Mazda – najniższe ceny OC i AC

Firma Mazda została założona ponad 100 lat temu – w 1920 roku w Japonii – choć pierwsze auto wyprodukowano dopiero po 40 latach. Marka specjalizuje się w produkcji samochodów osobowych. Co roku firma produkuje około 1,5 mln nowych aut, przez co zajmuje 15 miejsce na liście największych producentów motoryzacyjnych na świecie.

Mazda osiąga bardzo dobre wyniki sprzedażowe każdego roku, a sama marka cieszy się dużą popularnością na całym świecie. Firma od kilku lat stawia na produkcję SUV-ów, które przynoszą popularność i spore zainteresowanie. Mazda stale wprowadza zmiany w trosce o środowisko i stawia na zrównoważoną działalność.

W Polsce kierowcy cenią sobie pojazdy tego japońskiego producenta. Są to auta komfortowe, solidne i nie generują wysokich kosztów utrzymania. Również ubezpieczenie OC dla Mazdy nie jest związane ze sporym wydatkiem.

Ceny OC dla samochodów marki Mazda

MarkaModelTowarzystwoCena
Mazda2Aviva901 zł
Mazda3MTU24 Ergo Hestia934 zł
Mazda5Link4875 zł
Mazda6Beesafe1103 zł
MazdaCX-7MTU24 Ergo Hestia801 zl
MazdaCX-9Wiener1673 zł
MazdaMX-5MTU24 Ergo Hestia768 zł
MazdaRX-8Aviva1123 zł

Kalkulacja dla kierowcy w wieku 45 lat, pochodzącego z województwa małopolskiego

Ceny OC i AC dla samochodów marki Mazda

Dla właścicieli Mazdy, których interesuje polisa AC (autocasco), najlepszym rozwiązaniem będzie zakup takiej ochrony w pakiecie z OC. Dzięki temu można uzyskać atrakcyjny rabat oraz bardzo wygodne rozwiązanie. Przy wyborze ubezpieczenia AC warto jednak zwrócić uwagę na zakres ochrony, ponieważ warunki polisy mogą różnić się w zależności od poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych.
Oblicz składkę OC/AC
Zanim więc zdecydujemy się na zakup polisy AC, warto dokonać porównania ofert wśród różnych firm ubezpieczeniowych oraz wybrać produkt z najkorzystniejszą dla nas ceną, oraz formą ochrony.

Ceny OC i AC dla samochodów marki Mazda

MarkaModelTowarzystwoCena
Mazda2Aviva1366 zł
Mazda3Link41474 zł
Mazda5Link4683 zł
Mazda6Aviva2064 zł
MazdaCX-7Aviva2844 zł
MazdaCX-9Benefia3976 zł
MazdaMX-5Aviva2460 zł
MazdaRX-8Aviva1634 zł

Kalkulacja dla kierowcy w wieku 40 lat, z województwa podlaskiego

Zamieszczone powyżej tabelki przedstawiają tylko przykładowe wyniki kalkulacji cen OC i AC. Pamiętajmy, że koszt ostateczny polisy może być inny dla każdego właściciela pojazdu i decyduje o tym wiele czynników.

Marka samochodu nie ma zbyt dużego wpływu na koszt związany z wysokością składki ubezpieczeniowej. Przede wszystkim cenę ubezpieczenia kształtują: dane dotyczące właściciela oraz parametry techniczne pojazdu. Na przykład – wyższe OC zapłaci właściciel Mazdy o większej pojemności silnika, jak również najmłodsza grupa kierowców (poniżej 25 roku życia). Wówczas zmiany w cenach mogą być naprawdę spore.
Oblicz składkę OC/AC
Sprawdziliśmy na przykładzie wybranych kierowców, jak zmienia się wysokość składki OC w przypadku tego samego modelu pojazdu.

Ubezpieczenie OC Mazda 2

Mazda 2 to model solidny i dość budżetowy. Jest kontynuacją wcześniejszej Mazdy Demio. Samochód ma niedużą budowę, ale świetnie nadaje się do jazdy zarówno miejskiej, jak i na dłuższe dystanse. Czy Mazda 2 to auto oszczędne pod kątem ceny ubezpieczenia OC?

