Dane firmy
mtu24.pl
STU Ergo Hestia SA
ul. Hestii 1
81-731 Sopot

mtu24.pl – informacje o marce ubezpieczeniowej

mtu24.pl to marka należąca do wielokrotnie nagradzanego towarzystwa ubezpieczeniowego ERGO Hestia. Została ona stworzona w 2002 r. z myślą o dotarciu z produktami ubezpieczeniowymi do mieszkańców małych miast i wsi. Dziś klienci zainteresowani ubezpieczeniami mtu24.pl mogą je kupić bez wychodzenia z domu, gdyż sprzedaż polis jest prowadzona zdalnie.

Ubezpieczenia oferowane przez mtu24.pl można nabyć zarówno podczas rozmowy z konsultantem, jak i poprzez stronę internetową tej marki ubezpieczeniowej. Zamieszczone zostały tam intuicyjne w obsłudze kalkulatory, dzięki którym użytkownik może samodzielnie wyliczyć wysokość składki.

Ubezpieczenia w mtu24.pl

Marka mtu24.pl oferuje cały wachlarz ubezpieczeń. Klienci mogą w jednym miejscu zakupić zarówno ubezpieczenia osobowe, jak i zadbać o ochronę swojego majątku. W ofercie ubezpieczyciela dostępne są:

  • ubezpieczenia komunikacyjne,
  • ubezpieczenia nieruchomości – domu i mieszkania,
  • ubezpieczenia podróżne.

Sprawdź Kalkulator OC AC MTU!

OC w mtu24.pl

W Polsce ubezpieczenie OC (czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej) jest polisą obowiązkową. Właścicieli pojazdów do zakupu OC obliguje ustawa z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

Co polisa OC oferuje kierowcom? Z tego ubezpieczenia pokrywane są szkody, jakie kierowca wyrządził innym osobom np. przez nieuwagę.

Umowa ubezpieczenia OC zawierana jest na 12 miesięcy. Brak polisy OC może skutkować karą finansową, którą nakłada Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

AC w mtu24.pl

Polisa AC (autocasco) jest ubezpieczeniem, które nie jest obowiązkowe. W mtu24.pl dostępne są dwa warianty ubezpieczenia AC (sprzedawane wraz z OC):

  • Wariant OC + AC Kradzież – AC Kradzież zapewnia odszkodowanie w razie kradzieży pojazdu;
  • Wariant OC + Pełne Uszkodzenie i Kradzież – odpowiedzialność ubezpieczyciela z tytułu z AC jest szersza i obejmuje też m.in. uszkodzenia spowodowane przez kierowcę lub osoby trzecie. Właściciel może wybrać sposób rozliczenia szkody (kosztorys, sieć partnerska, ASO).

Obowiązuje limit wieku auta (15 lat), a umowa z ubezpieczycielem jest podpisywana na okres 12 miesięcy.

Wariant AC Kradzież działa wyłącznie na terenie Polski, z kolei AC Uszkodzenie i Kradzież również na terenie Europy.

Assistance w mtu24.pl

Ubezpieczenie mtu24.pl Assistance zapewnia organizację i pokrycie kosztów pomocy na drodze. Polisa działa m.in. w przypadku:

  • kolizji,
  • wybuchu,
  • działania sił przyrody,
  • pożaru,
  • awarii,
  • kradzieży (tylko wariant rozszerzony),
  • unieruchomienia silnika.

Klient mtu24.pl ma możliwość wyboru wariantu ubezpieczenia:

  • Wariant Assistance po wypadku – holowanie pojazdu do 100 km;
  • Wariant Assistance po awarii i wypadku w Polsce – holowanie pojazdu po wypadku do 150 km, holowanie pojazdu po awarii do 150 km, naprawa po awarii, dowóz paliwa;
  • Wariant Assistance po awarii i wypadku w Polsce i za granicą – holowanie pojazdu po wypadku do 500 km, holowanie pojazdu po awarii do 500 km, naprawa po awarii, dowóz paliwa, samochód zastępczy, transport kierowcy i pasażerów, hotel, odbiór i dostarczenie pojazdu.

Umowa ubezpieczenia jest zawierana na 12 miesięcy. Kilka wariantów polisy umożliwia wybór dobrze dopasowanej ochrony.

Oblicz składkę OC/AC

NNW w mtu24.pl

Ubezpieczenie NNW jest polisą dobrowolną. Kierowcy, którzy decydują się na zakup takiego ubezpieczenia, mogą liczyć na świadczenie finansowe po nieszczęśliwym wypadku. Środki z polisy osoba poszkodowana może przeznaczyć na pokrycie kosztów związanych z leczeniem lub rehabilitacją.

Firma mtu24.pl oferuje dwa warianty ubezpieczenia NNW:

  • NNW Kierowcy – suma ubezpieczenia wynosi 10 000 zł;
  • NNW Kierowcy i Pasażera – suma ubezpieczenia wynosi 15 000 zł.

Umowa z ubezpieczycielem jest podpisywana na 12 miesięcy.

Inne ubezpieczenia w mtu24.pl

Oferta mtu24.pl nie ogranicza się do wymienionych już polis. W ramach tej marki proponowane są także inne produkty, które mogą dać klientom poczucie bezpieczeństwa. Należą do nich:

  • Ubezpieczenie szyb – suma ubezpieczenia wynosi 5000 zł, a ochrona obejmuje uszkodzenie lub zniszczenie szyby na terenie Polski;
  • Ubezpieczenie domu (również w budowie) lub mieszkania – do polisy dokupić można dodatkowe produkty, w tym OC w Życiu Prywatnym, Home Assistance i Medical Assistance;
  • Ubezpieczenie podróżne w trzech wariantach – w najbardziej rozbudowanym pakiecie ubezpieczony podpisuje umowę z sumą ubezpieczenia wynoszącą 300 000 zł.

Zgłoszenie szkody w mtu24.pl

Przed zawarciem umowy z ubezpieczycielem zawsze warto zwrócić uwagę na to, jak przebiega procedura zgłaszania szkody. mtu24.pl umożliwia dokonanie takiego zgłoszenia za pomocą e-formularza – kierowca udziela odpowiedzi, wypełniając kolejne pola, dzięki czemu nie ma obawy o pominięcie istotnych informacji.

Szkodę można zgłosić również telefonicznie – wystarczy zadzwonić pod numer 58 555 65 00.

Wypowiedzenie umowy OC w mtu24.pl

U każdego ubezpieczyciela można wypowiedzieć umowę OC, gdy:

  • kończy się okres ochrony – wypowiedzenie umowy nie może zostać złożone później, niż na jeden dzień przed końcem umowy,
  • nabywca pojazdu nie chce korzystać z polisy zbywcy – wypowiedzenie może zostać złożone w dowolnym momencie,
  • doszło do automatycznego odnowienia się polisy, a właściciel pojazdu nabył już inne ubezpieczenie

Wypowiedzieć umowę mogą też klienci, którzy kupili polisę w rozmowie telefonicznej lub online. Mają na to 30 dni od daty zawarcia umowy.

Przygotowane wypowiedzenie w formie papierowej należy zaadresować na poniższe dane:

STU ERGO Hestia SA
ul. Hestii 1
81-731 Sopot

W dokumencie powinny znaleźć się dokładne dane osobowe, kontaktowe oraz numer polisy.

Ubezpieczyciel umożliwia też złożenie wypowiedzenia przez stronę internetową – wystarczy wypełnić znajdujący się na niej e-formularz.

mtu24.pl – Opinie

Produkty oferowane w ramach marki mtu24.pl kierowane są przede wszystkim do doświadczonych kierowców. Jednak ciekawe propozycje polis w ofercie ubezpieczyciela znajdą również osoby, które dopiero co uzyskały prawo jazdy. Czy warto zdecydować się na propozycje mtu24.pl? W odpowiedzi na to pytanie pomocna może być poniższa tabela.

Firma ERGO Hestia, do której należy marka mtu24.pl, zajęła miejsce w drugiej dziesiątce rankingu. W 2020 r. do Rzecznika Finansowego na tego ubezpieczyciela wpłynęło 46853 skarg. Biorąc pod uwagę udział tej firmy w polskim rynku ubezpieczeniowym, daje to 3062 skargi na 1 procent udziału w rynku. W rezultacie ubezpieczyciel uplasował się na 13. miejscu zestawienia.

Towarzystwo ubezpieczenioweLiczba skarg*Udział rynkowy towarzystwa (%)¹Liczba skarg przypadająca na 1% udziału rynkowego
PKO TU S.A.8621,2718
TU Euler Hermes S.A.5990,8749
SALTUS TUW4010,5802
TUZ TUW8940,81118
Concordia Polska TU. S.A.12501,11136
TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych157111571
PZU S.A.59920292066
TUiR WARTA S.A.3204214,92150
TUiR Allianz Polska S.A.94754,22256
Generali TU S.A.98314,22341
AVIVA TU Ogólnych S.A.30281,22523
WIENER TU S.A. VIG58332,12778
STU Ergo Hestia S.A.4685315,33062
TU INTERRISK S.A. VIG102343,33101
TU Compensa S.A. VIG137114,43116
TU Europa S.A.20870,63478
Link4 TU S.A.131952,65075
UNIQA TU S.A.148232,85294
TUW TUW75621,45401
Pocztowe TUW29510,55902
* skargi wniesione bezpośrednio do zakładu ubezpieczeń lub za pośrednictwem innej instytucji w 2020 roku
¹ udział ZU w rynku Działu II, stan na 30.09.2020 r.
źródło: Rzecznik Finansowy: Dodatkowe kwartalne sprawozdanie statystyczne SKARGI NA DZIAŁALNOŚĆ ZAKŁADÓW UBEZPIECZEŃ dział II, po IV kwartałach 2020 r. oraz Sprawozdanie Rzecznika Finansowego za 2020 r.

Czy przy wyborze firmy ubezpieczeniowej należy uwzględnić tylko liczbę skarg? Z pewnością nie – ważne są też inne czynniki. Aby wybrać korzystnie, warto nie tylko sprawdzić cenę wybranych produktów, ale też poznać opinie innych klientów.

Masz doświadczenie z produktami mtu24.pl, w tym z likwidacją szkody? Zostaw komentarz – opisz swoje wrażenia.

Stefania Stuglik
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© 2022 Rankomat.pl sp. z o.o. (dawniej: Rankomat sp. z o.o. sp.k.)