Kalkulator OC AC Benefia / Benefia24.pl

benefia24
Towarzystwo ubezpieczeniowe Benefia na swojej stronie internetowej zamieściło kalkulator OC i AC, dzięki któremu zainteresowani użytkownicy w zaledwie kilka minut mogą otrzymać informację o wysokości składki ubezpieczenia. Formularz kalkulatora jest czytelny, więc jego uzupełnienie nie powinno przysporzyć problemów. Jakie informacje należy podać, aby otrzymać ofertę? Jakie produkty ubezpieczeniowe Benefia oferuje przez internet?

Skorzystaj z szybkiego kalkulatora OC/AC i oszczędź do 50%!

Jak działa kalkulator OC i AC Benefia?

Kalkulator OC/AC Benefia to narzędzie zaprojektowane z myślą o wygodzie użytkowników. Widać to choćby w prostych komunikatach (część informacji została przedstawiona w formie czytelnych ikon) czy poradach, których celem jest usprawnienie procesu zakupu polisy (np. Benefia radzi przed rozpoczęciem kalkulacji przygotować dowód rejestracyjny auta).

Korzystanie z kalkulatora OC/AC Benefia w 6 krokach:

Krok 1 – wybór zakresu ubezpieczenia. Do obowiązkowego ubezpieczenia OC kierowca może dobrać polisy dodatkowe. Należą do nich: AC, NNW i assistance.

kalkulator Benefia wybór ubezpieczenia

Krok 2 – dane do kalkulacji. Ubezpieczyciel wymaga podania danych pojazdu, danych właściciela oraz daty początku ochrony ubezpieczeniowej. Konieczne jest też określenie, jak samochód jest użytkowany (użytek własny, taxi, nauka jazdy). Przez internet można otrzymać ofertę wyłącznie dla samochodu użytkowanego prywatnie.

W przypadku dodatkowych ubezpieczeń można od razu sprecyzować swoje oczekiwania. Przykładowo w przypadku AC ubezpieczyciel wymaga doprecyzowania udziału własnego w szkodzie, amortyzacji czy sposobu rozliczenia szkody.

kalkulator benefia zakres ochrony

Krok 3 – wyniki kalkulacji. Benefia przedstawia tylko jedną ofertę i nie jest ona wiążąca. Aby uzyskać wiążącą propozycję, należy uzupełnić dane do umowy. Jeżeli kierowca wybierze ubezpieczenia dodatkowe, to przy każdym z nich pojawi się proponowana cena.

Przykładowa kalkulacja prezentuje się jak poniżej. Dla osoby poszukującej ubezpieczenia plusem jest możliwość zapoznania się z dokumentami, w tym zwłaszcza OWU.

kalkulator benefia wybór polisy

Czy Benefia oferuje zakup ubezpieczeń online?

Firma ubezpieczeniowa Benefia należy do grona ubezpieczycieli, którzy na swoich stronach internetowych udostępnili klientom kalkulatory. Prokonsumenckie podejście jest jednak widoczne nie tylko w dostępności kalkulatora OC/AC – Benefia zapewnia też merytoryczne i techniczne wsparcie osobom kupującym polisy. Polisę można kupić zarówno przez stronę internetową, jak i przez stworzoną w tym celu aplikację mobilną.

Z konsultantem firmy Benefia można skontaktować się na kilka sposobów: telefonicznie pod numerem (22) 544 14 14, poprzez czat lub zamawiając kontakt. Biuro obsługi klienta Benefia jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 18.

Kalkulator OC i AC Benefia – jakie ubezpieczenia można kupić?

Benefia przez internet proponuje wszystkie najpopularniejsze ubezpieczenia komunikacyjne. Właściciele samochodów mogą kupić zarówno podstawową ochronę (OC), jak i dodatkowe polisy (AC, NNW, assistance).

Najważniejsze informacje o produktach ubezpieczeniowych sprzedawanych przez internet przez firmę Benefia

ProduktKluczowe informacje
OC✓warunki ubezpieczenia są zgodne z ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych

✓umowa jest zawierana na okres 12 miesięcy
AC✓ zakres terytorialny ubezpieczenia to: Europa, Maroko, Tunezja, Izrael i Iran

✓ ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności za kradzież auta na terenie m.in. Rosji i Ukrainy

✓ suma ubezpieczenia odpowiada wartości rynkowej auta w dniu zawarcia umowy
NNW✓klient wybiera sumę ubezpieczenia spośród następujących propozycji: 10 000 zł, 30 000 zł, 50 000 zł, 100 000 zł i 200 000 zł

✓ubezpieczenie działa m.in. na terenie wszystkich państw europejskich
Assistance✓suma ubezpieczenia wynosi 10 000 euro dla jednego zdarzenia

✓ubezpieczenie może działać w Polsce lub za granicą (np. w Hiszpanii, na Litwie, w Serbii czy na terenie Włoch)
Oferta aktualna we wrześniu 2022 r.

Oblicz składkę OC/AC

W ofercie firmy Benefia znajdują się też inne ubezpieczenia komunikacyjne – np. GAP. Aby je kupić, klient musi skontaktować się z przedstawicielem ubezpieczyciela.

Czy kalkulator OC i AC Benefia zapewnia najlepszą ofertę?

Kalkulator zamieszczony na stronie internetowej firmy Benefia prezentuje użytkownikowi ofertę jedynie jednego ubezpieczyciela. Bez porównania jej z propozycjami innych firm trudno stwierdzić, czy jest ona najkorzystniejsza zarówno pod względem ceny, jak i zakresu ochrony. Właśnie dlatego warto skorzystać również z naszego kalkulatora OC/AC.

Zamieszczony na naszej stronie internetowej kalkulator OC/AC:

  • Pozwala porównać ofertę firmy Benefia z propozycjami innych ubezpieczycieli
  • Daje wybór spośród większej liczby kombinacji – ich liczba zależy jednak od danych kierowcy i parametrów pojazdu,
  • Umożliwia znalezienie optymalnego pakietu ubezpieczeń

Przykład: Ford Fiesta z 2017 r. z silnikiem o pojemności 1084 cm3 – dla tego pojazdu pakietu ubezpieczeń szuka właścicielka, 50-letnia pani Maria z Częstochowy. Przywiązanie do marki Benefia sprawia, że kobieta bierze pod uwagę oferty tylko tej firmy. Lista propozycji z logo Benefia okazała się długa, a właścicielka Forda Fiesty może wybierać wśród różnych kombinacji produktów ubezpieczeniowych.

Porównanie ofert benefia

Skorzystaj z szybkiego kalkulatora OC/AC

Stefania Stuglik
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© 2024 Rankomat.pl sp. z o.o. (dawniej: Rankomat sp. z o.o. sp.k.)