Ubezpieczenie szyb

Ubezpieczenie szyb sprzedawane jest jako dodatek do polisy OC lub AC. Jest dobrowolne, dzięki niemu można zwiększyć ochronę naszego samochodu. Szyby są najbardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne.

Jaką ochronę zapewnia ubezpieczenie szyb?

Produkt obejmuje ochroną szyby samochodu, które ulegną uszkodzeniu na wypadek np. odprysku z koła auta jadącego przed właścicielem ubezpieczonego pojazdu lub na skutek zdarzeń losowych np. gradobicia, czy aktów wandalizmu. Standardowo ubezpieczenia szyb zawierają ochronę szyby przedniej oraz tylnej i bocznych. Warto podkreślić, iż naprawa uszkodzonych szyb w ramach posiadanego ubezpieczenia nie powoduje utraty zniżek autocasco.

Jedną z najważniejszych zmiennych w ochronie szyb jest suma ubezpieczenia, gwarantowana przez danego ubezpieczyciela, która waha się od 2000 do 6000 zł. Zwykle ochrona działa przez cały rok. W przypadku niektórych marek samochodów, u których szyby, zwłaszcza czołowe, są drogie – możemy wyczerpać całą pulę ubezpieczenia w jednym zdarzeniu.

Większość firm ubezpieczeniowych nakłada również udziały własne na szybę czołową lub na drugą i kolejne szkody szybowe. Ten rodzaj potrącenia zwykle wyrażany jest procentowo i waha się od 10 do nawet 50%! Pamiętajmy też o wyłączeniach – większość towarzystw w tej formie ochrony zapłaci nam za szyby czołowe, boczne i tylne, ale nie za szyberdach czy szyby panoramiczne.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments