Mercedes – najniższe ceny OC i AC

Marka Mercedes-Benz jest jedną z najbardziej znanych i cenionych marek motoryzacyjnych na całym świecie. Samochody produkowane są przez koncern Daimler AG, którego siedziba mieści się w Stuttgarcie. Oprócz samochodów osobowych Mercedes tworzy również pojazdy wyścigowe, ciężarowe, dostawcze oraz autobusy.

Firma została założona w 1880 roku i jest jedną z najdłużej działających marek samochodowych. Mercedes-Benz od początku swojej działalności stawia na jakość, innowacyjne rozwiązania oraz komfort i bezpieczeństwo jazdy. Miłośnicy doceniają te starania i nawet fakt, że koszt zakupu Mercedesa jest zdecydowanie wyższy niż w przypadku innych samochodów osobowych, nie jest w stanie ich zniechęcić. Ta ceniona niemiecka firma od lat jest najczęściej kupowaną marką klasy premium. W Polsce również cieszy się sporą popularnością – w 2017 roku zarejestrowano 16 794 nowych samochody tej właśnie marki.

Auta są niezwykle trwałe, solidne i zapewniają najwyższy komfort jazdy. Czy klasa premium Mercedesa wpływa na cenę ubezpieczenia?

Ceny OC dla samochodów marki Mercedes

Marka Model Towarzystwo Cena
Mercedes Klasa A – A 160 Aviva 893 zł
Mercedes Klasa B Link4 998 zł
Mercedes Klasa C – C 180 K MTU24 ergo Hestia 1010 zł
Mercedes Klasa E – E 200 Aviva 1160 zł
Mercedes Klasa G – G 55 AMG MTU24 Ergo Hestia 1135 zł
Mercedes Klasa ML – ML 350 Beesafe 2308 zł
Mercedes Klasa R – R 300 L MTU24 Ergo Hestia 1125 zł
Mercedes Klasa S – S 350 Aviva 1124 zł

Kalkulacja dla kierowcy w wieku 30 lat, pochodzącego z województwa śląskiego

Ceny OC i AC dla samochodów marki Mercedes-Benz

Osoby, które posiadają lub rozważają zakup Mercedesa i chciałyby znaleźć ubezpieczenie AC – powinny zastanowić się nad zakupem polisy OC i AC w jednym pakiecie. Dzięki temu koszt związany z zakupem dwóch ubezpieczeń będzie znacznie niższy, gdyż zakup dwóch produktów zapewnia atrakcyjny rabat.
Oblicz składkę OC/AC
Przy wyborze ubezpieczenia warto pamiętać o pewnej ważnej kwestii. Oferty różnią się od siebie nie tylko ceną, ale również zakresem ochrony. Właśnie dlatego należy porównywać dostępne możliwości i wybrać tę opcję, która jest najbliższa indywidualnym potrzebom właściciela samochodu. Porównanie ofert pomoże również znaleźć najbardziej budżetowe rozwiązanie. W celu znalezienia najlepszego rozwiązania pomóc może porównywarka ubezpieczeniowa, która w oparciu o wskazane parametry, znajdzie najkorzystniejsze produkty ochronne.

Ceny OC i AC dla samochodów marki Mercedes

Marka Model Towarzystwo Cena
Mercedes Klasa A – A 160 Link4 1464 zł
Mercedes Klasa B – B 160 Aviva 1768 zł
Mercedes Klasa C – C 180 Benefia 3647 zł
Mercedes Klasa E – E 200 Aviva 3713 zł
Mercedes Klasa ML – ML 400 Beesafe 14285
Mercedes Klasa S – S 400 Link4 5158 zł

Kalkulacja dla kierowcy w wieku 50 lat, z województwa lubelskiego

Powyższe kalkulacje są symulacją w oparciu o konkretne parametry. Należy wziąć pod uwagę fakt, że każdy kierowca różni się od siebie wiekiem, miejscem zamieszkania, stanem cywilnym czy wykonywanym zawodem. Ważny również jest stan pojazdu – czy przeszedł w ostatnim czasie jakieś szkody, jaki ma aktualny przebieg czy pojemność silnika.

Wyższą składkę ubezpieczenia zapłaci także osoba, która nie ukończyła 25 roku życia i mieszka w Warszawie, niż osoba z prowincji, która ukończyła 40 lat i ma większe doświadczenie jako kierowca.

Sprawdziliśmy na przykładzie wybranych kierowców, jak zmienia się wysokość składki OC w przypadku tego samego modelu pojazdu.

Ubezpieczenie OC Mercedes Klasy A

Mercedes klasy A – A 160 jest produkowany od 1997 roku, a obecnie wypuszczana na rynek jest jego czwarta generacja. Jest to klasyczny model samochodu miejskiego. Ma niewielką budowę, cechuje go niska awaryjność i spora dynamika. Jest to jeden z bardziej budżetowych modeli. Ile kosztuje ubezpieczenie dla tego modelu Mercedesa?

Mercedes Klasy A – przykładowe ceny OC

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Aneta – kierowca z Olsztynka, 50 lat, z niedawną szkodą 796 zł
Pan Jarosław – kierowca z Krakowa, 45 lat, bez szkody 838 zł
Pani Paulina – kierowca z Żar, 35 lat, z niedawną szkodą 754 zł
Pan Szymon – kierowca z Jeleniej Góry, 30 lat, bez szkody 748 zł

Ubezpieczenie OC Mercedes Klasy B

Mercedes Klasy B – B160 to model, który jest formą połączenia samochodu kompaktowego z minivanem. Jego produkcja rozpoczęła się w 2004 roku, a obecnie na rynku dostępna jest jego trzecia generacja. To model mało awaryjny, który świetnie nadaje się do jazdy w przestrzeni miejskiej, jak i do długich dystansów. Ten model Mercedesa jest szybki i niezawodny, dzięki czemu cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród potencjalnych klientów. Ile kosztuje polisa OC dla Mercedesa Klasy B?

Mercedes Klasy B – przykładowe ceny OC

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Aneta – kierowca z Olsztynka, 50 lat, z niedawną szkodą 796 zł
Pan Jarosław – kierowca z Krakowa, 45 lat, bez szkody 864 zł
Pani Paulina – kierowca z Żar, 35 lat, z niedawną szkodą 754 zł
Pan Szymon – kierowca z Jeleniej Góry, 30 lat, bez szkody 748 zł

Przykładowa kalkulacja

Ubezpieczenie OC Mercedes Klasy C

C 180 to model Mercedesa, który jest odpowiednikiem samochodu osobowego klasy średniej. To auto, które jest produkowane od 1993 roku, w 2014 roku doczekało się swojej już czwartej generacji. Samochód posiada niezwykle zgrabną sylwetkę, charakteryzuje się niską awaryjnością oraz dużym komfortem jazdy. Jaki jest koszt związany z ubezpieczeniem Mercedesa klasy C?

Mercedes Klasy C – przykładowe ceny OC

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Aneta – kierowca z Olsztynka, 50 lat, z niedawną szkodą 802 zł
Pan Jarosław – kierowca z Krakowa, 45 lat, bez szkody 972 zł
Pani Paulina – kierowca z Żar, 35 lat, z niedawną szkodą 760 zł
Pan Szymon – kierowca z Jeleniej Góry, 30 lat, bez szkody 754 zł

Przykładowa kalkulacja

Ubezpieczenie OC Mercedes Klasy E

Mercedes klasy E – E 200 w wersji Coupe to model samochodu osobowego klasy wyższej. Cieszy się sporą popularnością, ponieważ na rynku obecna jest jego piątak generacja, a sama produkcja rozpoczęła się w 1993 roku. To model niezwykle zgrabny, solidny i dynamiczny, który odnosi sukces komercyjny na całym świecie. Czy ubezpieczenie dla tego luksusowego modelu Mercedesa jest sporym wydatkiem?
Oblicz składkę OC/AC

Mercedes Klasy E – przykładowe ceny OC

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Aneta – kierowca z Olsztynka, 50 lat, z niedawną szkodą 857 zł
Pan Jarosław – kierowca z Krakowa, 45 lat, bez szkody 922 zł
Pani Paulina – kierowca z Żar, 35 lat, z niedawną szkodą 811 zł
Pan Szymon – kierowca z Jeleniej Góry, 30 lat, bez szkody 805 zł

Przykładowa kalkulacja

Ubezpieczenie OC Mercedes Klasy G

Model Mercedesa G500 to samochód, który początkowo był produkowany jako samochód terenowy, a z czasem przeistoczył się w masywnego SUV-a klasy wyższej. Ten model produkowany jest od 1979 roku, a obecnie na rynku dostępna jest jego trzecia generacja. Mercedes G500 nie jest tak popularnym modelem, jak jego poprzednicy, ale dla miłośników aut terenowych jest jedną z najlepszych możliwości. To auto, które charakteryzuje się dużym komfortem jazdy, dynamiką oraz małą awaryjnością, co w jeździe terenowej jest niezwykle ważne. Ile kosztuje ubezpieczenie OC dla Mercedesa G500?

Mercedes Klasy G – przykładowe ceny OC

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Aneta – kierowca z Olsztynka, 50 lat, z niedawną szkodą 1003 zł
Pan Jarosław – kierowca z Krakowa, 45 lat, bez szkody 1291 zł
Pani Paulina – kierowca z Żar, 35 lat, z niedawną szkodą 1092 zł
Pan Szymon – kierowca z Jeleniej Góry, 30 lat, bez szkody 1510 zł

Przykładowa kalkulacja

Powyższe tabele są dowodem na to, że cena ubezpieczenia OC jest uzależniona od wielu różnych aspektów. Duże znaczenie ma miejsce zamieszkania, wiek właściciela czy stan pojazdu. Przed zakupem ubezpieczenia, warto porównać dostępne oferty, dzięki czemu można znaleźć najkorzystniejsze rozwiązanie.

Ile kosztuje OC Mercedesa w porównaniu do innych marek?

