicą na odległość co najmniej 1000 km to: Benefia czy Ergo Hestia.
 • W ramach assistance kierowca z reguły może liczyć na więcej niż tylko holowanie. Przykładowe świadczenia to organizacja noclegu i samochód zastępczy.
 • Kupując ubezpieczenie assistance Europa, uwagę należy zwrócić na warunki, na jakich umowa zostanie zawarta, a także na ograniczenia i wyłączenia.
 • Z reguły assistance w opcji Europa oferowane jest na 12 miesięcy. Opłaca się je zatem kupić w pakiecie z OC/AC za pośrednictwem internetowego kalkulatora.

Wybierasz się samochodem za granicę. Wiesz, że do takiej wycieczki trzeba się odpowiednio przygotować – sprawdzić stan techniczny pojazdu i zakupić ubezpieczenie assistance, które zapewni holowanie auta do Polski. Sprawdziliśmy, które firmy ubezpieczeniowe mają pod tym względem najkorzystniejsze oferty.

Być może posiadasz już assistance – dostałeś je jako gratis do ubezpieczenia OC. Najpewniej jednak jest to mocno okrojona wersja polisy, która zapewni Ci pomoc np. wyłącznie po wypadku na terenie Polski. Wybierając się za granicę, powinieneś zakupić assistance, które rzeczywiście da Ci poczucie bezpieczeństwa. W tym przypadku kluczowy jest limit kilometrów holowania – im będzie on wyższy, tym lepiej.

Kto sprzedaje assistance z holowaniem w Europie bez limitu kilometrów?

Aktualnie assistance z holowaniem w Europie bez limitu kilometrów oferuje jedynie Generali. Mimo to nie powinieneś z góry odrzucać propozycji innych ubezpieczycieli. Jeżeli planujesz wyjazd zagraniczny, ale do jednego z krajów bezpośrednio sąsiadujących z Polską, to zasadniczo nie potrzebujesz assistance z holowaniem bez limitu kilometrów – wystarczająca będzie polisa, w ramach której Twoje auto zostanie odholowane na odległość np. 1000 czy 1200 km.

Oto 5 propozycji firm ubezpieczeniowych, które proponują holowanie na odległość co najmniej 1000 km.

UbezpieczycielWariant assistanceLimit kilometrów holowania w Europie
GeneraliAssistance LuxHolowanie na dowolną odległość
WartaAssistance Platynowy1500 km
Ergo HestiaCar Assistance1500 km
BenefiaAssistance SOS1000 km
AXA Assistancerankomat.pl1000 km
Propozycje aktualne na dzień 15.07.2022 r.

Wielu ubezpieczycieli proponuje holowanie pojazdu po zdarzeniu na terenie Europy na odległość do 500 km. Taką ofertę przygotowały np. firmy Proama i bezpieczny.pl. Z kolei HDI zapewnia holowanie na odległość 400 km. Bez trudu zatem znajdziesz ofertę, która będzie odpowiadała Twoim oczekiwaniom.

Przykład: Pani Anna planuje samochodową wycieczkę z Rzeszowa do Bukaresztu. Ponieważ do pokonania jest niemal 980 km, kobieta zdecydowała się na assistance zapewniające holowanie do 1000 km. W razie awarii lub kolizji ubezpieczyciel zorganizuje pomoc drogową i odholuje pojazd do zaufanego warsztatu.

Holowanie bez limitu to nie wszystko – na co jeszcze możesz liczyć?

W przypadku zagranicznych podróży samochodowych holowanie (a precyzując odległość, na jaką ubezpieczyciel przetransportuje auto) jest kluczowe. Zapoznając się z ofertami, powinieneś jednak zwrócić uwagę również na inne aspekty. Za granicą szczególnie istotne będzie to, czy ubezpieczyciel zapewni Ci (i osobom z Tobą podróżującym):

 • Naprawę na miejscu zdarzenia. Nie zawsze awaria musi być rozległa i dlatego warto, aby istniała możliwość oceny usterki przez fachowca.
 • Nocleg, gdyby doszło do awarii czy kolizji. Bez sprawnego samochodu będziesz musiał przerwać podróż, więc dobrze będzie, jeśli firma ubezpieczeniowa zorganizuje nocleg i pokryje jego koszt.
 • Samochód zastępczy. Dzięki temu nie będziesz musiał modyfikować swoich planów, ale do docelowego miejsca podróży dotrzesz autem zastępczym.

Jak pod tym względem prezentują się powyższe oferty?

Kup OC już od 280 zł!

Bez wychodzenia z domu
 • Ceny oc w 5 minut
 • Porównaj oferty 14 towarzystw
 • Pomoc 200 agentów
Przejdź do porównywarki
UbezpieczycielNaprawa na miejscu zdarzeniaNocleg dla kierowcy i pasażerówSamochód zastępczy
GeneraliTakTak, 5 dniTak, 10 dni
WartaTakTak, do 5 dniTak, np. po wypadku 15 lub 30 dni
Ergo HestiaTakTak, 3 dniTak, 10 dni
BenefiaTakTak, 3 dniTak, 3, 7, 14 lub 21 dni
Europ Assistance (dla rankomat.pl)TakTak, do 5 dniTak, od 2 do 15 dni
AXA Assistance (dla rankomat.pl)TakTak, do 4 dniTak, od 3 do 5 dni

Każdy z wymienionych ubezpieczycieli proponuje pomoc informacyjną, w ramach której możesz skorzystać np. z pomocy tłumacza. Kolizja jest sama w sobie stresująca, a jeśli pojawi się bariera językowa, tym bardziej będziesz potrzebować wsparcia.

Przykład: Pan Marek wraz z żoną pojechał samochodem do Wiednia. Po przekroczeniu granicy z Czechami doszło do rozległej awarii auta. Dzięki przezorności podróżująca para nie musiała płacić za holowanie samochodu ani nieplanowany nocleg – te koszty pokrył ubezpieczyciel.

Na co zwrócić uwagę, kupując assistance bez limitu kilometrów?

Skrócona prezentacja oferty ubezpieczenia assistance bez limitu kilometrów zaprezentowana na stronie internetowej ubezpieczyciela może wydawać się kusząca. Powinieneś jednak upewnić się, że dana propozycja rzeczywiście odpowiada Twoim potrzebom. Dlatego jedynie pobieżne zapoznanie się z warunkami nie wystarczy – konieczne będzie także przestudiowanie Ogólnych Warunków Ubezpieczenia (OWU).

Jeżeli chcesz mieć pewność, że wybrane przez Ciebie assistance bez limitu kilometrów jest skrojone pod Twoje potrzeby, zwróć uwagę na warunki zawarcia umowy oraz ograniczenia i wyłączenia wskazane w OWU. Szczególnie dotyczy to wydatków bez konsultacji z ubezpieczycielem czy zakresu terytorialnego Assistance.

Warunki zawarcia umowy ubezpieczenia assistance

Każda firma ubezpieczeniowa określa własne warunki, na jakich zaoferuje ubezpieczenie assistance. Najważniejsze są:

 • Suma ubezpieczenia. To maksymalna kwota, jaką firma ubezpieczeniowa wyda, aby Ci pomóc. Przykładowo suma ubezpieczenia w wariancie Assistance Platynowy oferowanym przez Wartę wynosi 50 000 zł, z kolei w firmie Ergo Hestia jest ona niższa i wynosi 20 000 zł.
 • Okres, na jaki będziesz mógł zawrzeć umowę. Umowa ubezpieczenia Assistance SOS od firmy Benefia zawierana jest na okres 12 miesięcy.
 • Maksymalny wiek pojazdu, jaki może zostać zgłoszony do ubezpieczenia. Przykładowo PZU, Link4 i mtu24 przyjmą do ubezpieczenia assistance każdy pojazd, Allianz i rankomat.pl sprzedadzą polisę na maksymalnie 17-letnie auto, a większość firm ograniczy ofertę do aut 15-letnich i młodszych.
 • Zdarzenia uprawniające do skorzystania z pomocy w ramach assistance. Car Assistance oferowane przez firmę Ergo Hestia pozwala na skorzystanie z pomocy w razie awarii, wypadku, unieruchomienia lub kradzieży pojazdu.
 • Dodatkowe produkty, które musisz zakupić. Generali oferuje assistance bez limitu km w Europie, ale tylko z maksymalnym pakietem OC/AC.

Wyłączenia i ograniczenia odpowiedzialności ubezpieczyciela

Nie w każdej sytuacji będziesz mógł liczyć na pomoc ubezpieczyciela, przebywając za granicą. Zwróć uwagę na:

 • Wyłączenia terytorialne. Większość firm ubezpieczeniowych nie pomoże Ci np. w Rosji, Ukrainie czy na Białorusi. Warta zastrzega w OWU, że nie będzie w stanie zorganizować pomocy, jeżeli do zdarzenia dojdzie na terenie Gruzji. Z kolei Benefia w OWU wymienia kraje, w których ubezpieczenie będzie aktywne.
 • Ograniczenia w pomocy. Firma może odmówić zorganizowania pomocy dla powtarzających się zdarzeń w ciągu jednego roku albo dla samochodów dostawczych za granicą.
 • Konieczność spełnienia dodatkowych wymogów, aby móc skorzystać z pomocy w ramach assistance. Przykładowo Benefia zapewni zakwaterowanie ubezpieczonemu kierowcy po zdarzeniu, jeżeli dojdzie do niego dalej niż 50 km od miejsca jego zamieszkania.
 • Odległość od miejsca zamieszkania – Assistance Złoty w Warcie czy ubezpieczenie krótkoterminowe assistance w rankomat.pl od firmy AXA Asssistance.
 • Sposób postępowania w razie awarii. Z reguły ubezpieczyciele wymagają niezwłocznego zgłoszenia zdarzenia. Opóźnienia w tym zakresie mogą spowodować, że nie otrzymasz pomocy. Przykładowo Generali wymaga zgłoszenia zdarzenia w ciągu 12 godzin.
 • Wyłączenia, które uniemożliwią Ci skorzystanie z pomocy. Przykładowo Benefia nie pomoże kierowcy, który użytkował samochód niezgodnie z jego przeznaczeniem lub niewłaściwie przewoził bagaż. Firmy mogą też odmówić holowania przyczepy lub transportu zwierząt domowych.

Jak korzystnie kupić assistance z holowaniem w Europie bez limitu kilometrów?

Z reguły zagraniczne wyjazdy są planowane z dużym wyprzedzeniem. Jeżeli nie chcesz przepłacać, już przy zakupie ubezpieczenia OC powinieneś wybrać assistance z myślą o wakacyjnych podróżach samochodem. W ten sposób:

 • Będziesz mógł wybierać spośród co najmniej kilku propozycji. To zwiększa szansę na znalezienie ubezpieczenia, z którym będziesz czuł się bezpiecznie.
 • Możesz zaoszczędzić. Zakup pakietu polis na cały rok jest opłacalny pod względem ekonomicznym, a dzięki porównaniu wielu ofert możesz wybrać najlepszą z nich.

Jeżeli nie chcesz przepłacać za ubezpieczenie assistance, skorzystaj z zamieszczonej na naszej stronie porównywarki. Kalkulator OC/AC umożliwia znalezienie najkorzystniejszej kombinacji polis, np. OC i assistance z holowaniem w Europie bez limitu kilometrów.

FAQ - najczęściej zadawane pytania o assistance w Europie bez limitu kilometrów

 1. Która firma oferuje assistance bez limitu kilometrów w Europie?

  Aktualnie takie ubezpieczenie znajduje się jedynie w ofercie Generali przy zakupie najbogatszego pakietu OC + AC.

 2. Gdzie kupię assistance bez limitu wieku pojazdu?

  Aktualnie firmy, które oferują assistance bez względu na wiek pojazdu to PZU, Link4 i mtu24. Pomoc po wypadku bez limitów wiekowych zapewni Ci także assistance w Proamie.

 3. Czy można kupić samo assistance?

  Tak. Obecnie Uniqa, Generali oraz rankomat.pl mają w swojej ofercie ubezpieczenie assistance krótkoterminowe. Do jego zakupu nie jest potrzebne OC. Podobne ubezpieczenie ma Link4 przy ubezpieczeniu podróżnym. Samo assistance na 15 dni kupisz także w HDI i Warcie, ale do jego zakupu musisz mieć OC lub AC w tych firmach.

Michalina Miotk
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments