Ubezpieczenie auta i domu w pakiecie

Wybierając ubezpieczenia, niezależnie od tego, czy są obowiązkowe, czy też nie, zawsze chcemy, aby ochrona była możliwie jak najniższa, a zakres jak największy. Jednym z najlepszych rozwiązań jest wybór pakietów, które nie tylko obejmują więcej polis, ale także pozwalają na obniżenie ich kosztów.

Pakiet samochodowy

Ubezpieczenia samochodowe, są jednymi z najczęściej opisywanych. Temat ten porusza się w sieci wyjątkowo często i opisuje bardzo obszernie. Nic w tym dziwnego. OC jest polisą podstawową, którą musi mieć każdy właściciel pojazdu, sprzedaje się więc jej najwięcej. Dodatkowe zabezpieczenia jakie proponowane są do tej ochrony, to najczęściej assistance i NNW, których składki nie są zbyt wygórowane. Kierowca nie ma więc poczucia, że przepłacił. Inaczej ma się wszystko, jeśli chce się kupić każdą z polis osobno. Wtedy ceny są znacznie wyższe i z całą pewnością już nie tak atrakcyjne.
baner Kalkulator-oc-ac.auto.pl
Sytuacja, która najlepiej obrazuje, jak duże korzyści można mieć z wyboru pakietu, jest łączenie OC z AC. Autocasco to nie najtańsze ubezpieczenie, dlatego też jego zakup wiąże się z większym zastanowienie i porównywanie ofert. Warto jednak połączyć je z polisą odpowiedzialności cywilnej, ponieważ wtedy towarzystwo proponuje korzystne rabaty. Cena pakietu jest wtedy niższa niż zakup każdej ochrony osobno. Kiedy kupuje się naraz więcej, ubezpieczyciel jest skłonny do większego obniżenia cen, dzięki temu ma on zysk, a klient może kupić tańszą polisę.

Pakiet dla domu i mieszkania

Ubezpieczenie nieruchomości, choć może się wydawać tematem w ogóle nie związanym z polisami komunikacyjnymi, ma z nimi wiele wspólnego, m.in. to, że zakup pakietu, pozwala na obniżenie składki. W przypadku ochrony domu, trzeba mieć na uwadze przede wszystkim zabezpieczenie jego murów i wyposażenia. Każda firma proponująca tego typu zabezpieczenia pozwala na wybór tego, co che się objąć ochroną. Nie koniecznie trzeba wybierać kilka elementów ubezpieczenia. Jeśli jednak porównałoby się ceny zakupu każdego z nich z osobna, a wszystkich razem w jednej firmie, to okazuje się, że większe oszczędności ma się z wyboru pakietu. Jednak co dokładnie będzie wchodzić w jego zakres, zależy już od właściciele nieruchomości.

Tym, co dodatkowo łączy ze sobą ochronę domu i samochodu jest to, że polisy dla mieszkań, również należy ze sobą porównywać. Nie będzie z tym problemu, zważywszy na to, że w Internecie jest wiele różnych narzędzi, które pozwalają na szybkie załatwienie wszelkich formalności. Przykładem może być kalkulator ubezpieczeń mieszkania na rankomat.pl, w którym szybko i bez problemu można zestawić ze sobą kilka ofert.

Kup OC już od 280 zł!

Bez wychodzenia z domu
  • Ceny oc w 5 minut
  • Porównaj oferty 14 towarzystw
  • Pomoc 200 agentów
Przejdź do porównywarki

Połączenie domu z samochodem

Ponieważ coraz więcej Polaków zaczyna rozumieć, że ubezpieczenie domu jest ważna sprawą, z roku na rok rośnie liczna sprzedawanych polis tego typu. Niektóre towarzystwa dostrzegają też potrzebę łączenia ochrony swojego lokum z polisą samochodową. W pakiecie taniej. Ergo Hestia wychodząc naprzeciw tego typu oczekiwaniom, ma w swojej ofercie zestawy polis, które obejmują dom i auto – Hestia 1, Hestia 7 i Ergo 7. Zakres ubezpieczenia jest wybierany przez klienta lub samodzielnie przez niego komponowany, w takiej formie, aby najbardziej mu odpowiadał.

Porównaj ceny OC/AC

Połączenie tych dwóch rodzajów ubezpieczenia zdaje się być naprawdę dobrym rozwiązaniem, ponieważ chroni się swój najważniejszy majątek. Dom, jako miejsce do życia i samochód jako narzędzie, bez którego ciężko byłoby normalnie żyć. Dojazdy do pracy, odwiezienie dzieci do szkoły, czy pojechanie po zakupy, to jedynie niewielka część czynności, które wykonuje się codziennie.

Stefania Stuglik
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Artur
2 lat temu

Świetny artykuł