Sprawdź najlepsze ceny OC i AC dla samochodów Honda

Honda to marka motoryzacyjna japońskiego pochodzenia. Produkuje ona nie tylko samochody osobowe, ale również samoloty, roboty, maszyny budowlane, rolnicze, motocykle oraz skutery. Honda jest również największym na świecie producentem silników.

Firma została założona w 1948 roku. Pierwszym skonstruowanym przez Hondę produktem był rower z napędem silnikowym, co miało miejsce rok przed założeniem firmy. Samochody marki Honda sprzedawane są na wszystkich kontynentach, a ich modele cieszą się nieustającą popularnością. Honda jest również uznawany za pioniera w zakresie wprowadzania ekologicznych rozwiązań w swoich autach.

W Polsce największą popularnością cieszy się model Civic. Koszt utrzymania Hondy nie należy do wysokich. Ceny ubezpieczeń OC również nie są wygórowane, co zdecydowanie przemawia na korzyść tej marki przy wyborze nowego samochodu.

Ceny OC dla samochodów marki Honda

Marka Model Towarzystwo Cena
Honda Accord Aviva 914 zł
Honda CR-V MTU24 Ergo Hestia 817 zł
Honda Civic Link4 739 zł
Honda Jazz Benefia 933 zł
Honda Legend TUZ Ubezpieczenia 1763 zł

Kalkulacja dla kierowcy w wieku 40 lat, pochodzącego z województwa łódzkiego

Ceny OC i AC dla samochodów marki Honda

Osoby, które są właścicielami Hondy i rozważają zakup ubezpieczenia AC, powinny zastanowić się nad jej nabyciem w pakiecie z polisą OC. Dzięki temu można otrzymać atrakcyjny rabat i obniżyć cenę składki. Przed zakupem polisy warto także porównać dostępne oferty, np. z pomocą porównywarki ubezpieczeniowej. W ten sposób można dotrzeć do wielu korzystnych rozwiązań, które pomogą uniknąć zbędnych kosztów, a brak rozeznania na rynku może skutkować przepłaceniem za polisę. Zestawienia cenowe różnych ubezpieczycieli pozwalają również znaleźć zakres ochrony najbardziej zbliżony do oczekiwań właściciela samochodu.

Ceny OC i AC dla samochodów marki Honda

Marka Model Towarzystwo Cena
Honda Accord Beesafe 2315 zł
Honda CR-V Link4 1143 zł
Honda Civic Aviva 1677 zł
Honda Jazz Beesafe 1545 zł
Honda Legend Link4 2003 zł

Kalkulacja dla kierowcy w wieku 45 lat, z województwa opolskiego

Powyższe tabelki przedstawiają tylko przykładową kalkulację cen OC i AC. Należy zaznaczyć, że cena ubezpieczenia może być inna dla każdego właściciela pojazdu i decyduje o tym wiele czynników.

Sama marka samochodu nie ma zbyt dużego wpływu na koszt związany z wysokością składki ubezpieczeniowej. Przede wszystkim cenę ubezpieczenia kształtują: dane dotyczące właściciela oraz parametry techniczne pojazdu. Na przykład – wyższe OC zapłaci właściciel Hondy o wyższej pojemności silnika, jak również najmłodsza grupa kierowców (poniżej 25 roku życia).
Oblicz składkę OC/AC
Sprawdziliśmy na przykładzie wybranych kierowców, jak zmienia się wysokość składki OC w przypadku tego samego modelu pojazdu.

Ubezpieczenie OC Honda Accord

Honda Accord jest znana jako przedstawiciel samochodów klasy średniej. To elegancki, dynamiczny i solidny samochód, który produkowany jest od 1976 roku. W roku 2017 wypuszczona została już dziesiąta generacja tego modelu, a tak wysoka liczba kolejnych formacji stanowi rzadkość na rynku motoryzacyjnym. Nie jest to jednak z pewnością najbardziej ekonomiczny samochód marki Honda. Ile kosztuje ubezpieczenie dla tego modelu Hondy?

Honda Accord – przykładowe ceny OC

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pan Patryk – kierowca z Tychów, 20 lat, bez szkody 2288 zł
Pan Artur – kierowca z Tarnowskich Gór, 45 lat, z niedawną szkodą 844 zł
Pani Bożena – kierowca ze Słupska, 50 lat, z niedawną szkodą 963 zł
Pani Daria – kierowca z Torunia, 25 lat, bez szkody 1424 zł

Ubezpieczenie OC Honda CR-V

Model CR-V to samochód osobowy w wersji SUV. Ten wariant jest produkowany od 1995 roku, a marka doczekała się już piątej generacji tego modelu. Honda CR-V jest pierwszym modelem samochodu terenowego i odniosła sukces na całym świecie. To solidne i wytrzymałe auta, które nie wymagają częstych wizyt u mechanika. Ile kosztuje ubezpieczenie OC dla tego modelu Hondy?

