Dane firmy
Grupa Ergo Hestia
ul. Hestii 1
81-731 Sopot

O firmie

Grupę Ergo Hestia w Polsce tworzą 3 towarzystwa: Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia SA, Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Ergo Hestia SA, MTU Moje Towarzystwo Ubezpieczeń SA. Pierwsze i ostatnie oferują ubezpieczenia komunikacyjne.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia S.A. to trzeci co do wielkości ubezpieczyciel w Polsce. Towarzystwo zarejestrowane zostało w 1991 roku jako Hestia Insurance, nazwa firmy pochodzi od „Willa Hestia”, rezydencji położonej w Sopocie, która jest obecnie własnością towarzystwa oraz od imienia rzymskiej bogini Hestii, patronki domowego ogniska. Ubezpieczyciel ten jest członkiem Grupy Ergo, niemieckiego konsorcjum ubezpieczeniowego. Towarzystwo działa zarówno w oparciu o system przedstawicieli i biur sprzedaży, jak i model direct. Swoją ofertę dedykuje zarówno podmiotom gospodarczym, jak i klientom prywatnym.
System likwidacji szkód, jaki Hestia stworzyła, został nagrodzony godłem „Teraz Polska”. Towarzystwo prowadzi także fundację, wspiera działania na rzecz dzieci i młodzieży, osób niepełnosprawnych oraz promocji sportu. Firma jest także patronem i sponsorem Ergo Areny w Gdańsku.

Hestia Oferta

Swoją ofertę Hestia dedykuje zarówno dużym przedsiębiorstwom, jak i małym firmom oraz klientom indywidualnym. Towarzystwo swoje propozycje opiera na pakietach ubezpieczeń, takich jak Hestia 1 lub Hestia 7. Pakiety te dotyczą między innymi ubezpieczeń komunikacyjnych lub majątkowych. Pełna oferta Hestii dla klientów indywidualnych to:

 • ubezpieczenia podróżne (pakiety Hestia Podróże, Altima),
 • ubezpieczenie domu i mieszkania (pakiety Hestia 1 i Hestia 7, Home Assistance, ubezpieczenie domu w budowie),
 • ubezpieczenia komunikacyjne ( pakiety Hestia 1 i Hestia 7, ubezpieczenia: OC, AC, NNW, Car Assistance, ubezpieczenie szyb)
 • ubezpieczenia na życie (pakiety Advanta, Eventus Duo, Eventus od Mamy i Taty, Inventus, Aspira, Altima, Prosperia, Złoto vs. Ropa, Inwestycyjna naWIGacja 20, Hestia 1, Hestia 7, Forteo, Femina oraz ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, NNW, Ochrona prawna, Medical Assistance, Sekura, Sekura II, db Gwarancja – Złota Era, db Gwarancja – Złota Era II, Zyskuj z WIG 20).
 • ubezpieczenia w biznesie (pakiety Hestia Biznes, Moja Firma, Hestia Rodzina).

Hestia ubezpieczenie OC

Regulamin ubezpieczenia OC w Hestii oparty jest na Rozporządzeniu o odpowiedzialności cywilnej kierowców. Umowa z ubezpieczycielem zawierana jest na rok. Przedmiotem ubezpieczenia są wszelkie zdarzenia, spowodowane w czasie ruchu lub postoju ubezpieczonego pojazdu, które spowodowały szkodę na osobach lub majątku osób trzecich. Ubezpieczenie OC chroni przed finansowanymi konsekwencjami wypadków i stłuczek drogowych, chyba, że doszło do nich w wyniku działania umyślnego lub pod wpływem środków odurzających lub alkoholu. Ubezpieczenie OC w Hestii to dobra propozycja dla osób, dla których ważna jest szybka i skuteczna likwidacja szkody.

Hestia ubezpieczenie AC

W przeciwieństwie do ubezpieczenia OC polisa AC jest zupełnie dobrowolna. Jej głównym celem miała być ochrona przed kradzieżą auta, jednak Hestia to zabezpieczenie oferuje w pakiecie dodatkowym, podobnie jak ubezpieczenie przewożonego bagażu.

Podstawowa polisa AC w Hestii obejmuje ubezpieczenie na wypadek:

 • stłuczki lub zderzenia dwóch pojazdów,
 • pożaru, wybuchu lub zatopienia pojazdu,
 • zderzenia z człowiekiem, zwierzęciem lub jakąś przeszkodą,
 • uszkodzenia samochodu przez osoby trzecie.

Klient wybrać może jeden z dwóch wariantów likwidacji szkody: kosztorysowy lub serwisowy. Ubezpieczenie AC w Hestii obowiązuje na terenie Polski oraz Europy. Sporym bonusem jest bezpłatna pomoc Car Assistance w ramach ubezpieczenia. Zaletą ubezpieczenia AC w Hestii jest naprawdę szybka likwidacja szkody oraz centrum pomocy, działające całodobowo.

Hestia Ubezpieczenie Assistance

Ubezpieczenie Car Assistance w pakiecie Mini dodawane jest do ubezpieczenia AC w Hestii. Obejmuje ono w przypadku zderzenia z innym pojazdem bezpłatne holowanie pojazdu do 150km na terenie Rzeczpospolitej.

Dodatkowo wykupić można także pakiety Car Assistance w wersji:

 • Standard,
 • Premium,
 • Prestiż.

Wszystkie te pakiety obowiązują na terenie całej Europy, nie licząc wyjątków wymienionych w OWU (Rosja i Białoruś). Suma ubezpezpieczenia dla wszystkich 3 pakietów to 15 000 zł. Różnią się one natomiast zakresem pomocy, najszerszą oferuje pakiet Prestiż, z opieką psychologiczną oraz brakiem limitu kilometrów przy holowaniu na terenie RP włącznie. Ubezpieczenie Car Assistance wykupić można w Hestii jedynie w przypadku posiadania polisy AC u tego ubezpieczyciela.

Hestia Ubezpieczenie NNW

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków w Hestii chroni zarówno kierowcę ubezpieczonego pojazdu, jak i pasażerów (do liczby określonej w dowodzie rejestracyjnym). Suma ubezpieczenia jest dowolna i wynosi od 5 do 30 tysięcy złotych. Polisa NNW w Hestii dotyczy także zdarzeń, do jakich doszło przy obsłudze samochodu (np. tankowaniu, myciu, załadowywaniu bagażu itp.). Ubezpieczenie wypłacane jest w przypadku śmierci ubezpieczonego lub pasażerów, stałego uszczerbku na zdrowiu (w sumie odpowiadającej procentowi uszczerbku), zwrocie udowodnionych kosztów leczenia lub środków medycznych (leków, protez itp.). Ubezpieczenie można wykupić bez konieczności posiadania innych polis u tego ubezpieczyciela.
Oblicz składkę OC/AC

Hestia ubezpieczenia szyb

Dodatkowym ubezpieczeniem, jakie oferuje Hestia, jest polisa, chroniąca przed zbiciem szyb w samochodzie. Atutem jest wysoka suma ubezpieczenia, sięgająca 5 tysięcy złotych. Kierowca, w przypadku utraty szyb w samochodzie, może także liczyć na bezpłatne assistance oraz parking strzeżony przez dwie doby po zdarzeniu. Ubezpieczeni szyb w samochodzie wykupić można jako dodatek do polisy OC lub AC. W przypadku wystąpienia szkody z tytułu tego ubezpieczenia klient nie traci zniżek na ubezpieczenie AC.

Ergo Hestia – Opinie

Ergo Hestia jest jednym z największych towarzystw w Polsce i może poszczycić się bardzo ciekawą ofertą ubezpieczenia samochodu. W firmie wiele uwagi poświęca się temu, aby klienci byli zadowoleni nie tylko z oferowanych produktów, ale też obsługi. W Ergo Hestii każdy właściciel pojazdu może dowolnie łączyć i zestawiać polisy komunikacyjne, aby stworzyć najlepszy dla siebie pakiet ochrony.

Jesteś ubezpieczony w Ergo Hestii? Podziel się z innymi swoja opinią. Zostaw komentarz.

Stefania Stuglik
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© 2021 Rankomat.pl sp. z o.o. (dawniej: Rankomat sp. z o.o. sp.k.)
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x