Ubezpieczenie samochodu w EUROINS

Dane firmy
EINS Polska Sp. z o.o.
ul. Puławska 543
02-844 Warszawa

EUROINS – informacje o towarzystwie ubezpieczeniowym

Towarzystwo ubezpieczeniowe EUROINS jest jednym z największych niezależnych ubezpieczycieli na terenie Europy Centralnej oraz Wschodniej – działa m.in. na rynkach: bułgarskim, rumuńskim, macedońskim, greckim, polskim, ukraińskim, włoskim oraz hiszpańskim. Grupa EUROINS w liczbach to ponad 3 miliony klientów, 3500 pracowników i roczne przychody przekraczające 460 mln euro.

W Polsce przedstawicielem grupy EUROINS jest EINS Polska Sp. z o.o. EUROINS specjalizuje się w sprzedaży polis komunikacyjnych.

OC w EUROINS

Polisa OC jest w Polsce ubezpieczeniem obowiązkowym, a wymóg jej zakupu przez właścicieli pojazdów mechanicznych reguluje ustawa z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Brak ważnej polisy może skutkować karą finansową nałożoną przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

Ubezpieczenie OC ma na celu chronić przed finansowymi konsekwencjami szkód wyrządzonych osobom trzecim. Również zakres ochrony w przypadku ubezpieczenia OC jest regulowany ustawą.

Umowa z ubezpieczycielem jest zawierana na okres 12 miesięcy. W wyjątkowych sytuacjach, które precyzuje ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, klient może kupić OC na krótszy okres.

AC w EUROINS

Polisa autocasco (AC) nie jest ubezpieczeniem obowiązkowym. Jej zadaniem jest zapewnienie kierowcy odszkodowania, gdyby doszło do uszkodzenia, zniszczenia lub kradzieży samochodu. Z ubezpieczenia AC w EUROINS mogą skorzystać wyłącznie klienci, którzy posiadają OC tego ubezpieczyciela.

Właściciel auta może zdecydować się na jeden z trzech wariantów naprawy powstałej szkody:

  • Wariant Kosztorys – odszkodowanie zostanie wypłacone na rachunek bankowy klienta po sporządzeniu kosztorysu w systemie Eurotax-Carwert;
  • Wariant Sieć Partnerska EUROINS – ubezpieczyciel zorganizuje i pokryje koszty naprawy auta w jednym z warsztatów należących do Sieci Partnerskiej;
  • Wariant ASOlikwidacja szkody zostanie przeprowadzona w dowolnym warsztacie, włącznie z ASO, a ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie po okazaniu faktur.

EUROINS umożliwia klientom dostosowanie ochrony do indywidualnych potrzeb. Możliwe jest m.in. zniesienie redukcji sumy ubezpieczenia po wypłacie odszkodowania czy ustalenie stałej sumy ubezpieczenia.

Oblicz składkę OC/AC

Assistance w EUROINS

Celem ubezpieczenia assistance jest szybkie zorganizowanie pomocy, gdy ubezpieczony zgłosi szkodę na drodze. Pomoc na drodze obejmuje pokrycie kosztów wynikających z:

  • kolizji – Wariant Podstawowy,
  • wypadku, kradzieży, awarii pojazdu – Warianty: Rozszerzony Polska, Rozszerzony Europa, Maksymalny i Maksymalny Plus

Kierowcy zainteresowani zapewnieniem sobie fachowej pomocy na wypadek różnych zdarzeń w trasie mogą wybrać wśród kilku wariantów, które różnią się zakresem ochrony. Dostępne są następujące warianty assistance:

  • Wariant Podstawowy – suma ubezpieczenia 5000 zł,
  • Wariant Rozszerzony Polska – suma ubezpieczenia 10 000 zł,
  • Wariant Rozszerzony Europa – suma ubezpieczenia 10 000 zł,
  • Wariant Maksymalny – suma ubezpieczenia 25 000 zł,
  • Wariant Maksymalny PLUS – suma ubezpieczenia 50 000 zł.

W zależności od wariantu ubezpieczenia właściciel może liczyć m.in. na:

  • naprawę na miejscu zdarzenia,
  • holowanie,
  • transport osób,
  • zakwaterowanie w hotelu,
  • postój na parkingu strzeżonym,
  • dowóz i montaż łańcucha na koła,
  • dostarczenie paliwa,
  • odbiór naprawionego pojazdu,
  • tłumacza przez telefon.

Im wyższa jest suma ubezpieczenia, tym większy limit holowania. W najbardziej rozbudowanym wariancie assistance kierowca może też uzyskać auto zastępcze na maksymalnie 7 dób.

Każdy wariant assistance EUROINS jest dostępny dla właścicieli samochodów osobowych i ciężarowych o DMC do 3,5 t, które są już objęte polisą OC EUROINS.

NNW w EUROINS

Celem ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) jest zapewnienie pomocy finansowej kierowcy, gdy został on poszkodowany w wypadku. Ochrona obejmuje nie tylko te zdarzenia, które miały miejsce podczas ruchu, ale również w trakcie:

  • wsiadania i wysiadania z samochodu,
  • załadunku i rozładunku,
  • zatrzymania i postoju,
  • naprawy auta po awarii w czasie jazdy.

Suma ubezpieczenia (maksymalna kwota odszkodowania) jest ustalana indywidualnie z ubezpieczonym. Z ubezpieczenia NNW w EUROINS może skorzystać jedynie właściciel pojazdu, który korzysta z polisy OC od tego ubezpieczyciela.