Mazda 2 – przykładowe ceny OC

KierowcaNajtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pan Bartosz – kierowca z Łodzi, 20 lat, z niedawną szkodą2371 zł
Pan Mariusz – kierowca z Żagania, 45 lat, z niedawną szkodą691 zł
Pani Oliwia – kierowca z Poznania, 35 lat, bez szkody851 zł
Pani Barbara – kierowca z Kraśnika, 40 lat, bez szkody606 zł

Ubezpieczenie OC Mazda 3

Mazda 3 to kompaktowy samochód osobowy o niezwykle zgrabnej budowie. Auto produkowane jest od 2003 roku i obecnie posiada swoją czwartą generację. W Polsce Mazda 3 cieszy się sporym zainteresowaniem. To samochód dynamiczny i solidny. Ile wynosi cena ubezpieczenia OC dla Mazdy 3?

Mazda 3 – przykładowe ceny OC

KierowcaNajtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pan Bartosz – kierowca z Łodzi, 20 lat, z niedawną szkodą2371 zł
Pan Mariusz – kierowca z Żagania, 45 lat, z niedawną szkodą712 zł
Pani Oliwia – kierowca z Poznania, 35 lat, bez szkody878 zł
Pani Barbara – kierowca z Kraśnika, 40 lat, bez szkody733 zł

Przykładowa kalkulacja

Ubezpieczenie OC Mazda 5

Ten model Mazdy wpisuje się w kategorię vanów. Mazda 5 produkowana jest od 2005 roku i jest kontynuacją wcześniejszej wersji Mazdy Premacy. Model ten jest wynikiem współpracy japońskiego producenta z koncernem Forda. Mazda 5 to samochód wytrzymały, sprawny i szybki. Ile kosztuje ubezpieczenie OC dla Mazdy 5?

Mazda 5 – przykładowe ceny OC

KierowcaNajtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pan Bartosz – kierowca z Łodzi, 20 lat, z niedawną szkodą2513 zł
Pan Mariusz – kierowca z Żagania, 45 lat, z niedawną szkodą797 zł
Pani Oliwia – kierowca z Poznania, 35 lat, bez szkody986 zł
Pani Barbara – kierowca z Kraśnika, 40 lat, bez szkody702 zł

Przykładowa kalkulacja

Ubezpieczenie OC Mazda 6

To najbardziej popularny w Polsce model Mazdy. Cieszy się dużym zainteresowaniem Polaków. Jest to model samochodu osobowego klasy średniej. Jego produkcja rozpoczęła się w 2002 roku, a od 2012 roku produkowana jest jego trzecia generacja. Samochód ma zgrabną sylwetkę, solidną budowę i jest bardzo dynamiczne. Ile wynosi cena polisy OC dla Mazdy 6?

Mazda 6 – przykładowe ceny OC

KierowcaNajtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pan Bartosz – kierowca z Łodzi, 20 lat, z niedawną szkodą2660 zł
Pan Mariusz – kierowca z Żagania, 45 lat, z niedawną szkodą756 zł
Pani Oliwia – kierowca z Poznania, 35 lat, bez szkody934 zł
Pani Barbara – kierowca z Kraśnika, 40 lat, bez szkody807 zł

Przykładowa kalkulacja

Ubezpieczenie OC Mazda CX-7

Mazda CX-7 to kolejny model SUV-a, jaki oferuje japoński producent. Jego produkcja odbywała się w latach 2006-2012. To masywny, ale bardzo dynamiczny samochód. Ile kosztuje ubezpieczenie OC dla Mazdy CX-7?

Mazda CX-7 – przykładowe ceny OC

KierowcaNajtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pan Bartosz – kierowca z Łodzi, 20 lat, z niedawną szkodą3159 zł
Pan Mariusz – kierowca z Żagania, 45 lat, z niedawną szkodą855 zł
Pani Oliwia – kierowca z Poznania, 35 lat, bez szkody1190 zł
Pani Barbara – kierowca z Kraśnika, 40 lat, bez szkody682 zł

Przykładowa kalkulacja

Powyższe tabele wyraźnie pokazują, że cena ubezpieczenia OC jest zależna od wielu różnych czynników. Znaczenie ma miejsce zamieszkania, wiek właściciela czy stan pojazdu. Przed zakupem ubezpieczenia, warto porównać dostępne oferty, dzięki czemu można znaleźć najkorzystniejsze rozwiązanie.
Oblicz składkę OC/AC

Ile kosztuje OC Mazdy w porównaniu do innych marek?

Koszt ubezpieczenia OC Mazdy jest ceną liczoną indywidualnie i zawsze będzie odbiegał od cen innych marek samochodów. Mazda jako dość popularna marka w Polsce cieszy się stosunkowo niewielkim kosztem ubezpieczenia względem pozostałych marek. Za najdroższą markę, dla której możemy nabyć polisę OC, uznawane jest Lamborghini. Różnice będą zatem znaczące.

  • Średnia cena OC Volkswagena – 656 zł;
  • Najdroższe średnie OC: Lamborghini – 1526 zł;
  • Najtańsze średnie OC: Dacia – 520 .

Ile kosztuje ubezpieczenie innej marki samochodu?

MarkaŚrednia cena w I kwartale 2021 roku
Volkswagen629
Opel596
Audi681
Ford610
BMW759
Renault589
Toyota555
Fiat583
Skoda564
Peugeot619
Citroen594
Mercedes Benz677
Seat620
Honda615
Mazda656
Volvo641
Nissan580
Kia553
Hyundai561
Mitsubishi608
Alfa Romeo708
Suzuki526
Chevrolet609
Daewoo/FSO522
Dacia520

Średnia cena OC w I kwartale 2021 r.

Przy poszukiwaniu najkorzystniejszej oferty kluczowe jest porównanie dostępnych możliwości. Ilość firm ubezpieczeniowych pozwala dopasować ofertę do swoich indywidualnych potrzeb. Dzięki dokładnemu porównaniu można zaoszczędzić, jak również znaleźć rodzaj ochrony, który będzie odpowiadał oczekiwaniom kierowcy.

Kalkulator ubezpieczeń OC przeprowadza symulację, która na podstawie najważniejszych informacji o samochodzie oraz właścicielu potrafi obliczyć wysokość składki w wybranych towarzystwach ubezpieczeniowych. Dzięki temu łatwiej można znaleźć najtańsze i najlepsze oferty ubezpieczeń OC.

FAQ

Czy wszystkie modele Mazdy można niedrogo ubezpieczyć?

Zdecydowanie większość modeli Mazdy można ubezpieczyć niedużym kosztem. Sam model samochodu jednak nie daje gwarancji niskiej ceny ubezpieczenia. Koszt polisy związany jest ze stanem samochodu, jego pojemnością, ale również zależy od właściciela. Znaczenie ma wiek kierowcy, jego doświadczenie za kierownicą, miejsce zamieszkania, a nawet stan cywilny. Te parametry pomagają obliczyć kwotę ubezpieczenia indywidualnie.

Ile kosztuje ubezpieczenie Mazdy?

Średni koszt w I kwartale 2021 roku wynosił 656 zł. Ta cena jest jednak kosztem bardzo uśrednionym i dotyczy konkretnych parametrów. Należy pamiętać, że cena zależy od wieku właściciela, miejsca, w którym mieszka, czy stanu samochodu. Znaczenie ma rocznik samochodu, przebyte dotąd szkody, przebieg oraz pojemność silnika.

Jaki model Mazdy jest najpopularniejszy?

W naszym kraju dużą popularnością cieszy się Mazda 6. Nie oznacza to jednak, że pozostałe modele nie są popularne. Również Mazda 2 czy Mazda 3 cieszą się sporym zainteresowaniem na rynku motoryzacyjnym. Samochody produkowane przez japoński koncern to auta szybkie, solidne i niewymagające częstych wizyt u mechanika, co zdecydowanie przekłada się na zainteresowanie wśród potencjalnych klientów.

Czy wiek właściciela ma wpływ na cenę OC?

Tak, wiek, w którym kupujemy ubezpieczenie OC, ma znaczenie. Zasadniczo – im młodsi jesteśmy, tym mniejsze jest nasze doświadczenie za kierownicą, co zwiększa koszt ubezpieczenia. Zatem z każdym rokiem cena składki ubezpieczeniowej powinna maleć. Oczywiście oprócz wieku ważny jest również np. stan samochodu. Przebyte szkody, czy miejsce zamieszkania w dużym mieście mogą również podnieść koszty polisy.

Który model Mazdy ma najtańsze ubezpieczenie OC?

Najtańsze ubezpieczenie mogą nabyć właściciele Mazdy 2 oraz Mazdy 3. Jednak sam model samochodu nie stanowi reguły, która gwarantuje niskie koszty ubezpieczenia. Ubezpieczyciel zwraca uwagę na wiek właściciela, to, jak długie ma on doświadczenie jako kierowca, gdzie mieszka oraz w jakim stanie jest samochód. To oznacza, że dwóch właścicieli Mazdy 2 może zapłacić dwie zupełnie różne ceny za ubezpieczenie, jeśli np. jeden mieszka w niedużej miejscowości, a drugi w Warszawie.

Stefania Stuglik
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© 2024 Rankomat.pl sp. z o.o. (dawniej: Rankomat sp. z o.o. sp.k.)