Compensa – ubezpieczenia komunikacyjne

Dane firmy
Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.
Vienna Insurance Group
Aleje Jerozolimskie 162
02-342 Warszawa

Chcesz kupić ubezpieczenie komunikacyjne za pośrednictwem internetowej porównywarki? Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń to jedna z firm, których propozycje możesz znaleźć w wynikach kalkulacji. Czy opłaca się skorzystać z oferty tego ubezpieczyciela? Jakie produkty ubezpieczeniowe proponuje właścicielom samochodów?

Compensa – informacje o firmie ubezpieczeniowej

Firma ubezpieczeniowa znana jako Compensa wchodzi w skład austriackiej grupy – Vienna Insurance Group, która swoją działalność rozpoczęła w 1824 r. i która jest też właścicielem marki Wiener. Na polskim rynku ubezpieczeniowym Compensa pojawiła się w 1997 r. i działała wówczas pod nazwą Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group. W tamtym okresie firma zajmowała się głównie ubezpieczeniami na życie.

Obecnie towarzystwo ubezpieczeniowe działa na terenie Polski jako dwie spółki – Compensa TU S.A. oraz Compensa TU na Życie S.A., które razem oferują szeroki wachlarz produktów ubezpieczeniowych dla klientów indywidualnych, biznesowych, małych i średnich przedsiębiorców oraz dużych korporacji. W swojej ofercie Compensa posiada zarówno polisy życiowe, zdrowotne, majątkowe, jak i komunikacyjne oraz ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe w różnych walutach.

W polskim rynku ubezpieczeń majątkowych Compensa posiada 4,5% udziału, co znaczy, że jest jedną z największych firm ubezpieczeniowych w całej Polsce – należy do ścisłej czołówki polskich ubezpieczycieli.

Ubezpieczenia w Compensa – oferta

Jak prezentuje się oferta firmy ubezpieczeniowej Compensa? Jako jeden z największych ubezpieczycieli, Compensa obsługuje zarówno klientów indywidualnych, jak i firmy. Propozycje przygotowane z myślą o pierwszej grupie klientów są następujące:

  • ubezpieczenia samochodu – to zarówno OC wraz z AC, jak i szereg innych, dodatkowych polis, w tym choćby assistance i NNW;
  • ubezpieczenie motocykla – Compensa ma w ofercie produkty stworzone z myślą o miłośnikach jednośladów;
  • ubezpieczenie urządzeń transportu osobistego – przykładami takich urządzeń są hulajnoga, deskorolka czy segway;
  • produkty z kategorii życie i zdrowie – należą do nich ubezpieczenia zdrowotne i ubezpieczenia na życie;
  • produkty z kategorii NNW – rodzice dzieci w wieku szkolnym mogą zakupić dla nich ubezpieczenie NNW szkolne, w ofercie jest też NNW indywidualne;
  • ubezpieczenia nieruchomości – domu i mieszkania (wraz z OC w życiu prywatnym);
  • ubezpieczenia rolnicze – zarówno ubezpieczenie OC Rolnika, jak i ubezpieczenia dobrowolne.

OC w Compensa

Ubezpieczenie OC (odpowiedzialności cywilnej) jest ubezpieczeniem obowiązkowym w Polsce, zatem każdy właściciel m.in. samochodu osobowego jest zobowiązany do nabycia takiej polisy. Ubezpieczenie zapewnia ochronę na wypadek wyrządzenia szkody pojazdem osobom trzecim. Zakres terytorialny nie obejmuje jedynie Polski, ale również wiele innych krajów.

Główne korzyści płynące z zakupu OC w Compensa to:

  • konkurencyjna składka ubezpieczenia – chociaż trzeba pamiętać, że jest ona wyliczana indywidualnie i dla młodych kierowców może być wyższa;
  • Zielona Karta bez dodatkowej opłaty;
  • możliwość zapłaty składki za ubezpieczenie samochodu zarówno jednorazowo, jak i w ratach w dogodnej wysokości;
  • szeroki wybór dodatkowych ubezpieczeń – to choćby autocasco, assistance i NNW;
  • aplikacja umożliwiająca szybką likwidację szkód komunikacyjnych online;
  • możliwość zakupu opcji Bezpośrednia Likwidacja Szkód (BLS);
  • atrakcyjne OC (i dodatkowe ubezpieczenia) również dla klasyków – Compensa nalicza dodatkowe zniżki za wiek samochodu.

Umowa polisy OC jest zawierana na 12 miesięcy. Zasada ta jednak nie obowiązuje, gdy kierowca chce kupić ubezpieczenie OC dla samochodu zabytkowego.

AC w Compensa

Polisa autocasco (AC) ma za zadanie zabezpieczyć finansowo właściciela na wypadek powstania uszkodzeń w jego pojeździe – po kolizji, wypadku oraz w wielu innych sytuacjach (np. po działaniu sił przyrody czy uszkodzeniu przez nieznanego sprawcę). Ochrona dotyczy również utraty auta (kradzieży oraz szkody całkowitej).

Gdy dojdzie do uszkodzenia samochodu, ubezpieczyciel finansuje jego naprawę (wypłata środków na podstawie kosztorysu lub naprawa w warsztacie i rozliczenie bezgotówkowe). W przypadku całkowitego zniszczenia samochodu lub jego kradzieży, Compensa gwarantuje wypłatę świadczenia do wartości rynkowej auta (w dniu zdarzenia lub zakupu polisy AC – w zależności od warunków umowy). W konsekwencji kierowca może kupić ubezpieczenie AC w jednym z trzech dostępnych wariantów.

Warianty ubezpieczenia AC w Compensa – porównanie

Wariant serwisowyWariant kosztorysowyWariant warsztat partnerski
✓Serwis ocenia szkody ✓Szkoda zostaje zlikwidowana bezgotówkowo bez udziału klienta (rozliczenie odbywa się bezpośrednio między warsztatem a firmą ubezpieczeniową)✓Szkody zostają wycenione przez rzeczoznawcę ✓Ubezpieczony otrzymuje odszkodowanie na podstawie kosztorysu naprawy✓Likwidacja szkody odbywa się za pośrednictwem warsztatu, z którym współpracuje Compensa ✓Wariant przewiduje usługę „door to door” (m.in. transport uszkodzonego auta do warsztatu)

Zaletami ubezpieczenia autocasco w Compensa są: zakres ochrony obejmujący wszelkie zdarzenia (all risk), które powodują szkodę w pojeździe lub jego utratę (poza wyłączeniami w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia) oraz ochrona udzielana również poza granicami Polski. Ubezpieczyciel zlikwiduje szkody, do których doszło na terenie m.in. Niemiec, Francji czy Wielkiej Brytanii.

Umowa AC w Compensa jest zawierana na standardowy okres – 12 miesięcy.

Assistance w Compensa

Assistance jest kolejnym ubezpieczeniem, które można zakupić w Compensa jako dodatek do OC lub AC albo zestawu OC i AC. Taki produkt zapewnia jeszcze większe bezpieczeństwo – w razie awarii czy innych problemów na drodze, ubezpieczyciel organizuje pomoc (naprawę na miejscu zdarzenia lub holowanie do warsztatu). Problem należy zgłosić na infolinii firmy ubezpieczeniowej – jest ona czynna przez całą dobę (+48 22 639 20 11).

Ubezpieczenie Assistance w Compensa jest dostępne w dwóch wariantach – Baza i Rozszerzony. Różnią się one zarówno zakresem oferowanych świadczeń, jak i sumą ubezpieczenia. W ramach podstawowej wersji (Baza) oferowane są:

  • naprawa na miejscu zdarzenia;
  • holowanie – jedno holowanie na zdarzenie;
  • transport ubezpieczonych do warsztatu;
  • dostarczenie paliwa;
  • przekazanie pilnej wiadomości bliskiej osobie.

W wariancie Rozszerzonym kierowca może liczyć na dodatkowe świadczenia. Należą do nich choćby: uruchomienie silnika (3 razy w okresie ubezpieczenia), złomowanie pojazdu (do kwoty 1000 euro), specjalistyczna pomoc na autostradzie, zakwaterowanie osób ubezpieczonych w hotelu (gdy kontynuowanie podróży nie będzie możliwe – do 4 dób hotelowych) i pojazd zastępczy (limit dni jest ustalany indywidualnie).

Sumy ubezpieczenia wynoszą 150 euro (50 – euro naprawa pojazdu na miejscu zdarzenia, 100 euro – w przypadku pozostałych świadczeń) w wariancie Baza i 10 000 euro na wszystkie świadczenia w wariancie Rozszerzonym. Bez względu na wariant umowa ubezpieczenia Assistance w Compensa jest zawierana na okres 12 miesięcy.

NNW w Compensa

NNW (ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków) chroni zdrowie i życie kierowcy oraz pasażerów ubezpieczonego samochodu. Gdy dojdzie do zdarzenia objętego ochroną, ubezpieczyciel wypłaca należne świadczenie finansowe. Takie wsparcie może pomóc np. w opłaceniu leczenia osób poszkodowanych w wypadkach oraz ich rehabilitacji.

Odszkodowanie jest wypłacane w przypadku:

  • doznania trwałego uszczerbku na zdrowiu;
  • śmierci;
  • częściowego trwałego uszczerbku na zdrowiu;
  • trwałej niezdolności do pracy.

Ochrona NNW Compensa dotyczy tych zdarzeń, które powstały podczas ruchu drogowego, wsiadania i wysiadania z pojazdu, bezpośrednio przy jego załadunku lub rozładunku, postoju i naprawy w trasie oraz na skutek upadku pojazdu, pożaru lub wybuchu wynikającego z przyczyn wewnętrznych.

Minimalna suma ubezpieczenia w przypadku polisy NNW w firmie Compensa wynosi 10 000 zł, a maksymalnie można ubezpieczyć się na kwotę 100 000 zł.

Pozostałe zasady, na jakich oferowane jest ubezpieczenie NNW w Compensa:

  • możliwość zwiększenia sumy ubezpieczenia na wypadek śmierci kierowcy – suma ta może być wyższa nawet 5-krotnie;
  • ochrona w Polsce i za granicą;
  • dostępność ubezpieczenia wyłącznie z OC lub AC albo pakietem OC i AC;
  • możliwość rozszerzenia polisy o opcję Powrót do zdrowia – bezgotówkowy dostęp do opieki zdrowotnej (ponad 2500 placówek medycznych) i konsultacji ze specjalistami.

Ubezpieczenie aut elektrycznych w Compensa

Towarzystwo ubezpieczeniowe Compensa posiada ofertę dla właścicieli pojazdów elektrycznych, których na polskich drogach z czasem jest coraz więcej. Polisa łączy w sobie zakres ochrony ubezpieczenia OC oraz autocasco. Compensa oferuje trzy możliwości rozliczenia szkód:

  • wariant serwisowy – na podstawie faktury wystawionej przez serwis;
  • wariant kosztorysowy – na podstawie wyceny naprawy sporządzonej przez ubezpieczyciela;
  • wariant warsztat partnerski – naprawa szkód w wybranym warsztacie, który współpracuje z ubezpieczycielem.

Klienci, którzy zdecydują się na ubezpieczenie swojego elektryka właśnie w firmie Compensa, mogą liczyć na elektryczne auto zastępcze oraz ubezpieczenie assistance przygotowane z myślą o potrzebach aut zasilanych energią elektryczną.

Powrót do zdrowia w Compensa

Pakiet ochronny Powrót do zdrowia zapewnia darmowe leczenie kierowcy oraz współpasażerów poszkodowanych w wypadku komunikacyjnym. Polisa gwarantuje kompleksowe leczenie po wypadku, bez względu na to, kto jest sprawcą zdarzenia. Takie rozwiązanie umożliwia pełne skupienie się na powrocie do zdrowia, które bardzo często bywa kosztowne i czasochłonne.

Ubezpieczenie Powrót do Zdrowia jest rozszerzeniem zakresu ochrony polisy Compensa NNW. Zapewnia możliwość korzystania z 2500 placówek medycznych na terenie całej Polski. Polisa ułatwia szybkie terminy wizyt:

  • u internisty – do 2 dni roboczych;
  • u specjalisty – do 5 dni roboczych.

Dzięki ubezpieczeniu można liczyć na wizytę bez skierowania u następujących specjalistów: pediatry, chirurga ogólnego, okulisty, kardiologa, urologa, ginekologa, ortopedy, neurologa, audiologa, chirurga naczyniowego, hematologa, neurochirurga i otolaryngologa. Kierowców, którzy posiadają ubezpieczenie Powrót do Zdrowia, przyjmie też lekarz specjalista rehabilitacji.

Ubezpieczony otrzyma też wsparcie psychologiczne w postaci terapii, darmowych zabiegów ambulatoryjnych, ortopedycznych lub okulistycznych oraz badań diagnostycznych.

Ubezpieczenie szyb w Compensa

Zadaniem polisy jest zabezpieczenie finansowe na wypadek uszkodzenia lub zniszczenia szyby samochodowej. Ubezpieczenie zapewnia ochronę szyby: przedniej, bocznej i tylnej. Ubezpieczony może skorzystać zarówno z pokrycia kosztów naprawy szyby, jak i jej wymiany. Ochrona Compensa z tytułu ubezpieczenia szyb działa na terenie całej Polski oraz w państwach wyszczególnionych w umowie.

Ubezpieczenie szyb Compensa – oferta:

  • suma ubezpieczenia wynosi 5000 zł;
  • szkody są rozliczane bezgotówkowo;
  • brak ryzyka utraty zniżek za bezszkodową jazdę w ubezpieczeniu AC Compensa.

Ubezpieczenie opon w Compensa

Polisa zabezpiecza majątek właściciela pojazdu na wypadek uszkodzenia koła, opony lub dętki w samochodzie. W ramach ochrony ubezpieczyciel organizuje i opłaca natychmiastową pomoc na drodze – naprawę ogumienia lub holowanie do zakładu wulkanizacyjnego.

Ubezpieczenie opon Compensa – oferta:

  • ochrona w Polsce i za granicą – na terenie krajów Europy;
  • suma ubezpieczenia – 300 zł za każde zdarzenie w Polsce i 80 euro za granicą;
  • polisa jest dostępna wraz z ubezpieczeniami OC lub AC oferowanymi przez firmę Compensa;
  • brak ryzyka utraty zniżek za bezszkodową jazdę w ubezpieczeniu AC Compensa.

Ubezpieczenie GAP w Compensa

Ubezpieczenie GAP chroni pojazd od utraty wartości. Polisa GAP ma na celu pokrycie różnicy pomiędzy wypłaconym z polisy AC odszkodowaniem a kwotą faktycznie wydaną na zakup pojazdu. Ubezpieczenie GAP w Compensa zabezpiecza zatem finansowo właściciela nowego (lub używanego) samochodu przed dopłatą z własnych środków do kolejnej transakcji, po utracie pojazdu (np. po kradzieży czy szkodzie całkowitej).

Suma ubezpieczenia GAP w Compensa jest zależna od rodzaju pojazdu i wynosi:

  • 60 000 zł dla motorowerów, quadów oraz motocykli;
  • 80 000 zł dla pozostałych pojazdów.

Polisa gwarantuje ochronę przez 36 miesięcy.

Ubezpieczenie bagażu w Compensa

Wymienione wyżej produkty dostępne w ofercie firmy Compensa należą do najpopularniejszych ubezpieczeń komunikacyjnych. Jednak na nich oferta tego ubezpieczyciela się nie kończy. Oto 5 innych polis, których zakup warto rozważyć:

  1. Ubezpieczenie bagażu. Zapewnia ochronę na wypadek kradzieży lub zniszczenia bagażu osoby ubezpieczonej. Ochrona dotyczy rzeczy osobistych oraz środków obrotowych, które były przewożone autem. Suma ubezpieczenia wynosi 3000 zł.
  2. Ubezpieczenie Asysta Prawna. To polisa, w ramach której zostają zabezpieczone interesy prawne właścicieli pojazdów związane z użytkowaniem i posiadaniem ubezpieczonego samochodu. Kierowca może skorzystać z 12 porad telefonicznych. Ubezpieczyciel opłaci też wydanie analizy prawnej i udostępnienie wzorów umów dotyczących pojazdów.
  3. Ubezpieczenie sprzętu sportowego. Jeżeli dojdzie do zniszczenia lub uszkodzenia sprzętu sportowego przewożonego m.in. wewnątrz pojazdu, Compensa wypłaci odszkodowanie. Suma ubezpieczenia może wynosić 3000 lub 5000 zł.
  4. Ubezpieczenie oklejenia pojazdu. To unikalny na rynku produkt, w ramach którego ochroną objęte jest oklejenie auta. Polisa działa zarówno w Polsce, jak i za granicą. Suma ubezpieczenia zależy od rodzaju pojazdu – w przypadku aut osobowych wynosi 3000 zł.
  5. Ochrona zniżek. Gdyby ubezpieczonemu kierowcy, który wykupił ochronę zniżek, przytrafiła się szkoda, ubezpieczyciel nie weźmie jej pod uwagę podczas wyliczania składki na kolejny rok – tak można scharakteryzować ten produkt. W Compensa ubezpieczenie jest dostępne dla klientów, którzy posiadają minimum 20 proc. zniżki za bezszkodowy przebieg ubezpieczenia w OC i AC.

Zgłoszenie szkody w Compensa

Gdy w czasie trwania umowy dojdzie do szkody, ubezpieczony może ją zgłosić do ubezpieczyciela za pomocą internetowego formularza, korzystając ze strony https://zgloszenie.compensa.pl/.

Po zarejestrowaniu szkody dokumenty do zgłoszonej sprawy należy wysłać na adres [email protected]

Przed zgłoszeniem szkody warto przygotować niezbędne dane. Ze strony internetowej firmy Compensa wynika, że potrzebne będą:

  • dowód rejestracyjny;
  • prawo jazdy osoby kierującej pojazdem;
  • dane wszystkich uczestników zdarzenia.

Wypowiedzenie umowy w Compensa

Osoba zainteresowana wypowiedzeniem umowy OC w firmie Compensa powinna złożyć w formie pisemnej oświadczenie – wymagany jest własnoręczny podpis. Oświadczenie należy przekazać ubezpieczycielowi:

  • nie później niż na jeden dzień przed upływem obecnego okresu ubezpieczenia – gdy w poprzednim roku umowa została zawarta na 12 miesięcy;
  • w dowolnym momencie – gdy klient chce zrezygnować z polisy zbywcy pojazdu lub OC odnowionego automatycznie na kolejny rok.

Wypowiedzenie umowy OC (odpowiednio wypełniony i podpisany dokument) należy przekazać tradycyjną pocztą na adres:

Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S. A.

Vienna Insurance Group

Aleje Jerozolimskie 162

02-342 Warszawa

Compensa przyjmuje też zgłoszenia online – wystarczy wypełnić formularz kontaktowy na tej stronie internetowej: https://zgloszenie.compensa.pl/polisy-majatkowe

Compensa – opinie

Compensa należy do znanych ubezpieczycieli na polskim rynku. Klienci tej firmy chwalą jej ofertę głównie z powodu szerokiej gamy produktów dodatkowych. Oczywiście, jak w każdej firmie, zdarzają się także osoby niezadowolone z obsługi ubezpieczeniowej. Czy to poważny problem w przypadku firmy Compensa?

Ocenę działalności towarzystwa Compensa można przeprowadzić m.in. na podstawie raportu Rzecznika Finansowego w sprawie skarg napływających od jej klientów. W 2023 r. na działalność firmy Compensa złożono 2274 skargi na 1% udziału w rynku. Z takim wynikiem firma zajęła 10 miejsce w zestawieniu.

O czym trzeba pamiętać? Chociaż w tabeli zostały uwzględnione wszystkie skargi napływające do Rzecznika Finansowego, to nie zawsze są one rozpatrywane na korzyść klienta. Powyższą ocenę firmy Compensa możemy więc potraktować tylko subiektywnie.

Poziom skarg na ubezpieczycieli w 2023 roku
Zakład ubezpieczeń z siedzibą w PolsceLiczba skarg*Udział rynkowy towarzystwa (%)¹Liczba skarg przypadająca na 1% udziału rynkowego
1Polski Gaz TUW520,3173
2TUW Cuprum720,2360
3TUZ TUW4150,8519
4TU Inter Polska S.A.6220,41555
5TUW PZUW21891,41564
6Saltus TUW6550,41638
7PZU S.A.6093628,32153
8TUiR Allianz Polska S.A.88394,12156
9Wiener TU S.A. VIG56672,52267
10Compensa TU S.A. VIG102314,52274
11Generali T.U. S.A.105284,42393
12TU Europa S.A.14750,62458
13TUiR Warta S.A.4383717,12564
14STU Ergo Hestia S.A.3996415,52578
15TU Zdrowie S.A.8140,32713
16PKO TU S.A.34641,22887
17Santander Allianz TU S.A.6320,23160
18InterRisk TU S.A. VIG104713,03490
19TUW TUW46181,23848
20Agro Ubezpieczenia TUW32300,84038
21Uniqa TU S.A.293706,94257
22Credit Agricole TU S.A.4280,14280
23LINK4 TU S.A.129002,35609
24Nationale-Nederlanden TU S.A.13500,26750
25Signal Iduna Polska TU S.A.17520,28760
* skargi wniesione bezpośrednio do zakładu ubezpieczeń lub za pośrednictwem innej instytucji w 2023 roku
¹ udział ZU w rynku Działu II, stan na 30.09.2023 r.
źródło: Rzecznik Finansowy: Dodatkowe kwartalne sprawozdanie statystyczne SKARGI NA DZIAŁALNOŚĆ ZAKŁADÓW UBEZPIECZEŃ dział II, po IV kwartałach 2023 r. oraz Sprawozdanie Rzecznika Finansowego za 2023 r.

Masz ubezpieczenie w firmie Compensa? Za Tobą likwidacja szkody z polisy kupionej w tej firmie? Podziel się z innymi kierowcami swoją opinią.

Źródła:

  • Ogólne warunki ubezpieczenia pojazdów – Compensa Komunikacja
  • https://www.compensa.pl/
Michalina Miotk
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Poszkodowany w wypadku
1 rok temu

Z pełną odpowiedzialnością odradzam wszystkim Polakom korzystanie z firmy ubezpieczeniowej Compensa.
Prawie dwa lata temu moje auto zostało uszkodzone podczas wypadku komunikacyjnego.
Moje auto średniej wartości około 50 000 zł zostało wycenione przez rzeczoznawców compensy na 9800 zł.
Kontakt z ubezpieczalnią bardzo utrudnione trudno się dodzwonić.
Po zgłoszeniu szkody kontakt jeszcze bardziej utrudniony nikt nie odbiera telefonu z numeru którego było zgłaszana szkoda. Po wypadku nie z przyznano mi auta zastępczego choć moje auto nie nadawało się do jazdy i nadal się nie nadaje ponieważ od dwóch lat ubezpieczalnia nie wypłaciła odszkodowania.

Slawek
1 rok temu

Uważajcie na firmę Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group, ubezpieczony w tej firmie staranował mój samochód niszcząc zderzak przedni (popękany i pokrzywiony, pourywane zaczepy, uszkodzone spryskiwacze), reflektor lewy (porysowany, połamane mocowania i zaczepy) i reflektor prawy (połamane mocowania i zaczepy). Wymieniłem tylko uszkodzenia, które podczas jazdy z prędkością autostradową mogą stanowić poważne zagrożenie dla uczestników ruchu. „Specjaliści” firmy Compensa nie dokonując nawet oględzin zniszczonego pojazdu, uznali że przysługuje mi jedynie zwrot kosztów za farbę i ewentualne zamalowanie pęknięć zniszczonego zderzaka (1066zł), czyli jak to nazwali „kwota bezsporna”, a jeżeli z tym się nie zgadzam to pozostaje mi jedynie długa droga procesu sądowego (oczywiście o zapewnieniu samochodu zastępczego należy zapomnieć). Wielokrotnie wysyłałem do „specjalistów” firmy Compensa prośby o uzasadnienie podjętej decyzji, niestety minął już prawie rok i żadnego uzasadnienia nadal nie otrzymałem. Firma Compensa nie odpowiedziała także na moje żądanie udostępnienia wszelkich informacji oraz wszystkich dokumentów, które miały wpływ na ustalenie odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń i wysokość odszkodowania, a taki obowiązek nakłada na firmę ustawa z dnia 23 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.
Jako, że naprawa wyniosła 25 000 zł sprawa zapewne będzie miała swój finał w sądzie, ale być może pozwanym będzie sprawca, który wybrał nieuczciwego ubezpieczyciela. Czasami lepiej dać 5 zł więcej i wybrać uczciwego ubezpieczyciela bo nie wszystko da się przeliczyć na pieniądze.
  Swoją drogą to była tylko stłuczka, ale współczuję Tym, którzy wykupili w firmie Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group ubezpieczenie zdrowotne, ubezpieczenie na życie bądź ubezpieczenie mieszkania czy domu, a także tym, którzy oszczędzają z tą firmą w PPK licząc na uczciwą wypłatę.

© 2025 Rankomat.pl sp. z o.o. (dawniej: Rankomat sp. z o.o. sp.k.)