Inne ubezpieczenia w EUROINS

Oferta EUROINS nie ogranicza się do najpopularniejszych polis na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych. Kierowcy mogą też kupić poniższe produkty:

  • Opony – jeżeli dojdzie do uszkodzenia opony lub dętki w czasie jazdy, ubezpieczyciel zorganizuje wymianę na sprawne koło zapasowe;
  • Akumulator Gwarancja Rozruchu – ubezpieczyciel pokryje koszty uruchomienia akumulatora, który uległ rozładowaniu lub uszkodzeniu;
  • Assistance Organizacja naprawy pojazdu – firma ubezpieczeniowa zorganizuje naprawę pojazdu po wypadku lub gdy zostanie on odzyskany po kradzieży;
  • Bagaż – ubezpieczyciel obejmuje ochroną ubezpieczeniową bagaż przewożony wewnątrz pojazdu

NNW Dodatkowa ochrona kierowcy – to dodatkowe NNW, z którego może skorzystać kierowca

Właściciele samochodów, którzy planują podróż autem do Maroka czy Wielkiej Brytanii, mogą wystąpić do ubezpieczyciela o wydanie Zielonej Karty.

Zgłoszenie szkody w EUROINS

Kierowca, któremu przytrafiła się szkoda, może zgłosić ją do likwidacji na trzy sposoby:

  • telefonicznie pod numerem +48 22 243 84 84 wew. 2,
  • e-mailem – szkody@eins.pl,
  • przez formularz zamieszczony na stronie internetowej ubezpieczyciela.

Przy zgłaszaniu szkody należy pamiętać o niezbędnych informacjach, które są potrzebne ubezpieczycielowi w celu weryfikacji polisy. Brak danych może skutkować wydłużeniem procesu wypłaty odszkodowania. W celu zgłoszenia szkody potrzebne są:

  • dane osobowe,
  • dane kontaktowe,
  • numer ubezpieczenia,
  • dowód rejestracyjny,
  • prawo jazdy,
  • dokument potwierdzający zdarzenie, np. oświadczenie sprawcy wypadku, wypis ze szpitala.

Wypowiedzenie umowy OC w EUROINS

Umowa OC może zostać wypowiedziana tylko w niektórych sytuacjach – gdy:

  • doszło do automatycznego wznowienia umowy,
  • nowy właściciel pojazdu chce zrezygnować z OC zbywcy,
  • kończy się dotychczasowa umowa,
  • od nabycia polisy na odległość nie minęło 30 dni.

Klient ma dwie możliwości, aby wypowiedzieć umowę OC zakupioną w EUROINS – może:

  • wypełnić dedykowany formularz znajdujący się na stronie internetowej EUROINS,
  • przesłać wypowiedzenie pocztą na poniższy adres:

EINS Polska Sp. z o.o.
ul. Puławska 543
02-844 Warszawa

Nabywca pojazdu może złożyć wypowiedzenie w dowolnym momencie. Jeżeli kierowca nie chce kontynuować ubezpieczenia, powinien złożyć wypowiedzenie nie później niż na jeden dzień przed zakończeniem umowy.

Oblicz składkę OC/AC

EUROINS – Opinie

Produkty ubezpieczeniowe EUROINS cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród właścicieli pojazdów. Czy aktualni klienci tego ubezpieczyciela są zadowoleni z jakości obsługi i nie mają problemu z likwidacją szkód?

W przypadku znanych w Polsce ubezpieczycieli, którzy mają obowiązek przekazania sprawozdania w sprawie skarg otrzymanych od swoich klientów do Rzecznika Finansowego, podczas oceny danej firmy możemy posłużyć się tabelą pokazującą współczynnik skarg po uwzględnieniu udziału rynkowego. EUROINS niestety nie znajdziemy w poniższym zestawieniu.

Towarzystwo ubezpieczenioweLiczba skarg*Udział rynkowy towarzystwa (%)¹Liczba skarg przypadająca na 1% udziału rynkowego
PKO TU S.A.8621,2718
TU Euler Hermes S.A.5990,8749
SALTUS TUW4010,5802
TUZ TUW8940,81118
Concordia Polska TU. S.A.12501,11136
TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych157111571
PZU S.A.59920292066
TUiR WARTA S.A.3204214,92150
TUiR Allianz Polska S.A.94754,22256
Generali TU S.A.98314,22341
AVIVA TU Ogólnych S.A.30281,22523
WIENER TU S.A. VIG58332,12778
STU Ergo Hestia S.A.4685315,33062
TU INTERRISK S.A. VIG102343,33101
TU Compensa S.A. VIG137114,43116
TU Europa S.A.20870,63478
Link4 TU S.A.131952,65075
UNIQA TU S.A.148232,85294
TUW TUW75621,45401
Pocztowe TUW29510,55902
* skargi wniesione bezpośrednio do zakładu ubezpieczeń lub za pośrednictwem innej instytucji w 2020 roku
¹ udział ZU w rynku Działu II, stan na 30.09.2020 r.
źródło: Rzecznik Finansowy: Dodatkowe kwartalne sprawozdanie statystyczne SKARGI NA DZIAŁALNOŚĆ ZAKŁADÓW UBEZPIECZEŃ dział II, po IV kwartałach 2020 r. oraz Sprawozdanie Rzecznika Finansowego za 2020 r.

Brak obecności firmy w rankingu nie oznacza jednak, że klienci mają jedynie pozytywne wrażenia. Warto zatem sprawdzić opinie o EUROINS.

Masz lub miałeś ubezpieczenie w EUROINS? Korzystałeś z assistance lub ubiegałeś się o wypłatę odszkodowania? Podziel się swoją opinią.

Stefania Stuglik
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© 2022 Rankomat.pl sp. z o.o. (dawniej: Rankomat sp. z o.o. sp.k.)
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x