Kalkulator OC bez podawania danych osobowych

kobieta oblicza zwrot składki OC

Poszukujesz taniego ubezpieczenia OC? Oferty możesz porównać bez wychodzenia z domu, korzystając z kalkulatora OC. Jeżeli jednak interesuje Cię kalkulator OC bez podawania danych osobowych, to niestety nie znajdziesz takiego narzędzia. Sprawdź, jakie informacje musisz podać, aby otrzymać konkretną cenę i zakupić polisę w bezpiecznej porównywarce.

Kalkulatory OC AC, a raczej porównywarki, które prezentują propozycje wielu firm, zostały stworzone z myślą o właścicielach samochodów, którzy nie chcą tracić czasu na poszukiwanie najtańszego ubezpieczenia OC czy AC. Po porównaniu ofert użytkownik może też zakupić wybrane ubezpieczenie OC wraz z AC, NNW czy Assistance przez Internet. W ten sposób oszczędza nie tylko pieniądze, ale również czas, który musiałby poświęcić na spotkania z doradcami ubezpieczeniowymi. Wielu kierowców zadaje sobie jednak pytanie: czy taki kalkulator jest wiarygodny?

Kalkulator OC bez podawania danych osobowych – czym jest i jak działa?

Kalkulator OC bez podawania danych jest aktualnie rzadko spotykany. Jest to narzędzie wymagające udzielenia odpowiedzi na zaledwie kilka pytań o pojazd i pozwalające na pozostawianie swoich danych do kontaktu. Cenę polisy można poznać dopiero podczas rozmowy z agentem. Inaczej mówiąc, kalkulator OC bez podawania danych nie pozwala wyliczyć składki OC i kupić jej przez Internet.

Dlaczego kalkulator OC bez podawania danych to dziś rzadkość, a częściej spotykane są rozbudowane kalkulatory? Powodem jest zmiana oczekiwań kierowców, którzy nie chcą jedynie poznać przybliżonej składki, ale oczekują wiążącej ceny i możliwości zakupu ubezpieczenia bez wychodzenia z domu. Kalkulator umożliwiający wyliczenie składki OC i zakup polisy przez Internet znajdziesz w naszym serwisie.

Jakie dane trzeba podać w kalkulatorze OC?

Jeżeli nie kupujesz polisy OC po raz pierwszy, z pewnością doskonale wiesz, że w czasie spotkania z doradcą ubezpieczeniowym musisz odpowiedzieć na szereg pytań. Wszystkie te informacje są niezbędne do wyliczenia stawki składki ubezpieczeniowej. Nie inaczej jest w przypadku kalkulacji przeprowadzanych online.

Nawet najbardziej okrojone kalkulatory OC online wymagają od użytkowników podania pewnej puli informacji. Kalkulator zamieszczony na naszej stronie zawiera trzy rodzaje pytań.

Pojazd, który ma zostać ubezpieczony

Aby móc wyliczyć wysokość składki OC, każda firma ubezpieczeniowa wymaga podania danych osobowych kierowcy (zazwyczaj podstawowych) i danych pojazdu, który ma zostać objęty ochroną ubezpieczeniową. Podczas wypełniania formularza naszego kalkulatora, zostaniesz zapytany o następujące informacje:

 • Marka, model i wersja pojazdu według słowników Eurotax i Info-Ekspert
 • Rok produkcji pojazdu
 • Pojemność silnika i rodzaj paliwa
 • Aktualny przebieg pojazdu i przewidywany przebieg w ciągu najbliższego roku
 • Kraj pierwszej rejestracji pojazdu
 • Data pierwszej rejestracji
 • Rodzaj zainstalowanych w samochodzie zabezpieczeń antykradzieżowych (opcjonalnie – do AC)
 • Miejsce parkowania pojazdu (opcjonalnie – do AC)
 • Uszkodzenia pojazdu (opcjonalnie – do AC)

Pytania w kalkulatorze OC bez podawania danych mogłyby się ograniczać do dwóch pierwszych wymienionych na powyższej liście. Jednak tak skąpa ilość informacji nie pozwalałaby firmie ubezpieczeniowej na przedstawienie oferty.

Kierowca (kierowcy) i jego historia ubezpieczeniowa

Przy ustalaniu składki OC, firmy ubezpieczeniowe biorą pod uwagę również to, kto będzie kierował pojazdem. W kalkulatorze OC zamieszczonym na naszym portalu znajdziesz szereg pytań dotyczących kierowcy samochodu. Do wyliczenia składki niezbędne są następujące informacje:

 • Data urodzenia kierowcy
 • Data uzyskania przez kierowcę prawa jazdy kategorii B
 • Miejscowość zamieszkania kierowcy
 • Płeć, stan cywilny kierowcy i liczba posiadanych przez niego dzieci
 • Zawód wykonywany przez kierowcę
 • Liczba współwłaścicieli pojazdu
 • Historia szkód, przerwy w ubezpieczeniu

Z samochodu będzie korzystał dodatkowy kierowca? W jego przypadku będziesz musiał udzielić odpowiedzi na niektóre z podanych powyżej pytań.

Kwestie formalne, w tym zakres ubezpieczenia

Kalkulator OC online pozwala kupić nie tylko ubezpieczenie OC, ale również inne polisy. Zostaniesz w związku z tym zapytany o zakres ubezpieczenia – do polisy OC dodatkowo możesz wybrać AC, NNW i assistance. Aby wyliczyć składkę OC, potrzebna będzie też:

 • Data, od której ochrona ubezpieczeniowa ma obowiązywać
 • Informacja, czy pojazd jest zarejestrowany na firmę
 • Informacja, jak wykorzystywany jest pojazd, np. wyłącznie prywatnie

Za pomocą rozbudowanego kalkulatora OC możesz sprawdzić też cenę polisy OC dla auta, które dopiero zamierzasz kupić.

Krótka wersja kalkulatora OC AC – teraz porównanie cen ubezpieczenia jest jeszcze łatwiejsze!

Od marca 2024 r. porównanie ubezpieczenia OC i polis dodatkowych zostało uproszczone, dzięki zastosowaniu krótkiej wersji kalkulatora. Z takiego rozwiązania mogą skorzystać właściciele pojazdów zarejestrowanych na siebie jako osobę prywatną (bez współwłaściciela), którzy po raz pierwszy korzystają z kalkulatora OC AC rankomat.pl. 

Wystarczy, że nowy użytkownik porównywarki ubezpieczeń uzupełni 2 proste ekrany formularza. Pojawiają się na nich wyłącznie podstawowe pytania, potrzebne do precyzyjnego wyliczenia składki. Są to m.in. informacje dotyczące:

 • pojazdu (numeru rejestracyjnego pojazdu, wersji pojazdu),
 • kierowcy (data urodzenia, kod pocztowy w miejscu zamieszkania, miejsce parkowania pojazdu nocą) oraz młodego kierowcy (jeśli taki jest),
 • daty startu ubezpieczenia,
 • dodatkowej zgody na pobranie danych z UFG/CEPiK (jeżeli nie zaznaczysz takiej zgody, automatycznie zostaniesz przekierowany na standardowy, dłuższy formularz).

Co istotne, część informacji zaciąga się automatycznie po wpisaniu numeru rejestracyjnego Twojego pojazdu (samochodu czy motocykla). Nie musisz więc pamiętać szczegółowych danych auta.

Uwaga! Krótszy, uproszczony formularz w porównywarce również nie jest kalkulatorem OC bez podawania danych. Jego zaletą jest jedynie mniejsza liczba pytań i powiązanie z bazami UFG czy CEPiK.

Dane osobowe i PESEL – do czego są potrzebne te dane?

Jeżeli skorzystasz z naszego kalkulatora OC AC, szybko zorientujesz się, że niektóre pola są nieobowiązkowe. Mowa tu o imieniu i nazwisku oraz numerze PESEL właściciela pojazdu. Dlaczego nie musisz podawać tych danych i co zyskasz, wpisując je do formularza?

Kup OC już od 280 zł!

Bez wychodzenia z domu
 • Ceny oc w 5 minut
 • Porównaj oferty 14 towarzystw
 • Pomoc 200 agentów
Przejdź do porównywarki

Wyliczając składkę, niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe (należą do nich m.in. Proama, Generali czy Allianz) nie opierają się wyłącznie na informacjach przekazanych przez potencjalnego klienta, ale dodatkowo weryfikują jego historię ubezpieczeniową w bazie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG). Właśnie do tego celu potrzebują dostępu do wskazanych danych.

Co się stanie, jeżeli nie podasz numeru PESEL i danych osobowych? Nie otrzymasz propozycji od wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych. Inaczej mówiąc, będziesz wybierał spośród okrojonej, ale wciąż bardzo bogatej oferty ubezpieczycieli. Pamiętaj jednak, że aby zawrzeć umowę na odległość, po wyborze ubezpieczenia i tak będziesz musiał podać wszystkie dane osobowe.

Czy trzeba podać numer telefonu i adres e-mail?

Kalkulator OC bez podawania danych wymaga pozostawienia przez użytkownika danych kontaktowych. Dzięki temu agent może skontaktować się z potencjalnym klientem, zadać mu dodatkowe pytania i przedstawić ofertę. Korzystając z naszego rozbudowanego kalkulatora OC, również możesz podać numeru telefonu i adres e-mail, choć nie jest to konieczne. Dlaczego pytamy o te dane?

Jeżeli zostawisz:

 • Numer telefonu – skontaktuje się z Tobą nasz agent. To dobre rozwiązanie, jeżeli masz dodatkowe pytania lub potrzebujesz merytorycznego wsparcia przy wyborze najkorzystniejszego pakietu polis.
 • Adres e-mail – będziesz mógł w dowolnym momencie wrócić do kalkulacji. Na podany adres wyślemy Ci link do ofert. Dzięki temu nie będziesz musiał uzupełniać poszczególnych pól po raz kolejny, jeżeli ubezpieczenie samochodu chcesz nabyć w późniejszym terminie.

Podanie danych kontaktowych będzie konieczne, gdy zdecydujesz się na zakup polisy. Wówczas na wskazany przez Ciebie adres prześlemy dokumenty – umowę, OWU i dodatkowe informacje dotyczące polisy.

Czy podawane dane są bezpieczne?

Możesz mieć wątpliwości, czy podanie numeru PESEL przy wypełnianiu formularza zamieszczonego na naszej stronie na pewno jest bezpieczne. Chronimy dane każdego użytkownika. Informacje wpisane przez Ciebie w formularzu zostaną wykorzystane wyłącznie do wyliczenia składki ubezpieczenia OC, AC, NNW czy Assistance – w zależności od tego, jaką polisą będziesz zainteresowany. Jeżeli zostawisz adres e-mail, to otrzymasz od nas link do przeprowadzonej kalkulacji.

Chcesz, aby Twoje dane były bezpieczne? Korzystaj z kalkulatorów OC udostępnianych przez renomowane firmy. Pamiętaj, że zawsze możesz zgłosić żądanie usunięcia swoich danych – wystarczy, że skierujesz wniosek do administratora danych.

Również Twoje dane kontaktowe zostaną pod ochroną. Na podany przez Ciebie mail wyślemy link do dokonanych wyliczeń – w ten sposób nie będziesz musiał ponownie wypełniać wszystkich pól, gdy będziesz chciał np. zgłosić dodatkowego kierowcę.

Jeżeli masz wątpliwości lub chcesz porozmawiać o ubezpieczeniu OC AC, do Twojej dyspozycji są nasi konsultanci. Wystarczy, że zadzwonisz na naszą infolinię, a porozmawiasz ze specjalistą, który rozwieje Twoje wątpliwości i pomoże w wyborze optymalnej dla Ciebie polisy.

Dlaczego warto skorzystać z rozbudowanego kalkulatora OC?

