Ubezpieczenie YU! z aplikacją Yanosik – czy warto je kupić?

Aplikacja YU! podczas jazdy

Jesteś kierowcą, który zwraca uwagę nie tylko na ograniczenia prędkości, ale również stosuje się do zasad ecodrivingu? Masz zatem szansę na tańsze ubezpieczenia komunikacyjne – poznaj YU ubezpieczenia i sprawdź, czy warto się nimi zainteresować.

Spersonalizowane produkty w branży ubezpieczeniowej są obecne już od dawna. Jednak wiele z nich, np. ubezpieczenia komunikacyjne, opierają się na pewnych założeniach i statystykach. YU ubezpieczenia to produkt nowatorski pod tym względem, że uwzględnia dodatkowe parametry w procesie wyliczania składki – mowa o stylu jazdy kierowcy, który z kolei jest oceniany na podstawie danych zgromadzonych przez aplikację Yanosik.

Czym jest ubezpieczenie YU!?

Ubezpieczenie YU! to nazwa handlowa polis komunikacyjnych oferowanych użytkownikom aplikacji Yanosik. YU ubezpieczenia to wspólny projekt twórców aplikacji Yanosik i Ergo Hestii – sopockiej firmy ubezpieczeniowej, która jest dobrze znana kierowcom. Co to oznacza? Dystrybucją ubezpieczenia YU! wśród klientów zajmuje się Yanosik, z kolei ochronę ubezpieczeniową zapewnia Ergo Hestia.

YU ubezpieczenia to pakiet polis komunikacyjnych – kierowcy mogą kupić nie tylko ubezpieczenie OC, ale również:

 • ubezpieczenie AC – ubezpieczenie chroniące od zdarzeń losowych jest szczególnie popularne wśród właścicieli nowych pojazdów;
 • ubezpieczenie NNW – polisa stanowi finansowe zabezpieczenie dla kierowcy i pasażera, z którego mogą oni skorzystać po odniesieniu poważnych obrażeń w wypadku;
 • ubezpieczenie assistance – to pomoc drogowa, w ramach której kierowca może uzyskać m.in. holowanie do warsztatu samochodowego.

Kto może kupić ubezpieczenie YU!?

Ubezpieczenia komunikacyjne oferowane przez firmy ubezpieczeniowe są dostępne dla wszystkich właścicieli pojazdów, podczas gdy YU ubezpieczenia proponowane są konkretnej grupie kierowców – to użytkownicy aplikacji Yanosik. Oznacza to, że produktów sprzedawanych pod nazwą YU ubezpieczenia nie można kupić np. u agenta Ergo Hestii.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać ofertę ubezpieczenia YU!?

Zaciekawiły Cię ubezpieczenia, które są rezultatem współpracy aplikacji Yanosik i firmy Ergo Hestia? Aby otrzymać ofertę, nie wystarczy, że zadzwonisz na infolinię. Z uwagi na formułę ubezpieczeń (pay how you drive – płać jak jeździsz) dostaniesz ją dopiero wówczas, gdy ubezpieczyciel sprawdzi Twój styl jazdy.

YU ubezpieczenia – trzy kroki, aby otrzymać ofertę:

 1. Pobierz na swojego smartfona aplikację Yanosik
 2. Dodaj samochód, z którego korzystasz
 3. Pamiętaj o włączeniu aplikacji podczas jazdy

Do przedstawienia oferty potrzebne są dane z 10 tras, przy czym nie trzeba jeździć daleko – na stronie www.payhowyudrive.pl nie został sprecyzowany dystans.

Jaki jest zakres ochrony z polisy YU!?

YU ubezpieczenia to nie tylko OC, ale również AC, NNW i assistance. A to oznacza, że kierowanie się wyłącznie ceną jest błędem – trzeba jeszcze uwzględnić proponowany zakres ochrony. Jak prezentuje się oferta aplikacji Yanosik i sopockiego ubezpieczyciela?

YU ubezpieczenia – AC

Ubezpieczenie AC zapewnia odszkodowanie, gdy dojdzie do utraty, zniszczenia lub uszkodzenia pojazdu. Ergo Hestia proponuje dwa warianty AC – Podstawowy i Rozszerzony. Różnią się one m.in. sposobem likwidacji szkody oraz zakresem terytorialnym.

Ubezpieczenie YU! AC – porównanie wariantów

Wariant PodstawowyWariant Rozszerzony
Zakres ochronyKradzież pojazduPrzykłady: zderzenie, wandalizm, pożar, kradzież
Likwidacja szkody-Kosztorys lub sieć partnerska
Zakres terytorialnyPolskaEuropa, Algieria, Iran, Izrael, Maroko, Tunezja

Często podróżujesz na Białoruś, Ukrainę, do Mołdawii lub Rosji? Musisz zgodzić się na udział własny w szkodzie w wysokości 1000 zł, przy czym nie ma on zastosowania m.in. gdy dojdzie do zderzenia się pojazdów.

YU ubezpieczenia – NNW

YU ubezpieczenia to także ubezpieczenie NNW – wypłata świadczenia ma miejsce po nieszczęśliwym wypadku. Ergo Hestia zapewnia ochronę zarówno kierowcy, jak i pasażerom na terenie całego świata. Jak prezentuje się oferta?

Ubezpieczenie YU! NNW zapewnia:

 • jednorazowe świadczenie – w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu ubezpieczonego;
 • świadczenie, gdy ubezpieczony będzie czasowo niezdolny do wykonywania pracy lub nauki – wysokość świadczenia jest ustalana zgodnie z OWU;
 • wypłatę świadczenia w wysokości 100 proc. sumy ubezpieczenia po śmierci ubezpieczonego – pieniądze otrzymują bliscy.

Kup OC już od 280 zł!

Bez wychodzenia z domu
 • Ceny oc w 5 minut
 • Porównaj oferty 14 towarzystw
 • Pomoc 200 agentów
Przejdź do porównywarki

Na co warto zwrócić uwagę? Ubezpieczenie YU! NNW nie zapewnia pokrycia kosztów rehabilitacji. Ubezpieczyciel nie zapłaci też za ewentualny transport ubezpieczonego (ubezpieczonych).

YU ubezpieczenia – assistance

Awaria na drodze, kradzież akumulatora, pożar – to przykładowe sytuacje, gdy przydaje się assistance. YU ubezpieczenia obejmują ten produkt ubezpieczeniowy w dwóch wariantach – Podstawowym i Rozszerzonym. Z jakich świadczeń – w razie problemów na drodze – mogą skorzystać kierowcy?

Ubezpieczenie YU! assistance – porównanie wariantów

Wariant PodstawowyWariant Rozszerzony
Zakres terytorialnyPolskaEuropa, Algieria, Iran, Izrael, Maroko, Tunezja
Naprawa na miejscu zdarzenia
Holowanie pojazduDo 150 km, maks. 2 razy w okresie ubezpieczeniaPolska – 500 km, za granicą – 250 km, maks. 2 razy w okresie ubezpieczenia
Pojazd zastępczy-Wypadek, kradzież – do 5 dni
Kontynuacja podróżyDo 50 kmDo 100 km
Zakwaterowanie-Kradzież – do 2 dni
Parking strzeżony-Limit 300 zł

O czym trzeba pamiętać? Wariant Podstawowy ubezpieczenia YU! assistance zapewnia pomoc po wypadku, awarii i unieruchomieniu pojazdu. Jeżeli chcesz skorzystać ze świadczeń assistance również po kradzieży auta lub jego elementów, wybierz wariant Rozszerzony ubezpieczenia YU! assistance.

Ile kosztuje ubezpieczenie YU!?

Cena ubezpieczeń komunikacyjnych to coś, co interesuje każdego kierowcę. Jednak składka YU ubezpieczeń – podobnie jak składki wszystkie pozostałych ubezpieczeń skierowanych do właścicieli pojazdów – jest wyliczana indywidualnie. W tym przypadku ubezpieczyciel nie opiera się jednak jedynie na danych o kierowcy i pojeździe – pod uwagę brany jest też styl jazdy kierowcy.

Gdy mowa o stylu jazdy, ubezpieczyciel uwzględnia następujące kryteria:

 • pora użytkowania pojazdu – ubezpieczyciel sprawdza, jakie trasy kierowca pokonuje w godzinach nocnych, a jakie w dzień;
 • eko jazda – analiza obejmuje sprawdzenie, czy kierowca jeździ ekonomicznie;
 • obszar – ubezpieczyciel sprawdza, jaką część trasy kierowca pokonuje w terenie zabudowanym i niezabudowanym.

Jak kupić ubezpieczenie YU!?

Uważasz, że YU ubezpieczenia to ciekawa propozycja? Aby poznać ofertę, przejdź na stronę internetową www.payhowyudrive.pl i następnie zostaw swoje dane – imię, nazwisko i numer telefonu. W odpowiedzi skontaktuje się z Tobą konsultant i przedstawi Ci szczegóły. Możesz zadać mu też dodatkowe pytania, jeżeli takie masz.

Czy warto kupić ubezpieczenie YU!?

Jak można przeczytać na stronie www.payhowyudrive.pl, YU ubezpieczenia są dedykowane kierowcom, którzy jeżdżą odpowiedzialnie. Oznacza to jazdę nie tylko zgodną z przepisami, ale również ekonomiczną i płynną. To właśnie tacy kierowcy mogą sporo zaoszczędzić na zakupie polisy. Czy zatem warto kupić YU ubezpieczenia? To kwestia indywidualna – aby poznać odpowiedź, należy przeanalizować zalety i wady tego produktu.

Zalety i wady ubezpieczenia YU!

YU ubezpieczenia mają niewątpliwie sporo zalet. Kierowcy mogą otrzymać bardziej spersonalizowaną ofertę, niż ma to miejsce w przypadku standardowych propozycji. Dodatkowo YU ubezpieczenia obejmują najpopularniejsze produkty ubezpieczeniowe na rynku – AC, NNW i assistance. Polisy te są dostępne w różnych wariantach.

Z drugiej strony YU ubezpieczenia mają pewne wady – wymienić należy:

 • ograniczony dostęp – produkty ubezpieczeniowe są dostępne wyłącznie dla kierowców korzystających z aplikacji Yanosik;
 • konieczność czekania na ofertę – przedstawienie propozycji wymaga zebrania danych o stylu jazdy kierowcy;
 • brak porównania – kierowca otrzymuje ofertę wyłącznie od jednej firmy ubezpieczeniowej, z którą współpracuje Yanosik.

Nadal masz wątpliwości, czy warto kupić YU ubezpieczenia? Zatem pozostaje sprawdzić, jak ta oferta prezentuje się na tle innych.

Gdzie i jak kupić najtańsze ubezpieczenie samochodu?

Ubezpieczenie samochodu możesz kupić przez internet, podczas rozmowy telefonicznej z agentem czy wreszcie w stacjonarnym punkcie sprzedaży. Chcesz poznać propozycje różnych firm ubezpieczeniowych obecnych na polskim rynku? Skorzystaj z naszego kalkulatora OC/AC – wystarczy, że podasz podstawowe dane, a otrzymasz oferty od różnych ubezpieczycieli.

Oblicz składkę OC/AC

Zapoznając się z propozycjami wielu firm ubezpieczeniowych, możesz nie tylko sprawdzić, czy YU ubezpieczenia są konkurencyjne, ale uzyskać zakres ochrony odpowiadający Twoim potrzebom.

Podsumowanie

 • YU ubezpieczenia to ubezpieczenia oferowane przez firmę Ergo Hestia, których dystrybutorem jest aplikacja Yanosik.
 • W ramach YU ubezpieczenia oferowane są cztery produkty ubezpieczeniowe dedykowane kierowcom: OC, AC, NNW i assistance.
 • Aby kupić YU ubezpieczenia, kierowca musi aktywnie korzystać z aplikacji Yanosik – zebrane dane służą do obliczenia składki.
 • Cena YU ubezpieczenia jest wyliczana indywidualnie dla każdego kierowcy i zależy również od stylu jego jazdy.
 • Aby sprawdzić czy YU ubezpieczenia są konkurencyjne, ofertę warto porównać z propozycjami wyliczonymi w naszym kalkulatorze.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

 1. Jak długo trzeba czekać na możliwość otrzymania oferty YU!? 

  Aby otrzymać ofertę YU!, kierowca musi pokonać przynajmniej 10 tras różnej długości z włączoną aplikacją Yanosik. W zależności od częstotliwości korzystania z samochodu może to zająć od kilku dni do kilku tygodni.

 2. Jaka firma sprzedaje ubezpieczenia YU!?

  Twórcy aplikacji Yanosik zdecydowali się na współpracę z firmą Ergo Hestia. To właśnie ta firma ubezpieczeniowa zapewnia ochronę ubezpieczeniową YU!. Dystrybutorem YU ubezpieczeń jest z kolei aplikacja Yanosik.

 3. Ile kosztuje korzystanie z Yanosika?

  Sama aplikacja jest bezpłatna. Ponieważ każdy użytkownik aplikacji Yanosik otrzymuje indywidualną ofertę ubezpieczeń, trudno wskazać konkretną cenę polisy. Jeżeli chcesz poznać propozycję ubezpieczenia, pozostaje tylko zainstalować aplikację i korzystać z niej podczas jazdy.

 4. Jak zainstalować i korzystać z aplikacji Yanosik?

  To bardzo proste – aplikację Yanosik znajdziesz zarówno w sklepie AppStore, jak i Google Play. Instalacja jest prosta i nie wymaga większej uwagi użytkownika. Po zainstalowaniu aplikacji należy dodać pojazd i pamiętać o jej uruchamianiu przed jazdą.

 5. Czy YU! jest tańsze niż inne ubezpieczenia komunikacyjne?

  YU! może być tańsze, ale nie jest to pewnik. Aby mieć punkt odniesienia, warto skorzystać z naszego kalkulatora OC/AC – to sposób, aby sprawdzić, czy YU ubezpieczenia rzeczywiście są ciekawą alternatywą dla polis sprzedawanych przez inne firmy.

Michalina Miotk
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments