Kalkulator OC bez podawania danych – czy jest wiarygodny?


kobieta oblicza zwrot składki OC

Poszukujesz taniego ubezpieczenia OC? Oferty możesz porównać bez wychodzenia z domu, korzystając z kalkulatora OC. Do wyboru masz rozbudowane kalkulatory OC i kalkulatory OC bez podawania danych. Z którego narzędzia skorzystać, aby szybko znaleźć najkorzystniejsze cenowo ubezpieczenie? Sprawdzamy!

Kalkulatory OC AC zostały stworzone z myślą o właścicielach samochodów, którzy nie chcą tracić czasu na poszukiwanie najtańszego ubezpieczenia OC czy AC. Po porównaniu ofert użytkownik może też zakupić wybrane ubezpieczenie OC wraz z AC, NNW czy Assistance przez internet. W ten sposób oszczędza nie tylko pieniądze, ale również czas, który musiałby poświęcić na spotkania z doradcami ubezpieczeniowymi.

Jakie dane trzeba podać w kalkulatorze OC?

Jeżeli nie kupujesz polisy OC po raz pierwszy, z pewnością doskonale wiesz, że w czasie spotkania z doradcą ubezpieczeniowym musisz odpowiedzieć na szereg pytań. Wszystkie te informacje są niezbędne do wyliczenia stawki składki ubezpieczeniowej. Nie inaczej jest w przypadku kalkulacji przeprowadzanych online.

Nawet najbardziej okrojone kalkulatory OC online wymagają od użytkowników podania pewnej puli informacji. Kalkulator zamieszczony na naszej stronie zawiera trzy rodzaje pytań. Dotyczą one:

  • pojazdu, który ma być ubezpieczony – użytkownik musi podać m.in. markę samochodu i rok jego produkcji,
  • kierowcy – pytamy o jego doświadczenie za kierownicą, wiek, miejsce użytkowania pojazdu i liczbę posiadanych dzieci,
  • kwestii formalnych – jakiego ubezpieczenia kierowca potrzebuje (za pomocą kalkulatora można znaleźć ubezpieczenie OC, AC, NNW i Assistance) i od kiedy.

Udzielenie rzetelnych odpowiedzi na wszystkie pytania skutkuje otrzymaniem listy precyzyjnych ofert – wystarczy tylko je porównać.

Dane osobowe i PESEL – do czego są potrzebne te dane?

Jeżeli skorzystasz z naszego kalkulatora OC AC, szybko zorientujesz się, że niektóre pola są nieobowiązkowe. Mowa tu o imieniu i nazwisku oraz numerze PESEL właściciela pojazdu. Dlaczego nie musisz podawać tych danych i co zyskasz, wpisując je do formularza?

Wyliczając składkę, niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe (należą do nich m.in. Proama, Generali czy Allianz) nie opierają się wyłącznie na informacjach przekazanych przez potencjalnego klienta, ale dodatkowo weryfikują jego historię ubezpieczeniową w bazie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG). Właśnie do tego celu potrzebują dostępu do wskazanych danych.

Co się stanie, jeżeli nie podasz numeru PESEL i danych osobowych? Nie otrzymasz propozycji od wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych. Inaczej mówiąc, będziesz wybierał spośród okrojonej, ale wciąż bardzo bogatej oferty ubezpieczycieli. Pamiętaj jednak, że by zawrzeć umowę na odległość, po wyborze ubezpieczenia i tak będziesz musiał podać wszystkie dane osobowe.

Czy podawane dane są bezpieczne?

Możesz mieć wątpliwości, czy podanie numeru PESEL przy wypełnianiu formularza zamieszczonego na naszej stronie na pewno jest bezpieczne. Chronimy dane każdego użytkownika. Informacje wpisane przez Ciebie w formularzu zostaną wykorzystane wyłącznie do wyliczenia składki ubezpieczenia OC, AC, NNW czy Assistance – w zależności od tego, jaką polisą będziesz zainteresowany.

Również Twoje dane kontaktowe zostaną pod ochroną. Na podany przez Ciebie mail wyślemy link do dokonanych wyliczeń – w ten sposób nie będziesz musiał ponownie wypełniać wszystkich pól, gdy będziesz chciał np. zgłosić dodatkowego kierowcę.

Jeżeli masz wątpliwości lub chcesz porozmawiać o ubezpieczeniu OC AC, do Twojej dyspozycji są nasi konsultanci. Wystarczy, że zadzwonisz na naszą infolinię, a porozmawiasz ze specjalistą, który rozwieje Twoje wątpliwości i pomoże w wyborze optymalnej dla Ciebie polisy.

Jak działa kalkulator OC bez podawania danych?

Wyliczenie składki ubezpieczeniowej odbywa się na podstawie informacji przekazanych przez klienta. Kierowcy z takim samym stażem za kierownicą, ale jeżdżący różnymi pojazdami, otrzymają różne propozycje. To samo dotyczy dwóch kierowców, którzy użytkują auta tego samego koncernu, ale mają różne historie w UFG.

Jak działa kalkulator bez podawania danych? Jeżeli podasz tylko część danych potrzebnych do wyliczenia składki, to z oczywistych względów nie otrzymasz wiarygodnych ofert – ostateczna cena może się bardzo różnić od początkowej kalkulacji. Co więcej, nie będziesz miał też pewności, że wybrane przez Ciebie ubezpieczenie rzeczywiście jest najtańszym, które jest dostępne.

Oszczędzaj czas i pieniądze – skorzystaj z rozbudowanego kalkulatora OC AC

Zdecydowałeś, że w tym roku kupisz polisę OC przez internet, ponieważ chcesz zaoszczędzić czas i pieniądze? Postaw na porównywarkę OC AC, dzięki której przeprowadzisz rzetelną kalkulację i poznasz oferty ubezpieczycieli, a także sfinalizujesz zakup wybranego ubezpieczenia OC AC. W ten sposób rzeczywiście zaoszczędzisz czas – niezbędne informacje będziesz musiał podać tylko raz.

Wypełnienie formularza zamieszczonego na naszej stronie internetowej zajmuje kilka minut, a oszczędności mogą być naprawdę spore. Nie jesteś przekonany? Zobacz, ile zaoszczędził Bartek – 25-letni kierowca z 5-letnim stażem, który na co dzień użytkuje samochód Audi A6 z 2010 r. (poj. silnika 4163cm³, benzyna).

Bartek mieszka w małym mieście – Żukowie w woj. Pomorskim. Jako młody kierowca był zainteresowany ofertami marek dedykowanych młodym kierowcom; uznał też, że wystarczy mu wyłącznie ubezpieczenie OC.

  • Za polisę w You Can Drive młody kierowca musiałby zapłacić 1395 złotych.
  • Dzięki skorzystaniu z kalkulatora OC AC zamieszczonego na naszej stronie, w kieszeni Bartka zostało 204,61 zł – zdecydował się on na tańszą ofertę od konkurencyjnego towarzystwa ubezpieczeniowego (Link4 – OC za 1190,39 zł). Dodatkowo w cenie może liczyć na pomoc Assistance.

*Kalkulacja OC z dnia 20.01.2020 r. w oparciu o kalkulator OC zamieszczony na stronie Kalkulator-oc-ac.auto.pl.

Ty również możesz zaoszczędzisz. Jeżeli w najbliższych dniach musisz kupić polisę OC, już dziś sprawdź, ile zyskasz, korzystając z intuicyjnego w obsłudze narzędzia, jakim jest kalkulator OC AC. Zaoszczędzone pieniądze z pewnością Ci się przydadzą!

Michalina Miotk
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x