HDI Asekuracja

Dane firmy
TUiR "WARTA" S.A.
ul. Chmielna 85/87
00-805 Warszawa

Historia

HDI Asekuracja Towarzystwo Ubezpieczeń. S.A działalność na polskim rynku ubezpieczeń rozpoczęło ponad 20 lat temu. Przełomowym etapem był rok 2010, wówczas to nastąpiło połączenie Spółki z HDI – Gerling Polska TU S.A. Głównym właścicielem Spółki został Talanx International AG, który zajmuje silną trzecią pozycje na niemieckim, a jedenastą na europejskim rynku ubezpieczeń. Główna siedziba Talanx International AG znajduje się w Hannower w Niemczech, ale swoje działania prowadzi już na terenie 150 krajów na całym świecie.

Talanx International AG zajmuje się międzynarodowymi ubezpieczeniami klientów indywidualnych i korporacyjnych Grupy Talanx oferuje ubezpieczenia komunikacyjne, majątkowe,osobowe, morskie oraz na życie.
Udziałowcem związanym od 2010 roku porozumieniem o strategicznym partnerstwie z Talanx jest Meiji Yasuda Life Insurance Company. Najstarszy ubezpieczyciel na rynku japońskim założony został w 1981 roku, oferuje szeroki zakres ubezpieczeń indywidualnych i grupowych, ubezpieczenia na życie, rentowe.
Towarzystwo Ubezpieczeniowe HDI Asekuracja S.A swoją silną pozycje na rynku ubezpieczeń zyskało przygotowując oferty produktów ubezpieczeniowych dla klientów indywidualnych, ale także dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz korporacji.

Towarzystwo Ubezpieczeniowe HDI Asekuracja oprócz ubezpieczeń komunikacyjnych zajmuje się także ubezpieczeniami mieszkań, turystycznymi i rolniczymi.
Towarzystwo Ubezpieczeniowe HDI Asekuracja nie pozostało bierne wobec losu dzieci pokrzywdzonych i w 2007 objęło mecenat nad Fundacją Dziecięcą Fantazja.
Zawarcie umowy ubezpieczeniowej z HDI Asekuracja jest możliwe za pośrednictwem agenta. Osoby zainteresowane zawarciem umowy ubezpieczenia z Towarzystwem Ubezpieczeniowym HDI Asekuracja S.A wszystkie dostępne informacje otrzymają na stronie internetowej towarzystwa lub infolinii.

HDI Asekuracja – ubezpieczenie OC

HDI oferuje ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) posiadaczy pojazdów mechanicznych. Umowa ubezpieczenia OC jest zawierana na 12 miesięcy, a same zasady działania polisy są identyczne we wszystkich zakładach ubezpieczeń, ponieważ regulują je przepisy ustawy z dnia 22 maja 2003r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli komunikacyjnych.
Zawierając Ubezpieczenie OC w Towarzystwie Ubezpieczeniowym HDI Asekuracja klienci mogą liczyć na:

 • zniżki za kontynuację bezszkodowego ubezpieczenia OC,
 • zniżki 60% doceniające bezszkodową jazdę kierowców,
 • zniżki za uregulowanie składki płatnością jednorazową,
 • zniżki za zawarcie ubezpieczeń dobrowolnych ASS, NNW AUTO CASCO,
 • zniżki dla klientów posiadających ubezpieczenia majątkowe w HDI Asekuracja,
 • możliwość skorzystania za uregulowaniem dodatkowej opłaty z ochrony zniżek za bezszkodowy przebieg ubezpieczenia pozwalający na zachowanie zniżek na kolejny okres ubezpieczenia przy wystąpieniu szkody.

HDI Asekuracja – ubezpieczenie AC

Ubezpieczenie HDI Asekuracja Auto Casco chroni pojazd od szkód spowodowanych przez ubezpieczonego lub przez nieznanego sprawcę.
Ubezpieczenie Auto Casco HDI świadczy ochronę ubezpieczeniową na terytorium Polski i Europy. Zakres ubezpieczenia kradzieżowego obejmuje obszar państw powstałych z byłego bloku ZSSR oraz Turcji z jej europejską częścią.

W ramach Ubezpieczenia HDI Auto Casco dostępna jest formuła all risks chroniąca od wszystkich ryzyk obejmująca wszystkie zdarzenia polisy standardowej :

 • kradzież,
 • zderzenie z innym pojazdem,
 • zdarzenie ze zwierzęciem,
 • uderzenie budynek lub drzewo,
 • uszkodzenia z własnej winy lub przez osoby trzecie akty wandalizmu,
 • zniszczenie spowodowane żywiołami burze gradobicie, pożar,
 • oraz zdarzenia wyłączone w Ogólnych warunkach Ubezpieczeń.

Towarzystwo Ubezpieczeniowe HDI Asekuracja ustalając składkę za Auto Casco uwzględnia:

 • przebieg ubezpieczenia w poprzednich okresach ubezpieczenia, w tym również poprzednich ubezpieczycieli. W przypadku szkody zniżka za bezszkodowy okres ubezpieczenia przy zawieraniu umowy na kolejny okres zostanie zmniejszona.
 • Istnieje możliwość dokupienia ochrony zniżek za bezszkodową jazdę, warunkiem skorzystania z oferty jest:
 • posiadanie 60% zniżki za przebieg ubezpieczenia HDI Asekuracja Auto Casco,
 • wiek właściciela lub współwłaściciela musi wskazywać na ukończone 25 lat.

W towarzystwie HDI Asekuracja mamy do wyboru możliwość naprawy pojazdu po szkodzie:

 • Metodą serwisową zwana często „warsztatową” jest formą likwidacji, w której towarzystwo ubezpieczeniowe zwraca koszty naprawy na podstawie faktur za naprawę przedstawionych przez ubezpieczonego. Wybierając metodę serwisową towarzystwo oferuje klientowi pomoc w sprzedaży pozostałości pojazdu po szkodzie całkowitej. W tym celu oferta sprzedaży pojazdu wystawiana jest na platformie internetowej Autoonline.
 • Metoda kosztorysową zwana również „wyceną” jest formą wypłaty odszkodowania po szkodzie, w której podstawą wypłaty jest ocena uszkodzenia przeprowadzona przez rzeczoznawcę towarzystwa ubezpieczeniowego.

Na ocenę składają się oględziny, zdjęcia oraz spis zdarzenia. Na podstawie oceny, co jest uznane do wymiany, a co zakwalifikowane do naprawy wyliczone są koszty uwzględniające również cenę robocizny w danym regionie. Wyliczenia oparte są programie np.: Audatex lub Eurotax.

Po opłaceniu dodatkowej składki klienci mają możliwość wykupienia nieredukcyjnej sumy ubezpieczenia, zwanej odnawialną sumą ubezpieczenia, czyli samochód po szkodzie nie traci na wartości o wypłacone odszkodowanie

Towarzystwo HDI Asekuracja obejmuje ochroną Auto Casco pojazdy, których wiek w dniu zawarcia ubezpieczenia umowy ubezpieczenia:

 • nie przekracza 12 lat,
 • w przypadku kontynuacji bezszkodowego ubezpieczenia nie przekracza 15lat.

Więcej o ubezpieczeniu AC w towarzystwie HDI przeczytacie tutaj: https://rankomat.pl/hdi/ubezpieczenie-ac

HDI Asekuracja – ubezpieczenie Assistance

Ubezpieczenie HDI Asekuracja Assistance obejmuje organizacje i pokrycie kosztów pomocy na drodze. Ubezpieczający może liczyć na kompleksowa pomoc ubezpieczyciela w razie:

 • wypadku,
 • kradzieży,
 • awarii.

HDI Asekuracja proponuje 3 warianty ASS dopasowane do naszych potrzeb:

 • Europa 1000+,
 • Europa 500+,
 • Europa 200.

Zasadnicza różnica dotycząca wariantów ubezpieczenia ASS wynika z zakresu pomocy, jaka zostanie udzielona ubezpieczonemu.
Do każdego wariantu ubezpieczenia ASS możemy dokupić opcje dodatkowe:

Ubezpieczenie HDI NNW mogą zawrzeć również klienci nie posiadający polis OC i AC.
Towarzystwo ubezpieczeniowe HDI Asekuracja w swej ofercie proponuje 4 warianty ubezpieczenia NNW. Zasadnicza różnica wynika zagwarantowanej sumy ubezpieczenia:

 •   5 000zł,
 • 10 000zł,
 • 15 000zł,
 • 30 000zł.

Świadczenia z ubezpieczenia NNW wypłacane są na podstawie przedstawionej przez lekarza opinii o procentowym uszczerbku na ciele. Decydując się na wyższą sumę ubezpieczenia otrzymamy większy procent odszkodowania.

HDI ubezpieczenie dodatkowe

HDI Asekuracja – ubezpieczenie HDI MINI GAP

Ubezpieczenie GAP zostało przygotowane z myślą o klientach, którzy nie posiadają ubezpieczenia Auto Casco, chroniącego od kradzieży. Ubezpieczenie dostępne jest zarówno dla samochodów osobowych jak również ciężarowych do 3,5 t.
Odszkodowanie z tytułu ubezpieczenia GAP wynosi 3 000zł, nie może przekraczać wartości rynkowej samochodu na dzień zawarcia ubezpieczenia.

Ubezpieczenie HDI SZYBY

Towarzystwo Ubezpieczeniowe HDI Asekuracja gwarantuje dla swoich klientów pomoc w przypadku uszkodzenia szyb w ubezpieczonym pojedzie. Usługa dostępna dla samochodów osobowych i ciężarowych do 3,5t. Kwota przeznaczona na jedno zdarzenie związane z naprawą lub wymiana szyby koszt to 4 000zł.

Ubezpieczenie HDI OCHRONA PRAWNA

Ubezpieczenie HDI Asekuracja Ochrona Prawna chroni interesy prawne właścicieli pojazdów związane z użytkowaniem i posiadaniem ubezpieczonego pojazdu. Zapewnia telefoniczną konsultacje prawną oraz za uzyskanie informacji z zakresu bieżących przepisów prawnych.
Oblicz składkę OC/AC

Ubezpieczenie HDI OPONY

Ubezpieczenie HDI Asekuracja Opony gwarantuje kontynuację bezpiecznej podróży na terytorium Polski, przeznaczone jest dla samochodów osobowych oraz ciężarowych do 3,5 t.
W ramach Ubezpieczenia HDI Opony ubezpieczający może liczyć na:

 • pomoc na miejscu zdarzenia przy wymianie koła na zapasowe lub sprawne wskutek uszkodzenia ogumienia,
 • zagwarantowanie odholowania pojazdu do warsztatu, jeżeli wymiana kół lub koła na miejscu zdarzenia nie jest możliwa,
 • pokrycie kosztów wymiany ogumienia,
 • pomoc informacyjna dotyczącą zakładów wulkanizacyjnych, punktu składu opon, sklepów z oponami.

HDI Asekuracja – Opinie

Choć HDI Asekuracja należy obecnie do TU Warta, nadal może wiele zaoferować właścicielom pojazdów. Choć samych produktów chroniących samochód jest w HDI stosunkowo niewiele, są one tak przemyślane, aby gwarantować odpowie ubezpieczenie zarówno dla samego pojazdu, jak i jego kierowcy oraz pasażerów. Poza podstawowym OC w HDI można kupić również m.in. NNW, ASS, ochronę opon oraz szyb.

Byłeś ubezpieczony w towarzystwie HDI? A może likwidowałeś szkodę w tym towarzystwie? Zostaw poniżej swój komentarz i podziel się swoją opinią z innymi kierowcami.

Stefania Stuglik
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© 2021 Rankomat.pl sp. z o.o. (dawniej: Rankomat sp. z o.o. sp.k.)
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x