Renault – poznaj najniższe ceny za OC i AC

Marka Renault jest najdłużej działającym koncernem motoryzacyjnym na rynku. Ta francuska firma została założona w 1899 roku i obecnie jest drugim co do wielkości producentem samochodów na całym świecie. Renault zajmuje się nie tylko produkcją aut, ale konstruuje także wagony kolejowe, ciągniki rolnicze oraz urządzenia niezbędne do seryjnej produkcji pojazdów.

Na polskich drogach można spotkać wiele samochód marki Renault, modeli zarówno sportowych, osobowych, jak i użytkowych. W 2017 roku firma zajęła miejsce w pierwszej dziesiątce w kategorii sprzedaży nowych samochodów (6 miejsce). W Polsce najczęściej kupowane są Renault Scenic oraz Renault Megane.

Kierowcy cenią sobie w tej marce komfort jazdy, sprawność samochodu i jakość jego wykonania. To auta, które nie są drogie w utrzymaniu. Ceny ubezpieczeń OC również nie należą do wygórowanych, co przemawia na korzyść tych konkretnie modeli, zwłaszcza przy wyborze nowego samochodu.

Ceny OC dla samochodów marki Renault

MarkaModelTowarzystwoCena
ToyotaScenicMTU24 Ergo Hestia716 zł
ToyotaMeganeLink4798 zł
ToyotaClioBeesafe916 zł
ToyotaThaliaBenefia938 zł
ToyotaTwingoAviva958 zł
ToyotaLagunaLink4822 zł
ToyotaKangooBenefia938 zł
ToyotaTraficTUZ Ubezpieczenia1304 zł

Kalkulacja dla kierowcy w wieku 35 lat, pochodzącego z województwa lubuskiego

Ceny OC i AC dla samochodów marki Renault

Dla właścicieli pojazdów marki Renault, którzy chcieliby nabyć polisę AC (autocasco), dobrym rozwiązaniem może okazać się zakup takiej ochrony w pakiecie z OC. Rozwiązanie takie gwarantuje nie tylko wygodę, ale i bardzo korzystny rabat. Przy wyborze AC należy jednak zwrócić uwagę na zakres ochrony, ponieważ warunki polisy mogą różnić się w zależności od poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych.
Oblicz składkę OC/AC
Zanim więc zdecydujemy się na zakup polisy AC, warto dokonać porównania ofert wśród wielu różnych firm ubezpieczeniowych, oraz wybrać produkt z najkorzystniejszą dla nas ceną oraz formą ochrony.

Ceny OC i AC dla samochodów marki Renault

MarkaModelTowarzystwoCena
ToyotaScenicMTU24 Ergo Hestia800 zł
ToyotaMeganeLink4922 zł
ToyotaClioAviva1193 zł
ToyotaThaliaMTU241035 zł
ToyotaTwingoLink4843 zł
ToyotaLagunaTUZ Ubezpieczenia1700 zł
ToyotaKangooLink4949 zł
ToyotaTraficTUZ Ubezpieczenia1703 zł

Kalkulacja dla kierowcy w wieku 45 lat, pochodzącego z województwa zachodniopomorskiego

Powyższe tabelki przedstawiają tylko przykładowe wyniki kalkulacji cen OC i AC. Pamiętajmy, że cena polisy może być inna dla każdego właściciela pojazdu, a na jej ostateczną wielkość ma wpływ wiele czynników.

Sama marka samochodu ma nieduże znaczenie dla kosztów związanych z wysokością składki ubezpieczeniowej. Przede wszystkim cenę ubezpieczenia kształtują: dane dotyczące właściciela oraz parametry techniczne pojazdu. Na przykład – wyższe OC zapłaci właściciel marki Renault o wyższej pojemności silnika, jak również najmłodsza grupa kierowców (poniżej 25 roku życia).

Sprawdziliśmy na przykładzie wybranych kierowców, jak zmienia się wysokość składki OC w przypadku tego samego modelu pojazdu.

Ubezpieczenie OC Renault Scenic

Scenic to jeden z najbardziej popularnych modeli marki Renault w Polsce. To kompaktowa wersja minivana z napędem na cztery koła. Obecnie model nie jest produkowany, jednak wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem na rynku wtórnym. Renault Scenic to sprawne i szybkie auto.

Czy ubezpieczenie OC dla tego modelu może być niedrogie?