Honda CR-V – przykładowe ceny OC

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pan Patryk – kierowca z Tychów, 20 lat, bez szkody 2387 zł
Pan Artur – kierowca z Tarnowskich Gór, 45 lat, z niedawną szkodą 912 zł
Pani Bożena – kierowca ze Słupska, 50 lat, z niedawną szkodą 1109 zł
Pani Daria – kierowca z Torunia, 25 lat, bez szkody 1277 zł

Przykładowa kalkulacja

Ubezpieczenie OC Honda Civic

Ten Model Hondy jest produkowany od 1972 roku, co oznacza, że jego produkcja trwa już prawie 50 lat. Obecnie doczekał się on swojej dziesiątej generacji i nadal cieszy się dużym zainteresowaniem wśród klientów. To klasyczny samochód kompaktowy, który jest zarówno stylowy, jak i solidny. Ile może kosztować polisa OC dla Hondy Civic?

Honda Civic – przykładowe ceny OC

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pan Patryk – kierowca z Tychów, 20 lat, bez szkody 1994 zł
Pan Artur – kierowca z Tarnowskich Gór, 45 lat, z niedawną szkodą 774 zł
Pani Bożena – kierowca ze Słupska, 50 lat, z niedawną szkodą 908 zł
Pani Daria – kierowca z Torunia, 25 lat, bez szkody 1441 zł

Przykładowa kalkulacja

Ubezpieczenie OC Honda Jazz

Honda Jazz to przedstawiciel samochodu miejskiego. Jest niedużej budowy i świetnie sprawdza się w codziennym użytkowaniu, szczególnie w przestrzeni miejskiej. Jego produkcja rozpoczęła się 40 lat temu, a obecnie produkowana jest czwarta jego generacja. To jeden z najbardziej budżetowych modeli tej marki. Jaki koszt wiąże się z ubezpieczeniem dla hondy Jazz?

Honda Jazz – przykładowe ceny OC

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pan Patryk – kierowca z Tychów, 20 lat, bez szkody 1665 zł
Pan Artur – kierowca z Tarnowskich Gór, 45 lat, z niedawną szkodą 703 zł
Pani Bożena – kierowca ze Słupska, 50 lat, z niedawną szkodą 832 zł
Pani Daria – kierowca z Torunia, 25 lat, bez szkody 1229 zł

Przykładowa kalkulacja

Ubezpieczenie OC Honda Legend

Model Legend to przykład samochodu osobowego wyższej klasy średniej. Jego produkcja rozpoczęła się w 1985 roku. Model ten powstał z uwagi na współpracę japońskiego producenta z brytyjskim Roverem, który w swojej ofercie ma podobny model – Rover 800. Ten samochód z całą pewnością nie jest ekonomiczny, ale nie oznacza to, że koszt ubezpieczenia OC musi być wygórowany. Ile kosztuje polisa OC dla Hondy Legend?

Honda Legend – przykładowe ceny OC

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pan Patryk – kierowca z Tychów, 20 lat, bez szkody 2532 zł
Pan Artur – kierowca z Tarnowskich Gór, 45 lat, z niedawną szkodą 1119 zł
Pani Bożena – kierowca ze Słupska, 50 lat, z niedawną szkodą 1103 zł
Pani Daria – kierowca z Torunia, 25 lat, bez szkody 1566 zł

Przykładowa kalkulacja

Powyższe tabele uwydatniają fakt, że cena polisy OC jest uwarunkowana różnymi czynnikami. Znaczenie ma miejsce zamieszkania, wiek właściciela czy stan pojazdu. Przed zakupem ubezpieczenia, warto porównać dostępne oferty, dzięki czemu można znaleźć najkorzystniejsze rozwiązanie.
Oblicz składkę OC/AC

Ile kosztuje OC Hondy w porównaniu do innych marek?

Koszt ubezpieczenia OC Hondy jest ceną, która jest obliczana w sposób indywidualny. Każdy kierowca różni się od pozostałych pod względem doświadczenia za kierownicą, wieku, miejsca zamieszkania, stanu cywilnego czy wykonywanego zawodu. Wszystkie te czynniki wpływają na cenę ubezpieczenia, podobnie jak stan pojazdu, jego rocznik czy przebyte dotąd szkody. Honda jako dość popularna marka samochodów w Polsce cieszy się stosunkowo niedużym kosztem ubezpieczenia. Za najdroższą markę, dla której możemy nabyć polisę OC, uznawane jest Lamborghini. Różnice będą zatem znaczące.

  • Średnia cena OC: Honda – 615 zł;
  • Najdroższe średnie OC: Lamborghini – 1526 zł;
  • Najtańsze średnie OC: Dacia – 520 zł.

Ile kosztuje ubezpieczenie innej marki samochodu?

Marka Średnia cena w I kwartale 2021 roku
Volkswagen 629
Opel 596
Audi 681
Ford 610
BMW 759
Renault 589
Toyota 555
Fiat 583
Skoda 564
Peugeot 619
Citroen 594
Mercedes Benz 677
Seat 620
Honda 615
Mazda 656
Volvo 641
Nissan 580
Kia 553
Hyundai 561
Mitsubishi 608
Alfa Romeo 708
Suzuki 526
Chevrolet 609
Daewoo/FSO 522
Dacia 520

Średnia cena OC w I kwartale 2021 r.

Porównanie ofert może być kluczowe, gdy poszukuje się najkorzystniejszego rozwiązania. Ilość firm ubezpieczeniowych, dostępnych na rynku pozwala dopasować ofertę do indywidualnych potrzeb. Dzięki porównaniu wielu ofert można zaoszczędzić, jak również znaleźć rodzaj ochrony, który będzie odpowiadał oczekiwaniom kierowcy.

Kalkulator ubezpieczeń OC przeprowadza symulację, która na podstawie kluczowych informacji o samochodzie oraz właścicielu – potrafi obliczyć wysokość składki w wybranych towarzystwach ubezpieczeniowych. Dzięki temu łatwiej znaleźć najtańsze i najlepsze oferty ubezpieczeń OC.

FAQ

Czy wszystkie modele Hondy można tanio ubezpieczyć?

Każdy model Hondy może zostać ubezpieczony niedużym kosztem. Jednak cena polisy nie wynika z marki samochodu, ale wielu innych parametrów. Na koszt ubezpieczenia wpływa stan techniczny samochodu, jego rocznik oraz pojemność silnika. Znaczenie ma również staż właściciela jako kierowcy, jego wiek oraz miejsce zamieszkania.  Kwota ubezpieczenia jest obliczana indywidualnie w oparciu o powyższe parametry.

Ile kosztuje ubezpieczenie Hondy?

Średni koszt w I kwartale 2021 roku wynosił 615 zł. Ta cena jest jednak kosztem bardzo uśrednionym. Warto podkreślić, że na cenę wpływa wiek właściciela, jego miejsce zamieszkania oraz to, jak długo posiada on prawo jazdy. Na cenę polisy wpływ ma również stan samochodu, rok produkcji oraz pojemność silnika. Dlatego każdy samochód marki Honda, nawet dla tego samego modelu może oferować zupełnie różne ceny ubezpieczeń.

Jaki model Hondy jest najpopularniejszy?

Zarówno w Polsce, jak i na całym świecie najbardziej popularnym modelem Hondy jest Honda Civic oraz Honda Accord. Są to modele, które odniosły prawdziwy sukces komercyjny na wszystkich kontynentach, a ich produkcja trwa już od 40 czy 50 lat. Popularne modele mają dla potencjalnych klientów spore znaczenie. Samochód, który jest popularny – łatwiej naprawić oraz sprzedać w przyszłości. Również zakup ubezpieczenia dla znanej marki jest znacznie łatwiejsze.

Czy wiek właściciela pojazdu ma wpływ na cenę OC?

Im młodszy kierowca, tym wyższe ceny ubezpieczeń OC. Wynika to przede wszystkim z braku doświadczenia za kierownicą. Na cenę ubezpieczenia nie wpływa wyłącznie wiek, ale również miejsce zamieszkania (miasto małe, czy duże), wykonywany zawód oraz stan cywilny. Znaczenie ma również lista przebytych szkód, stan techniczny oraz rocznik samochodu.

Który model Hondy ma najtańsze ubezpieczenie OC?

Najbardziej budżetowym modelem, w kwestii ubezpieczenia OC, jest Honda Civic. Pozostałe modele Hondy również mogą mieć możliwość niedrogiego ubezpieczenia, jednak cena zawsze jest uzależniona od kilku czynników. Oprócz marki i modelu ubezpieczyciel zwraca uwagę na stan pojazdu, rocznik oraz przebieg i pojemność silnika. Istotne jest również miejsce zamieszkania właściciela, wiek oraz doświadczenie za kierownicą. Przykładowo, 30-letni właściciel Hondy Civic, który pochodzi z Poznania, zapłaci więcej za ubezpieczenie niż 30-letni kierowca ze Świebodzic.

Stefania Stuglik
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© 2021 Rankomat.pl sp. z o.o. (dawniej: Rankomat sp. z o.o. sp.k.)
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x