Najlepsze ceny OC i AC dla Citroen’a

Marka Citroën w Polsce nie jest zbyt popularna, ale kilka modeli tego francuskiego producenta cieszy się sporym zainteresowaniem wśród kierowców. Na polskich drogach można najczęściej spotkać klasyczne, miejskie modele Citroëna, które w pełni odpowiadają na indywidualne potrzeby klientów. Na całym świecie w 2017 roku koncern sprzedał 3 623 300 swoich egzemplarzy, z czego zdecydowana większość skierowana została do Europy.

Polscy kierowcy cenią sobie w tej marce estetykę wykończenia pojazdów, komfort oraz fakt, że auta Citroëna nie wymagają dużych nakładów w utrzymaniu – samochody te charakteryzuje raczej niskie zużycie paliwa i niedrogie części wymienne. Ceny ubezpieczeń OC również nie są wygórowane, co przemawia na korzyść tej marki przy wyborze nowego samochodu.

Ceny OC dla samochodów Citroëna

Marka Model Towarzystwo Cena
Citroën C1 Benefia 903 zł
Citroën C2 Link4 901 zł
Citroën C3 Aviva 936 zł
Citroën C4 MTU24 Ergo Hestia 1014 zł
Citroën C5 Link4 778 zł
Citroën Xsara Picasso Aviva 1069 zł
Citroën Berlingo Trasti 1133 zł
Citroën Jumper Link4 1088 zł

Kalkulacja dla kierowcy w wieku 38 lat, pochodzącego z województwa dolnośląskiego

Ceny OC i AC dla samochodów marki Citroën

Dla właścicieli Citroëna, którzy są zainteresowani ubezpieczeniem AC (autocasco) oraz polisą OC, korzystnym pomysłem może okazać się zakup obu produktów ochronnych. Rozwiązanie takie gwarantuje wygodę, ale i oszczędność dzięki uzyskaniu atrakcyjnego rabatu. Właściciele samochodów powinni jednak pamiętać o tym, że przed ostateczną decyzją warto dokonać porównania nie tylko cen, ale również zakresu ochrony dotyczącego poszczególnych ofert. Każde ubezpieczenie może gwarantować zupełnie inne warunki, zatem warto dokonać porównania i dopasować polisę do indywidualnych potrzeb.
Oblicz składkę OC/AC

Ceny OC i AC dla samochodów marki Citroën

Marka Model Towarzystwo Cena
Citroën C1 Link 649 zł
Citroën C2 Aviva 1262 zł
Citroën C3 Wiener 1329 zł
Citroën C4 Aviva 1314 zł
Citroën C5 Beesafe 2019 zł
Citroën Xsara Picasso Link4 788 zł
Citroën Berlingo Aviva 1479 zł
Citroën Jumper Wiener 2832 zł

Kalkulacja dla kierowcy w wieku 44 lat, z województwa mazowieckiego

Powyższe tabelki przedstawiają tylko przykładowe wyniki kalkulacji cen OC i AC. Pamiętajmy, że wartość polisy może być inna dla każdego właściciela pojazdu i decyduje o tym wiele czynników.

Sama marka samochodu ma nieduży wpływ na koszt związany z wysokością składki ubezpieczeniowej. Przede wszystkim cenę ubezpieczenia kształtują: dane dotyczące właściciela oraz parametry techniczne pojazdu. Na przykład – wyższe OC zapłaci właściciel Citroën o wyższej pojemności silnika, jak również najmłodsza grupa kierowców (poniżej 25 roku życia).

Sprawdziliśmy na przykładzie wybranych kierowców, jak zmienia się wysokość składki OC w przypadku tego samego modelu pojazdu.

Ubezpieczenie OC Citroën Berlingo

Citroën to model osobowego samochodu dostawczego w typie kombivan. Model ten produkowany jest od 1996 roku, a obecnie wypuszczana jest na rynek jego trzecia generacja. To bardzo użytkowy samochód, dodatkowo niedrogi w utrzymaniu oraz sprawny. Czy Citroën Berlingo to auto oszczędne także pod kątem ceny ubezpieczenia OC?

Citroën Berlingo – przykładowe ceny OC

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Judyta –kierowca z Warki, 20 lat, z niedawną szkodą 2098 zł
Pan Wojciech – kierowca z Dęblina, 30 lat, bez szkody 737 zł
Pan Krystian – kierowca z Łodzi, 40 lat, z niedawną szkodą 959 zł
Pan Jerzy – kierowca z Poznania, 50 lat, z niedawną szkodą 1025 zł

Przykładowa kalkulacja

Ubezpieczenie OC Citroën C1

Citroën C1 to jeden z najmniejszych modeli tego producenta. To klasyczny przykład wersji miejskiej, który produkowany jest w czeskim Kolinie od 2005 roku. Samochód ten jest dość niewielkiej budowy, który jednak charakteryzuje się wytrzymałością oraz ekonomicznym utrzymaniem. Ile wynosi cena ubezpieczenia OC dla Citroëna?

Citroën C1 – przykładowe ceny OC

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Judyta –kierowca z Warki, 20 lat, z niedawną szkodą 1561 zł
Pan Wojciech – kierowca z Dęblina, 30 lat, bez szkody 632 zł
Pan Krystian – kierowca z Łodzi, 40 lat, z niedawną szkodą 818 zł
Pan Jerzy – kierowca z Poznania, 50 lat, z niedawną szkodą 873 zł

Przykładowa kalkulacja

Ubezpieczenie OC Citroën C2

Citroën to kolejny, nieduży model samochodu osobowego. Na polskich ulicach można spotkać dość sporo egzemplarzy tego modelu. Auto jest kompaktowe, dynamiczne, i wytrzymałe. Świetnie nadaje się do jazdy miejskiej. Czy w kwestii ubezpieczenia OC to auto będzie należało do oszczędnych?
Oblicz składkę OC/AC

Citroën C2 – przykładowe ceny OC

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Judyta –kierowca z Warki, 20 lat, z niedawną szkodą 2020 zł
Pan Wojciech – kierowca z Dęblina, 30 lat, bez szkody 712 zł
Pan Krystian – kierowca z Łodzi, 40 lat, z niedawną szkodą 925 zł
Pan Jerzy – kierowca z Poznania, 50 lat, z niedawną szkodą 989 zł

Przykładowa kalkulacja

Ubezpieczenie OC Citroën C3

Citroën nie jest zbyt popularnym modelem w Polsce, ale ma swoich oddanych miłośników. To klasyczny samochód osobowy, który z założenia miał być stworzony dla rodzin z dziećmi. Co ciekawe, ten model ma mniej niż 20 lat, ponieważ jego produkcja rozpoczęła się dopiero w 2002 roku, a obecnie wydawana jest już jego trzecia generacja. Jest to auto dynamiczne, ekonomiczne i sprawne. Ile wynosi cena ubezpieczenia OC dla tego modelu Citroëna?

Citroën – przykładowe ceny OC

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Judyta –kierowca z Warki, 20 lat, z niedawną szkodą 1703 zł
Pan Wojciech – kierowca z Dęblina, 30 lat, bez szkody 643 zł
Pan Krystian – kierowca z Łodzi, 40 lat, z niedawną szkodą 833 zł
Pan Jerzy – kierowca z Poznania, 50 lat, z niedawną szkodą 889 zł

Przykładowa kalkulacja

Ubezpieczenie OC Citroën C4 Picasso

Citroën C4 Picasso to model samochodu osobowego w typie minivan. Jego produkcja rozpoczęła się w 2006 roku. Od 2018 roku model ten zmienił swoją nazwę na Citroën C4 SpaceTour ze względu na koszty, które producent ponosił w związku z wykorzystaniem w nazwie nazwiska malarza Pabla Picasso. To auto bardzo dynamiczne i solidne. Czy ubezpieczenie OC dla Citroëna C4 Picasso to spory wydatek?

Citroën C4 Picasso – przykładowe ceny OC

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Judyta –kierowca z Warki, 20 lat, z niedawną szkodą 2174 zł
Pan Wojciech – kierowca z Dęblina, 30 lat, bez szkody 768 zł
Pan Krystian – kierowca z Łodzi, 40 lat, z niedawną szkodą 1001 zł
Pan Jerzy – kierowca z Poznania, 50 lat, z niedawną szkodą 1071 zł

Przykładowa kalkulacja

Powyższe tabele dowodzą temu, że cena ubezpieczenia OC jest zależna od wielu różnych czynników. Znaczenie ma miejsce zamieszkania, wiek właściciela czy stan pojazdu. Przed zakupem ubezpieczenia, warto porównać dostępne oferty, dzięki czemu można znaleźć najkorzystniejsze rozwiązanie.

Ile kosztuje OC Citroëna w porównaniu do innych marek?

Koszt ubezpieczenia OC Citroën jest ceną liczoną indywidualnie i zawsze będzie odbiegał od cen innych marek. Citroën jako popularny koncern samochodowy w Polsce, cieszy się stosunkowo niedużym kosztem ubezpieczenia względem innych marek. Za najdroższą markę, dla której możemy nabyć polisę OC, uznawane jest Lamborghini. Różnice będą zatem znaczące.

  • Średnia cena OC Citroën – 594 zł;
  • Najdroższe średnie OC: Lamborghini – 1526 zł;
  • Najtańsze średnie OC: Dacia – 520 zł.

Ile kosztuje ubezpieczenie innej marki samochodu?

Marka Średnia cena w I kwartale 2021 roku
Volkswagen 629
Opel 596
Audi 681
Ford 610
BMW 759
Renault 589
Toyota 555
Fiat 583
Skoda 564
Peugeot 619
Citroen 594
Mercedes Benz 677
Seat 620
Honda 615
Mazda 656
Volvo 641
Nissan 580
Kia 553
Hyundai 561
Mitsubishi 608
Alfa Romeo 708
Suzuki 526
Chevrolet 609
Daewoo/FSO 522
Dacia 520

Średnia cena OC w I kwartale 2021 r.

Porównanie ofert może być bardzo istotne, gdy poszukuje się najkorzystniejszego rozwiązania. Ilość firm ubezpieczeniowych pozwala dopasować ofertę do swoich indywidualnych potrzeb. Dzięki porównaniu wielu ofert można zaoszczędzić, jak również – znaleźć rodzaj ochrony, który będzie odpowiadał oczekiwaniom kierowcy.

Kalkulator ubezpieczeń OC przeprowadza symulację, która na podstawie kluczowych informacji o samochodzie oraz właścicielu – potrafi obliczyć wysokość składki w wybranych towarzystwach ubezpieczeniowych. Dzięki temu łatwiej znaleźć najtańsze i najlepsze oferty ubezpieczeń OC.

FAQ

Czy wszystkie modele Citroëna można tanio ubezpieczyć?

Ubezpieczenie OC dla marki Citroën nie musi być dużym wydatkiem. Jednak nie sam model samochodu decyduje o tym, jaka będzie kwota składki ubezpieczeniowej. Na jej ostateczny koszt ma wpływ również rocznik samochodu, jego stan, czy historia przebytych wypadków. Ubezpieczyciel pod uwagę bierze również wiek właściciela, jego miejsce zamieszkania oraz doświadczenie za kierownicą.

Ile kosztuje ubezpieczenie Citroëna ?

Średni koszt w I kwartale 2021 roku wynosił 594 zł i jest to jedno z najniższych ubezpieczeń OC. Należy jednak mieć na uwadze fakt, że jest to cena uśredniona. Faktyczna cena może zatem znacznie się różnić, jeśli samochód ma na swoim koncie kilka poważnych szkód. Na cenę polisy wpływa również wiek właściciela, miejsce, w którym mieszka oraz jego staż jako kierowcy.

Jaki model Citroëna jest w Polsce najbardziej popularny?

Należy przyznać, że samochody marki Citroën nie są w Polsce bardzo popularne, ale sporo modeli można spotkać na naszych rodzimych drogach. Z całą pewnością zainteresowaniem cieszą się Citroën C1, C2 oraz C3. Popularność pojazdu jest dla wielu kierowców bardzo ważna. Dzięki niej łatwiej naprawić samochód, dostać części wymienne, jak również znacznie szybciej sprzedać w przyszłości.

Czy wiek właściciela pojazdu ma wpływ na cenę OC?

Owszem, wiek właściciela ma wpływ na cenę ubezpieczenia. Ważny jest jednak również staż za kierownicą. Tańsze ubezpieczenie może kupić np. kierowca w wieku 30 lat, która zdał prawo jazdy mając 18 lat, niż kierowca, który ma 40 lat i posiada prawo jazdy dopiero od roku. Na cenę ubezpieczenia wpływa również miejsce zamieszkania kierowcy, rocznik samochodu oraz jego stan.

Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC?

By znaleźć najtańszą polisę OC, należy porównać dostępne oferty, najlepiej z pomocą porównywarki. Wielu klientów nie zna większości firm ubezpieczeniowych. Brak rozeznania może skutkować zbyt pochopną decyzją i zakupem droższej polisy. Na cenę ubezpieczenia OC wpływa m.in. wiek właściciela, miejsce, w którym mieszka, stan techniczny pojazdu oraz jego rocznik. Z pomocą kalkulatora te dane ułatwią znalezienie najtańszej oferty.

Stefania Stuglik
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© 2021 Rankomat.pl sp. z o.o. (dawniej: Rankomat sp. z o.o. sp.k.)
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x