Gefion Insurance OC AC

SKUTECZNE WYPOWIEDZENIE UMOWY OC W GEFION

Chcesz szybko wypowiedzieć umowę ubezpieczenia OC w Gefion?
Użyj poniższego przycisku lub wydrukuj czysty wzór wypowiedzenia, który znajdziesz tutaj.

Otrzymany dokument wyślij, korzystając z jednej z poniższych metod:

Pocztą na adres: Polins Sp. z o.o., ul. Gabriela Narutowicza 18, 99-320 Żychlin, Polska lub mailem na adres: wnioski@polins.pl

Uwaga!

Masz polisę Gefion kupioną przez Internet bądź u Agenta? Zadzwoń jak najszybciej na infolinię rankomat.pl pod nr. 22 270 00 36, aby uzyskać bezpłatną pomoc w związku z zaprzestaniem sprzedaży i odnowień polis Gefion.

Działalność biznesowa firmy Gefion Insurance A/S została wstrzymana. Oznacza to, że polisy tego towarzystwa ubezpieczeniowego nie będą sprzedawane i wznawiane. Tym samym umowy zawarte z Ubezpieczycielem nie zostaną przedłużone.

W związku z zaistniałą sytuacją rankomat.pl uruchomił dedykowaną infolinię, na której mogą Państwo uzyskać pomoc dotyczącą zaistniałej sytuacji i możliwych scenariuszy jej rozwoju. Infolinia dostępna jest w godzinach: poniedziałek – piątek 9:00 – 21:00 pod numerem telefonu 22 270 00 36.

Po godzinach pracy infolinii prosimy o kontakt mailowy pod adresem: obsluga@rankomat.pl

Stanowisko w tej sprawie zajęła już Komisja Nadzoru Finansowego.
Sprawdź komunikat

Poniżej znajduje się także pismo polskiego przedstawiciela firmy Gefion. Polins sp. z o. o. potwierdza w nim wstrzymanie wznowień polis oraz sprzedaży nowych.

Pismo przedstawiciela

Pamiętaj o własnoręcznym podpisie. Bez tego podpisu towarzystwo ubezpieczeniowe nie zaakceptuje wysłanego wypowiedzenia.

Sprawdź Kalkulator OC AC Gefion!

O firmie

Duńskie towarzystwo ubezpieczeniowe Gefion Insurance rozszerzyło swoją działalność i od niedawna prowadzi sprzedaż polis na polskim rynku. To świetna wiadomość dla właścicieli pojazdów, gdy brać pod uwagę, że na rynku zagranicznym cieszy się ono opinią zaufanego i taniego ubezpieczyciela.

Towarzystwo Gefion zdobyło dotychczasowe doświadczenie w sprzedaży ubezpieczeń na terytorium Niemiec, Wielkiej Brytanii, Litwy, Łotwy i Estonii. Firma proponuje polisy zapewniające kompleksową ochronę pojazdu.

Obecnie, polscy kierowcy mogą skorzystać z propozycji ubezpieczenia Gefion:

Gefion Insurance kieruje swoją ofertę zarówno do klientów indywidualnych, małych i średnich przedsiębiorstw, jak również klientów korporacyjnych.

Bezpośrednią obsługą ubezpieczeń na polskim rynku zajmuje się przedstawiciel Gefion Insurance: firma Polins.

OC w Gefion Insurance – podstawowe ubezpieczenie w dobrej cenie

Warunki ubezpieczenia OC pojazdu zostały zdefiniowane w Ustawie z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Obowiązują one w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym, działającym w naszym kraju. Dotyczy to także firmy Gefion Insurance. Pamiętajmy jednak, że ustawa reguluje wyłącznie zakres ubezpieczenia, a nie jego cenę.

Klienci towarzystwa Gefion, oprócz standardowo naliczanej zniżki (do 60%) za bezszkodową jazdę, mogą skorzystać z dodatkowych zniżek, przyznawanych indywidualnie. Na życzenie klienta wydawana jest nieodpłatnie Zielona Karta, która zapewnia ochronę poza granicami Polski.

Osoby zainteresowane kompleksową ochroną pojazdu mogą dokupić do podstawowej polisy OC ubezpieczenie autocasco (AC), gwarantujące naprawę samochodu nawet po szkodzie z własnej winy oraz pomoc drogową Autopomoc.

Autopomoc w Gefion – po kolizji lub wypadku

Dodatkowe ubezpieczenie Autopomoc w Gefion jest dostępne dla właścicieli pojazdów, którzy kupili w tym towarzystwie polisę OC i/lub AC. W ramach ochrony kierowca ubezpieczonego samochodu otrzymuje bezpłatne holowanie do najbliższego warsztatu lub do miejsca przez niego wskazanego (maksymalnie do 50 km od miejsca zdarzenia). Pomoc drogowa jest gwarantowana po kolizji lub wypadku (nie obejmuje awarii).

Autocasco w Gefion Insurance – „all risk”, czyli od wszystkich ryzyk

Gefion Insurance proponuje kompleksową ochronę samochodu w tzw. formule „all risk” (od wszystkich ryzyk). Tak skonstruowana umowa umożliwia naprawę uszkodzonego pojazdu na koszt ubezpieczyciela, praktycznie w każdej sytuacji. Towarzystwo Gefion może odmówić wypłaty odszkodowania tylko w wyjątkowych sytuacjach (muszą być one ujęte w OWU, a dokładnie: w wyłączeniach od odpowiedzialności).

Podczas zawierania umowy AC, właściciel samochodu ustala preferowany sposób naprawy szkody, w jednym z dwóch wariantów:

  • kosztorys (wypłata gotówki do ręki, po wyliczeniu wartości wymienianych części oraz kosztów robocizny),
  • warsztat (naprawa bezgotówkowa: samochód jest naprawiany w warsztacie, a rozliczeniem szkody zajmuje się towarzystwo, bez udziału klienta).

Ochroną objęte jest nie tylko wyposażenie podstawowe auta, ale również dodatkowe (pod warunkiem, że nie przekracza ono 20% sumy ubezpieczenia).

Warto pamiętać o tym, że standardowa umowa AC w Gefion Insurance uwzględnia amortyzację części. Można jednak z niej zrezygnować, po wniesieniu dodatkowej opłaty.

Gefion Insurance – Opinie

Towarzystwo ubezpieczeniowe Gefion cieszy się dobrymi opiniami wśród klientów w Danii, Niemczech, Wielkiej Brytanii Estonii oraz na Litwie i Łotwie. Ponieważ na polskim rynku pojawiło się stosunkowo niedawno, nie uda nam się jeszcze obiektywnie ocenić poziomu zadowolenia z jego usług.

Posiadasz polisę w Gefion Insurance? Podziel się z nami opinią na temat tego ubezpieczyciela i pomóż innym w wyborze zaufanego towarzystwa ubezpieczeniowego.

Stefania Stuglik
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© 2024 Rankomat.pl sp. z o.o. (dawniej: Rankomat sp. z o.o. sp.k.)