Pomimo tego, że Mercedes jest marką klasy średniej oraz wyższej, cena ubezpieczenia nie musi być wcale zaporowa. Popularność Mercedesa sprawia, że koszt związany z zakupem obowiązkowej polisy nie jest wysoki. Warto jednak pamiętać, że cena jest oczywiście obliczana indywidualnie i zależy od wielu parametrów. Za najdroższą markę, dla której możemy nabyć polisę OC, uznawane jest Lamborghini. Różnice będą zatem znaczące.

  • Średnia cena OC: Mercedes – 677 zł;
  • Najdroższe średnie OC: Lamborghini – 1526 zł;
  • Najtańsze średnie OC: Dacia – 520 zł.

Ile kosztuje ubezpieczenie innej marki samochodu?

Marka Średnia cena w I kwartale 2021 roku
Volkswagen 629
Opel 596
Audi 681
Ford 610
BMW 759
Renault 589
Toyota 555
Fiat 583
Skoda 564
Peugeot 619
Citroen 594
Mercedes Benz 677
Seat 620
Honda 615
Mazda 656
Volvo 641
Nissan 580
Kia 553
Hyundai 561
Mitsubishi 608
Alfa Romeo 708
Suzuki 526
Chevrolet 609
Daewoo/FSO 522
Dacia 520

Średnia cena OC w I kwartale 2021 r.

Porównanie ofert może być kluczowe, gdy poszukuje się najkorzystniejszego rozwiązania, a ilość dostępnych na rynku firm ubezpieczeniowych pozwala dopasować ofertę do swoich indywidualnych potrzeb. Dzięki porównaniu wielu ofert można zaoszczędzić, jak również – znaleźć rodzaj ochrony, który będzie odpowiadał oczekiwaniom kierowcy.

Kalkulator ubezpieczeń OC przeprowadza symulację, która na podstawie kluczowych informacji o samochodzie oraz właścicielu – potrafi obliczyć wysokość składki w wybranych towarzystwach ubezpieczeniowych. Dzięki temu łatwiej znaleźć najtańsze i najlepsze oferty ubezpieczeń OC.

FAQ

Czy wszystkie modele Mercedesa można tanio ubezpieczyć?

Tak, właściwie każdy model Mercedesa może być ubezpieczony niedużym kosztem. Kluczem do taniego ubezpieczenia jest porównanie ofert. Cena polisy zależna jest od kilku ważnych parametrów: wieku właściciela, miejsca zamieszkania czy doświadczenia za kierownicą. Spory wpływ ma również historia wypadków, rocznik pojazdu oraz pojemność silnika. To oznacza, że ubezpieczenie tego samego modelu Mercedesa dla dwóch różnych osób może przynieść dwie zupełnie różne ceny.

Ile kosztuje ubezpieczenie Mercedesa?

Średni koszt w I kwartale 2021 roku wynosił 677 zł. Nie jest to wygórowana cena, ponieważ wiele innych marek nie będzie mogło ubezpieczyć się w tak korzystnej cenie. Należy jednak pamiętać, że jest to cena uśredniona i dotycząca określonych parametrów. Jeśli np. kierowca mieszka w dużym mieście, jest osobą poniżej 25 roku życia i w niedalekiej przeszłości przeszedł szkodę samochodu – zapłaci zdecydowanie więcej za zakup polisy.

Jaki model Mercedesa jest najpopularniejszy?

Polscy kierowcy bardzo cenią sobie Mercedesa, pomimo wysokich kosztów związanych z zakupem samochodu tej marki. Najbardziej popularnymi modelami są Mercedesy Klasy A, B oraz E. Pozostałe modele również cieszą się dużym zainteresowaniem. Popularność marki zapewnia w przyszłości tańsze koszty związane z naprawą oraz łatwiejszą sprzedaż samochodu.

Czy na cenę OC wpływa miejsce zamieszkania właściciela pojazdu?

Tak, na cenę polisy wpływa miejsce zamieszkania. Pamiętajmy o tym, że w dużym mieście, jak np. Warszawie czy Krakowie, znacznie łatwiej o wypadek drogowy, niż w niewielkiej miejscowości. Oczywiście nie jest to reguła, ale miejsce zamieszkania jest brane pod uwagę przez ubezpieczyciela. Znaczenie ma również wiek właściciela oraz staż jako kierowcy.

Który model Mercedesa ma najtańsze ubezpieczenie OC?

Modelami, które cieszą się najtańszym ubezpieczeniem, są modele klasy A, B oraz C. Pozostałe Mercedesy również można ubezpieczyć niedrogo, jednak zależy to od wielu parametrów. Sam model samochodu nie daje gwarancji taniego ubezpieczenia OC. Jeśli kierowca mieszka w dużym mieście – zapłaci znacznie więcej nawet przy modelu, który z reguły ma niższe ceny OC. Na cenę ubezpieczenia wpływa również stan samochodu, rocznik oraz pojemność silnika. Pod uwagę brany jest także wiek właściciela oraz doświadczenie jako kierowcy.

Stefania Stuglik
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© 2021 Rankomat.pl sp. z o.o. (dawniej: Rankomat sp. z o.o. sp.k.)
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x