Ranking minicasco – wybierz najlepszą polisę

Ranking minicasco – wybierz najlepszą polisę


[Głosów: 1   Average: 5/5]

Ubezpieczenie minicasco to okrojona wersja standardowego ubezpieczenia AC. Jeżeli rozważasz wykupienie dobrowolnej polisy, dzięki której zapewnisz sobie ochronę, sprawdź, czy w Twoim przypadku sprawdzi się właśnie minicasco.

Towarzystwa ubezpieczeniowe sprzedają nie tylko obowiązkowe ubezpieczenie OC, które musi posiadać każdy właściciel pojazdu, lecz także dodatkowe, dobrowolne ubezpieczenia. Jednym z nich jest właśnie minicasco. Nie korzystałeś wcześniej z takiej polisy? Z naszego poradnika dowiesz się, co w zamian za składkę proponują poszczególni ubezpieczyciele i na co zwrócić szczególną uwagę, porównując dostępne oferty.

Czym jest minicasco?

Minicasco to uproszczone, zapewniające mniejszą ochronę niż AC, ubezpieczenie. Zakres ochrony przekłada się na cenę – składka ubezpieczenia minicasco jest niższa. AC i minicasco są oferowane zarówno jako osobne ubezpieczenia, jak i część pakietu (najczęściej z OC). Jeżeli zakupisz polisę minicasco wraz z innym ubezpieczeniem, możesz liczyć na jeszcze korzystniejszą cenę.

Różnic między polisami AC i minicasco jest jednak więcej. W przypadku standardowego AC ubezpieczyciele bardzo często stosują rozwiązanie w postaci udziału własnego. W umowie o ubezpieczenie minicasco takie zapisy się nie pojawiają. Zakup tego produktu oznacza także, że ubezpieczyciel prawdopodobnie nie będzie Ci naliczał zniżek za bezszkodową jazdę. Mimo to korzystanie z tego produktu w niektórych przypadkach może być bardzo korzystne.

Komu opłaca się kupić minicasco?

Zastanawiasz się nad zakupem ubezpieczenia AC, ale skutecznie zniechęca Cię do tego cena? Z drugiej strony włożyłeś w swój samochód sporo pieniędzy i nie chcesz pozostać bez dodatkowej ochrony na wypadek np. kradzieży? Jeżeli:

 • nie posiadasz zniżek AC w maksymalnej wysokości,
 • korzystasz z samochodu jedynie sporadycznie,
 • interesuje Cię ochrona na wypadek kradzieży lub całkowitego zniszczenia pojazdu,

to powinieneś rozważyć skorzystanie właśnie z minicasco. W ten sposób sporo zaoszczędzisz, a dodatkowo zapewnisz sobie ochronę, jakiej oczekujesz.

Przegląd i porównanie minicasco – poznaj oferty ubezpieczycieli

Aby wybrać korzystnie ubezpieczenie minicasco, nie obejdzie się bez porównania dostępnych ofert. Poniżej znajdziesz przegląd kilku produktów, które są dostępne w aktualnej sprzedaży. Zapoznaj się z nimi, aby zakupić najlepszy dla siebie wariant.

AC Mini od mtu24.pl

W ofercie mtu24.pl dostępne jest ubezpieczenie AC Mini, które jest przeznaczone zarówno dla osób fizycznych, jak i przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. W zamian za składkę ubezpieczyciel gwarantuje ochronę od następujących szkód:

 • kradzieży samochodu,
 • szkody całkowitej.

Wybierając ten produkt, zapewnisz sobie ochronę wyłącznie na terenie Polski. Maksymalna wartość pojazdu przyjmowanego do ubezpieczenia wynosi 150 tys. zł.

AC Mini w ofercie PZU

Również PZU proponuje właścicielom samochodów minicasco. Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na stronie ubezpieczyciela wypłaci on odszkodowanie, gdy:

 • Twój samochód zostanie skradziony lub zdemolowane zostanie jego wyposażenie,
 • pojazd zostanie uszkodzony przez burzę, grad lub gałąź,
 • pod pojazd wpadnie zwierzę.

PZU to jedno z towarzystw ubezpieczeniowych, które stosuje udział własny (wynosi on 20 proc., ale nie mniej niż 500 zł). Jeżeli chcesz znieść udział własny, ubezpieczyciel da Ci taką możliwość, ale jednocześnie podwyższy składkę.

MotoMidi od Uniqa

W ofercie Uniqa znajduje się ubezpieczenie MotoMidi. Mimo nazwy jest to okrojona wersja standardowego AC, bo chroni ubezpieczonego jedynie przed:

 • kradzieżą samochodu,
 • zniszczeniami wyrządzonymi przez siły natury.

Ubezpieczenie MotoMidi może być dla Ciebie bardzo korzystne, o ile jeździsz dużo, nie tylko po Polsce – polisa działa na terytorium całej Europy.

Warta Ekstra 2000 od Warty

Warta to kolejny ubezpieczyciel, w ofercie którego dostępne jest AC w wersji mini. Produkt jest sprzedawany pod nazwą „Warta Extra 2000”. Jeżeli wykupisz to ubezpieczenie, możesz liczyć na wypłatę do 2 tys. zł w przypadku kradzieży pojazdu.

Polisa Warta Ekstra 2000 działa na terenie Europy (również w europejskich częściach Rosji i Turcji) oraz Tunezji, Izraelu i Maroku. Składka jest bardzo przystępnej wysokości – wynosi zaledwie 19 zł rocznie.

Smart Casco w ofercie Link4

Ciekawie prezentuje się także oferta firmy Link4, która proponuje ubezpieczenie minicasco pod nazwą „Smart Casco”. Ubezpieczyciel daje klientom szeroki wybór – mogą oni wybierać wśród różnych pakietów i tym samym zapewnić sobie ochronę na wypadek:

 • zniszczeń spowodowanych przez żywioły (np. grad, powódź czy huragan),
 • wystąpienia szkody całkowitej,
 • kradzieży pojazdu.

Ceny polis są uzależnione zarówno od wartości pojazdu, jak i wybranego wariantu. Jeżeli wartość Twojego samochodu nie przekracza 15 000 zł i chcesz wykupić ochronę jedynie przed żywiołami, zapłacisz zaledwie 49 zł. Pełny pakiet (ochrona przed żywiołami i kradzieżą oraz szkodą całkowitą) dla pojazdu o wartości od 15 do 25 tys. zł kosztuje 314 zł.

Ceny Minicasco w poszczególnych towarzystwach w pakiecie z OC lub OC/AC mogą być jeszcze bardziej korzystne niż zakup polisy jako osobnego produktu. Aby sprawdzić, który ubezpieczyciel przedstawi Ci najkorzystniejsza ofertę, warto skorzystać z porównywarki ubezpieczeń.

Stefania Stuglik
0 0 vote
Article Rating
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments