Mercedes – najniższe ceny OC i AC

Marka Mercedes-Benz jest jedną z najbardziej znanych i cenionych marek motoryzacyjnych na całym świecie. Samochody produkowane są przez koncern Daimler AG, którego siedziba mieści się w Stuttgarcie. Oprócz samochodów osobowych Mercedes tworzy również pojazdy wyścigowe, ciężarowe, dostawcze oraz autobusy.

Firma została założona w 1880 roku i jest jedną z najdłużej działających marek samochodowych. Mercedes-Benz od początku swojej działalności stawia na jakość, innowacyjne rozwiązania oraz komfort i bezpieczeństwo jazdy. Miłośnicy doceniają te starania i nawet fakt, że koszt zakupu Mercedesa jest zdecydowanie wyższy niż w przypadku innych samochodów osobowych, nie jest w stanie ich zniechęcić. Ta ceniona niemiecka firma od lat jest najczęściej kupowaną marką klasy premium. W Polsce również cieszy się sporą popularnością – w 2017 roku zarejestrowano 16 794 nowych samochody tej właśnie marki.

Auta są niezwykle trwałe, solidne i zapewniają najwyższy komfort jazdy. Czy klasa premium Mercedesa wpływa na cenę ubezpieczenia?

Ceny OC dla samochodów marki Mercedes

MarkaModelTowarzystwoCena
MercedesKlasa A – A 160Aviva893 zł
MercedesKlasa BLink4998 zł
MercedesKlasa C – C 180 KMTU24 ergo Hestia1010 zł
MercedesKlasa E – E 200Aviva1160 zł
MercedesKlasa G – G 55 AMGMTU24 Ergo Hestia1135 zł
MercedesKlasa ML – ML 350Beesafe2308 zł
MercedesKlasa R – R 300 LMTU24 Ergo Hestia1125 zł
MercedesKlasa S – S 350Aviva1124 zł

Kalkulacja dla kierowcy w wieku 30 lat, pochodzącego z województwa śląskiego

Ceny OC i AC dla samochodów marki Mercedes-Benz

Osoby, które posiadają lub rozważają zakup Mercedesa i chciałyby znaleźć ubezpieczenie AC – powinny zastanowić się nad zakupem polisy OC i AC w jednym pakiecie. Dzięki temu koszt związany z zakupem dwóch ubezpieczeń będzie znacznie niższy, gdyż zakup dwóch produktów zapewnia atrakcyjny rabat.
Oblicz składkę OC/AC
Przy wyborze ubezpieczenia warto pamiętać o pewnej ważnej kwestii. Oferty różnią się od siebie nie tylko ceną, ale również zakresem ochrony. Właśnie dlatego należy porównywać dostępne możliwości i wybrać tę opcję, która jest najbliższa indywidualnym potrzebom właściciela samochodu. Porównanie ofert pomoże również znaleźć najbardziej budżetowe rozwiązanie. W celu znalezienia najlepszego rozwiązania pomóc może porównywarka ubezpieczeniowa, która w oparciu o wskazane parametry, znajdzie najkorzystniejsze produkty ochronne.

Ceny OC i AC dla samochodów marki Mercedes

MarkaModelTowarzystwoCena
MercedesKlasa A – A 160Link41464 zł
MercedesKlasa B – B 160Aviva1768 zł
MercedesKlasa C – C 180Benefia3647 zł
MercedesKlasa E – E 200Aviva3713 zł
MercedesKlasa ML – ML 400Beesafe14285
MercedesKlasa S – S 400Link45158 zł

Kalkulacja dla kierowcy w wieku 50 lat, z województwa lubelskiego

Powyższe kalkulacje są symulacją w oparciu o konkretne parametry. Należy wziąć pod uwagę fakt, że każdy kierowca różni się od siebie wiekiem, miejscem zamieszkania, stanem cywilnym czy wykonywanym zawodem. Ważny również jest stan pojazdu – czy przeszedł w ostatnim czasie jakieś szkody, jaki ma aktualny przebieg czy pojemność silnika.

Wyższą składkę ubezpieczenia zapłaci także osoba, która nie ukończyła 25 roku życia i mieszka w Warszawie, niż osoba z prowincji, która ukończyła 40 lat i ma większe doświadczenie jako kierowca.

Sprawdziliśmy na przykładzie wybranych kierowców, jak zmienia się wysokość składki OC w przypadku tego samego modelu pojazdu.

Ubezpieczenie OC Mercedes Klasy A

Mercedes klasy A – A 160 jest produkowany od 1997 roku, a obecnie wypuszczana na rynek jest jego czwarta generacja. Jest to klasyczny model samochodu miejskiego. Ma niewielką budowę, cechuje go niska awaryjność i spora dynamika. Jest to jeden z bardziej budżetowych modeli. Ile kosztuje ubezpieczenie dla tego modelu Mercedesa?

Mercedes Klasy A – przykładowe ceny OC

KierowcaNajtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Aneta – kierowca z Olsztynka, 50 lat, z niedawną szkodą796 zł
Pan Jarosław – kierowca z Krakowa, 45 lat, bez szkody838 zł
Pani Paulina – kierowca z Żar, 35 lat, z niedawną szkodą754 zł
Pan Szymon – kierowca z Jeleniej Góry, 30 lat, bez szkody748 zł

Ubezpieczenie OC Mercedes Klasy B

Mercedes Klasy B – B160 to model, który jest formą połączenia samochodu kompaktowego z minivanem. Jego produkcja rozpoczęła się w 2004 roku, a obecnie na rynku dostępna jest jego trzecia generacja. To model mało awaryjny, który świetnie nadaje się do jazdy w przestrzeni miejskiej, jak i do długich dystansów. Ten model Mercedesa jest szybki i niezawodny, dzięki czemu cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród potencjalnych klientów. Ile kosztuje polisa OC dla Mercedesa Klasy B?

Mercedes Klasy B – przykładowe ceny OC

KierowcaNajtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Aneta – kierowca z Olsztynka, 50 lat, z niedawną szkodą796 zł
Pan Jarosław – kierowca z Krakowa, 45 lat, bez szkody864 zł
Pani Paulina – kierowca z Żar, 35 lat, z niedawną szkodą754 zł
Pan Szymon – kierowca z Jeleniej Góry, 30 lat, bez szkody748 zł

Przykładowa kalkulacja

Ubezpieczenie OC Mercedes Klasy C

C 180 to model Mercedesa, który jest odpowiednikiem samochodu osobowego klasy średniej. To auto, które jest produkowane od 1993 roku, w 2014 roku doczekało się swojej już czwartej generacji. Samochód posiada niezwykle zgrabną sylwetkę, charakteryzuje się niską awaryjnością oraz dużym komfortem jazdy. Jaki jest koszt związany z ubezpieczeniem Mercedesa klasy C?

Mercedes Klasy C – przykładowe ceny OC

KierowcaNajtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Aneta – kierowca z Olsztynka, 50 lat, z niedawną szkodą802 zł
Pan Jarosław – kierowca z Krakowa, 45 lat, bez szkody972 zł
Pani Paulina – kierowca z Żar, 35 lat, z niedawną szkodą760 zł
Pan Szymon – kierowca z Jeleniej Góry, 30 lat, bez szkody754 zł

Przykładowa kalkulacja

Ubezpieczenie OC Mercedes Klasy E

Mercedes klasy E – E 200 w wersji Coupe to model samochodu osobowego klasy wyższej. Cieszy się sporą popularnością, ponieważ na rynku obecna jest jego piątak generacja, a sama produkcja rozpoczęła się w 1993 roku. To model niezwykle zgrabny, solidny i dynamiczny, który odnosi sukces komercyjny na całym świecie. Czy ubezpieczenie dla tego luksusowego modelu Mercedesa jest sporym wydatkiem?
Oblicz składkę OC/AC

Mercedes Klasy E – przykładowe ceny OC

KierowcaNajtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Aneta – kierowca z Olsztynka, 50 lat, z niedawną szkodą857 zł
Pan Jarosław – kierowca z Krakowa, 45 lat, bez szkody922 zł
Pani Paulina – kierowca z Żar, 35 lat, z niedawną szkodą811 zł
Pan Szymon – kierowca z Jeleniej Góry, 30 lat, bez szkody805 zł

Przykładowa kalkulacja

Ubezpieczenie OC Mercedes Klasy G

Model Mercedesa G500 to samochód, który początkowo był produkowany jako samochód terenowy, a z czasem przeistoczył się w masywnego SUV-a klasy wyższej. Ten model produkowany jest od 1979 roku, a obecnie na rynku dostępna jest jego trzecia generacja. Mercedes G500 nie jest tak popularnym modelem, jak jego poprzednicy, ale dla miłośników aut terenowych jest jedną z najlepszych możliwości. To auto, które charakteryzuje się dużym komfortem jazdy, dynamiką oraz małą awaryjnością, co w jeździe terenowej jest niezwykle ważne. Ile kosztuje ubezpieczenie OC dla Mercedesa G500?

Mercedes Klasy G – przykładowe ceny OC

KierowcaNajtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Aneta – kierowca z Olsztynka, 50 lat, z niedawną szkodą1003 zł
Pan Jarosław – kierowca z Krakowa, 45 lat, bez szkody1291 zł
Pani Paulina – kierowca z Żar, 35 lat, z niedawną szkodą1092 zł
Pan Szymon – kierowca z Jeleniej Góry, 30 lat, bez szkody1510 zł

Przykładowa kalkulacja

Powyższe tabele są dowodem na to, że cena ubezpieczenia OC jest uzależniona od wielu różnych aspektów. Duże znaczenie ma miejsce zamieszkania, wiek właściciela czy stan pojazdu. Przed zakupem ubezpieczenia, warto porównać dostępne oferty, dzięki czemu można znaleźć najkorzystniejsze rozwiązanie.

Ile kosztuje OC Mercedesa w porównaniu do innych marek?

Pomimo tego, że Mercedes jest marką klasy średniej oraz wyższej, cena ubezpieczenia nie musi być wcale zaporowa. Popularność Mercedesa sprawia, że koszt związany z zakupem obowiązkowej polisy nie jest wysoki. Warto jednak pamiętać, że cena jest oczywiście obliczana indywidualnie i zależy od wielu parametrów. Za najdroższą markę, dla której możemy nabyć polisę OC, uznawane jest Lamborghini. Różnice będą zatem znaczące.

  • Średnia cena OC: Mercedes – 677 zł;
  • Najdroższe średnie OC: Lamborghini – 1526 zł;
  • Najtańsze średnie OC: Dacia – 520 zł.

Ile kosztuje ubezpieczenie innej marki samochodu?

MarkaŚrednia cena w I kwartale 2021 roku
Volkswagen629
Opel596
Audi681
Ford610
BMW759
Renault589
Toyota555
Fiat583
Skoda564
Peugeot619
Citroen594
Mercedes Benz677
Seat620
Honda615
Mazda656
Volvo641
Nissan580
Kia553
Hyundai561
Mitsubishi608
Alfa Romeo708
Suzuki526
Chevrolet609
Daewoo/FSO522
Dacia520

Średnia cena OC w I kwartale 2021 r.

Porównanie ofert może być kluczowe, gdy poszukuje się najkorzystniejszego rozwiązania, a ilość dostępnych na rynku firm ubezpieczeniowych pozwala dopasować ofertę do swoich indywidualnych potrzeb. Dzięki porównaniu wielu ofert można zaoszczędzić, jak również – znaleźć rodzaj ochrony, który będzie odpowiadał oczekiwaniom kierowcy.

Kalkulator ubezpieczeń OC przeprowadza symulację, która na podstawie kluczowych informacji o samochodzie oraz właścicielu – potrafi obliczyć wysokość składki w wybranych towarzystwach ubezpieczeniowych. Dzięki temu łatwiej znaleźć najtańsze i najlepsze oferty ubezpieczeń OC.

FAQ

Czy wszystkie modele Mercedesa można tanio ubezpieczyć?

Tak, właściwie każdy model Mercedesa może być ubezpieczony niedużym kosztem. Kluczem do taniego ubezpieczenia jest porównanie ofert. Cena polisy zależna jest od kilku ważnych parametrów: wieku właściciela, miejsca zamieszkania czy doświadczenia za kierownicą. Spory wpływ ma również historia wypadków, rocznik pojazdu oraz pojemność silnika. To oznacza, że ubezpieczenie tego samego modelu Mercedesa dla dwóch różnych osób może przynieść dwie zupełnie różne ceny.

Ile kosztuje ubezpieczenie Mercedesa?

Średni koszt w I kwartale 2021 roku wynosił 677 zł. Nie jest to wygórowana cena, ponieważ wiele innych marek nie będzie mogło ubezpieczyć się w tak korzystnej cenie. Należy jednak pamiętać, że jest to cena uśredniona i dotycząca określonych parametrów. Jeśli np. kierowca mieszka w dużym mieście, jest osobą poniżej 25 roku życia i w niedalekiej przeszłości przeszedł szkodę samochodu – zapłaci zdecydowanie więcej za zakup polisy.

Jaki model Mercedesa jest najpopularniejszy?

Polscy kierowcy bardzo cenią sobie Mercedesa, pomimo wysokich kosztów związanych z zakupem samochodu tej marki. Najbardziej popularnymi modelami są Mercedesy Klasy A, B oraz E. Pozostałe modele również cieszą się dużym zainteresowaniem. Popularność marki zapewnia w przyszłości tańsze koszty związane z naprawą oraz łatwiejszą sprzedaż samochodu.

Czy na cenę OC wpływa miejsce zamieszkania właściciela pojazdu?

Tak, na cenę polisy wpływa miejsce zamieszkania. Pamiętajmy o tym, że w dużym mieście, jak np. Warszawie czy Krakowie, znacznie łatwiej o wypadek drogowy, niż w niewielkiej miejscowości. Oczywiście nie jest to reguła, ale miejsce zamieszkania jest brane pod uwagę przez ubezpieczyciela. Znaczenie ma również wiek właściciela oraz staż jako kierowcy.

Który model Mercedesa ma najtańsze ubezpieczenie OC?

Modelami, które cieszą się najtańszym ubezpieczeniem, są modele klasy A, B oraz C. Pozostałe Mercedesy również można ubezpieczyć niedrogo, jednak zależy to od wielu parametrów. Sam model samochodu nie daje gwarancji taniego ubezpieczenia OC. Jeśli kierowca mieszka w dużym mieście – zapłaci znacznie więcej nawet przy modelu, który z reguły ma niższe ceny OC. Na cenę ubezpieczenia wpływa również stan samochodu, rocznik oraz pojemność silnika. Pod uwagę brany jest także wiek właściciela oraz doświadczenie jako kierowcy.

Stefania Stuglik
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© 2024 Rankomat.pl sp. z o.o. (dawniej: Rankomat sp. z o.o. sp.k.)