Kalkulator OC bez podawania danych może wydawać się atrakcyjnym rozwiązaniem, ale w praktyce za jego pośrednictwem nie jest możliwe otrzymanie wiarygodnych informacji o składce OC. Tymczasem korzystając z naszego internetowego kalkulatora OC, możesz:

 • Znaleźć tanie OC lub pakiet polis o pożądanym zakresie – poniżej pokazujemy, jak duże mogą być różnice między cenami OC.
 • Otrzymać wiele ofert od różnych ubezpieczycieli – na liście współpracujących z nami firm znajdują się m.in. Link4, Allianz, Balcia, Ergo Hestia, Generali, Proama czy Uniqa.
 • Zawrzeć umowę bez wychodzenia z domu – wystarczy, że opłacisz składkę OC lub jej pierwszą ratę, a Twój pojazd zostanie objęty ubezpieczeniem.

Jeżeli masz pytania, możesz skorzystać też z pomocy naszych doradców, którzy pomogą Ci w wyborze dobrego ubezpieczenia.

Ile można zaoszczędzić, korzystając z rozbudowanego kalkulatora OC?

Zdecydowałeś, że w tym roku kupisz polisę OC przez Internet, ponieważ chcesz zaoszczędzić czas i pieniądze? Postaw na porównywarkę OC AC, dzięki której przeprowadzisz rzetelną kalkulację i poznasz oferty ubezpieczycieli, a także sfinalizujesz zakup wybranego ubezpieczenia OC AC. W ten sposób rzeczywiście zyskasz czas – niezbędne informacje będziesz musiał podać tylko raz.

Ile można zaoszczędzić? Sprawdziliśmy to na przykładzie 30-letniego Bartka, kierowcy z 10-letnim stażem, który na co dzień użytkuje samochód Audi A6 z 2010 r. (poj. silnika 2995 cm³, benzyna). Bartek mieszka w małej miejscowości – Radocza (województwo małopolskie). Mężczyzna uznał, że wystarczy mu wyłącznie ubezpieczenie OC.

Dwie najdroższe i dwie najtańsze oferty wyliczone za pośrednictwem kalkulatora OC

UbezpieczycielZakres ubezpieczeniaCena roczna
Uniqa
OC
AC
Assistance
NNW
489,00 zł* rata od 0 zł
Dodatkowo: RankoPomoc Prawna  
Balcia Insurance
OC
AC
Assistance
NNW
549,00 zł* rata od 0 zł
Dodatkowo: RankoPomoc Prawna  
Benefia
OC
AC
Assistance
NNW
972,00 zł* rata od 0 zł
Dodatkowo: RankoPomoc Prawna  
Wiener
OC
AC
Assistance
NNW
1002,00 zł* rata od 0 zł
Dodatkowo: RankoPomoc Prawna  
Uniqa
489,00 zł* rata od 0.00
OC
AC
Assistance
NNW
Dodatkowo: RankoPomoc Prawna
Balcia Insurance
549,00 zł* rata od 0.00
OC
AC
Assistance
NNW
Dodatkowo: RankoPomoc Prawna
Benefia
972,00 zł* rata od 0.00
OC
AC
Assistance
NNW
Dodatkowo: RankoPomoc Prawna
Wiener
1002,00 zł* rata od 0.00
OC
AC
Assistance
NNW
Dodatkowo: RankoPomoc Prawna

* Kalkulacja z 09.04.2024 r.

Okazało się, że samo ubezpieczenie OC jest droższe od OC wraz z assistance. Za 489 zł kierowca może uzyskać m.in. samochód zastępczy po kradzieży i holowanie po awarii czy wypadku na odległość do 75 km.

Ty również możesz zaoszczędzisz. Jeżeli w najbliższych dniach musisz kupić polisę OC, już dziś sprawdź, ile zyskasz, korzystając z intuicyjnego w obsłudze narzędzia, jakim jest kalkulator OC AC. Zaoszczędzone pieniądze z pewnością Ci się przydadzą!

Jaka porównywarka ubezpieczeń jest najlepsza?

Pamiętaj, że kalkulator cen OC nie może być narzędziem zbyt uproszczonym. Tylko po podaniu wszystkich informacji potrzebnych do wyliczenia składki uzyskasz rzetelną wycenę. Zwróć także uwagę na to, w jaki sposób Twoje dane będą chronione. Zauważ, że w dobrym, wiarygodnym i bezpiecznym kalkulatorze cen OC wszystkie połączenia są szyfrowane i zabezpieczone.

Zanim skorzystasz z internetowego kalkulatora sprawdź czy serwis, z którego korzystasz jest bezpieczny. Na jego stronie powinna znaleźć się informacja o szyfrowaniu połączenia pomiędzy Tobą a towarzystwem ubezpieczeniowym. Na przykład rankomat.pl – internetowa porównywarka ubezpieczeń zamieszcza takie wiadomości na podstronie „polityka prywatności”. Na jej stronie głównej znajdziesz również informację, że połączenia są szyfrowane kluczem SSL, a baza danych wszystkich klientów została zarejestrowana i spełnia wymagania biura Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (GIODO).

Podsumowanie

 • Kalkulator OC bez podawania danych to narzędzie coraz mniej popularne – zostało ono niemal całkowicie wyparte przez bardziej rozbudowany kalkulator OC.
 • Powodem malejącej popularności kalkulatora OC bez podawania danych jest brak możliwości poznania dokładnej ceny polisy.
 • Rozbudowane kalkulatory OC pozwalają wyliczyć składki OC i innych ubezpieczeń komunikacyjnych oraz zawrzeć umowę przez internet.
 • Korzystając z kalkulatora OC zamieszczonego na naszej stronie, nie musisz podawać danych osobowych (w tym numeru PESEL) i kontaktowych, aby poznać oferty. Te dane będą potrzebne dopiero w momencie zawierania umowy.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

 1. Czy kalkulator OC bez podawania danych jest popularny?

  Kalkulator OC bez podawania danych to narzędzie, które cieszy się coraz mniejszą popularnością. Na wielu stronach jest ono zastępowane przez rozbudowane kalkulatory OC. Powodem jest to, że kalkulator OC bez podawania danych nie pozwala ani poznać wysokości składki OC, ani zawrzeć umowy.

 2. Czy istnieje kalkulator OC bez podawania danych i telefonu?

  Taki kalkulator OC znajdziesz w naszym portalu. Podanie danych osobowych będzie niezbędne dopiero wówczas, gdy zdecydujesz się kupić wybraną polisę. Jeżeli jednak chcesz jedynie zorientować się w cenach różnych pakietów ubezpieczeń, to możesz to zrobić bez podawania danych i swojego numeru telefonu.

 3. Czy korzystanie z kalkulatora OC wiąże się z kosztami?

  Kalkulator OC zamieszczony na naszej stronie internetowej to bezpłatne narzędzie. Mogą z niego korzystać zarówno właściciele pojazdów, jak i osoby poszukujące samochodu i chcące zorientować się w kosztach zakupu polisy OC czy AC i ubezpieczeń dodatkowych.

 4. Czy za pomocą kalkulatora OC można wyliczyć też składkę AC?

  Kalkulator OC to umowna nazwa narzędzi pozwalających wyliczyć wysokość składek różnych ubezpieczeń komunikacyjnych, nie tylko OC. Za pomocą kalkulatora OC możesz wyliczyć też cenę pakietów polis w różnych kombinacjach, np. OC i AC, OC i assistance czy OC, AC, NNW i assistance.

 5. Czy kalkulator OC pozwala wyliczyć wyłącznie składkę polisy dodatkowej?

  Za pośrednictwem kalkulatora OC możesz kupić OC wraz z polisami dodatkowymi (w różnych kombinacjach, np. OC i AC czy OC, NNW i assistance). Nie ma jednak możliwości zakupu wyłącznie ubezpieczenia dodatkowego przez kalkulator OC.

Stefania Stuglik
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments