TERAZ by Aviva – autocasco na godziny

kobiety sprawdzają umowę AC

Na ubezpieczenie AC decydują się przede wszystkim właściciele nowych pojazdów. Użytkownicy starszych aut świadomie rezygnują z dodatkowej ochrony, a powodem jest głównie jej wysoka cena. Z myślą o tej grupie kierowców Aviva przygotowała nowy rodzaj ubezpieczenia AC – polisę na godziny. Jak działa TERAZ by Aviva i czy opłaca się z niej korzystać? Sprawdzamy!

Autocasco to ubezpieczenie dobrowolne, którym – według badań firmy Aviva – objętych jest ok. 30 proc. wszystkich samochodów zarejestrowanych w Polsce. Powodem małego zainteresowania tym produktem ubezpieczeniowym jest jego relatywnie wysoka cena. Wielu właścicieli, zwłaszcza starszych pojazdów, wychodzi z założenia, że koszt zakupu ubezpieczenia AC nie jest proporcjonalny do wartości ich samochodu. Z kolei młodzi kierowcy, których ubezpieczyciele traktują wyjątkowo surowo, nie zawsze mogą pozwolić sobie na taki wydatek. Właśnie tym grupom kierowców Aviva dedykuje nowy produkt – autocasco na godziny.

Czym jest autocasco na godziny od Aviva?

Jak sama nazwa wskazuje, TERAZ by Aviva to ubezpieczenie, które można kupić na krótki czas – minimalnie na 3 godziny, a maksymalnie na 30 dni. W tym okresie ubezpieczyciel gwarantuje klientowi pełną ochronę wynikającą z ubezpieczenia AC. Dodatkowo firma proponuje kierowcom rozszerzenie zakupionego ubezpieczenia AC na godziny o assistance. W jego ramach mogą oni liczyć na pojazd zastępczy na 7 dni oraz na holowanie po wypadku/awarii do serwisu Avivy lub wskazanego miejsca (maksymalnie do 200 km).

Ubezpieczenie TERAZ by Aviva działa zarówno na terenie Polski, jak i za granicą. W drugim przypadku firma wprowadziła jednak ograniczenia – polisa jest nieaktywna na terenie Rosji, nie zadziała w razie kradzieży pojazdu, do której doszło na terenie Białorusi, Ukrainy i Mołdawii.

Dla kogo jest TERAZ by Aviva?

TERAZ by Aviva to innowacyjny produkt – dotychczas ubezpieczenia na godziny nie miał w swojej ofercie żaden ubezpieczyciel. Nie każdy kierowca może jednak przetestować autocasco na godziny. Polisa jest dostępna wyłącznie dla klientów indywidualnych – ubezpieczony może zostać samochód osobowy, terenowy lub van. Dodatkowo samochód nie może mieć więcej niż 15 lat, a jego wartość nie może być wyższa niż 100 tys. zł. Umowy o polisę autocasco na godziny nie mogą zawrzeć właściciele pojazdów sprowadzanych z USA lub Kanady.

Z ubezpieczenia autocasco na godziny najbardziej skorzystają kierowcy okazjonalni, którzy jeżdżą relatywnie rzadko. Jak można przeczytać na firmowej stronie Avivy, ubezpieczenie zostało stworzone również z myślą o kierowcach wyjeżdżających w dłuższe trasy jedynie od czasu do czasu, np. w trakcie wakacji, tuż przed świętami czy na weekend do rodziny na drugi koniec Polski.

Kup OC już od 280 zł!

Bez wychodzenia z domu
  • Ceny oc w 5 minut
  • Porównaj oferty 14 towarzystw
  • Pomoc 200 agentów
Przejdź do porównywarki

Jak kupić ubezpieczenie AC na godziny?

Aviva maksymalnie uprościła proces zakupu ubezpieczenia autocasco na godziny – odbywa się on zdalnie. Jeżeli chcesz samodzielnie przetestować nowe ubezpieczenie, wystarczy, że:

  • na swoje urządzenie mobilne (np. smartfona) pobierzesz bezpłatną aplikację ze sklepów Google Play lub App Store,
  • stworzysz indywidualne konto,
  • wybierzesz polisę (możesz kupić samo AC lub AC z Assistance) i zeskanujesz kod AZTEC (znajdziesz go w dowodzie rejestracyjnym swojego pojazdu),
  • określisz okres ochrony, jakim jesteś zainteresowany,
  • opłacisz polisę (akceptowana jest też płatność kartą) – wycenę otrzymasz po zeskanowaniu wspomnianego wyżej kodu AZTEC.

Umowy nie trzeba drukować – wszystkie najistotniejsze informacje klient znajdzie w aplikacji. W razie kolizji lub wypadku szkodę również można zgłosić z jej poziomu.

Możliwość kupna polisy autocasco na godziny za pośrednictwem urządzeń mobilnych nie jest przypadkowa. Z jednej strony Aviva dostrzega popularny trend (jak podaje na swojej stronie internetowej w I kw. 2019 r. Polacy przeprowadzili ok. 100 mln transakcji mobilnych); z drugiej to rozwiązanie jest podyktowane specyfiką samego produktu, który ma być szybko dostępny, w dowolnym momencie.

Ile kosztuje ubezpieczenie autocasco na godziny?

Skoro dla wielu właścicieli pojazdów barierą dla kupna ubezpieczenia AC są wysokie koszty, to czy autocasco na godziny jest korzystną cenowo alternatywą? Przykładowe ceny Aviva podaje na swojej stronie internetowej – uśredniona składka za 6 godzin ubezpieczenia w kraju dla 10 najpopularniejszych samochodów ma kosztować od 27 do 38 zł. Kierowcy, którzy planują podróż za granicę, zapłacą od 42 do 67 zł.

Jak każda firma ubezpieczeniowa, Aviva promuje kierowców jeżdżących bezpiecznie. Ci, którzy dotychczas jeździli bezszkodowo, zapłacą mniej. Wyższe składki przewidziane są dla kierowców z kolizjami/wypadkami na koncie.

TERAZ by Aviva – alternatywa dla standardowego AC?

Czy nowy produkt ubezpieczeniowy – TERAZ by Aviva – to alternatywa dla umowy AC podpisywanej na cały rok? Z całą pewnością nie. Autocasco na godziny jest skierowane do konkretnej grupy kierowców – tych, którzy jeżdżą rzadko w dłuższe trasy i z tego względu nie potrzebują dodatkowej ochrony w każdym momencie. Właściciele pojazdów nowych czy w leasingu, w dalszym ciągu będą korzystać z tradycyjnych ubezpieczeń AC.

Michalina Miotk
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments