OC i AC w Trasti

Dane firmy
Toleranceins Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością
Ul. Wrzesińska 12 lok. 17
03-713 Warszawa

Trasti – informacje o marce ubezpieczeniowej

Marka ubezpieczeniowa Trasti pochodzi ze Słowenii i wchodzi w skład grupy Zavarovalnica Triglav, jednego z największych ubezpieczycieli na rynku Europy Południowej. Grupa działa również w Chorwacji, Serbii, Czarnogórze, Bośni i Hercegowinie oraz Macedonii Północnej.

Oferta Trasti to ubezpieczenia komunikacyjne przeznaczone dla kierowców – OC, assistance i NNW. Produkty można nabyć za pośrednictwem internetowych porównywarek ubezpieczeń.

OC w Trasti

Każdy właściciel pojazdu mechanicznego musi pamiętać o zakupie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Brak takiej polisy może skutkować karą, którą nakłada na kierowcę Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Obowiązek ten reguluje ustawa z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

Polisa OC oferowana przez firmę Trasti zabezpiecza od odpowiedzialności finansowej w sytuacji, gdy właściciel wyrządzi szkodę innym uczestnikom ruchu drogowego.

Assistance w Trasti

Trasti posiada w swojej ofercie polisę assistance. Jej zadaniem jest zapewnienie szybkiej i sprawnej pomocy podczas awarii lub wypadku na drodze. Ubezpieczony w ramach polisy Assistance może liczyć na:

  • naprawę na drodze,
  • holowanie do warsztatu – limit od 200 do 1500 km,
  • samochód zastępczy od 3 do 21 dni,
  • ochronę na terenie Polski oraz Europy,
  • całodobową pomoc.

Oblicz składkę OC/AC

NNW w Trasti

Oferta Trasti to także ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczenie NNW zapewnia wsparcie finansowe w sytuacji, gdy dojdzie do trwałego uszczerbku na zdrowiu czy śmierci kierowcy lub pasażerów.

Oferowana przez ubezpieczyciela wysokość sumy ubezpieczenia to od 50 000 zł do 200 000 zł. Klient może liczyć na atrakcyjne zniżki za bezszkodową jazdę. Ochrona obejmuje kierowcę na terenie Polski oraz Europy.

Zgłoszenie szkody w Trasti

Towarzystwo ubezpieczeniowe Trasti umożliwia zgłoszenie szkody ubezpieczycielowi na trzy sposoby:

  • telefonicznie – +48 22 250 93 73,
  • e-mailem – szkody@trasti.pl,
  • poprzez formularz online zamieszczony na stronie internetowej Trasti.

Każdy z tych sposobów wymaga podania danych, które są niezbędne do weryfikacji polisy oraz ustalenia wartości szkody. Należy zatem pamiętać o tym, aby we wniosku zgłoszenia szkody znalazły się następujące informacje:

  • dane osobowe (imię, nazwisko, PESEL),
  • dane kontaktowe (adres zamieszkania, numer telefonu, adres e-mail),
  • numer polisy,
  • opis zdarzenia, w wyniku którego powstała szkoda – np. protokół policyjny lub oświadczenie sprawcy.

Wypowiedzenie umowy OC w Trasti

Kwestie wypowiedzenia umowy OC zostały uregulowane w ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych. Umowę można wypowiedzieć w następujących sytuacjach:

  • na koniec trwania umowy ubezpieczenia (art. 28) – wypowiedzenie musi nastąpić nie później niż na dzień przed końcem umowy ubezpieczeniowej,
  • po odnowieniu umowy ubezpieczenia (art. 28a) – jeżeli klient ma dwa ubezpieczenia (zdążył wcześniej kupić polisę),
  • po zakupie samochodu – wówczas wypowiedzenie dotyczy OC nabytego przez poprzedniego właściciela.

Jak wypowiedzieć umowę OC w Trasti? Wypowiedzenie umowy można przesłać:

  • korzystając z formularza zamieszczonego na stronie internetowej Trasti
  • pocztą na adres:

Trasti
Skrytka Envelo 206
00-935 Warszawa

Trasti – Opinie

W Polsce marka ubezpieczeniowa Trasti nie jest jeszcze bardzo znana, a jej oferta z czasem coraz bardziej się rozbudowuje. Dynamiczny rozwój umożliwia dotarcie do coraz większej grupy klientów, którzy cenią sobie produkty tego ubezpieczyciela.

Wskazówką przy wyborze ubezpieczyciela może być też liczba skarg, jakie wpłynęły do Rzecznika Finansowego. Marka Trasti – z uwagi na niewielki udział w rynku – nie znalazła się w naszym zestawieniu.

Towarzystwo ubezpieczenioweLiczba skarg*Udział rynkowy towarzystwa (%)¹Liczba skarg przypadająca na 1% udziału rynkowego
PKO TU S.A.8621,2718
TU Euler Hermes S.A.5990,8749
SALTUS TUW4010,5802
TUZ TUW8940,81118
Concordia Polska TU. S.A.12501,11136
TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych157111571
PZU S.A.59920292066
TUiR WARTA S.A.3204214,92150
TUiR Allianz Polska S.A.94754,22256
Generali TU S.A.98314,22341
AVIVA TU Ogólnych S.A.30281,22523
WIENER TU S.A. VIG58332,12778
STU Ergo Hestia S.A.4685315,33062
TU INTERRISK S.A. VIG102343,33101
TU Compensa S.A. VIG137114,43116
TU Europa S.A.20870,63478
Link4 TU S.A.131952,65075
UNIQA TU S.A.148232,85294
TUW TUW75621,45401
Pocztowe TUW29510,55902
* skargi wniesione bezpośrednio do zakładu ubezpieczeń lub za pośrednictwem innej instytucji w 2020 roku
¹ udział ZU w rynku Działu II, stan na 30.09.2020 r.
źródło: Rzecznik Finansowy: Dodatkowe kwartalne sprawozdanie statystyczne SKARGI NA DZIAŁALNOŚĆ ZAKŁADÓW UBEZPIECZEŃ dział II, po IV kwartałach 2020 r. oraz Sprawozdanie Rzecznika Finansowego za 2020 r.

Co jeszcze uwzględnić przy wyborze polisy? Przed zakupem ubezpieczenia warto dokonać porównania dostępnych ofert. Poświęcając chwilę na sprawdzenie poszczególnych propozycji, można sporo zaoszczędzić oraz znaleźć najkorzystniejsze rozwiązanie. Dobrym pomysłem jest także zapoznanie się z opiniami innych konsumentów.

Masz doświadczenie z firmą Trasti? Podziel się swoimi spostrzeżeniami – zostaw komentarz na naszej stronie internetowej.

Stefania Stuglik
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Wioletta
1 rok temu

Mam bardzo złe wrażenia. Zglosilam szkodę, samochód ma być naprawiony z OC sprawcy przez autoryzowany serwis. Serwis wysłał kosztorys. Firma po prawie 30 dniach odpisał, że nie ma kosztorysu. W ciągu miesiąca serwis 5 razy ponaglał sprawę i ja ze swojej strony też to robiłam. Jednym słowem firma krzak

zbigniew
11 miesięcy temu

Wyjątkowo niewiarygodna firma. Miesiąc temu człowiek ubezpieczony w trasti wiechał w mój
samochód uszkadzając bok – ewidentnie jego wina . Szkodę zgłosiłem natychmiast, jest też
protokół policji z miejsca zdarzenia. Co robi trasti- próbuje mnie wziąć na przeczekanie.
Nie odbierają telefonów, a jak odbiorą to kłamią, nie odpisują na maile, nie odpowiadają
upoważnionemu wykonawcy naprawy. Po prostu firma przekręt.

Monia
10 miesięcy temu

Trasti najgorsze ubezpieczenie. Nie odpisuja na maile, nie wywiązują się z terminów. Mają problem z wypłatą pieniędzy za szkodę. Nie polecam nikomu.

Andrzej
9 miesięcy temu

Trasti to totalna porażka, szkoły da zgłoszona z AC 30 czerwca do chwili obecnej bez żadnego rozpatrzenia…kontakt po e-mailu z interwencją i dalej milczenie. Stanowczo odradzam.

Adam
9 miesięcy temu

Bez nadzieja/totalna porażka nikomu nie życzę mieć do załatwienia likwidację szkody w tym T.U. Oczekiwanie na weryfikację kosztorysu lub przesłanie kosztorysu po oględzinach ich mobilnego rzeczoznawcy już prawie 3 tygodnie. Brak możliwości kontaktu z likwidatorem szkody. Pracownicy infolinii ślą ponoć monity, które i tak nic nie wnoszą.

Rafał
8 miesięcy temu

Nie polecam ten firmy. Nie potrafi przyjąć potwierdzenia sprzedaży samochodu. A co za tym idzie, ponoszę związane z tym konsekwencje. Ponieważ szkoda, spowodowana przez nowego właściciela pojazdu spadła na mnie. I na moim koncie widnieje szkoda. Firma nie potrafi tego załatwić raz a dobrze. A ja mam przez to zawyżoną składkę.

Xxx
5 miesięcy temu

Najgorsza firma ubezpieczeniowa! Czekam na holowanie auta już ponad 15h i dalej nic! Jest zima a ja marznę w aucie z dwójką dzieci! Nawet auta zastępczego nie potrafią załatwić. Konsultant telefoniczny tylko mówi: zlecenie przyjęte proszę o cierpliwość…. żałosne! Nie dajcie się nabrać na te ich obiecanki

© 2024 Rankomat.pl sp. z o.o. (dawniej: Rankomat sp. z o.o. sp.k.)