Renault Scenic – przykładowe kalkulacje OC

KierowcaNajtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pan Łukasz – kierowca z Krakowa, 20 lat, z niedawną szkodą2123 zł
Pan Adam – kierowca z Radzionkowa, 40 lat, z niedawną szkodą636 zł
Pani Teresa – kierowca ze Świebodzic, 55 lat, bez szkody596 zł
Pani Natalia – kierowca z Gdańska, 30 lat, bez szkody990 zł

Ubezpieczenie OC Renault Megane

Renault Megane to jeden z najbardziej popularnych modeli na polskich drogach. To klasyczny pojazd osobowy, który zapewnia komfortową i szybką jazdę. Samochód jest ekonomiczny i trwały. Ile wynosi cena ubezpieczenia OC dla Renault Megane?

Renault Megane – przykładowe kalkulacje OC

KierowcaNajtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pan Łukasz – kierowca z Krakowa, 20 lat, z niedawną szkodą2097 zł
Pan Adam – kierowca z Radzionkowa, 40 lat, z niedawną szkodą784 zł
Pani Teresa – kierowca ze Świebodzic, 55 lat, bez szkody734 zł
Pani Natalia – kierowca z Gdańska, 30 lat, bez szkody1092 zł

Przykładowa kalkulacja

Ubezpieczenie OC Renault Clio

Renault Clio to również dość popularny i budżetowy model. Jest to zdecydowanie wersja miejska, która produkowana jest od 1990 roku i doczekała się już piątek generacji. Ile będzie kosztować polisa OC dla Renault Clio?
Oblicz składkę OC/AC

Renault Clio – przykładowe kalkulacje OC

KierowcaNajtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pan Łukasz – kierowca z Krakowa, 20 lat, z niedawną szkodą1858 zł
Pan Adam – kierowca z Radzionkowa, 40 lat, z niedawną szkodą653 zł
Pani Teresa – kierowca ze Świebodzic, 55 lat, bez szkody792 zł
Pani Natalia – kierowca z Gdańska, 30 lat, bez szkody990 zł

Przykładowa kalkulacja

Ubezpieczenie OC Renault Thalia

Renault Thalia to również przykład klasycznego miejskiego samochodu. Jest ekonomiczny, sprawny i trwały, co sprawia, że cieszy się on sporym zainteresowaniem wśród kierowców.

Ile wynosi cena polisy OC dla Renault Thalia?

Renault Thalia – przykładowe kalkulacje OC

KierowcaNajtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pan Łukasz – kierowca z Krakowa, 20 lat, z niedawną szkodą1603 zł
Pan Adam – kierowca z Radzionkowa, 40 lat, z niedawną szkodą664 zł
Pani Teresa – kierowca ze Świebodzic, 55 lat, bez szkody788 zł
Pani Natalia – kierowca z Gdańska, 30 lat, bez szkody1014 zł

Przykładowa kalkulacja

Ubezpieczenie OC Renault Twingo

Model Renault Twingo to jeden z najmniejszych pojazdów, produkowanych przez koncern Renault. Od 2014 roku doczekał się już trzeciej generacji. To klasyczny model miejski, który jest budżetowy, sprawny i szybki. Jak dużo kosztować może ubezpieczenie dla modelu Renault Twingo?

Renault Twingo – przykładowe kalkulacje OC

KierowcaNajtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pan Łukasz – kierowca z Krakowa, 20 lat, z niedawną szkodą1558 zł
Pan Adam – kierowca z Radzionkowa, 40 lat, z niedawną szkodą656 zł
Pani Teresa – kierowca ze Świebodzic, 55 lat, bez szkody794 zł
Pani Natalia – kierowca z Gdańska, 30 lat, bez szkody1014 zł

Przykładowa kalkulacja

Powyższe tabele dowodzą temu, że cena ubezpieczenia OC jest zależna od wielu czynników. Znaczenie ma miejsce zamieszkania, wiek właściciela czy stan pojazdu. Przed zakupem ubezpieczenia, warto porównać dostępne oferty, dzięki czemu można znaleźć najkorzystniejsze rozwiązanie, dostosowane w pełni do indywidualnych potrzeb.

Ile kosztuje OC Renault w porównaniu do innych marek?

Koszt ubezpieczenia OC Renault jest ceną ustaloną indywidualnie i zawsze będzie odbiegać od cen innych marek samochodów. Renault jest marką bardzo popularną w Polsce, przez co cieszy się niedużym kosztem ubezpieczenia względem innych marek. Za najdroższą markę, dla której możemy nabyć polisę OC, uznawane jest Lamborghini. Różnice będą zatem znaczące.

  • Średnia cena OC Volkswagena – 589 zł;
  • Najdroższe średnie OC: Lamborghini – 1526 zł;
  • Najtańsze średnie OC: Dacia – 520 zł

Ile kosztuje ubezpieczenie innej marki samochodu?

MarkaŚrednia cena w I kwartale 2021 roku
Volkswagen629
Opel596
Audi681
Ford610
BMW759
Renault589
Toyota555
Fiat583
Skoda564
Peugeot619
Citroen594
Mercedes Benz677
Seat620
Honda615
Mazda656
Volvo641
Nissan580
Kia553
Hyundai561
Mitsubishi608
Alfa Romeo708
Suzuki526
Chevrolet609
Daewoo/FSO522
Dacia520

Średnia cena OC w I kwartale 2021 r.

Porównanie ofert może być kluczowe, gdy poszukuje się najkorzystniejszego rozwiązania. Ilość firm ubezpieczeniowych pozwala dopasować ofertę do swoich indywidualnych potrzeb. Dzięki porównaniu wielu ofert można zaoszczędzić, jak również – znaleźć rodzaj ochrony, który będzie odpowiadał oczekiwaniom kierowcy.

Kalkulator ubezpieczeń OC przeprowadza symulację, która na podstawie kluczowych informacji o samochodzie oraz właścicielu – potrafi obliczyć wysokość składki w wybranych towarzystwach ubezpieczeniowych. Dzięki temu łatwiej znaleźć najtańsze i najlepsze oferty ubezpieczeń OC.

FAQ

Czy wszystkie modele Renault można tanio ubezpieczyć?

Tak, samochód marki Renault można ubezpieczyć niedużym kosztem. Jednak warto podkreślić, że nie ma przypisanej stałej ceny do każdego modelu. Każdy klient ma indywidualnie obliczony koszt ubezpieczenia. Na wysokość ceny wpływ ma stan techniczny pojazdu, jego rocznik i przebieg. Znaczenie ma również wiek właściciela samochodu, jego miejsce zamieszkania, jak i stan cywilny czy wykonywany zawód.

Ile kosztuje polisa dla Renault?

Średni koszt w I kwartale 2021 roku wynosił 589 zł. To oznacza, że jest to jedna z najtańszych marek samochodów w kategorii ubezpieczenia OC. Należy jednak podkreślić, że na cenę polisy wpływa również stan techniczny auta, przebyte szkody oraz rocznik. Ważne są również informacje dotyczące właściciela – jego wiek, miejsce zamieszkania oraz stan cywilny.

Jaki model Renault jest najpopularniejszy?

Do najbardziej popularnych modeli Renault należy Scenic i Megane. Jednak bardzo często na polskich drogach spotkać można Renault Clio, Renault Thalia czy Renault Twingo. Auta francuskiego producenta cieszą się sporym zainteresowaniem. To samochody, które są niedrogie w utrzymaniu. Również ubezpieczenie dla marki Renault nie wiąże się ze zbyt dużym kosztem.

Czy wiek właściciela pojazdu ma wpływ na cenę OC?

Wiek właściciela ma znaczenie przy obliczaniu polisy OC. Doświadczony kierowca z reguły zapłaci niższe ubezpieczenie niż osoba, która niedawno odebrała dokument prawa jazdy. Na cenę wpływa jednak również stan pojazdu, miejsce zamieszkania właściciela, czy jego stan cywilny. Cena polisy jest wyliczana indywidualnie, zatem może się różnić dla każdego z nas w zależności od wcześniej wspomnianych czynników.

Który model Renault ma najtańsze ubezpieczenie OC?

Najtańszym ubezpieczeniem OC cieszy się Renault Scenic, ale pozostałe modele również można niedrogo ubezpieczyć. Ceny podane w kalkulacji mogą różnić się od siebie ze względu na różne czynniki. Przy obliczaniu kosztu ubezpieczenia ważny jest stan pojazdu, jego rocznik oraz przebieg, jak również historia wypadków. Znaczenie ma również wiek właściciela, jego stan cywilny, wykonywany zawód oraz miejsce zamieszkania.

Stefania Stuglik
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© 2024 Rankomat.pl sp. z o.o. (dawniej: Rankomat sp. z o.o. sp.k.)