Ubezpieczenie OC przez internet – najlepszy sposób na oszczędność!


zakup oc przez internet

Zabiegany, zapominalski, a nawet leniwy… Praktycznie każdy właściciel samochodu skorzysta na zakupie ubezpieczenia OC online. Taka transakcja jest wygodna i bezpieczna. Poza tym (albo przede wszystkim), z pomocą Internetu skutecznie podreperujesz domowy budżet.

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, a więc w żaden sposób nie unikniesz zakupu polisy. Możesz jednak zatroszczyć się, aby wydać na nią jak najmniej pieniędzy. Korzystając z sieci zaoszczędzisz nie tylko gotówkę, ale również swój czas. Pamiętaj, że bez względu na pośrednika w sprzedaży ubezpieczenia oraz wysokość składki, zakres ochrony będzie taki sam (jest regulowany ustawą).

Kup OC już od 280 zł!

Bez wychodzenia z domu
 • Ceny oc w 5 minut
 • Porównaj oferty 14 towarzystw
 • Pomoc 200 agentów
Przejdź do porównywarki

baner Kalkulator-oc-ac.auto.pl

Co zyskasz, kupując OC przez Internet?

 • Wygodę

Zamiast nerwowego oczekiwania na załatwienie formalności w biurze agenta, rozsiadasz się wygodnie przed komputerem, w domowym zaciszu. Po wypełnieniu formularza internetowej porównywarki, w kilkanaście sekund otrzymujesz pełną listę towarzystw wraz z propozycjami ubezpieczenia. Możesz spośród nich wybrać najkorzystniejszą i od razu kupić polisę. Chociaż… wcale nie musisz.

Twoja kalkulacja zostanie zapisana (nie będzie potrzeby ponownego wprowadzania danych), tak abyś bez problemu mógł do niej powrócić w dowolnym momencie.

 • Oszczędność

Dzięki porównaniu ofert, masz szansę na zakup najtańszej na rynku polisy OC. Pamiętaj, że ceny ubezpieczenia różnią się w zależności od wybranego towarzystwa. Każda firma stosuje własną ocenę ryzyka ubezpieczeniowego oraz opiera się na indywidualnym systemie zniżek i zwyżek. Dlatego ten sam kierowca może otrzymać nawet kilkanaście zróżnicowanych propozycji cenowych.

Przykładowo:

28-letni właściciel Audi A2 z 2002 roku (kierowca posiada 60% zniżek w OC) znalazł w naszym kalkulatorze OC najtańsze ubezpieczenie pojazdu za 562 złote. Tymczasem najdroższy ubezpieczyciel zaproponował mu ochronę samochodu za 852 zł. Gdyby ten sam kierowca nie posiadał zniżek w OC, różnica pomiędzy najtańszą i najdroższą polisą byłaby znacznie większa, bo ponad 1800 złotych (najtańsze OC za 833 zł a najdroższe 2650 zł)*.

 • Dodatkowe zniżki

Zniżki za bezszkodową jazdę to nie wszystko, co możesz otrzymać od towarzystwa ubezpieczeniowego. Zakup polisy OC przez Internet może być honorowany dodatkowym bonusem nawet 15%. Kolejny upust cenowy otrzymasz za płatność kartą kredytową (ok. 5%). Towarzystwa ubezpieczeniowe stosują również zniżki marketingowe dla wybranych kierowców, np. grup zawodowych czy właścicieli wybranych marek pojazdów. Nie musisz poszukiwać ich samodzielnie. Dodatkowy rabat zostanie uwzględniony w systemie internetowym porównywarki i wyświetlony na liście ofert.

Jak kupić ubezpieczenie OC online?

 • Na stronie porównywarki OC (oczywiście polecamy nasz kalkulator) wypełniasz odpowiedni formularz. Wpisujesz w nim Twoje dane (oraz współwłaściciela pojazdu, jeżeli jest) i ubezpieczanego auta;
 • Po wypełnieniu formularza otrzymasz listę ofert wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych, współpracujących z porównywarką. Możesz od razu skorzystać z jednej z nich lub zapisać kalkulację, aby wrócić do niej w późniejszym terminie;
 • Jeżeli zainteresowała Cię propozycja ubezpieczenia jednej z firm i decydujesz się na zakup polisy, przechodzisz na kolejną stronę (wystarczy kliknąć guzik „kup online” lub „przejdź na stronę”), gdzie uzupełniasz informacje potrzebne do sfinalizowania transakcji;
 • Ostatnim etapem będzie opłacenie polisy. Nie musisz jednak dokonywać przelewu natychmiast. Wystarczy, że odpowiednie środki wpłyną na konto ubezpieczyciela przed startem polisy;
 • Potwierdzenie zakupu OC otrzymasz natychmiast po zakończeniu transakcji internetowej, na wskazany adres emailowy. Z takim dokumentem (plus potwierdzeniem zapłaty) możesz poruszać się po drodze do czasu otrzymania oryginału polisy OC. Zazwyczaj towarzystwa ubezpieczeniowe przesyłają dokumenty pocztą lub kurierem, po zaksięgowaniu wpłaty.

 

*kalkulacja cen OC z 15.01.2018 r.

Stefania Stuglik

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments