Niemieckie strony z autami na sprzedaż – top 5 najlepszych serwisów samochodowych

Niemiecki samochód na sprzedaż

Używane samochody z Niemiec mają w Polsce dobrą opinię – użytkownicy chwalą je za dobry stan techniczny, bogate wyposażenie i atrakcyjną cenę. Chcesz kupić samochód z Niemiec? Nie musisz polegać na pośredniku – możesz samodzielnie znaleźć auto na jednym z niemieckich portali ogłoszeniowych. Poznaj 5 sprawdzonych niemieckich stron z autami na sprzedaż.

Bariera językowa to jeden z głównych powodów, dla których część osób zainteresowanych zakupem samochodu z niemieckiego rynku decyduje się na współpracę z pośrednikiem lub poszukiwanie pojazdów sprowadzonych z Niemiec w lokalnych komisach. Jednak dziś najlepsze niemieckie strony z autami na sprzedaż są już dostępne w polskiej wersji językowej. Warto zatem rozważyć samodzielne poszukiwania auta.

Czy Niemcy są liderem na rynku importowanych aut?

Niemcy rzeczywiście są liderem na rynku importowych samochodów i potwierdzają to liczby. Jak podaje Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR, w 2022 r. łączny import aut do Polski wyniósł 772 348 pojazdów. Mimo że w ubiegłym roku na polski rynek najwięcej pojazdów trafiło właśnie z Niemiec, to zauważalny jest też wyraźny spadek zainteresowania tym kierunkiem. Rośnie za to import pojazdów ze Stanów Zjednoczonych.

5 krajów, z których w 2022 r. najczęściej były importowane pojazdy do Polski

KrajLiczba sprowadzonych pojazdówZmiana rok do roku
Niemcy415 784-24 proc.
Francja97 898-1,4 proc.
Belgia49 638-19 proc.
Holandia39 875-3,5 proc.
Stany Zjednoczone38 5926,6 proc.

Jakie niemieckie samochody sprowadzamy do Polski?

Nie wszystkie niemieckie marki pojazdów cieszą się taką samą popularnością wśród polskich kierowców – widać to wyraźnie w statystykach prowadzonych przez Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR. W 2022 r. najpopularniejszą niemiecką marką okazał się Volkswagen, z kolei najchętniej sprowadzanym modelem pojazdu był Opel Astra.

Ranking marek i modeli aut sprowadzonych do Polski w 2022 r.

MarkaLiczba sprowadzonych autModelLiczba sprowadzonych aut
Volkswagen71 836Opel Astra21 237
Opel69 106Audi A421 204
Ford65 511Volkswagen Golf20 648
Audi60 284BMW seria 315 791
BMW44 752Audi A314 068

Gdzie szukać ofert sprzedaży samochodów z Niemiec?

Niemieckie strony z autami na sprzedaż to jedno z kilku źródeł, w których można szukać używanego samochodu osobowego w dobrym stanie. Jeżeli nie chcesz sprowadzać pojazdu z Niemiec, rozważ poszukiwania auta na polskich serwisach ogłoszeniowych.

Używanego samochodu pochodzącego z Niemiec możesz też poszukać w następujących miejscach:

  • w salonach niemieckich marek – niektóre marki prowadzą programy sprzedaży aut używanych; przykładem może być Das WeltAuto,
  • w lokalnych komisach samochodowych – często współpracują one z zagranicznymi firmami z branży motoryzacyjnej, które zapewniają im stały dopływ samochodów,
  • na polskich serwisach ogłoszeniowych – zdarza się, że osoby systematycznie jeżdżące do Niemiec przywożą pojazdy, które następnie sprzedają.

Masz na oku samochód z Niemiec? Niezależnie od miejsca, w którym udało Ci się go znaleźć, pamiętaj o jego sprawdzeniu. Wstępnej weryfikacji możesz dokonać, korzystając z usługi HistoriaPojazdu.gov.pl.

Po czym poznać najlepsze strony z samochodami z Niemiec?

Komercyjne niemieckie strony z autami na sprzedaż tylko pozornie są identyczne. W praktyce występują między nimi różnice, które mogą być istotne dla kupujących. Czego dotyczą te rozbieżności? Po czym można poznać dobrą stronę z samochodami z Niemiec?

Najlepsze niemieckie strony z autami na sprzedaż:

  • zapewniają dostęp do ogromnej liczby samochodów używanych – bazy najlepszych niemieckich stron z autami na sprzedaż zawierają ponad 1 mln pojazdów,
  • udostępniają intuicyjną wyszukiwarkę – użytkownik może wywołać listę pojazdów, stosując różne kryteria, np. rok pierwszej rejestracji,
  • zapewniają wsparcie obsługi – istnieje możliwość skontaktowania się z pracownikiem serwisu i uzyskania odpowiedzi na swoje pytania.

Dla klientów z Polski znaczenie może mieć to, czy strona jest dostępna w języku polskim. Niestety, wciąż nie wszystkie niemieckie strony z autami na sprzedaż mają polską wersję – najczęściej trzeba posiłkować się wsparciem translatora.

TOP 5 stron z samochodami z Niemiec

Z uwzględnieniem cech, które powinien posiadać dobry serwis sprzedaży samochodów online, powstało zestawienie 5 rekomendowanych niemieckich stron z autami na sprzedaż. Kolejność jest przypadkowa.

1. Auto.de

Nie wszystkie niemieckie strony z autami na sprzedaż cieszą się zaufaniem użytkowników. Osoby zamierzające kupić używany samochód nieprzypadkowo zaczynają poszukiwania od Auto.de. Imponująca baza ogłoszeń to nie wszystko – na tym portalu nie traci się czasu, a to dlatego, że każda oferta zawiera precyzyjne informacje o wystawionych samochodach.

Z informacji opublikowanych na tej niemieckiej stronie z autami na sprzedaż wynika, że:

  • wiele z wystawionych pojazdów jest bezwypadkowych, z kolei uszkodzenia powypadkowe są dokładnie zaprezentowane,
  • kupując na Auto.de, klient ma prawo zwrotu w ciągu 14 dni – bez konieczności podawania przyczyny,
  • oferowane samochody zostały zarejestrowane po raz pierwszy mniej niż 8 lat temu, mają też przebieg niższy niż 150 000 km.

niemiecka strona autode

2. Automarkt.de

Do polecanych niemieckich stron z autami na sprzedaż zalicza się też Automarkt.de. Jak można przeczytać na stronie serwisu, baza zawiera ponad 1 mln pojazdów. Do jego atutów należy zaliczyć też intuicyjną wyszukiwarkę – jest ona dostępna już na stronie głównej i pozwala na wyszukiwanie przy użyciu różnych parametrów, np. marki, przebiegu czy daty rejestracji pojazdu.

Za pośrednictwem niemieckiej strony z autami na sprzedaż Automarkt.de oferowane są nie tylko samochody osobowe – dostępne są też motocykle, kampery i samochody dostawcze.

Kup OC już od 280 zł!

Bez wychodzenia z domu
  • Ceny oc w 5 minut
  • Porównaj oferty 14 towarzystw
  • Pomoc 200 agentów
Przejdź do porównywarki

niemiecka strona automarktde

3. Mobile.de

Niektóre niemieckie strony z autami na sprzedaż mają polską wersję językową. Do takich serwisów należy Mobile.de. Na użytkowników tego portalu czeka niemal 1,4 mln ofert. Wyszukiwanie odbywa się za pomocą dostępnej na stronie głównej wyszukiwarki. Obok wyboru podstawowych kryteriów, użytkownicy mogą też przeszukiwać bazę, wykorzystując wyszukiwanie szczegółowe.

Strona Mobile.de jest systematycznie aktualizowana. Administratorzy ulepszają serwis, biorąc pod uwagę wskazówki otrzymane od użytkowników. W rezultacie wystawione na sprzedaż samochody są bardzo dobrze opisane.

niemiecka strona mobilede

4. Webauto.de

Webauto.de to kolejna niemiecka strona z autami na sprzedaż, którą warto odwiedzić, poszukując używanego samochodu. Serwis jest dostępny w języku polskim, co ułatwia przeszukiwanie bazy ofert. Wyszukiwarka znajdująca się na stronie głównej umożliwia wyszukiwanie nie tylko po marce i modelu, ale również po kodzie pocztowym – to rzadko spotykane rozwiązanie, które część użytkowników może uznać za atut.

Na stronie Webauto.de na sprzedaż wystawiane są samochody osobowe, samochody dostawcze, motocykle i przyczepy kempingowe.

niemiecka strona webautode

5. Autoscout24.de

Jedną z największych niemieckich stron z autami na sprzedaż jest Autoscout24.de. Zawartość witryny jest dostępna w języku polskim, co ułatwia poszukiwania. Co jeszcze przemawia za skorzystaniem z jej zasobów?

Niemiecka strona z autami na sprzedaż Autoscout24.de:

  • umożliwia znalezienie samochodu nie tylko z Niemiec, ale również innych europejskich krajów, np. Austrii, Belgii czy Hiszpanii,
  • zawiera ponad 1,8 mln pojazdów w bazie ogłoszeń – prezentowane są m.in. samochody osobowe, motocykle i pojazdy dostawcze,
  • ma długą historię – serwis powstał ponad 15 lat temu i dlatego cieszy się dużą rozpoznawalnością wśród Niemców chcących sprzedać pojazd.

niemiecka strona autoscout24de

Jak sprowadzić samochód z Niemiec do Polski?

Możliwości są dwie: nabywca może po prostu wrócić kupionym pojazdem do kraju albo zamówić lawetę, która dowiezie samochód we wskazane miejsce. Każde z tych rozwiązań ma pewne zalety i wady, które trzeba uwzględnić.

Powrót kupionym pojazdem pozwala przetestować jego możliwości i sprawdzić, jak zachowuje się on w ruchu drogowym. Z drugiej strony taka operacja wymaga dopełnienia formalności urzędowych – samochody wystawiane na sprzedaż najczęściej są już wyrejestrowane. Dodatkowo trasa np. Gdynia-Berlin to ok. 500 km do pokonania, a podczas jazdy mogą pojawić się trudności.

Drugą opcją jest przetransportowanie samochodu zakupionego na terenie Niemiec lawetą. Za przewóz auta trzeba zapłacić średnio ok. 1200 zł. Aby obniżyć koszty transportu, warto poszukać przewoźnika na giełdzie ładunków. Wówczas koszt przewiezienia samochodu z Niemiec do Polski może zamknąć się w kwocie 800-900 zł.

Chcesz wiedzieć więcej o sprowadzeniu samochodu z Niemiec? Przejdź do artykułu Samochód z Niemiec 2023 – zakup, formalności, rejestracja, opłaty.

Kiedy wykupić ubezpieczenie na samochód z Niemiec?

Po przywiezieniu samochodu do Polski pozostaje kwestia opłat (podatku akcyzowego), rejestracji i ubezpieczenia. Krótkoterminowa ochrona ubezpieczeniowa jest ważna przez 30 dni – po upływie tego okresu należy kupić ubezpieczenie OC na okres 12 miesięcy. Najpóźniej pojazd musi zostać ubezpieczony w dniu rejestracji – dowód zakupu polisy trzeba przedstawić urzędnikom.

Szukasz ubezpieczenia dla samochodu sprowadzonego z Niemiec? Skorzystaj z dostępnego na naszej stronie internetowej kalkulatora – OC i dodatkowe polisy możesz znaleźć i kupić bez wychodzenia z domu w zaledwie kilka minut.

Oblicz składkę OC/AC

Podsumowanie

  • Niemcy od lat są liderem na rynku importowanych samochodów używanych.
  • W 2022 r. z Niemiec do Polski sprowadzono 415 784 aut.
  • Polecane niemieckie strony z autami na sprzedaż to: Auto.de, Automarkt.de, Mobile.de, Webauto.de i Autoscout24.de.
  • Auto z Niemiec można sprowadzić m.in. na lawecie; koszt to średnio 1200 zł.
  • Najpóźniej w dniu rejestracji auta z Niemiec należy kupić OC.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

  1. Opłaty za auto sprowadzone z Niemiec – czy trzeba płacić akcyzę, podatek i cło?

    Sprowadzenie samochodu z Niemiec oznacza konieczność zapłaty akcyzy. Podstawą do jej wyliczenia jest wartość pojazdu. W 2023 r. stawki są następujące: 3,1 proc. dla aut o pojemności silnika do 2000 cm3 i 18,6 proc. gdy pojemność silnika przekracza 2000 cm3. Sprowadzając samochód z Niemiec, nie trzeba płacić cła.

  2. Ile kosztuje rejestracja auta z Niemiec?

    Koszt rejestracji auta zależy od rodzaju tablic rejestracyjnych. W przypadku wyboru standardowych tablic koszt wynosi 161,50 zł. Na dużo wyższy wydatek muszą przygotować się kierowcy, którzy zdecydują się na indywidualne tablice rejestracyjne – oni zapłacą 1081,50 zł.

  3. Jakie dokumenty przetłumaczyć, aby zarejestrować pojazd?

    Aby zminimalizować koszt sprowadzenia samochodu z Niemiec, warto zadbać o umowę kupna-sprzedaży w dwóch wersjach językowych (niemieckiej i polskiej). Taka umowa nie będzie wymagała tłumaczenia. Ze względu na stosowane na poziomie Unii Europejskiej kody, tłumaczenie dowodu rejestracyjnego nie jest konieczne. Musisz skorzystać z pomocy tłumacza? Pamiętaj, że wymagane jest tłumaczenie dokonane przez tłumacza przysięgłego.

  4. Ile trzeba zapłacić za sprowadzenie auta z Niemiec?

    Samochód z Niemiec można sprowadzić samodzielnie – przyjeżdżając nim do Polski. Wówczas za ubezpieczenie krótkoterminowe i tymczasowe tablice rejestracyjne trzeba zapłacić ok. 500 zł oraz zatankować pojazd. Droższe będzie przetransportowanie auta do kraju na lawecie – za tę usługę trzeba zapłacić ok. 1200 zł. W obu wariantach trzeba jeszcze doliczyć 161,50 zł tytułem opłat za rejestrację pojazdu.

Stefania Stuglik
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments