Zniżka na ubezpieczenie z Kartą Dużej Rodziny – ile można zaoszczędzić?

Rodzice i troje dzieci

Rodziny wielodzietne (przynajmniej z trójką dzieci) mogą zaoszczędzić na zakupie ubezpieczeń – wystarczy, że założą Kartę Dużej Rodziny. Które firmy ubezpieczeniowe są partnerem akcji? Jakie zniżki na ubezpieczenia przysługują na Kartę Dużej Rodziny?

Posiadanie dużej rodziny oznacza sporo wydatków. Jak mądrze oszczędzać? Jednym ze sposobów jest założenie Karty Dużej Rodziny. Zapewnia ona zniżki zarówno podczas codziennych zakupów spożywczych, jak i przy kupowaniu produktów ubezpieczeniowych, które mogą wesprzeć rodzinę w wielu sytuacjach.

Czym jest i komu przysługuje Karta Dużej Rodziny?

Karta Dużej Rodziny to nazwa ogólnopolskiego programu wspierającego rodziny wielodzietne i jednocześnie nazwa dokumentu wydawanego takim rodzinom. Program ten nie jest nowością – rodziny z przynajmniej trójką dzieci mogą z niego korzystać od 2014 r. Karta Dużej Rodziny uprawnia do zniżek w różnych instytucjach publicznych i wielu prywatnych firmach, które dołączyły do akcji.

Komu przysługuje Karta Dużej Rodziny? Uzyskać ją mogą:

 • Rodzic, który ma lub miał na utrzymaniu co najmniej troje dzieci – korzysta on z Karty Dużej Rodziny dożywotnio
 • Dzieci w wieku do 18 lat lub do 25 lat – w przypadku dzieci kontynuujących naukę
 • Dzieci mające orzeczenie o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności – bez ograniczeń wiekowych na czas obowiązywania orzeczenia o niepełnosprawności

Jednocześnie otrzymanie Karty Dużej Rodziny nie jest obwarowane kryterium dochodowym – wystarczy tylko złożyć wniosek. Założenie Karty Dużej Rodziny jest bezpłatne.

Jakie korzyści daje Karta Dużej Rodziny?

Karta Dużej Rodziny zapewnia zniżki na różne produkty i usługi, np. ubezpieczenia, przejazdy komunikacją miejską, żywność, odzież i obuwie, usługi telekomunikacyjne czy usługi sportowe. Nie sposób wymienić wszystkich branż, w których działają partnerzy akcji.

Lista podmiotów, które przystąpiły do Karty Dużej Rodziny, systematycznie rozszerza się o kolejne. Z tego powodu warto na bieżąco sprawdzać zmiany w wykazie uczestników programu. Można to zrobić na dwa sposoby:

 • Korzystając z wyszukiwarki partnerów – jest ona dostępna na stronie internetowej Emp@tia
 • Korzystając z mapy, aby znaleźć punkty honorujące Kartę Dużej Rodziny w pobliżu miejsca zamieszkania – również jest to możliwe poprzez stronę Emp@tia

Jakie firmy ubezpieczeniowe są partnerami Karty Dużej Rodziny?

Wśród firm, które przystąpiły do akcji, znajdują się też firmy ubezpieczeniowe. Inaczej mówiąc, Karta Dużej Rodziny zapewnia zniżki na ubezpieczenia. Którzy ubezpieczyciele proponują wielodzietnym rodzinom rabaty na swoje produkty?

Karta Dużej Rodziny zniżki ubezpieczenia – lista firm ubezpieczeniowych

UbezpieczycielRodzaj ubezpieczenia
AvivaUbezpieczenie na życie i zdrowie
Link4Ubezpieczenia komunikacyjne
Ubezpieczenie mieszkania lub domu
Ubezpieczenie turystyczne
Nationale-NederlandenUbezpieczenie turystyczne
Ubezpieczenie dziecka
Ubezpieczenie roweru i rowerzysty
Ubezpieczenie domu i mieszkania
PZUUbezpieczenie mieszkaniowe
Ubezpieczenie turystyczne
Ubezpieczenie opieka medyczna
Ubezpieczenie życie i zdrowie
TUW „TUW”Ubezpieczenie mieszkania lub domu
Ubezpieczenie gospodarstw rolnych
Ubezpieczenie NNW
Ubezpieczenia komunikacyjne

Sprawdź ofertę OC Link4 z Kartą Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny zniżki ubezpieczenia – Aviva

Aktualna oferta firmy Aviva dla rodzin z Kartą Dużej Rodziny dotyczy zniżek na ubezpieczenie z kategorii na życie i zdrowie. Rabat w wysokości 50 proc. jest przyznawany na wybrane umowy dodatkowe, których celem jest zapewnienie dzieciom wsparcia w razie problemów ze zdrowiem lub nieszczęśliwego wypadku.

Aby otrzymać zniżkę na ubezpieczenie, rodzic musi:

 • Kupić ubezpieczenie Twoje Życie lub Twój Plan
 • Dodatkowo ubezpieczyć życie co najmniej trójki swoich dzieci

Gdyby dziecko m.in. poważnie zachorowało, doznało uszczerbku na zdrowiu lub konieczna była jego hospitalizacja, rodzic otrzyma finansowe wsparcie. Przykładowo po złamaniu czy skręceniu kończyny przez dziecko, ubezpieczyciel pokrywa koszty rehabilitacji do kwoty 15 tys. zł.

Karta Dużej Rodziny zniżki ubezpieczenia – LINK4

Również LINK4 jest partnerem Karty Dużej Rodziny – wielodzietne rodziny otrzymają zniżki na ubezpieczenia komunikacyjne, nieruchomości i turystyczne. Oferta rabatowa LINK4 wynosi od 4 do 7 proc.

Kup OC już od 280 zł!

Bez wychodzenia z domu
 • Ceny oc w 5 minut
 • Porównaj oferty 14 towarzystw
 • Pomoc 200 agentów
Przejdź do porównywarki

Jak można przeczytać na stronie internetowej LINK4, rodziny posiadające Kartę Dużej Rodziny mogą liczyć nie tylko na zniżki na ubezpieczenia – mogą też korzystać z innych promocji dostępnych w momencie zakupu polis.

Karta Dużej Rodziny zniżki ubezpieczenia – Nationale-Nederlanden

Karta Dużej Rodziny jest honorowana także przez Nationale-Nederlanden. Ten ubezpieczyciel oferuje następujące rabaty:

 • Ubezpieczenie turystyczne (świat lub Polska) – 20 proc. zniżki
 • Ubezpieczenie dziecka – 10 proc. zniżki
 • Ubezpieczenie roweru i rowerzysty – 5 proc. zniżki
 • Ubezpieczenie domu i mieszkania – 10 proc. zniżki

Dla przykładu w ramach ostatniego z wymienionych ubezpieczeń Nationale-Nederlanden zapewnia ochronę przed szeregiem zdarzeń losowych, w tym zalaniem czy pożarem. Do ubezpieczenia można zgłosić nieruchomość o wartości do 1,5 mln zł.

Karta Dużej Rodziny zniżki ubezpieczenia – PZU

PZU jest kolejnym partnerem programu. Rodziny wielodzietne, które w trakcie zakupu ubezpieczeń okażą Kartę Dużej Rodziny, mogą liczyć na więcej niż tylko zniżkę. Aktualne rabaty prezentują się następująco:

 • Ubezpieczenie mieszkaniowe PZU Dom – 10 proc. zniżki (dotyczy nowego ubezpieczenia)
 • Ubezpieczenie turystyczne PZU Wojażer – 10 proc. zniżki
 • Ubezpieczenie opieka medyczna PZU Zdrowie – 20 proc. zniżki na konsultacje lekarskie i 10 proc. zniżki na badania (np. diagnostyka)

Wybierając ubezpieczenie z kategorii życie i zdrowie (PZU Ja Plus), rodziny dodatkowo mogą uzyskać świadczenia wyższe o 30 proc.

Karta Dużej Rodziny zniżki ubezpieczenia – TUW „TUW”

Do akcji Karta Dużej Rodziny przyłączyło się też Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”. Zniżki można uzyskać na ubezpieczenia z następujących kategorii:

 • Ubezpieczenia nieruchomości, gospodarstw rolnych i NNW – 30 proc. rabatu
 • Ubezpieczenia komunikacyjne – 15 proc. rabatu

Wybrane polisy w TUW „TUW” można kupić wyłącznie w placówkach. Ich lista znajduje się na stronie internetowej ubezpieczyciela.

Karta Dużej Rodziny – jak otrzymać zniżki przy zakupie ubezpieczenia?

Większość firm ubezpieczeniowych z powyższej listy umożliwia dziś zakup polisy przez internet (wyjątkiem jest TUW „TUW”). Udostępniają one w tym celu kalkulatory podobne do tego, który znajduje się na naszej stronie. Aby aktywować zniżkę, wystarczy w odpowiednie pole wpisać numer Karty Dużej Rodziny.

Mimo że Karta Dużej Rodziny u niektórych ubezpieczycieli zapewnia rabat, to trzeba pamiętać, że nie będzie on jedynym czynnikiem mającym wpływ na ostateczną cenę ubezpieczenia. To powoduje, że nie warto od razu skreślać ofert innych towarzystw, które nie zdecydowały się dołączyć do programu.

Poszukujesz ubezpieczenia komunikacyjnego? Porównaj oferty firm, które dołączyły do akcji Karta Dużej Rodziny z propozycjami innych ubezpieczycieli. W tym celu skorzystaj z naszego kalkulatora online.

Oblicz składkę OC/AC

Jak wyrobić Kartę Dużej Rodziny?

Wyrobienie Karty Dużej Rodziny nie jest czasochłonne ani kosztowne. Aby otrzymać Kartę, wystarczy złożyć wniosek do urzędu właściwego ze względu na miejsce zamieszkania. Można to zrobić na dwa sposoby:

 • Przez internet, za pośrednictwem wspomnianej już strony internetowej Emp@tia
 • Osobiście we właściwym urzędzie

Karta Dużej Rodziny jest imienna. Wydawana jest w dwóch formach – jako karta elektroniczna (potrzebna będzie aplikacja mObywatel) lub karta plastikowa.

Ze wzorem Karty można się zapoznać na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Podsumowanie

 • Karta Dużej Rodziny uprawnia do korzystania ze zniżek przygotowanych przez partnerów akcji – instytucje publiczne i prywatne firmy.
 • Z Karty Dużej Rodziny rodzic korzysta dożywotnio, z kolei dzieci do momentu osiągnięcia wieku 18 lat lub 25 lat, gdy kontynuują naukę.
 • Posiadanie Karty Dużej Rodziny zapewnia zniżki na ubezpieczenia – komunikacyjne, mieszkania lub domu, turystyczne i na życie.
 • Spośród firm ubezpieczeniowych do programu Karta Dużej Rodziny przystąpiły: Aviva, LINK4, Nationale-Nederlanden, PZU i TUW „TUW”.
 • Karta Dużej Rodziny jest wydawana bezpłatnie, na wniosek. Karta jest dostępna w formie plastikowej lub elektronicznej.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

 1. Czy Karta Dużej Rodziny zapewnia zniżki tylko na ubezpieczenia komunikacyjne?

  Niekoniecznie. Ubezpieczyciele sami podejmują decyzję, w jakim zakresie będą uczestniczyć w programie Karta Dużej Rodziny. To sprawia, że u niektórych ubezpieczycieli można otrzymać zniżki również na inne ubezpieczenia, np. na życie i zdrowie, mieszkania lub dom czy turystyczne.

 2. W jakich firmach można dostać zniżki na ubezpieczenia OC/AC, mając Kartę Dużej Rodziny?

  Aktualnie Karta Dużej Rodziny zapewnia zniżki na ubezpieczenia komunikacyjne tylko u dwóch ubezpieczycieli – są to LINK4 i TUW „TUW”. Propozycje firm ubezpieczeniowych się jednak zmieniają, pojawiają się też sezonowe promocje. Właśnie dlatego za każdym razem warto sprawdzić aktualną ofertę.

 3. Czy Karta Dużej Rodziny rzeczywiście pozwala zaoszczędzić na ubezpieczeniach?

  Ubezpieczyciele przyznają posiadaczom Karty Dużej Rodziny określone zniżki na ubezpieczenia. Trzeba jednak pamiętać, że upust nie oznacza jeszcze, że dana firma ma najkorzystniejszą ofertę – ceny polis zależy od wielu czynników. Z tego względu, choć osoby z Kartą Dużej Rodziny mogą liczyć na zniżki przy zakupie ubezpieczenia u niektórych ubezpieczycieli, to warto porównać także propozycje innych firm.

 4. Czy Karta Dużej Rodziny obowiązuje w całej Polsce?

  Karta Dużej Rodziny obowiązuje na terenie całej Polski, przy czym zniżki można otrzymać jedynie w sklepach, firmach i placówkach, które są partnerami akcji. Aktualna lista partnerów Karty Dużej Rodziny w 2022 r. jest dostępna na stronie internetowej Emp@tia.

Michalina Miotk
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments