Kalkulator OC AC Hestia

logo Ergo Hestia
Sopockie towarzystwo ubezpieczeń Ergo Hestia proponuje klientom szeroki wybór ubezpieczeń komunikacyjnych. Czy składkę można wyliczyć przez internet? Czy w ten sam sposób można również zakupić polisę? Prześwietlamy ofertę przygotowaną przez Ergo Hestia dla kierowców.

Skorzystaj z szybkiego kalkulatora OC/AC i oszczędź do 50%!

Jakie ubezpieczenia mogą kupić kierowcy w Ergo Hestia?

Ergo Hestia należy do firm ubezpieczeniowych oferujących szeroki wybór ubezpieczeń komunikacyjnych. Kierowcy w jednym miejscu mogą kupić:

1. OC posiadaczy pojazdów mechanicznych

Ergo Hestia proponuje obowiązkowe OC w trzech wariantach. Wybór drugiego i trzeciego wariantu oznacza zakup OC wraz z wybranymi ubezpieczeniami dodatkowymi. O jakich ubezpieczeniach mowa? Ich listę wraz z opisem prezentujemy poniżej.

Ubezpieczenie szyb✓Ochrona na terenie Polski

✓Suma ubezpieczenia do 5 000 zł, udział własny 50 zł

✓Holowanie pojazdu, gdy uszkodzenie szyby uniemożliwia kontynuowanie podróży
Holowanie pojazdu✓Usługa realizowana na terenie Polski

✓Limit wynosi 150 km

✓Suma ubezpieczenia to 2000 zł
Pojazd zastępczy✓Przysługuje na maksymalnie 3-dniowy okres naprawy pojazdu

✓Suma ubezpieczenia wynosi 3000 zł
Telefoniczny Asystent Prawny✓Ubezpieczyciel zapewnia telefoniczne porady prawne – pytania mogą dotyczyć wyłącznie spraw związanych z ubezpieczeniem pojazdu
Ochrona utraty zniżki OC✓To ubezpieczenie, które gwarantuje, że spowodowana w czasie obowiązywania umowy szkoda nie zostanie uwzględniona podczas obliczania składki na kolejny rok

Oblicz składkę OC/AC

2. Autocasco (AC)

Naprawa po uszkodzeniu pojazdu i odszkodowanie po pożarze czy kradzieży – to przykłady świadczeń zapewnianych przez AC. Ergo Hestia proponuje to ubezpieczenie również w wersji all risk. Kierowcy mogą skorzystać z różnych rozszerzeń, np. stałej sumy ubezpieczenia, czy ochrony utraty zniżek. Do wyboru są też ubezpieczenia dodatkowe, w tym bagażu.

3. Assistance – produkt jest oferowany pod nazwą Car Assistance

Polisa zapewnia pomoc fachowców m.in. po spowodowaniu kolizji, awarii czy akcie wandalizmu. W zależności od wybranego pakietu kierowca może uzyskać nielimitowane holowanie w Polsce, dowóz paliwa czy pojazd zastępczy, który będzie mógł być użytkowany przez okres do 20 dni.

4. NNW kierowcy i pasażerów

Ubezpieczenie NNW to kolejna propozycja Ergo Hestia dla kierowców. Ochrona działa na terenie całego świata, a suma ubezpieczenia wynosi nawet 60 000 zł. Ubezpieczyciel nie wymaga przy tym zakupu OC czy AC – NNW kierowcy i pasażerów można kupić bez wymienionych polis.

Ubezpieczyciel proponuje też ubezpieczenia komunikacyjne w pakiecie ERGO 7. To produkty przeznaczone dla osób fizycznych wykorzystujących samochód wyłącznie do celów prywatnych.

Dlaczego Ergo Hestia nie udostępnia internetowego kalkulatora OC/AC?

Mimo że Ergo Hestia jest firmą prokonsumencką, o czym może świadczyć fakt, że posiada ona Rzecznika Klienta, to jednak nie przewiduje ona udostępniania kalkulatora OC/AC na firmowej stronie internetowej. Dlaczego? Ergo Hestia stawia na inny model dystrybucji oferowanych produktów – sprzedażą zajmują się agenci ubezpieczeniowi.

Gdzie znaleźć agenta Ergo Hestia w pobliżu swojego miejsca zamieszkania? Na stronie tego ubezpieczyciela znajduje się wyszukiwarka punktów sprzedaży ubezpieczeń – wystarczy z niej skorzystać, aby umówić się na spotkanie.

Kalkulator Hestia kontakt

Czy w Ergo Hestia można kupić ubezpieczenia zdalnie?

Ergo Hestia nie oferuje możliwości wyliczenia składki ubezpieczeń komunikacyjnych przez internet, klienci nie mogą też kupić polisy np. przez telefon. Aby nabyć OC, AC czy inne polisy, należy skontaktować się z agentem ubezpieczeniowym.

Podejście Ergo Hestia do sprzedaży produktów ubezpieczeniowych może dziwić – dziś większość ubezpieczycieli decyduje się na dystrybucję ubezpieczeń właśnie przez internet. Z drugiej strony trzeba pamiętać, że ten ubezpieczyciel stworzył dwie marki oferujące ubezpieczenia przez internet – mtu24.pl i You Can Drive. Ich oferty możesz sprawdzić w naszym kalkulatorze cen OC i AC

Oblicz składkę OC/AC

W ostatnich latach do zakupu ubezpieczeń komunikacyjnych przez internet przekonuje się coraz więcej kierowców. Istnieje zatem szansa, że w przyszłości w ofercie Ergo Hestia zostaną wprowadzone zmiany i na stronie internetowej firmy pojawi się kalkulator OC/AC.

Stefania Stuglik
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© 2024 Rankomat.pl sp. z o.o. (dawniej: Rankomat sp. z o.o. sp.k.)